Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (1827. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.493
Cevap
95
Favori
1.681.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18251826182718281829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaza Kader Kısmet çevredemde beni ismimle degil arabamızla tanırlar (her gun araba yıkayan cocuk)

nazar değdiğini duşunuyorum bende gram boyasız araç hiç akla gelmez şekilde kaza geçiriyo tamamen kısmet 1 saat sonra işe gitmek için içinde olsam belki bana zarar gelicekti aynen söylediğiniz gibi hocam cana geleceğine mala gelsin gerisi teferruat
  • araba yıkayan çocuk çok geçmiş olsun tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expo Gold 2009

Merhaba sevgili arkadaşlar;
    Aranıza yeni katıldım.
    1999 Model Accent 1.5 GLS aracımı 11.500 e satıp;2009 model Accent 1.4 Era Expo Gold manuel vites Benzin+LPG aldım.Forumda bu araçtan kullanan varsa tanışmak ve bilgilerinden müstefid olmak isterim.
    Saygılar..

hayırlı olsun

eralar genelde benzer özelliklere sahip (dizel -benzinli ve otomatik-manuel durumları hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetozdogan06

Park halinde çarpıldı aracıma kaldırımın ustunde idi bizim araba hasar olarak kapılar değişti sol arka çamurluk boyandı

kaportacı kapıları beyaz orjınal cıkma ıle degıstırmeyı teklıf ettı ancak bız kabul etmedık sonucta dunya malı yarın bırgun satarken sahtekarlıga gırecek

hatta sac degısımı bıle kabul etmedık tramerde 1500 tl hasar kaydı var ve baska kazası yok aracın sureklı al satcılar aradıgı icin netten ilanını cektim

binicisini bulursam satıcam inşallah
     <<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> <<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>>

geçmiş olsun

hayatta insanın başına her türlü olay gelebiliyor ,tek sevincimiz sizlere bir şey olmaması

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_06071

arkdaşlar accent 1.4 team modeli var benim sorum araba kesiciye 7bin 8 binde bile girmiyo yani bunun sebebi nedir acaba bakıyorum bi video da 7 binde giriyo bunun bi ayarı var mı beyinden bunu sorcaktım video şu :http://www.youtube.com/watch?v=IBR2wnEwMF8 bi bakın anlarsınız kullanan varsa aynı modelleri cvp verirse sevinirim bbide hararet ışıgının mavi olanı hiç yanmıyor bu mavi yanmaz mı hiç yoksa ampulü mü patlamıştır veya müşürden mi ?

Araç kaç model yanlış hatırlamıyorsam 2010dan itibaren mavi ışığında çaldılar

evet tşrkler öyleymiş biraz göstergeye fener tutarak felan baktım mavi ışıgın oldugu yer boşmuş bizimkinde eyw saol bilgi için

• Merhaba Arkadaşlar 2011 1.4 era mode 20000 km de brc lpgli aracımı yaklaşık 6 ay önce 26.500 liraya aldım. Fiyat olarak sizce makulmü? Araçta çok şükür herhangi bir problem yok ve temiz kullanılmış ek olarakta aldığım arkadaş bazı iç ve dış aksesuarlar eklemiş araca.Hoş bir görünüm kazanmış araç. Yakıt tüketimi olarak sadece şehir içi 10 litre civarı şehir dışı 7 litre civarı yakıyor. Havalar kısmen soğudu ondanmıdır bilmem son zamanlarda bir miktar yakıtın arttığını farkettim. Güzel bir araç Mevla hepimize kazasız belasız binmeyi nasip eylesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: Expo Gold 2009

Merhaba sevgili arkadaşlar;
    Aranıza yeni katıldım.
    1999 Model Accent 1.5 GLS aracımı 11.500 e satıp;2009 model Accent 1.4 Era Expo Gold manuel vites Benzin+LPG aldım.Forumda bu araçtan kullanan varsa tanışmak ve bilgilerinden müstefid olmak isterim.
    Saygılar..

hayırlı olsun

eralar genelde benzer özelliklere sahip (dizel -benzinli ve otomatik-manuel durumları hariç)

Çok teşekkürler efendim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: slawyer

