Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (1865. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.493
Cevap
95
Favori
1.681.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eyvallah..
    bir sene oldu alalı . 60500km. sıfır almıştım. 37 'e gelmişti.
  • Cümleten Selamun Aleyküm , abilerim kardeşlerim uzun zamandır girmiyordum bir selam vereyim dedim :)

Era'nın 4 amortisörü patladı ve sağ ön z rot'ta bozuldu parçaları kendim alıyorum ve ustama yaptırıyorum 355 lira fiyat çıktı sizce nasıldır ?
  • amortisörler monroe bu arada
  • vinsanityx kullanıcısına yanıt
    Amin İnşallah çok sağolun .
    120 lira çok iyiymiş hocam.Sonuçta bir sürü para verip bir araba alıyorsunuz ve sonucunda zarar etmekte var 120 liraya aldığınız aracın ne olduğunu öğrenmek çok iyi .
    İnşallah bize de denk gelir uygun bir araç
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Evet çok km yapmayacağım hocam arabanın fiyatı çok uygunmuş bu arada hangi ilden almıştı .
    Desene hocam ben çok zarar yemişim aldığım araçtan sizinkine bakarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre0624

Cümleten Selamun Aleyküm , abilerim kardeşlerim uzun zamandır girmiyordum bir selam vereyim dedim :)

Era'nın 4 amortisörü patladı ve sağ ön z rot'ta bozuldu parçaları kendim alıyorum ve ustama yaptırıyorum 355 lira fiyat çıktı sizce nasıldır ?

Aleykümselam

kayıplar dönmeye başladı :)

ben ön 2 amortisör ,z rot (hatta neredeyse alt takımın tamamına yakınını değiştirdim) ,her şey dahil 600 tl. verdim ama içime oturdu :)

250-300 tl.ye halledilir diye düşünmüştüm 600 tl. yi duyunca şok geçirdim

birde benim ustayı monreo ya razı edemedim ,çakma çin malı onlar ,hakikisi olsa tamam derim ama ben o amortisörleri takıp başıma bela etmem dedi

yahu forumda herkes monreo taktırıyor ve çok memnunlarmış diyorum , o zaman bunu diyenler gelsin benim yanımda 1 hafta çalışsınlar bakalım o zaman da diyebilecekler mi deyince susmak zorunda kaldım :)

biz emniyetin tüm araçlarına bakıyoruz , monreo takarsak 6 ay gidiyor ,orijinalini takarsak 1 sene gidiyor diyor ,ilginç değil mi

birde monreo daha ucuzdu , tanesi 90 küsüre monreo bulmuştum ama bizim taktırdığımız 120 tl. civarı

artık kim doğru söylüyor işin gerçeği anlayamadım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Cümleten Selamun Aleyküm , abilerim kardeşlerim uzun zamandır girmiyordum bir selam vereyim dedim :)

Aleykümselam

ben ön 2 amortisör ,z rot (hatta neredeyse alt takımın tamamına yakınını değiştirdim) ,her şey dahil 600 tl. verdim ama içime oturdu :)

birde benim ustayı monreo ya razı edemedim ,çakma çin malı onlar ,hakikisi olsa tamam derim ama ben o amortisörleri takıp başıma bela etmem dedi

yahu forumda herkes monreo taktırıyor ve çok memnunlarmış diyorum , o zaman bunu diyenler gelsin benim yanımda 1 hafta çalışsınlar bakalım o zaman da diyebilecekler mi deyince susmak zorunda kaldım :)

biz emniyetin tüm araçlarına bakıyoruz , monreo takarsak 6 ay gidiyor ,orijinalini takarsak 1 sene gidiyor diyor ,ilginç değil mi

birde monreo daha ucuzdu , tanesi 90 küsüre monreo bulmuştum ama bizim taktırdığımız 120 tl. civarı

hocam orjinal dediğiniz üzerinde gelenmi arabanın :) valla herkes monroe diyip duruyor taktıracağım ilk ağızdan alırsınız yorumu :) :)

• quote:

quote:

quote:

