Şimdi Ara

DH Forum Nokia Firmware (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
780
Cevap
3
Favori
161.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonumun programa bağlanma sorunu var bütün işlemleri yaptım ,manage connection seçeneği ile bağlantı noktalarını tarattım ama telefonumu görmüyor, bilgisayar görüyor ama program bağlantı yok diyor , aygıt yöneticisinden evrensel seri yol bağlarındaki denetleyicileri kaldırıp kaldırıp kuruyorum yok olmuyor program bi türlü bağlanmıyor bu sorunu nasıl aşabilirim yardım etmek isteyen arkadaşlar lütfen açıklama getirsinler
  • birde eski sürüm yazılım dosyalarını nasıl bulabilirim mesela N95 için FW 30.0.0.15
  • quote:

Orjinalden alıntı: zahitfettahoglu

birde eski sürüm yazılım dosyalarını nasıl bulabilirim mesela N95 için FW 30.0.0.15

http://files.allnokia.ru/fw/N95/RM-159_6.0__sw-30.0.015.exe veya

http://rapid.share.com/files/143933489/rm-159_300015_v6_n95.exe (aradaki noktayı sil)

En üstteki direkt linkdir. FlashGet ile daha hızlı yüklersin tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 14 Ocak 2009; 23:42:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ryangiggs

sentin
    bu ne kadar zamandır bu işle ilgileniyorum daha eski firmware e geçebileni görmedim
    anlatmaya çalışıyorum ama ısrarla telefonu bozma pahasına birsürü zaman harcayanlar var
    ben onlara diyorum bu kadar uğraşana kadar 5 dk lık işi var
    siz bilirsiniz

Hah ya şöyle desene bizde uğraşmayalım olabilirde işte bende biraz ısrarcı davranıyorum acaba ben mi yanlış yapıyorum diye.Yok sa haklısın blogla falan alakası yok.Neyse uğraşmıyorum zaten.
  • neyse arkadaşlar galiba buldum FW'yi sizinle paylaşayım hemen sizde fazla beklemeden indirin

işte buradan indirin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ryangiggs

quote:

Orjinalden alıntı: muzaffer1989

quote:

Orjinalden alıntı: sentin

Sayın marşlanoğlu dediklerinizin hepsini yaptım.Error verdiği kısımların ingilizcesini anlayamadım.O kısmı anlasam çözecem ama :) Sanki telefon eski versiyona dönmek istemiyor gibi bir şey yazıyor ...

biz N82 ye envai çeşit phoenixle downgrade yapmaya çalıştık telefonları çökerttik gecenin bir yarısı çok pis 3.5 attık sonuç mu ? sonuç program daha düşük versiyona düşürmüyor... telefonun içindeki yazılımı silsek bile mevcut versiyondan düşüğüne izin vermiyor hack çıkana kadar uğraşmayın(n82için) telefonunuzdan memnunsanızda update falan yapmayın

yav bu kadar uğraştığına değer mi git bi telefoncuya 10 dk da hallettsin madem bu kadar çok istiyorsun
    1 aydır uğraiıyorsun yani
    zamanına yazık

1 ay uğraşmadımki taş çatlasın 2 gün uğraşmışımdır... hatırlıyorsan benim N82yi çökerttiğim akşamı aradan 3-4 saat sonra düzelttim telefonu hemre_ de çok yardım etmişti bana o konuda sağolsun... zaten benim amacım N82 için ekran parlatma yamasını private klasörünün içine atmaktıki artık onu yapabiliyorum... programlar içinde sertifikam var hallediyorum hack çıkmaz bundan sonra sanırım... ben sertifikamla mutluyum... telefonumu her ne olursa olsun asla bir telefoncuya vermem ver bakayım dese bile benden en fazla öpücük alır...donanımsal bir problem yaşamadığım sürece cihazı teknik servise bile vermeyi düşünmem yardımlaşma ve iyi insanlar varolduğu sürece Allah bizi teknik servislere muhtaç etmesin kendi kendimize çözelim hep

