Şimdi Ara

DH Metal Toplulugu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.636
Cevap
65
Favori
934.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Göxel sende sağol.
  • Konu açılmışken biraz Rotting Christ'ten bahsedeyim

RC iki kardeş olan Sakis(gitar/vokal) ve Themis(davul) ile Jim(bass gitar) tarafından kurulmuş zamanında

İlk dönemlerinde saf black metal yapmakla beraber özellikle 90ların ortasından itibaren daha melodik bir hal almış,2000lerden sonrada thrash rifleride eklemişlerdir şarkılarına

Çeşitli eleman değişikliklerinden sonra grubun son kadrosu şu şekilde:Sakis(gitar/vokal),Themis(davul),Andreas(bass gitar)
    RC'nin 5 kişi olduğu dönemleride vardır ancak şu an üç kişiler,konserlerde geçici bir gitarist eşlik ediyor ve şarkıların klavye bölümleri bant kaydı ile dinletiliyor

Yunanistanlı olmalarına rağmen Türkiye'de sağlam bir hayran kitlesine sahipler ve her zaman dile getirdikleri gibi Türkiye'yi ve Türk insanını çok seviyorlar(iki ülkenin arasının çok kötü olduğu dönemlerde bile Türkiye'de konserler verdiler)

Aslında bu grubun esas adamı Sakis'tir,gitar çalar vokal yapar solo atar söz yazar vs vs vs
    Ayrıca çok mütavizi bir insandır kendisi
    Sanctus Diavolos albümündeki klavyeleride Sakis çalmıştır

Bu albümde bazı şarkılarda darbuka,tef gibi Türk enstrumanlarıda kullanılmıştır(zaten Sakis son albümden önce böyle bir şey düşündüğünü söylemiş,belkide Türkiye ve Türk hayranlarına bir teşekkür niteliğindedir)

Benim en beğendiğim albümleri 97 çıkışlı A Dead Poem'dir ve bu albümdeki Among Two Storms şarkısının gitar ritmi duyduğum en güzel ritimdir,dinlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız
    Among Two Storms'un nakarat bölümünde geri vokalde Moonspell vokalisti Fernando,Sakis'e eşlik etmiştir
    Bu iki grubun iyi ilişkiler içinde olduğunuda belirteyim
    Tüm albümleri güzeldir aslında,sıkılmazsınız herhangi bir albümlerini dinlerken
    Yukarıdada söylediğim gibi son albümlerinde Alman thrashine dair izlenimler var ancak asıl tarzları olan melodik black metalden uzaklaşmadılar

Grubun resmi web sitesi:www.rotting-christ.com
    Grubun yerli fan sitesi:www.rottingchristturkiye.com

Bu yazıyı tamamen kendim yazdım,umarım yeterlidir ve beğenmişsinizdir
    Rotting Christ'ı dinleyin,emin olun beğeneceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 17 Kasım 2006; 17:55:37 >
  • Arkadaşım bende warım benide yaz oraya..
  • quote:

Orjinalden alıntı: EnergY-VorteX

Arkadaşım bende warım benide yaz oraya..

oraya yazmazsa topiğe girmeyecek misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

Orjinalden alıntı: EnergY-VorteX

Arkadaşım bende warım benide yaz oraya..

oraya yazmazsa topiğe girmeyecek misin?

tamam ya sanctus sakin ol biraz
  • Güzel Rock Videoları Var Bu Adreste Her Hafta Yenileniyor (Boşlukları Silin): www. video pimp .org
    Siteye Girince Ortada Çıkan Klibin Üstüne Tıklayarak İndirebilirsiniz. "Pool Winner Downloads" Yazan Yerde 2-3 Klip Daha Var. Ayrıca Sayfanın En Üstündeki "Get Made" Yazan Tuşa Tıklayınca Sayfanın Ortasındaki Klip Yerine Başka Bir Klip Geliyor. Kafanıza Göre İndirin.

Burada da İnternet Radyosu Var : Sayfa Açılınca Sol Traftan Player ınıza Göre Seçin ve İndirdikten Sonra Player ınızın Üstüne Sürükleyip Bırakın...
    Killer Rock Radio :www.krradio.com/

Let's Rock!!!

• bilmeyenler için

http://www.last.fm/

bence dünyanın en iyi radyosu hertürlü tarz grup mevcut bence üye olun türk gruplerı bile var pentegram felan çalıyo
  • ikiside süper
  • içinizde EPİCA yı dinleyen varmı ? cry for the moon ve run for a fall şarkılarının hastasıyım Gerçi ben sıkı bi cranberries hayranıyım ama bu sesi duyduktan sonra bunada hasta oldum elimde bi çok heavy metal black metal death metal ne ararsanız var zaman zaman sizinle paylaşırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Angelsg

içinizde EPİCA yı dinleyen varmı ? cry for the moon ve run for a fall şarkılarının hastasıyım Gerçi ben sıkı bi cranberries hayranıyım ama bu sesi duyduktan sonra bunada hasta oldum elimde bi çok heavy metal black metal death metal ne ararsanız var zaman zaman sizinle paylaşırım...