Merhaba Arkadaşlar 2011 1.4 era mode 20000 km de brc lpgli aracımı yaklaşık 6 ay önce 26.500 liraya aldım. Fiyat olarak sizce makulmü? Araçta çok şükür herhangi bir problem yok ve temiz kullanılmış ek olarakta aldığım arkadaş bazı iç ve dış aksesuarlar eklemiş araca.Hoş bir görünüm kazanmış araç. Yakıt tüketimi olarak sadece şehir içi 10 litre civarı şehir dışı 7 litre civarı yakıyor. Havalar kısmen soğudu ondanmıdır bilmem son zamanlarda bir miktar yakıtın arttığını farkettim. Güzel bir araç Mevla hepimize kazasız belasız binmeyi nasip eylesin

hayırlı olsun

aldıktan sonra fiyat konuna bence hiç girmeyin ,içiniz ısındı ise gerisi önemsiz

yakıt tüketimi için hava filtresini bir kontrol ettirin ve gerekirse değiştirin ,birde yakıt tüketimi kullanıma göre değişir ,yüksek devirli kullanımda yakıt tüketimi artar (şu sıralar havalarda biraz soğudu ve ilk çalıştırma esnasında rölanti yüksek olduğundan tüketim biraz artabilir)

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim. bakımlarını yeni yaptırdım çoğunlukla iş çıkışı sıkışık trafikte kullandığım için yakıt kısmen artmış olabilir.
    üzerinde bridgestone lastikler var değişim zamanı yaklaşmış hız endeksi 86 H yazıyor bunun 86 T sini alsam bir sakıncası olurmu? H ile T arasında malumunuz fiyat farkı var her hangi bir sıkıntı olmazsa T almayı düşünüyorum yada petlas ın H serisi
  • quote:

cevabınız için teşekkür ederim. bakımlarını yeni yaptırdım çoğunlukla iş çıkışı sıkışık trafikte kullandığım için yakıt kısmen artmış olabilir.
    üzerinde bridgestone lastikler var değişim zamanı yaklaşmış hız endeksi 86 H yazıyor bunun 86 T sini alsam bir sakıncası olurmu? H ile T arasında malumunuz fiyat farkı var her hangi bir sıkıntı olmazsa T almayı düşünüyorum yada petlas ın H serisi

sıkışık trafik ve kısa mesafe kullanımda yakıt tüketimi çok artar ,o zaman sizin değerler normal diyebiliriz

ayrıca lastikler dahi yakıt tüketimini etkiler , 86 H ile T arasındaki fark ,

H olanlar 220 km. ye kadar kullanılabilir ve ayrıca T ye göre daha yumuşaktır

T olanlar 190 km. ye kadar kullanılabilir ve H ye göre biraz daha serttir

ben H almayı çok istemiştim ama lastikçi hiç gerek yok boşuna fazla para verme diyerek ikna etmişti (190 km. geçmem diyorsan diye)

ayrıca her ikisini artı ve eksi yönleri olduğunu anlattı ,misal bir tanesi daha sessiz ise yağışlı havada yok tutuşu daha düşük oluyor gibisinden

aslında çok iyi olan markalar var ama fiyat olarak çok yüksek olduğu için şahsen bana lüks gibi geliyor ama bu durum kişiye göre değişir

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Lastik 4 tane olunca fiyat daha belirgin oluyor bütçeyi zorluyor daha önceki aracımda petlas kullanmıştım bir sıkıntısını görmedim fiyat olarak en uygun olanı piyasada. Aracın periyodik bakımını yeni yaptırdım filtreler buji yağ değişi yapıldı. Bu işlemlerden sonra Gaz ayarı yaptırmadım ama gerekirmi?

