Şimdi Ara

DH Film Tanıtımları (# RED #) - [FILM: 267] (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
3
Favori
43.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yil: 2002

Genre(Tur): Kişiye göre , değişken

Trailer:

---

Ekstra: İngiliz bağımsız sinemasının öncü yönetmeni Michael Winterbottom’dan müzik dünyasına etkili bir bakış.

Tony Wilson adlı televizyon programcısının Manchester’da Factory Records’ı kurma hikâyesini ve Joy Division gibi efsane gruplara albüm yapmasını, Hacienda adlı dünyanın en önemli müzik kulübünün kuruluşunu ve kapanışını; mizahi ve çarpıcı bir dille anlatan bir klasik “24 Hour Party People”

Müzik dünyası üzerine yapılmış en başarılı filmlerden bir tanesi.

“24 Hour Party People” Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için de yarışmıştı

Resim:
     DH Film Tanıtımları (# RED #) - [FILM: 267]
  • Filmin Ismi: Eski Davulcu - Ex Drummer

Yil: 2007, Belçika , 90 dk.

Genre(Tur): Komedi / Macera / Suç

Trailer:

---

Ekstra: Engelli müzisyenlerden oluşan bir rock grubu davulcu aramaktadır. Ünlü olmalarına çok az kalmıştır, aradıkları davulcuyu da bulduklarında hızla yükseleceklerdir.

Başarılı ve düzenli bir yazar gruba katılmaya karar verir. Davul olayına çok hakim değildir fakat grubun bir parçası olmak istediğini fark eder.

Grup toplandıktan sonra çalışmalar başlar. Fakat müzisyenlerin egzantrik tavırları ve başlarına gelen fantastik olaylar müziklerinden çok daha sert ve çarpıcıdır.

Belçikalı yönetmen, filmini ülkesinin en sıradışı yazarı olan Herman Brusselmans'ın kitabından uyarladı. Punk'ın "Gelecek Yok" sloganını örnek alan film izleyiciyi şaşırtmayı başarıyor.

"Geriye saran" sahneler, tavanda yürüyen kahramanlar, sert konserler ve daha bir dolu şey bu "gürültülü" filmi orijinal yapıyor.

Resim:
  • Filmin Ismi: Almost Famous

Yil: 2000, ABD , 123 dk.

Genre(Tur): Dram / Müzik

Trailer:

---

Ekstra: Film, yönetmen Cameron Crowe'un kendi yaşam öyküsünden bir dönemi temel alıyor ve The Rolling Stone dergisi için müzik konulu yazılar yazdığı yılların izlerini taşıyor:

15 Yaşındaki bir gencin sorunlu ailesinde müzikle ilgili tartışmalar önemli yer tutmuştur. Rock gruplarıyla ilgili yazı çalışmaları, bu genci çok merak ettiği bir dünyanın içine sokunca, hayatla ilgili yeni deneyimler de kazanmaya başlar: Stillwater adlı bir rock grubuyla birlikte seyahat etmek, bunların en ilginci olacaktır...

Resim:
  • Eklediğim filmler rock müzikle ilgili bu seferde böyle oldu

Başka bir konudan bahsetmek gerekirse şahsımın çok beğendiği Yönetmen Tarsem Singh yeni bir projeye başlaması War of Gods ,

Singh yapımda Theseus Atina'nın efsanevi kralı anlatacak film iyi veya kötü olur onu bilemem ama bu adam daha önceki filmlerinde olduğu gibi doğru ışığı beklemek için gerekirse aylarca aynı yerde durur , The cell / The Fall yapımlarında bunu gördük ve efekt'te kullanmadı !!!

Sinema görsel sanat ise bunu en iyi gösteren yönetmen Tarsem Singh'dir , sabırsızlıkla bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 20 Ağustos 2009; 1:55:21 >
  • Filmin Ismi: Captain Horatio Hornblower R.N.

Yil: 1951, İngiltere

Genre(Tur): Aksiyon / Dram / Macera / Savaş

Trailer:

---

Ekstra: İngiltere ve Fransa arasında geçen Napolyon Savaşları'nın ve kahraman İngiliz denizcisi Horatio Hornblower'ın maceralarını konu alan epik tarzda çekilmiş görkemli bir sinema şöleni... Yıl 1807... Bir İngiliz gemisi, gizli bir görevi gerçekleştirmek için denize açılır. Görevin ne olduğunu Kaptan Horatio'dan başka kimse bilmemektedir. Aylarca yol alan gemide, yiyecek ve içecek sıkıntısı başlar. Mürettebat görevlerini bilmedikleri için huzursuzlanmaya başlar , Keyifli seyirler...

Resim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 16 Eylül 2009; 2:27:33 >
  • Filmin Ismi: They Shoot Horses Don't They?

Yil: 1969, ABD , 120 dk.

Genre(Tur): Dram

Trailer:

---

Ekstra: 1930'ların ekonomik bunalımla boğuşan Amerikası’nda Gloria ve Robert yaşanan bunalım döneminin tükettiği, hayattan umutlarını kesmiş, çaresiz iki insandır.

Bir gün ünlü bir aktris olmanın hayalini kuran Gloria ile Hollywood’ta yaşayan ve yönetmen olma çabaları başarısızlıkla sonuçlanan Robert’ın yolları kesişir. İkisiz de umutsuz durumda olan bu iki genç, dans maratonuna katılmaya karar verirler. Çiftlerin kazanmak için durmaksızın dans etmesi gerektiği bu insanlık dışı yarışmada, Gloria ve Robert ne olursa olsun ümitsizlikle dolu hayatlarında son bir umut olarak sarıldıkları bu yarışmadan vazgeçmeyecekler ve yarışmanın bütün acımasızlığına rağmen ayakta kalmaya çalışacaklardır.

