Şimdi Ara

[DH Korsan Karşıtları](52 kişi olduk,İmza Geldi) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
1
Favori
9.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Korsan oyun tartışması burada defalarca yapıldı konuyu açacalı 3.5 yıl olmuş ama bazı yorumlar malesef hala aynı.Arkadaşlar oyunların çoğunu çok uygun fiyatlara alabiliyorsunuz Steam'den zaten.Yeni çıkan oyunları alamıyorsunuz ilk çıktıklarında pahalı oluyorlar.Peki bu korsan için geçerli bir bahane mi?Hayır çünkü o pahalıya satılan oyunları çok daha ucuza alabilirsiniz.Forumun 2.el bölümüne bakmanız yeterli çok çok uygun fiyatlara yeni çıkan oyunları alabiliyorsunuz.Mesela FIFA 16 ilk çıktığı zaman her yerde 200tl civarına satılıyordu en ucuz Cd-Key satan bile 130tl'ydi ama biraz araştırmayla o dönem 75-80tl gibi bir fiyata alabilmiştim.Aynı şekilde aldığınız oyunlarla dolu hesapları daha sonra satabilirsiniz.GTA V oynayabilecek bir bilgisayarın varsa zaten para durumun kötü olamaz.O pc'yi alan Gta'yı da alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The wind blow

aral pc playstation xbox oyun fiyatlarını soygun parasına verirse tabiki korsanı destekleriz dünyada en pahalı satan 2 ülkeyiz (oyunları)

şimdi siz bir oyuna 200 tl veya ön siparişten birine 180 verirmisiniz 200 yahu playstationlarda daha pahalı resmen soygun bu hangi para dayansın buna tabiki bu fahiş fiyata karşı korsana sarılıcaz

bu fiyatları görüpte korsan karşıtlığı olursa ya zenginsiniz yada boş işlerle uğraşıyorsunuz

http://www.aralgame.com/pc-oyunlari

http://www.aralgame.com/playstation-4-ps4-oyun
    http://store.steampowered.com/app/271590/

120 lira alınabilir bir fiyat. Aral lanetinin el attığı oyunları başka sitelerden daha ucuza almak mümkün ayrıca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

quote:

Orijinalden alıntı: The wind blow

aral pc playstation xbox oyun fiyatlarını soygun parasına verirse tabiki korsanı destekleriz dünyada en pahalı satan 2 ülkeyiz (oyunları)

şimdi siz bir oyuna 200 tl veya ön siparişten birine 180 verirmisiniz 200 yahu playstationlarda daha pahalı resmen soygun bu hangi para dayansın buna tabiki bu fahiş fiyata karşı korsana sarılıcaz

bu fiyatları görüpte korsan karşıtlığı olursa ya zenginsiniz yada boş işlerle uğraşıyorsunuz

http://www.aralgame.com/pc-oyunlari

http://www.aralgame.com/playstation-4-ps4-oyun
    http://store.steampowered.com/app/271590/

120 lira alınabilir bir fiyat. Aral lanetinin el attığı oyunları başka sitelerden daha ucuza almak mümkün ayrıca.

öğrenciler için değil işte yada bir işte çalışmıyanlar için 120 lira bir soygundur kendi ihtiyaçları için kullanır o parayı ayrıyetten bu sebepten korsan

• Ekle kardeşim.
    Emek hırsızlığına hayır. Ne kadar pahalı ne kadar ucuz olursa adamların kendi yaptığı şeyi hangi fiyata satacağına karışamayız.
  • Fallout 4'ü ve GTA 5'i torrentten dün indirdim. Beni de ekle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu amacı korsana karşı olanlar.
    Buradaki yorumların çoğu korsan yanlısı olanlar.
    Korsana karşı isen konuya yaz karşı değilsen yazma.
    Anlamak çok mu zor.
  • Müzikleri lisanslı dinlerim ve cok begendiğim bir oyun olursa satın alırım. Ama şu an ayda yılda bir oynadığım FM16 korsan olarak yüklü. Sararsa 17 cıkınca satın alabilirim ama şu durumda 100 lira baymam asla. Yanlışım varsa düzeltin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akademik ders kitaplarından bahsediyorsan onları direkt pdf olarak indireceksin. Hocalar ve asistanlarda orjinal olarak bulunur ama onlar bile bize pdf olarak nereden indirmemiz gerektiğini söylerler. Bir dönem boyunca aldığın dersin kitabına 50 euro vermek akıl işi değil bence. Ama o kitabı sonuna kadar kullanan akademisyenler hakkını vermek amacıyla lisanslı olarak edinmeli. Ama makul bir aylık/yıllık ücret karşılığı tüm kitaplara sınırsız erişim sağlasalar seve seve veririz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şu yazıyı güncelleyin lütfen... 1999 yılı verisini içeriyor.
  • Benim merak ettiğim bir şey var. O adını yazdıran 52 arkadaşla ilgili.

