Şimdi Ara

>> 13 YAŞINDA ! (1943. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.992
Cevap
71
Favori
2.988.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19411942194319441945
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mesela 4 tane hoparlör varken mercedes benz türk2 tane hoparlör koymuş
    1842 nin on panjurunu bile boyamaktan acizler
    Yine 1842 lerde rüzgarlık yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç foto atayım.

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

• Mitoqondri kullanıcısına yanıt
    konfor nasıl konfor ....Scania ayrı bir karizma ya bidaha bakınca bu işe birkez daha hevesleniyoz iyimi.....klimasız yaz günü zor olmuyormu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: .onurözdemir.

Aksine ön panjuru çok çeşitli renklerde gördüm ben.Şu an Almanya nın siparişlerini yapıyoruz.Yerliye ağırlık bayramdan sonra.Hoparlör kısmını bilmiyorum.Ama sesi gayet tatminkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esmer33

konfor nasıl konfor ....Scania ayrı bir karizma ya bidaha bakınca bu işe birkez daha hevesleniyoz iyimi.....klimasız yaz günü zor olmuyormu???

Konfor olarak kullanıcısını pek yorduğunu söyleyemem. Yol konforu oldukça yeterli. Yol şartları da önemli tabiki.

Diğer taraftan retarder gibi bir fren sistemin olması sürüş konforunu arttırıyor.

Özellikle rampa aşağı sürüşlerde ana frenlerinizin soğuk kalmasını sağladığı için her hangi bir kötü durumda frenlerinizi kullanmanız için size olanak sağlıyor.

Basar tonaj yüküyle çok dik rampa aşağı yollarda retarderin yetmediği yollarda oluyor. Buna takviye olarak bir kaç kez ayak frenini kullanıp kolaylıkla yolu bitirebiliyorsunuz.

Genel olarak rampada gaz bastıkça gitmem demiyor, v8 motor 500 beygir üstü olanları nasıldır merak etmiyor değilim.

Şimdilik herşey yolunda Allah'ın izniyle. Umarım böyle de devam eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbt.

quote:

Aksine ön panjuru çok çeşitli renklerde gördüm ben.Şu an Almanya nın siparişlerini yapıyoruz.Yerliye ağırlık bayramdan sonra.Hoparlör kısmını bilmiyorum.Ama sesi gayet tatminkar.

Siz Mercedes Benz demi Çalışıyorsunuz??
    Actros 1842 On Panjur Boyasiz
    Mercedes Benz Haricinde Butun Firmalar Yeni Çıkan Araçlara Ruzgarlik Koyarken 103.000€ verdiğimiz Mercedes Benz Actors 1842 ye neden hala ni Rüzgarlık Koymaktan Aciz..??
    Retarder neden Konulmadı???

Eee tabi türkiye de en çok tutulan marka yaaa piyasa arabasi yaa oyle yada böyle satilicak diye hiiiccc ugrasmadan millete kakaliyorlar Iste

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Mercedes Benz Haricinde Butun Firmalar Yeni Çıkan Araçlara Ruzgarlik Koyarken 103.000€ verdiğimiz Mercedes Benz Actors 1842 ye neden hala ni Rüzgarlık Koymaktan Aciz..??

Eee tabi türkiye de en çok tutulan marka yaaa piyasa arabasi yaa oyle yada böyle satilicak diye hiiiccc ugrasmadan millete kakaliyorlar Iste

Evet Mercedes Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasında çalışıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet Mercedes Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasında çalışıyorum.

Dedigim gibi neden retarder ve Ruzgarlik yok?

• Kardeşim bu sene bir geçsin.Tam rayına oturmadı henüz.Biraz sancılı oluyor yeni kamyon ve çekici gurubuna geçiş.Daha aşılması gereken bir takım sıkıntılar var.
    Biraz fiyatı aşağı çekmeye çalışıyorlar şu an.Parçaları yerlileştirmeye çalışıyorlar.Biraz zaman lazım.Hepsi olur nasipse.Daha bu bize gönderdikleri modeller devede kulak.İlerleyen zamanlarda daha çok model gelecek.Şimdilik bir geçiş aşamasında sıkıntılar atlatılsın hepsi olur.
    Birde bu kamyon gurubuyla fabrikada ne kadar sistem varsa değişti.Komple yeni eğitimlerden tutunda yeni boyahaneler dahası yeni holler ambarlar yapılıyor şu an.Basit bir iş değil dışardan göründüğü gibi.
  • mbt. M kullanıcısına yanıt
    Bizde Almayi Düşünüyoruz Hele Bir Rayina Otursun Mercedes Benz Mengerler de Satış Müdürü dedimi seneye fiyat duser suan elleirinde euro5 araçlar var onlari bitirmeleri lazim dedi bakalim seneye kismet allah büyük seneye duser insallah soyle bi 90-95.000€ civari olsa guzel satilir zira 105.000€ ya scania R450 var Volvo Var Fiyat Düşerse Güzel Olur