• teşekkür ederim xsw..... kızak değiştirme işine dalmışım yüklemeyi yenileyince dil sorunu halloldu.... bu arada piyasadan yetkili yetkisiz servislerden N8 kızak değişimi için 2 ila 15 gün arası zamanda tamir ve 50tl ila 80 tl arası aldığım fiyat yüzünden kısa bir araştırma ile komple kızağı 4 usd ye sirkeciden bulup tamiri 10 dk da kendim gerçekleştirdim süper oldu , ayıptır yahu bu kadarda salak yerine konulmaz ki vatandaş , namusluları tenziii ederekten...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ADAC

teşekkür ederim xsw..... kızak değiştirme işine dalmışım yüklemeyi yenileyince dil sorunu halloldu.... bu arada piyasadan yetkili yetkisiz servislerden N8 kızak değişimi için 2 ila 15 gün arası zamanda tamir ve 50tl ila 80 tl arası aldığım fiyat yüzünden kısa bir araştırma ile komple kızağı 4 usd ye sirkeciden bulup tamiri 10 dk da kendim gerçekleştirdim süper oldu , ayıptır yahu bu kadarda salak yerine konulmaz ki vatandaş , namusluları tenziii ederekten...

Rica ederim adac o konuda haklısın vatandaş bilgisiz diye kazıklamaya çalışıyorlar Oysaki telefon ekranları, kapakları, kızakları, pil, şarj aleti, usb data kablosu vs. Eminönü sirkeci tarafında öyle ucuz ki insan görünce şaşırıyor birde sonra da tabi teknik servise gidince şaşırıyor iyice araştırmadan iş yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 15 Ocak 2009; 11:50:33 >

• hocam 5800 kodları onaylandı iyi güzelde ben NSS son versiyonunu indirdim neyse buyutece tıladım falan filan product taramasında product scan...Error! diyo deliricem herseyi en bastam sildim tertemiz yapıp herseyi tekrar en bastan kurdum...Sonuç aynı bilgisi olan varmı?
  • Forumda 5800XM'e v11 firmware yükleyen (breakthru) nickli arkadaşa sor istersen o sorunsuz yüklemişti v11 sürümü.
  • The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x8401227a (-2080300422)

Flash: Phone reported that it does not allow to flash SW becasue it is older than existing.

böyle bir uyarı aldım yükleme esnasında N95 için 30.0.015 yüklüyorum ama olmuyor daha eski sürümleride denedim aynı başka bir yolu varmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahitfettahoglu -- 16 Ocak 2009; 0:52:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: zahitfettahoglu

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x8401227a (-2080300422)

Flash: Phone reported that it does not allow to flash SW becasue it is older than existing.

böyle bir uyarı aldım yükleme esnasında N95 için 30.0.015 yüklüyorum ama olmuyor daha eski sürümleride denedim aynı başka bir yolu varmı acaba

Telefonda şu anda 31 versiyonu varsa olmaz olamaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maviturk

hocam 5800 kodları onaylandı iyi güzelde ben NSS son versiyonunu indirdim neyse buyutece tıladım falan filan product taramasında product scan...Error! diyo deliricem herseyi en bastam sildim tertemiz yapıp herseyi tekrar en bastan kurdum...Sonuç aynı bilgisi olan varmı?

NSS henüz piyasaya yeni çıkmış Nokia modellerini (5800, N79 vs) desteklemiyor. Phoenix ile yazılım atmak ve telefon dilini değiştirmek çok daha kolay. Ürün kodu öğrenmek de lazım değil. Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp Phoenix i çalıştırıp telefonu buldurduktan sonra zaten mevcut ürün kodu neyse orada görürsünüz. Yan tarafta bulunan göz at butonuna basınca bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz yazılım paketinde bulunan tüm ürün kodlarını görürsünüz. Burdan da Türkiye'ye ait bir ürün kodunu seçtiğiniz zaman hem telefonunuza Türkçe yazılımı yüklersiniz hem de telefonunuzun ürün kodu Türkiye ürün kodu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marslanoglu -- 16 Ocak 2009; 8:32:20 >