• quote:

Lastik 4 tane olunca fiyat daha belirgin oluyor bütçeyi zorluyor daha önceki aracımda petlas kullanmıştım bir sıkıntısını görmedim fiyat olarak en uygun olanı piyasada. Aracın periyodik bakımını yeni yaptırdım filtreler buji yağ değişi yapıldı. Bu işlemlerden sonra Gaz ayarı yaptırmadım ama gerekirmi?

benim araç lpg li değil ama problem çıktığında yeniden ayar yapılması gerektiğini biliyorum

yalnız şehir içi 10 -şehir dışı 7 lt. dediğiniz lpg ise bence gayet normal çünkü lpg tüketimi benzine göre biraz daha fazladır ve bu araçlar için benzin tüketimi şehir içi 8-10 şehir dışı 6-8 lt. olduğuna göre sizin değerler iyi gibi geliyor (tabi bu sorunuzu en iyi lpg kullanan arkadaşlar cevaplayabilir)
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için zamanla daha net çözerim bu konuyu lpg fiyatları yerinde durursa tabi :)

• Expo Gold 2009 kullanıcısına yanıt
    Hay1rl1 olsun arac1n1z tak1ma hosgeldiniz
  • ahmetozdogan06 A kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin dünya mali dünyada kalir hepimizin altindaki araç emanettir bize, hergün araba yıkamak biraz psikolojik rahatsizlik bir durum bence fazla takmayin bu tip seylere. 2009 model era team 25 bin km deki yetkili servis bakimli lastiiginden aküsüne kadar herseyi fabrikasyon olan, sifir hata kaza boya olmayan aracim bundan yaklasik 5 ay kadar önce talihsiz bir kaza sonrasi pert olmuştu. Era gitti Jetta geldi. mali her zaman yerine koyarsin önemli olan can saglig1d1r. gerisi hikaye..
  • slawyer S kullanıcısına yanıt
    araciniz hayirli olsun, gaz ayari yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum. lastik konusuna gelince ucuza kacmayin 4 lastik bedeninizi taşıyor. üçün besin hesabini yapmay1n devamli kullanacaks1n1z sonuçta. lastik önemli müdür...
  • yusuf_06071 Y kullanıcısına yanıt
    abartma müdür..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayra67

Hay1rl1 olsun arac1n1z tak1ma hosgeldiniz

Hoşbulduk efendim.Her daim görüşmek üzere.Selametle..
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar 2011 1.4 era mode 20000 km de brc lpgli aracımı yaklaşık 6 ay önce 26.500 liraya aldım. Fiyat olarak sizce makulmü? Araçta çok şükür herhangi bir problem yok ve temiz kullanılmış ek olarakta aldığım arkadaş bazı iç ve dış aksesuarlar eklemiş araca.Hoş bir görünüm kazanmış araç. Yakıt tüketimi olarak sadece şehir içi 10 litre civarı şehir dışı 7 litre civarı yakıyor. Havalar kısmen soğudu ondanmıdır bilmem son zamanlarda bir miktar yakıtın arttığını farkettim. Güzel bir araç Mevla hepimize kazasız belasız binmeyi nasip eylesin

aracınız hayırlşı olsun,aktif olmanız temennisiyle aramıza hoş geldiniz.
    HAvaların soğumasıyla yakıt tüketimleri arttı,br de buna soğuk motor sıkışık trafik eklenince sorma gitsin.
    Lastik konusuna gelince ben de T sınıfı kullanıyorum,H için fuzuli para vermeye gerek yok diye düşünüyorum

Bu arada günaydın takım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

arkdaşlar accent 1.4 team modeli var benim sorum araba kesiciye 7bin 8 binde bile girmiyo yani bunun sebebi nedir acaba bakıyorum bi video da 7 binde giriyo bunun bi ayarı var mı beyinden bunu sorcaktım video şu :http://www.youtube.com/watch?v=IBR2wnEwMF8 bi bakın anlarsınız kullanan varsa aynı modelleri cvp verirse sevinirim bbide hararet ışıgının mavi olanı hiç yanmıyor bu mavi yanmaz mı hiç yoksa ampulü mü patlamıştır veya müşürden mi ?

Araç kaç model yanlış hatırlamıyorsam 2010dan itibaren mavi ışığında çaldılar

evet tşrkler öyleymiş biraz göstergeye fener tutarak felan baktım mavi ışıgın oldugu yer boşmuş bizimkinde eyw saol bilgi için

rica ederim.

• 
Sayfa: önceki 18251826182718281829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.