Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14231424142514261427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sympatique

quote:

Orijinalden alıntı: mckpghs

Perşembe günü aldığım 2003 marea exclusive aracıma bugün atiker sıralı lpg taktırdım.İlk izlenimimim lpgnin araca tam uyum gösterdiği şeklinde.Rolantide ya da hararet göstergesinde herhangi bir sorun yok.Beni en şaşırtan şey ise aracın performansında bir düşüşün olmaması.Marea benzinde nasıl gidiyorsa, lpg ile de aynı ataklıkta ve serilikte...

Arabaya 4 kişi binince anlarsın fark olup olmadığını

Bakalım inşallah performansta düşme olmaz.Ama lpg takan kişinin dediğine göre ilk 10-15 gün normalden daha fazla lpg yakar dedi.10 gün sonra bir ayar daha yapılacakmış.Ne kadar yaktığını ölçünc buraya da yazarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aslan...Harun

quote:

Arkadaşlar, perşembe günü 130binde 2003 model 12bin 500 liraya marea exclusive aldım. Dün akşam bu arabalarda görülen kronik rolanti dalgalanması başladı.Bu arada hem rolanti 800-2000 arası gezinirken, hararet göstergesi de sürekli yükselip iniyordu. Tam aldığım adam ile ilgili içimden güzel şeyler :) düşünürken, aracın radyatöründe antifriz olup olmayacağı aklıma geldi ve araç soğuduktan sonra radyatörün kapağını açtım ve şok oldum.İçinde hiç antifriz kalmamıştı. Aracı aldığım kişi radyatörü kontrol etmemiş .Geçici olarak radyatöre su koydum ve araçla bugün 100 km yaptım.Ne rolanti dalgalandı ne de hararet yükseldi.Demek ki radyatör de su bitince rolantide de dalgalanma yapıyormuş :)

Arkadaşlar son olarak bişey sormak istiyorum.Radyatöre sürekli antifriz koymak zorundamıyız yoksa yazın su ile idare edebilir miyiz?

her zaman daima antifiriz olmalı,ben aldığım bütün arabalırın radyatörünü boşaltıp tamamen antifiriz ile dolduruyorum.kafam rahat oluyor.hiç bir sıkıntı yok..

Sadece antifriz zararlıdır. Motor parçaları üzerinde asit etkisi nedeni ile tahribata yol açar. Ayrıca antifriz tek başına koruyucu özelliğe sahip değildir. Olması gereken %50 saf su %50 antfiriz'dir.

o zaman eksildikçe saf su ilave ederim,dediğiniz doğru olmalı ..saf suyun yerine marketlerde satılan hazır su da olurmu...yoksa direk saf su mu alalım,

• arkadaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum. bugün itibari ile aranıza katıldım. 2003 marea exclusive ile. ancak birkaç sorun var gibi. yardımcı olursanız sevinirim. 1. abs ışığı sürekli yanık vaziyette. ayrıca panik frenlerde devraye girdiğinide hissetmiyorum. sorun ne olabilir.2. söför mahali camı kapanmaya az kaldığında çok yavaşlıyo ve duruyor birkaç defe düğmeyle oynayınca anca kapanıyor. açarken bir soru yok. 3.sağ stop lambası çalışmıyor. tüm bu sorunlar ve araca genel bir bakım yaptırmak için ankarada tavsiye edebileceğiniz yer varmı. servis yada özel. tşk.
  • arkadaşım ilk önce büyük bir ihtimal abs beyni arızalı forumda hakan ustavar abs leri tamir ediyor benim başımada geldi böyle bir arıza o zaman hakan usta şehir dışındaydı tabi bende edirneden gelmiştim bende teknokarda tamir ettirdim 150 lira tuttu ama bazen 250 de alıyorlaşmış sorun hallolmuştu bu dediğim ustalar ankara da bu ikiinden başka yere gitme oto anka gibi sıkıntı yaşarsın saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alokurt -- 13 Nisan 2010; 13:12:44 >
  • slm arkadaşlar bende ABS ile ilgili bi düşüncemi aktarıyım

kaygan zeminde fren yapılıp araç kayarken fren pedalında titreme oluyor bu durum normal diye biliyorum.ancak benim aracımda şöyle bir durum var ;
    örneğin bir tümseğe sert girdiğimde fren yaparken sanki araç kayıyormuş gibi fren pedalı titriyor.
    yada frene basılı vaziyette bozuk bir yola girersem veya sert bir çukura güşersem fren pedalından uğultu ve titre geliyor.
    aynı durumla karşılaşan başka arkadaşlar varmı . tşk iyi forumlar
  • Foruma arkadaşlara cevap olarak yazmış olduğum son 4 mesajımı kim neden neye dayanarak hiç bir açıklama yapmadan siliyor acaba????
  • bende atikeri yeni taktırdım depo bitmedi bitince sarfiyatı yazarım. Sanki bana çok yakıyor gibi geldi. 175 km olmuş 40 lık depo var deponun göstergesinde ibre aşağıya düşmüş.
  • Arkadaşlar bu foruma nasıl üye olacaz? Artık bizde mareacı olduk. 2006 model liberty, 73.000 km de. Boya darbe yok. 14.150 TL ye aldım fiyat nasıl?
  • Forum a girerken bazen sıkıntı yaşıyorum üye değilsiniz diyor her seferinde aktivasyon yapmak zorunda kalıyorum. Bu sorunu nasıl çözecez?
  • abs ışığı yanıyorsa bi problem var demektir. Geçenlerde bi marea ya baktım abs ışığı yanıyordu satıcı ısrarla abs de problem yok dedi. Bende denemek için frene bi koydum araba 20-30 metre sürüklendi lastik kokusu geldi. Abs sağlam olsaydı kızaklamazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tay71

arkadaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum. bugün itibari ile aranıza katıldım. 2003 marea exclusive ile. ancak birkaç sorun var gibi. yardımcı olursanız sevinirim. 1. abs ışığı sürekli yanık vaziyette. ayrıca panik frenlerde devraye girdiğinide hissetmiyorum. sorun ne olabilir.2. söför mahali camı kapanmaya az kaldığında çok yavaşlıyo ve duruyor birkaç defe düğmeyle oynayınca anca kapanıyor. açarken bir soru yok. 3.sağ stop lambası çalışmıyor. tüm bu sorunlar ve araca genel bir bakım yaptırmak için ankarada tavsiye edebileceğiniz yer varmı. servis yada özel. tşk.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Kaça aldınız aracı yazarsanız sevinirim.Ben 1 hafta önce 2003 exclusive 12.500 liraya aldım.Aracım 130 binde.

Sorularınıza gelince:
    1)ABS ışığı sürekli yanıyorsa ABS rölesinde sorun olabilir.Serviste aracı bilgisayara bağlatın.Yalnız tanıdığınız iyi bir tamirci varsa ona yaptırın.Serviste fazla para isteyebilirler.
    2)Camın iç kısmında bir yere cam temas ediyor olabilir.Bundan dolayı da cam kapanırken motor zorluyor olabilir.İyi bir kaportacı da kapı yüzünü söktürün.Onlar zaten sorunu bulurlar.
    3)Sağ stop lambası yanmıştır.Oto elektrikçide değiştirebilirsiniz.
    Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, perşembe günü 130binde 2003 model 12bin 500 liraya marea exclusive aldım. Dün akşam bu arabalarda görülen kronik rolanti dalgalanması başladı.Bu arada hem rolanti 800-2000 arası gezinirken, hararet göstergesi de sürekli yükselip iniyordu. Tam aldığım adam ile ilgili içimden güzel şeyler :) düşünürken, aracın radyatöründe antifriz olup olmayacağı aklıma geldi ve araç soğuduktan sonra radyatörün kapağını açtım ve şok oldum.İçinde hiç antifriz kalmamıştı. Aracı aldığım kişi radyatörü kontrol etmemiş .Geçici olarak radyatöre su koydum ve araçla bugün 100 km yaptım.Ne rolanti dalgalandı ne de hararet yükseldi.Demek ki radyatör de su bitince rolantide de dalgalanma yapıyormuş :)

Arkadaşlar son olarak bişey sormak istiyorum.Radyatöre sürekli antifriz koymak zorundamıyız yoksa yazın su ile idare edebilir miyiz?

her zaman daima antifiriz olmalı,ben aldığım bütün arabalırın radyatörünü boşaltıp tamamen antifiriz ile dolduruyorum.kafam rahat oluyor.hiç bir sıkıntı yok..

Sadece antifriz zararlıdır. Motor parçaları üzerinde asit etkisi nedeni ile tahribata yol açar. Ayrıca antifriz tek başına koruyucu özelliğe sahip değildir. Olması gereken %50 saf su %50 antfiriz'dir.

o zaman eksildikçe saf su ilave ederim,dediğiniz doğru olmalı ..saf suyun yerine marketlerde satılan hazır su da olurmu...yoksa direk saf su mu alalım,

En güzeli ve sağlıklı olanı sistemdeki suyu komple boşaltarak saf su ve antfiriz karışımı ile yeniden doldurmaktır. Marketlerde satılan antfirizli sulardan falan almayın. Adı üstünde SAF SU .. Nalburlarda bile bulursunuz..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tay71

arkadaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum. bugün itibari ile aranıza katıldım. 2003 marea exclusive ile. ancak birkaç sorun var gibi. yardımcı olursanız sevinirim. 1. abs ışığı sürekli yanık vaziyette. ayrıca panik frenlerde devraye girdiğinide hissetmiyorum. sorun ne olabilir.2. söför mahali camı kapanmaya az kaldığında çok yavaşlıyo ve duruyor birkaç defe düğmeyle oynayınca anca kapanıyor. açarken bir soru yok. 3.sağ stop lambası çalışmıyor. tüm bu sorunlar ve araca genel bir bakım yaptırmak için ankarada tavsiye edebileceğiniz yer varmı. servis yada özel. tşk.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Kaça aldınız aracı yazarsanız sevinirim.Ben 1 hafta önce 2003 exclusive 12.500 liraya aldım.Aracım 130 binde.