Sydney Pollack’ın filmografisi içinde en önemli eserlerinden biri olan, Horace McCoy’un aynı isimli çarpıcı romanından uyarlanmış Atları da Vururlar, kapitalist sistemin acımasızlığını gözler önüne seren ve 9 dalda Oscar’a aday gösterilmiş sarsıcı bir dram , İyi seyirler...

Resim:
  • Guncel!

Herkese tekrardan merhabalar ve iyi bayramlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaplanmete

Guncel!

Herkese tekrardan merhabalar ve iyi bayramlar...

İyi bayramlar dostum , hoşgeldinmi desek
  • @Ame@deus, anca hosgeldim. Arada bir DHye takilmama ragmen, okulla ve askerlikle ilgili bir cok sorunum vardi, anca anca halletdim.

Filmin Ismi: Pay It Forward

Yil: 2000

Genre(Tur): Dram

Trailer: -

---

Ekstra: Aslinda bu film arada kosede kalmis, gozlerden kacicak bir film olmamasina ragmen, bir cok arkadasimin izlemedigini farkettim. Listemizde onemli bir yer edinebilecek bir film oldugunu dusundugumden, vede cok gerilerde kaldigi icin bazi arkadaslarimizin kacirabilmis olma olasiligina karsin tanitimlarima ekliyorum. Dort dortluk bir film, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim

Resim:
  • Hoşgeldin dostum sorunlarını halletmene sevindim buralarıda ihmal etme Pay It Forward 4. sayfanın sonunda verilmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 26 Ekim 2009; 2:01:57 >
  • Filmin Ismi: Whatever Works

Yil: 2009

Genre(Tur): Komedi

Trailer:http://www.imdb.com/video/imdb/vi3500802585/

---

Ekstra: Acaba nerden baslasam, oncelikle bir W. Allen fani olarak Match Point (2005)`den sonra, Allen`da biraz gerileme hissetmistim, ama dostum sen ne yaptin nasil bir film bu... Whatever Works, deli bir film, izlerken hem keyif aliyor hem sikiliyorsunuz tam bir Woody Allen klasigi. Filmin konusuna giremiyorum cunku film aslinda bir konuya sahip degil, ama devamli gondermeler yapiyor, mesajlar veriyor. Peki bu film ne kazandiriyor? Bu soruya cevap vermekde zor, yeterince sacmaladim galiba! Oturun bu hafta, ve bu filmi kesinlikle izleyin ve biraz gercek keyif alin!

Resim:
  • Notebook işi düzene girdi gibi. Yarında inşaallah TV gelecek. Film indirmeye başlıyayım dedim tekrardan. "Pay it forward" dikkatimi çekti. Size güvenip indiriyorum. Konusu nasıl bir şeydi acaba?
  • Abi sen biraz ince zevklisin sibirya berberindeki gibi olmasın tavsiye ettik beğenmedin , ben kefil değilim baştan söyliyim

Ben oz dizisini indirmeye başladım gerçi torrent çok kısıtlı , cezaevi ortamlarını seviyorsan tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Abi sen biraz ince zevklisin sibirya berberindeki gibi olmasın tavsiye ettik beğenmedin , ben kefil değilim baştan söyliyim

Ben oz dizisini indirmeye başladım gerçi torrent çok kısıtlı , cezaevi ortamlarını seviyorsan tavsiye ederim

Ben bile kendime akıl sır erdiremedim. Neyi beğeneceğim öyle baştan belli olmuyor...İnmiş zaten film. Bakarım inşallah bir ara. Yorumumu da yazarım.

Oz duyuyordum. Ona da bakayım...
  • Pay it forward: İzledim. 3-4 gün sürdü heralde. İşyerinde beş-on dakika olacak şekilde bitti.

Fena bir film değil. Puanım: 7,5/10 Teşekkürler...
  • Rica ederiz Bluray işine girdim gireli kaliteli yapım izleyemiyorum varsın yoksun hareketli olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Rica ederiz Bluray işine girdim gireli kaliteli yapım izleyemiyorum varsın yoksun hareketli olsun

Hareket guzeldir.

Filmin Ismi: Final Fantasy: Spirits Within

Yil: 2001

Genre(Tur): Animasyon, Macera, Fantezi, Bilimkurgu, Geriliim, O Bicim....

Trailer:

---

Ekstra: Ruhumu rahat birakin! Ruhunuzu bedeninizden sokucek olan bu film, ilginc bir konuya sahip. 2001 yilina ragmen animasyonu izlerken, bazen sanalla gercek birbirine karisiyor. Dort dortluk bir animasyon degil, ama kesinlikle sikmiyor!

Resim:
  • Filmin Ismi: Applessed

Yil: 2004

Genre(Tur): Bilimkurgu, Aksiyon

Trailer: -

---

Ekstra: Kendine ozgu konusu olan bu animasyon anime arasi gidip gelen ilginc film, hareketli bir 2 saat sunuyor ve genel olarak sikmiyor. Eger degisik birseyler olsada izlesem, diyorsaniz listenizde bulunsun! Yonetmenin John Woo olduguna vurgulayalim. (Kesinlikle HD versiyonunu edinin!!!)

Resim:
  • @kaplan

Senin PC HD kaldırabiliyor mu yav?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tàlhà

@kaplan

Senin PC HD kaldırabiliyor mu yav?

http://resim.donanimhaber.com/m_35815966/mpage_1/key_//tm.htm#35815966
    Artik torrent/rapid share gibi sitelerden mesaj aliyorum yeter artik indirme diye...
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.