Örneğin, Türkiye'de herkes LOST dizisini izlemiştir. O 52 arkadaşın her biri Lost'u sezon sezon orjinal dvd'sini alarak mı izledi?
    O 52 arkadaşın arabada taktığı bütün cd'ler orjinal albüm mü? Hiç internetten mp3 indirip karışık cd doldurmuyor mu?
    Yol kenarından kitap almıyor mu? Ya da Ankara'daki Olgunlar gibi yerlerden?

Böyleyse tamam, eyvallah. Ama rica ediyorum Steam'den orjinal oyun almaya başladı diye havaya girenler burada ahkam kesmesin.
    Atıyorum Teknosa'da bir oyun 200 TL. Hal böyle olunca bazı arkadaşların orjinal oyunla uzaktan yakından alakası yok. Bir gün aynı adam silah zoruyla Steam'den bir oyun alıyor. Sonra ana menüdeki diğer oyunları da gördükçe yavaş yavaş paraya kıyıp onlardan da alıyor, aldıkça da artık torrentle crackle falan uğraşmiyim hep böyle paramı biriktirip temiz indirmeler yapayım diyor. 2 sene sonra ben artık korsana karşıyım diye hava atan insanlar çıkıyor karşımıza.
    6-7 sene önce Steam'in yayılmasıyla başlayan bir modaydı bu. Hala devam ediyor mu bilmiyorum. Ama o adamlar korsan karşıtı falan değil. Mp3 indirirken, torrentten dizi çekerken, korsan kitap alırken gayet rahatlar. Sadece alışkanlık edindiği için oyunu korsan almıyor diye bunun görgüsüzlüğünü yaşıyorlar.

Beni merak ediyorsanız: Steam'den de oyun aldım, Origin'den de. PS4'üm var, mecburen orjinal alıyorum zaten. Ama iyi PC'm varken single player oyunları çatır çutur torrentten çektim, şimdi olsa gene çekerim. Diğer medyada da korsan kullanırım. Korsan karşıtıyım falan demiyorum. Suç işlediğimin kul hakkı yediğimin de farkındayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: O Rei

Benim merak ettiğim bir şey var. O adını yazdıran 52 arkadaşla ilgili.

Örneğin, Türkiye'de herkes LOST dizisini izlemiştir. O 52 arkadaşın her biri Lost'u sezon sezon orjinal dvd'sini alarak mı izledi?
    O 52 arkadaşın arabada taktığı bütün cd'ler orjinal albüm mü? Hiç internetten mp3 indirip karışık cd doldurmuyor mu?
    Yol kenarından kitap almıyor mu? Ya da Ankara'daki Olgunlar gibi yerlerden?

Böyleyse tamam, eyvallah. Ama rica ediyorum Steam'den orjinal oyun almaya başladı diye havaya girenler burada ahkam kesmesin.
    Atıyorum Teknosa'da bir oyun 200 TL. Hal böyle olunca bazı arkadaşların orjinal oyunla uzaktan yakından alakası yok. Bir gün aynı adam silah zoruyla Steam'den bir oyun alıyor. Sonra ana menüdeki diğer oyunları da gördükçe yavaş yavaş paraya kıyıp onlardan da alıyor, aldıkça da artık torrentle crackle falan uğraşmiyim hep böyle paramı biriktirip temiz indirmeler yapayım diyor. 2 sene sonra ben artık korsana karşıyım diye hava atan insanlar çıkıyor karşımıza.
    6-7 sene önce Steam'in yayılmasıyla başlayan bir modaydı bu. Hala devam ediyor mu bilmiyorum. Ama o adamlar korsan karşıtı falan değil. Mp3 indirirken, torrentten dizi çekerken, korsan kitap alırken gayet rahatlar. Sadece alışkanlık edindiği için oyunu korsan almıyor diye bunun görgüsüzlüğünü yaşıyorlar.

Beni merak ediyorsanız: Steam'den de oyun aldım, Origin'den de. PS4'üm var, mecburen orjinal alıyorum zaten. Ama iyi PC'm varken single player oyunları çatır çutur torrentten çektim, şimdi olsa gene çekerim. Diğer medyada da korsan kullanırım. Korsan karşıtıyım falan demiyorum. Suç işlediğimin kul hakkı yediğimin de farkındayım.

Lost izlemedim söze onunla başlayayım.Neyse asıl vermek istediğin mesaj bu değil biliyorum.