Sorularınıza gelince:
    1)ABS ışığı sürekli yanıyorsa ABS rölesinde sorun olabilir.Serviste aracı bilgisayara bağlatın.Yalnız tanıdığınız iyi bir tamirci varsa ona yaptırın.Serviste fazla para isteyebilirler.
    2)Camın iç kısmında bir yere cam temas ediyor olabilir.Bundan dolayı da cam kapanırken motor zorluyor olabilir.İyi bir kaportacı da kapı yüzünü söktürün.Onlar zaten sorunu bulurlar.
    3)Sağ stop lambası yanmıştır.Oto elektrikçide değiştirebilirsiniz.
    Kolay gelsin.

teşekkürler sizinkide hayırlı olsun. 12.900 e aldım. 148 binde. biraz fazla oldu ama araba aramaktan sıkıldım biriside tavsiye edince apar topar aldık.
    abs sorunu için hakan ustaya gittim ancak bugün ist. gitmesi gerekiyormuş cuma günü bakacaklar.

• Arkadaşlar Mareamın arka taomponundaki kırmızı renkli leflektörlerden bir tanesi yerin düşmüş( Yada haberim olmadan sökülmüş). Fiyatını sormadım ama daha önceki forumlardan çok pahalı olduğunu hatırlıyorum. Bunu daha ucuza nasıl temin edebiliriz, plastik imalatçılarda bu parçayı yaptırabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan67

Arkadaşlar Mareamın arka taomponundaki kırmızı renkli leflektörlerden bir tanesi yerin düşmüş( Yada haberim olmadan sökülmüş). Fiyatını sormadım ama daha önceki forumlardan çok pahalı olduğunu hatırlıyorum. Bunu daha ucuza nasıl temin edebiliriz, plastik imalatçılarda bu parçayı yaptırabilirmiyiz?

orjinali ankara oto ünlüde 50 tl....Benimkininde yarısı kırılmış ve düşmüştü bir adet kedigözü söktüm depodaki bisikletten sonra kırık yer ile kedi gözünü güzelce kesip zımparaladım yapıstırdım orjinal gibi duruyor idareten götürüyor bakım için parça alırken tedarik edicem

• quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

Arkadaşlar Mareamın arka taomponundaki kırmızı renkli leflektörlerden bir tanesi yerin düşmüş( Yada haberim olmadan sökülmüş). Fiyatını sormadım ama daha önceki forumlardan çok pahalı olduğunu hatırlıyorum. Bunu daha ucuza nasıl temin edebiliriz, plastik imalatçılarda bu parçayı yaptırabilirmiyiz?

orjinali ankara oto ünlüde 50 tl....Benimkininde yarısı kırılmış ve düşmüştü bir adet kedigözü söktüm depodaki bisikletten sonra kırık yer ile kedi gözünü güzelce kesip zımparaladım yapıstırdım orjinal gibi duruyor idareten götürüyor bakım için parça alırken tedarik edicem

mareada bazi parcalar olmasi gerekendern ucuz, orj. opar baskı balatanın 115 tl olmasi gibi, bazi parcalarda gereksiz pahali, reflektörün 50 tl, tavandaki plastik raylarin taneinin 75 tl olmasi gibi.

ancak sarf malzemeleri reno 9-11den dahi ucuz tabi bu durumda

• Arkadaşlar aracım bazen 3saniye de çalışıyor. Marşa basmam gerekiyor çok. Buji yeni sayılır. Nereden olabilir. Buji kablolarından olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bond777

quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

mareada bazi parcalar olmasi gerekendern ucuz, orj. opar baskı balatanın 115 tl olmasi gibi, bazi parcalarda gereksiz pahali, reflektörün 50 tl, tavandaki plastik raylarin taneinin 75 tl olmasi gibi.

ancak sarf malzemeleri reno 9-11den dahi ucuz tabi bu durumda

Çok doğal...Üretimi ve talebi çok olan parça ucuza imal ediliyor firma ucuzda satsa çok sattığından aynı kazancı elde ediyor.Ancak sık değişmeyen parçalarda bir miktar pahalılık söz konusu yinede diğer markalardan ucuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Arkadaşlar aracım bazen 3saniye de çalışıyor. Marşa basmam gerekiyor çok. Buji yeni sayılır. Nereden olabilir. Buji kablolarından olabilir mi?

Bi çok şeyden olabilir..Akü zayıftır ondan olabilir akü başları oksitlenmiştir ondan olabilir buji kabloları eskidir ama marş motorundanda olabilir ses yapıyormu marş motoru dikkat edin bir ustaya baktırın bence
  • aku yeni. Aydinda var fiat ustasi oraya baktiracagim. Bir yil oldu alali masallah uzmedi beni. Yirmibin km olmak uzere alali. 140binde Allah uzun ömur versin marealarimiza...
  • 
Sayfa: önceki 14231424142514261427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.