Şimdi Ara

DH COIL WHINE [ANA KONU] | [CW nedir-muzdariplerin ekran kartları CW listesi] (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
34
Favori
46.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Merhaba,

Öncelikle sesin azalma ihtimali var ama genelde istisnai olduğu için kesin bir şey denemez. Bir şey takılıyken ses olduğundan bahsettiğiniz için; ya bu aparatlarda minik kaçaklar vardır ya da aparatlar ile beraber elektriksel yük arttığından ses meydana geliyordur. Açıkçası bana kaçak veya kabloda sıkıntı olma ihtimali daha yakın geliyor, tabii diğeri de masada. Farklı klavye-mouse vb. ne takılıysa deneme ihtimaliniz varsa öncelikle bunu denemelisiniz. Akabinde notebook farklı bir prizde veya (ses devam ediyorsa) mümkünse farklı bir mekanda da denenmelidir (sadece pildeyken de deneme yapılmalıdır).

Bunlarla hiç bir alakası olmayıp farklı bir ses de olabilir (CW'ye benzetmişsinizdir). En başta da söylediğim gibi birden de kaybolabilir, zira makine de yeni olduğundan dolayı.

Alıntıları Göster

Merhaba. Güç kullanımını %99 seviyesine düşürdüğümde ses %90 gibi bir miktar azalıyor. Ancak kulağımı klavyenin üzerine dayadığımda duyabiliyorum. Sizce iade edeyim mi? On dört gün iade hakkım var. Fakat iade edersem kendisinin gücünde ve 120hz bir bilgisayar almam imkansız. Maalesef bu olaylar biraz cihazımdan soğuttu, ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bukibuks

Alıntıları Göster

@bukibuks Aslında ekran kartı bölümüne açsanız daha fazla tık alırdı ve asıl ilgili kişilere ulaşırdı. Her neyse görmek isteyen bir şekilde görüyordur zaten diyelim.

@Kara Kartal Bahsettiklerimin hepsini denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 6 Kasım 2020; 17:35:11 >

• quote:

@bukibuks Aslında ekran kartı bölümüne açsanız daha fazla tık alırdı ve asıl ilgili kişilere ulaşırdı. Her neyse görmek isteyen bir şekilde görüyordur zaten diyelim.

Alıntıları Göster

Ya konu düz mantıkta konu dışı mantığıydı. Ondan ötürü :) ama ilgi olur gene de ilk mesaja referans at beni.

• quote:

Alıntıları Göster

Hocam farklı mouse ile denedim cızırtı eskisine göre daha az; fakat dikkat ettiğim bir şey var. Topraklama olmayan bir prizde denediğimde sarj adaptörü bağlı durumdayken touchpad düzgün çalışmıyor. Adaptörümde olan bir sorun mu parazitlenme yapıyor acaba? Yarın servise yollayıp baktırmayı düşünüyorum; fakat sorun bulunamamıştır yazarsa bir on günüm boşa gitmiş olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: a4 bloody a9

Hocam farklı mouse ile denedim cızırtı eskisine göre daha az; fakat dikkat ettiğim bir şey var. Topraklama olmayan bir prizde denediğimde sarj adaptörü bağlı durumdayken touchpad düzgün çalışmıyor. Adaptörümde olan bir sorun mu parazitlenme yapıyor acaba? Yarın servise yollayıp baktırmayı düşünüyorum; fakat sorun bulunamamıştır yazarsa bir on günüm boşa gitmiş olacak.

Alıntıları Göster

Adaptörde sıkıntı olması da tabii ki ihtimaller arasında. Maalesef ki bu CW denen meret oldukça çetrefilli bir olgudur. Bazı durumlarda olmadık şeylerden çıkabiliyor. İmkan varsa kendiniz götürün (kargo vs. olmayacaksa), belki adaptör olayına direkt olarak bakma şansınız olur.

• Palit kısmında yalnız kalmışım. Bu nesille beraber bayağı arkadaş gelir herhalde listede yanıma :D Uslanmadım yine palit aldım :D , 3070 gamingpro oc modelini. Gelince CW var mı yok mu bakar iletirim :)

• Coil Whine / Adaptör arızası şüphesiyle Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazımı servise yolladım. Sonucu buradan sizlere de yol olması adına paylaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: a4 bloody a9

Coil Whine / Adaptör arızası şüphesiyle Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazımı servise yolladım. Sonucu buradan sizlere de yol olması adına paylaşacağım.

Hayırlısı olsun, umarım sorun bir şekilde giderilir.

@WmGMD Bekleriz.  