Aleykümselam

hocam orjinal dediğiniz üzerinde gelenmi arabanın :) valla herkes monroe diyip duruyor taktıracağım ilk ağızdan alırsınız yorumu :) :)

evet aynen öyle ,hatta üzerindeki parça nolarına göre getirtildi

hocam taktırınca bir sorun olacağını zannetmem ,burada asıl önemli olan ne kadar sürede bozulacağı ,yoksa ilk takıldığında niye sorun olsun :)

ayrıca benim bildiğim kadarıyla monreo yu zıplamayı önlediği için taktırıyorlar

tabi biz emniyet görevlileri gibi hoyrat araç kullanmayacağımıza göre en az 2 yıl gider gibi geliyor

benim 23 yıllık reno 12 arabamın amortisörleri orijinal (fabrikadan çıktığı şekliyle) takılı olanlardı ,yani yıllarca amartisör değiştirmemeye alışmışım şimdi 1 yılk sonra bozulur da tekrar değiştirmek zorunda kalırsam asıl o zaman şok geçiririm gibi geliyor :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aleykümselam

evet aynen öyle ,hatta üzerindeki parça nolarına göre getirtildi

hocam taktırınca bir sorun olacağını zannetmem ,burada asıl önemli olan ne kadar sürede bozulacağı ,yoksa ilk takıldığında niye sorun olsun :)

ayrıca benim bildiğim kadarıyla monreo yu zıplamayı önlediği için taktırıyorlar

tabi biz emniyet görevlileri gibi hoyrat araç kullanmayacağımıza göre en az 2 yıl gider gibi geliyor

benim 23 yıllık reno 12 arabamın amortisörleri orijinal (fabrikadan çıktığı şekliyle) takılı olanlardı ,yani yıllarca amartisör değiştirmemeye alışmışım şimdi 1 yılk sonra bozulur da tekrar değiştirmek zorunda kalırsam asıl o zaman şok geçiririm gibi geliyor :)

Benim amacım amortisörleri değiştirmeden arabayı değiştirmekti ama maddiyat uymuyor bir kaç yıl için :)
    aslında birde helezon alayım diyorum yol tutuşunun artması bakımından madem araba değişmeyecek bir kaç sene daha biraz daha iyi hale getireyim diyorum ufak masraflarla,sizce helezonlarıda değiştirmelimiyim şuanda çukurlara girdiğimde arabayı savuruyor neredeyse :)

• Emre0624 E kullanıcısına yanıt
    zaten buna sebep yaylarla amortisörlerin uyumsuzluğu neden oluyor ve başka marka amortisör ile bu sorunu gidermeye çalışıyorlar ama bence % 100 çözülemez

eğer yaylar ile uyumlu amortisör bulunabilirse sorun çözülür diye düşünüyorum

bende bu konuyu epey araştırdım ve çok sayıda denemeler yapanlar olmuş ama tam anlamıyla çözülememiş diye biliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expo Gold 2009

Merhaba;

Yok dostum nasip işi araba. Allah denk getirdi yoksa çok anladığım yada çok iyi pazarlık yaptığımdan değil.

Sen kaça aldın kaç km birde modeli nedir?

Bu arada arabayı bakıma götürdüğümde usta sağ ön amortisörden yağ geldiğini değişmesi gerektiğini ama şimdilik idare edeceğini söyledi. İlerde değiştiririz dedi. Açıkcası gittiğim ustadan çok memnun kalmamıştım. O yüzden çok güvenmiyorum verdiği bilgilere . Bu gibi yağ kaçırma durumlarında ne yapmak gerekir? Sağ amortisörü değiştirince sol amortisörüde değiştirmek gerekir mi?