• emeklerine sağlık güzel paylaşım
  • quote:

Orjinalden alıntı: marslanoglu

NSS henüz piyasaya yeni çıkmış Nokia modellerini (5800, N79 vs) desteklemiyor. Phoenix ile yazılım atmak ve telefon dilini değiştirmek çok daha kolay. Ürün kodu öğrenmek de lazım değil. Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp Phoenix i çalıştırıp telefonu buldurduktan sonra zaten mevcut ürün kodu neyse orada görürsünüz. Yan tarafta bulunan göz at butonuna basınca bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz yazılım paketinde bulunan tüm ürün kodlarını görürsünüz. Burdan da Türkiye'ye ait bir ürün kodunu seçtiğiniz zaman hem telefonunuza Türkçe yazılımı yüklersiniz hem de telefonunuzun ürün kodu Türkiye ürün kodu olur.

marslanoglu'nun dediği gibi zaten firmware dosyasının içinde ürün kodları var. Fakat kolaylık olsun diye bazı tr kodlarını ayrıca belirttim blogda.

• yani şimdi ben bu phoenix programını kullanarak 8800 artemin ingilizce-arapça olan dilini değiştirerek türkçeleştirebilecek miyim?
  • Doğrudur 8800 Arte BB5 dir ve Phoenix ile yazılım yükleyebilir, menü dilini Türkçe yapabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xsw

quote:

Orjinalden alıntı: ADAC

teşekkür ederim xsw..... kızak değiştirme işine dalmışım yüklemeyi yenileyince dil sorunu halloldu.... bu arada piyasadan yetkili yetkisiz servislerden N8 kızak değişimi için 2 ila 15 gün arası zamanda tamir ve 50tl ila 80 tl arası aldığım fiyat yüzünden kısa bir araştırma ile komple kızağı 4 usd ye sirkeciden bulup tamiri 10 dk da kendim gerçekleştirdim süper oldu , ayıptır yahu bu kadarda salak yerine konulmaz ki vatandaş , namusluları tenziii ederekten...

Rica ederim adac o konuda haklısın vatandaş bilgisiz diye kazıklamaya çalışıyorlar Oysaki telefon ekranları, kapakları, kızakları, pil, şarj aleti, usb data kablosu vs. Eminönü sirkeci tarafında öyle ucuz ki insan görünce şaşırıyor birde sonra da tabi teknik servise gidince şaşırıyor iyice araştırmadan iş yapmayın.

onlar yan sanayi çin malları olmuyor mu dostlar o yüzden ucuzdur ben ne olursa olsun hep teknik servisten alıyorum çok para ama sırtımı sağlama almak amacında dedim xsw bu arada bloga phoenix' in değişik yamaları falan var onlarıda açıklamalarıyla beraber ekleyebilirmisin(örn:phoenix browser falan)

• quote:

Orjinalden alıntı: muzaffer1989

onlar yan sanayi çin malları olmuyor mu dostlar o yüzden ucuzdur ben ne olursa olsun hep teknik servisten alıyorum çok para ama sırtımı sağlama almak amacında dedim xsw bu arada bloga phoenix' in değişik yamaları falan var onlarıda açıklamalarıyla beraber ekleyebilirmisin(örn:phoenix browser falan)

Haklısın ucuz ve kalitesiz çin malları da var yok değil ama teknik servisler kar marjını yüksek tutuyor bu bir gerçek daha bu ay sordum nokia shop da 6300 için bir usb data kablosu 70TL olmaz ki düpedüz kazıklıyorlar insanları neyse Phoenix konusuna gelirsek öyle bir eklenti bulamadım ben zaten aşağıdaki blogu takip ediyorum.

http://phoenixslayer.blogspot.com/

• maalesef telefonu görüp versiyon bilgisini yazıyor alt tarafta program.ama gerisini yapmıyor.türkçeleştiremedim telefonu.

quote:

Orjinalden alıntı: marslanoglu

Doğrudur 8800 Arte BB5 dir ve Phoenix ile yazılım yükleyebilir, menü dilini Türkçe yapabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.