ben pek dinlemedim ama 4-5 şarkısı vardı bende pek dinlememiştim.format atıldı silindi sonra.
    ama vokalistlerinni çok güzel oldugunu duydum
    http://www.soniccathedral.com/photosx1/Epica/Epica%203.jpg
  • bu arada opeth dinlemeyenler kesin dinlesin,şiddetle tavsiye ederim
  • opeth süper bi gruptur ama ben nedense böyle teknik grupları pek sevemiyorum
    örneğin dream theater da süper gruptur ama pek dinleyemem sıkılırım

epica da iyi goth gruplardandır,bütün albümleri olmasada elimde,baya bi şarkılarını bilirim ama bazen sıkıyor çünkü aynı tarzla uğraşan yığınla grup var

bayan vokalli goth gruplar arasında within temptation ve tristania yı çok severim
    tristania nın my lost linore ve midwintertears isimli şarkılarını dinlemediyeseniz en kısa sürede dinleyin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 18 Kasım 2006; 16:56:37 >
  • quote:

opeth süper bi gruptur ama ben nedense böyle teknik grupları pek sevemiyorum

ben opethden hayatta sıkılmam ama dream theater bazen benide sıkıyo da opeth öyle degil.
    http://www.youtube.com/watch?v=98SaFvW-JyQ
    off şu şarkıya bakın ya , black rose immortal
  • quote:

Orjinalden alıntı: goxel54

quote:

opeth süper bi gruptur ama ben nedense böyle teknik grupları pek sevemiyorum

ben opethden hayatta sıkılmam ama dream theater bazen benide sıkıyo da opeth öyle degil.
    http://www.youtube.com/watch?v=98SaFvW-JyQ
    off şu şarkıya bakın ya , black rose immortal

Merhaba, ben de katılmak isterim bu topluluğa.

Black Rose Immortal çok sağlam şarkıdır, gerçi ben bu aralar A Fair Judgement'a takmış durumdayım.

Bu arada haberi olmayanlar için,

"2006-09-08

"Opeth's "Ghost reveries" special limited edition CD/DVD (Release date 31/10-2006) is out now!! Featuring Deep Purple cover "Soldier of fortune", 40+ minute documentary film, "The grand conjuration" director's cut video, 5.1 mix of the entire record, extended booklet with additional artwork, photos and liner notes from Mikael Åkerfeldt. Get it NOW!!!"

http://www.opeth.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caine Corvinus -- 18 Kasım 2006; 19:13:58 >

• Merhaba, ben de katılmak isterim bu topluluğa.

Black Rose Immortal çok sağlam şarkıdır, gerçi ben bu aralar A Fair Judgement'a takmış durumdayım.

Bu arada haberi olmayanlar için,

"2006-09-08

"Opeth's "Ghost reveries" special limited edition CD/DVD (Release date 31/10-2006) is out now!! Featuring Deep Purple cover "Soldier of fortune", 40+ minute documentary film, "The grand conjuration" director's cut video, 5.1 mix of the entire record, extended booklet with additional artwork, photos and liner notes from Mikael Åkerfeldt. Get it NOW!!!"

http://www.opeth.com/

hoşgeldin darth
    bu arada orda ne yazıyor
  • anladığım kadarıyla çevireyim
    Opeth'in Ghost Reveries isimli sınırlı sayıda üretilmiş filmi CD/DVD formatında 31/10/2006 tarihinde yayınlacak,Deep Purple'ın Soldire Of Fortune coverı,40 dk lık belgesel,The grand conjuration yönetmen kurgusu videosu,5.1 sistemli kaydı,ek bir kitapçık ve artwork(yani el çalışması) eki,Mikael'den fotoğraflar ve -bir nevi- günlükle birlikte.hemen al!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 18 Kasım 2006; 20:59:08 >
  • quote:

anladığım kadarıyla çevireyim
    Opeth'in Ghost Reveries isimli sınırlı sayıda üretilmiş filmi CD/DVD formatında 31/10/2006 tarihinde yayınlacak,Deep Purple'ın Soldire Of Fortune coverı,40 dk lık belgesel,The grand conjuration yönetmen kurgusu videosu,5.1 sistemli kaydı,ek bir kitapçık ve artwork(yani el çalışması) eki,Mikael'den fotoğraflar ve -bir nevi- günlükle birlikte.hemen al!

aynen hocam

ve şu an farkettiğim kadarıyla the great cold distance albümü kayıp katatonia'nın cdlerimin arasına dalmam lazım
  • Bu arada 8-9 Aralık'ta Ankara ve İstanbul'da Anathema akustik şovları var, biliyorsunuz değil mi?
  • kesinlikle benide yazın
  • quote:

Orjinalden alıntı: darthAquila

Bu arada 8-9 Aralık'ta Ankara ve İstanbul'da Anathema akustik şovları var, biliyorsunuz değil mi?

biliyoruz da gitmek zor

@fataL_berq eklendin, daha çok mesajını bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.