Oyun için Steam bahsedildi zaten.Single player için de oyunlar bu kadar ucuzken orijinal almak daha mantıklı.Bunu sadece hak hukuk için değil oyunların Türkçe gelmesi için bile yapabilirsiniz.10-15tl'ye düşen oyunları torrentten indirseniz ne olur satın alsanız ne olur ne kaybedersiniz bu önemli.Müzik için Spotify'dan bahsetmek yeterli diye düşünüyorum.Spotify'da ihtiyacım olan hemen her şarkıyı bulabiliyorum.Kimseye de zorla orijinal oyun aldırmıyoruz.Buradaki 52 kişinin tamamı kullandığı telif hakkı içeren her ürünü orijinal mi alıyor bunu bilemem belki de almıyorlardır.Ama asıl mesele bu beni de sizi de ilgilendirmez.Çünkü mesele burada biraz da etik.Belki de bu üye olan insanlar bazı içerikleri satın alıyorlar bazılarını korsan indiriyorlar kimse bilemez.Ama en azından bir farkındalık oluşturuluyor.Önemli olan da bu zaten.Gördüğüm kadarıyla gelecek kuşak bu konuda daha duyarlı.Bilerek veya bilmeyerek isteyerek veya istemeyerek bilmiyorum.Ama bu konunun esas amacı bilinçlendirmek ve bir farkındalık oluşturmak.Bu farkındalık arttıkça ülkede Türkçe yatırımlar artar.Yani yapılan şey yine bizim lehimize olan bir konu.Varsın insanlar korsana karşıyım diye hava atsınlar gülün geçin.Buradaki üye olan bazu insanları da görgüsüzlükle suçlamışsınız hoş değil.(Bu kısmı yanlış anladıysam özür diliyorum.)Steam'den oyun alan ve korsana karşı olduğunu söyleyen insanlara(belki de alışkanlıktan steam kullanıyordur bu bizi ilgilendirmez.) böyle yaklaşmanın doğru olmadığını düşünüyorum.Sizin asıl değinmek istediğiniz nokta korsan karşıtlığının popüler olması ve insanların bunu kullanması.Demek istediğinizi çok iyi anlıyorum ama insanların hava attıkları konu varsın bu olsun en azından pratik bir yarar sağlayabilir diye düşünüyorum.(Görgüsüzlük ve terbiye sınırı aşmak tabi ki hariç.)

Sonuç olarak isteyen korsan kullanır isteyen orijinal kullanır.Kimseyi zorlayamayız.Bu konunun amacı bir farkındalık yaratmak.Bu konuyu açalı uzun zaman oldu ve gerçeği söylemek gerekirse çok nadiren foruma giriyorum.Konuyu açtığım zamana göre bu farkındalığın arttığını düşünüyorum.(Bu konu sayesinde değil Türkiye'deki genel oyuncu havası bu yönde ilerliyor gibi geliyor bana.)Bundan sonra konuyu günceller miyim bilmiyorum açıkçası niye bu kadar uzun bir cevap yazdım onu da bilmiyorum.En azından bazı şeyleri açıkladım kendimce.

İyi forumlar.

• @Silver Eagle Biraz yanlış anlamışsın hocam. Olay bu 52 kişiyle hiç alakalı değil. Buradakilerin görgüsüzlük yaptığını da söylemedim, isim listesine de diğer sayfalara da bakmadım zaten. Sadece onlara bir soru yönelttim, o da tamamen şununla alakalı: Eğer korsana tek karşı çıktığınız medya "oyun" ise, "Orjinalciyim." deme hakkı yok kimsenin. Sadece bu görüşü savunuyorum. Çünkü bu forumda veya başka platformlarda Steam'den 2 oyun aldı diye orjinalci havasına bürünen ama aslında yoldan aldığı korsan kitabın korsan olduğu bilincinde olmayan çok insanla karşılaştım, bunlar aldıkları oyunlarla hava atmaktan da geri kalmıyorlardı. Sadece bunu sorguladım. Diğer hususlarda bir lafım yok zaten.
  • Oğlum dışarda 60$ olan oyun buraya 180 lira olarak geliyor haliyle, daha hala Aral Aral diye ağlıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuujitsu -- 4 Eylül 2016; 4:05:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de alın beni de alın!

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Oğlum dışarda 60$ olan oyun buraya 180 lira olarak geliyor haliyle, daha hala Aral Aral diye ağlıyorsunuz.

şakamı yapıyon daha çıkmamış ön siparişteki fifa 17 süper deluxe edition 48$ Türkiyede fifa 17 normal sürümü 190 tl süper delux sürümü 250 tl pc için Battlefield yeni oyunu 137 tl türkiyede normali 190 tl farka bak :)

Bu yeter heralde size Normal sürümü fifanın

http://www.teknosa.com/urunler/125088563/aral-fifa-17-pc-oyun?gclid=CITD-eDE9M4CFYm4GwodTboIxQ&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsaken54 -- 4 Eylül 2016; 4:16:01 >

• O Rei kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Korsan karşıtlığının sadece oyunla sınırlı kalmasını ve bazı insanların tutarsızlıklarını eleştiriyorsunuz.Haklısınız umalım da korsan karşıtlığı sadece oyunla sınırlı kalmasın.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.