Her şey yolundaysa sıkıntı yok o zaman usta...Allah yolunuzu işinizi bahtınızı açık etsin.....V8 rampayı 90-100 çıkıyodur heralde....
  • quote:

Her şey yolundaysa sıkıntı yok o zaman usta...Allah yolunuzu işinizi bahtınızı açık etsin.....V8 rampayı 90-100 çıkıyodur heralde....

Amin kardeşim saolasın.

90-100 çıkacağını sanmıyorum kardeşim. G420 ile şu an rampalarda en düşük 4 takviye gördüm. V8'lerde de 1 veya 1.5 vites fark eder en fazla. Yani 40'la değil de 60'la çıkarsın. Tabi yol şartlarına göre değişir bu durum.

üstadım merak ettiğim bir soru var yanlış anlamayın ama 200 bin tl civarı takım bir tır kendini ne kadar sürede amorte eder parasal bir şey değişir biliyorum aama ortalama olarak bir şey söylemek mümkünmü?
  • Esmer33 kullanıcısına yanıt
    O isler değişir ben şoför çalıştırıyorum mesela ayda 3.500 şoförün gideri var maaşı yol parasi sigortasi..
    Diyelim ki 200.000 tl kredi ile tir aldik kendim sürüyorum ayda 5.000 tl desek yilda 60.000 tl 3.5 yila biter borç tir kendini amorti eder ama şoför çalıştırsan ayda 3.000 tl odesen yilda 36.000 tl hemen hemen 6 yilda biter o borç

• quote:

üstadım merak ettiğim bir soru var yanlış anlamayın ama 200 bin tl civarı takım bir tır kendini ne kadar sürede amorte eder parasal bir şey değişir biliyorum aama ortalama olarak bir şey söylemek mümkünmü?

Yapacağın işin durumuna göre değişir kardeşim.
    200.000 tl yatırımın sana geri dönüşü ortalama 2 seneyi bulur.

• hocam euro5 araçları bitirsinler dediğinize göre muhtemelen euro6 araçları bekliyorsunuz. yurtdışı taşımacılığı için euro6 araç şart diye biliyorum. yurtdışı mı çalışacaksınız.

peki yurt içi çalışanlar için bir artısı var mı euro 6'nın? euro6 ile euro5 motorların arasında ne fark var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 4 Temmuz 2016; 20:30:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

hocam euro5 araçları bitirsinler dediğinize göre muhtemelen euro6 araçları bekliyorsunuz. yurtdışı taşımacılığı için euro6 araç şart diye biliyorum. yurtdışı mı çalışacaksınız.

peki yurt içi çalışanlar için bir artısı var mı euro 6'nın? euro6 ile euro5 motorların arasında ne fark var?

Şöyle ki Euro 5 Actros 1844 90.000€ O Parayi Vereceğimize Euro 6 Aliriz Araçlar 1 sene piyasaya çıksın Bakalim Sorunları Artıları Eksileri Varmi Ona Göre Bide Seneye Felan Fiyatlar Daha Düşecek Diyorlar

• Şuan da devlet ticari araçlardan ÖTV alınmayacağını açıkladı ancak bize gelmez ki araçların borçları var. Borcu olmayıp araçlarını değiştirmek isteyenler için iyi fırsat bence. Araçların borcu olmasaydı hepsini Volvo ile değiştirebilirdik ama neyse...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

Şuan da devlet ticari araçlardan ÖTV alınmayacağını açıkladı ancak bize gelmez ki araçların borçları var. Borcu olmayıp araçlarını değiştirmek isteyenler için iyi fırsat bence. Araçların borcu olmasaydı hepsini Volvo ile değiştirebilirdik ama neyse...

Bu ne zaman açıklandı. Yürürlülüğe girdi mi ?

Ötv yoksa sıfır araç alımı artar. Fiyatlarda baya bir düşüş olacağı kesin.

• 
Sayfa: önceki 19411942194319441945
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.