Yukarıda okuduklarım şunu ortaya çıkartıyor. Forumda geçen konuşmalarla sanayide usta yada parça satanların yorumları önerileri çok farklı . Aynı şeyi şuanda ben de LPG dönüşümünde yaşıyorum. Forumda ısrarla eğer atiker taktıracaksam arabama OBDII kitli taktırmam söyleniyor. Sanayide hangi ustayla görüşsem gerek yok taktırma biz hallederiz gibi cümleler duyuyorum.Aynı şey amortisör marka seçimi konusunda da burda yaşanıyor anladığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vinsanityx -- 29 Ocak 2014; 10:18:44 >

209 Era Expo Gold 51bin km de hocam.
    24750 ye aldım.Ama hayırlısı diyelim artık ne yapacağız.
    LPG konusunda ise tavsiyem şudur.Bir arkadaşım 2009 erasına bahsettiğiniz kiti taktırdı.Ve gayet memnun.
    Aklınızda ne varsa onu taktırın derim.Çünkü yarın bir sorun olsa senin başına dert ,ustalar ilgilenmez bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalecik

2012 era mode :) burdayız

aracınız hayırlı olsun,aktif olmanız temennisiye aramıza hoş geldiniz.

bu arada iyi günler takım
  • quote:

fiyat iyi gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinsanityx

quote:

Merhaba;

Yok dostum nasip işi araba. Allah denk getirdi yoksa çok anladığım yada çok iyi pazarlık yaptığımdan değil.

Sen kaça aldın kaç km birde modeli nedir?

Bu arada arabayı bakıma götürdüğümde usta sağ ön amortisörden yağ geldiğini değişmesi gerektiğini ama şimdilik idare edeceğini söyledi. İlerde değiştiririz dedi. Açıkcası gittiğim ustadan çok memnun kalmamıştım. O yüzden çok güvenmiyorum verdiği bilgilere . Bu gibi yağ kaçırma durumlarında ne yapmak gerekir? Sağ amortisörü değiştirince sol amortisörüde değiştirmek gerekir mi?

Yukarıda okuduklarım şunu ortaya çıkartıyor. Forumda geçen konuşmalarla sanayide usta yada parça satanların yorumları önerileri çok farklı . Aynı şeyi şuanda ben de LPG dönüşümünde yaşıyorum. Forumda ısrarla eğer atiker taktıracaksam arabama OBDII kitli taktırmam söyleniyor. Sanayide hangi ustayla görüşsem gerek yok taktırma biz hallederiz gibi cümleler duyuyorum.Aynı şey amortisör marka seçimi konusunda da burda yaşanıyor anladığım kadarıyla.

amortisörlerin çift değişmesi önerilir.

• quote:

209 Era Expo Gold 51bin km de hocam.
    24750 ye aldım.Ama hayırlısı diyelim artık ne yapacağız.
    LPG konusunda ise tavsiyem şudur.Bir arkadaşım 2009 erasına bahsettiğiniz kiti taktırdı.Ve gayet memnun.
    Aklınızda ne varsa onu taktırın derim.Çünkü yarın bir sorun olsa senin başına dert ,ustalar ilgilenmez bile...

Evet ankarada bu işi yapacak düzgün bir usta arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep1blues

Selam Millet,
    Benim Era Dizel çok yakiyor,
    depoyu doldurdum, 400 km oldu çeyreğin altına indi,
    sizin araçlar nasıldır ?

hadi çeyreği de 200 km yaptı diyelim... 600 km olsun... (depo ne kadara doluyor hocam?)

300 lirayla 1100 km yol yaptık ( uzun yolda ama , ekonomik kullanma gibi bir derdimiz yoktu... yaklaşık 2.7 krs a denk geliyor..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: william thomsen

quote:

Orijinalden alıntı: deep1blues

Selam Millet,
    Benim Era Dizel çok yakiyor,
    depoyu doldurdum, 400 km oldu çeyreğin altına indi,
    sizin araçlar nasıldır ?

hadi çeyreği de 200 km yaptı diyelim... 600 km olsun... (depo ne kadara doluyor hocam?)

300 lirayla 1100 km yol yaptık ( uzun yolda ama , ekonomik kullanma gibi bir derdimiz yoktu... yaklaşık 2.7 krs a denk geliyor..)

ne kadar sert kullanırsanız kullanın karma tüketim 600 km nin altına düşmez,uzun yolda yüklü ve aşırı süratli defalarca denedim 800 km de ışık yanıyor rekorumda aşırı yüklü,çok fazla dikkat etmeden uzun yol 990 km.ki bunun 70 km sini ışık yandıktan sonra yaptım.
    Ben de bu aralar sert kullanıyorum karma tüketim 700 km civarında

• bu arada iyi günler takım
  • 
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.