• Hepinize iyi forumlar bende yurtdışından aldığım MSI gl75 leopard 10sdr model laptoptan kurulum yapıldıktan sonra özellikle sessiz ortamlarda coil whine benzeri sesler alıyorum bundan önce kullandığım Asus rog strix g model laptoptan da aynı sesleri aldığım için iade ettim ancak bu ürünm yurtdışı olduğu için böyle bir şansım yok ne yapmam gerek ürünün burada 1 sene uluslararası garantisi mevcut servise göndermek mantıklı mıdır?
    Önerebileceğiniz birşey bulunuyor mu?
    Not: kulağımı klavyeye yanaştırınca ve sessiz ortamlarda bu sesleri alıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kshr24

Hepinize iyi forumlar bende yurtdışından aldığım MSI gl75 leopard 10sdr model laptoptan kurulum yapıldıktan sonra özellikle sessiz ortamlarda coil whine benzeri sesler alıyorum bundan önce kullandığım Asus rog strix g model laptoptan da aynı sesleri aldığım için iade ettim ancak bu ürünm yurtdışı olduğu için böyle bir şansım yok ne yapmam gerek ürünün burada 1 sene uluslararası garantisi mevcut servise göndermek mantıklı mıdır?
    Önerebileceğiniz birşey bulunuyor mu?
    Not: kulağımı klavyeye yanaştırınca ve sessiz ortamlarda bu sesleri alıyorum

İyi forumlar,

https://forum.donanimhaber.com/dh-coil-whine-ana-konu-cw-nedir-muzdariplerin-ekran-kartlari-cw-listesi--101764906-41#146323367

Bu mesajımda dediklerimin mümkünse hepsini deneyin. Ondan sonra tekrar bakalım.  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu uzun süredir takip etmiyorum ama bu süreçte farklı kartlar deneme fırsatımda oldu. Her markada cw olabilir bu fabrikasyon bir hata tabiki ama özellikle "Sapphire" kartlara dikkat arkadaşlar.

• Palit RTX 3070 Gaming Pro Modeli Coil Whine mevcut bilginiz olsun... Ac Valhalla' da ötüyor kart.. İlk 2 gün sıkıntı yokken üçüncü başladı.

• Var maalesef 3 gün önce aldım kullanmaya başladım üçüncü çıktı sıkıntı. İade etmek yerine kullanayım böyle diyorum yapacak bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zarbo257

Palit RTX 3070 Gaming Pro Modeli Coil Whine mevcut bilginiz olsun... Ac Valhalla' da ötüyor kart.. İlk 2 gün sıkıntı yokken üçüncü başladı.

Konu içeriğinde belirtilen tipin hangisi var? Anlattıklarınıza göre sinek vızıltısı şeklinde olan mı? CW esnasında kartın yük durumu ve FPS değerleri nasıl oluyor? Anladığım kadarıyla sadece menü geçişlerinde veya çok yüksek FPS’lerde yaşanan bir durum değil?

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Oyunu açar açmaz başlıyor vızıltı şeklinde, alt tab yaptığım an bile kesiliyor ses, 1080p ultra high ayarlarda 74 120 fps arası oynuyorum oyunu.

• quote:

Oyunu açar açmaz başlıyor vızıltı şeklinde, alt tab yaptığım an bile kesiliyor ses, 1080p ultra high ayarlarda 74 120 fps arası oynuyorum oyunu.

Bu şekildeyse yüksek ihtimalle kartta sıkıntı vardır. Buzzing olsa başka bir yerden yansıma ihtimali oluyor ama vızıltı ve ince ses şeklinde olduğu zaman kart sıkıntılı oluyor. Akabinde yazmış olduğunuz FPS’ler bu kart için çok yüksek değerler de sayılmazlar. Yani bu değerlerde böyle seslerin oluşmaması beklenir. Tabii ki sizin tercihiniz ama iade veya değişim yoluna gitmelisiniz derim.  

• quote:

Bu şekildeyse yüksek ihtimalle kartta sıkıntı vardır. Buzzing olsa başka bir yerden yansıma ihtimali oluyor ama vızıltı ve ince ses şeklinde olduğu zaman kart sıkıntılı oluyor. Akabinde yazmış olduğunuz FPS’ler bu kart için çok yüksek değerler de sayılmazlar. Yani bu değerlerde böyle seslerin oluşmaması beklenir. Tabii ki sizin tercihiniz ama iade veya değişim yoluna gitmelisiniz derim.  

Alıntıları Göster

Şu an iyice kafaya taktığım için kasayı açıp dibine kadar girdim çalışırken olay tamamen PSU' dan kaynaklıymış... Benim hatam yani kartın suçu yok. Mesajları silebilirim kusura bakmayın, sesleri karıştırabiliyor insan.

• quote:

Şu an iyice kafaya taktığım için kasayı açıp dibine kadar girdim çalışırken olay tamamen PSU' dan kaynaklıymış... Benim hatam yani kartın suçu yok. Mesajları silebilirim kusura bakmayın, sesleri karıştırabiliyor insan.

Alıntıları Göster

PSU’dan vızıltı şeklinde ses gelmesi çok düşük ihtimaldir (genelde buzzing olur) ve yine karıştırıyor olabilirsiniz. İmkan olursa sistemde farklı bir PSU veya GPU’yu farklı bir sistemde deneyerek netleştirebilirsiniz. Önceki mesajlarımda yazmış olduklarım PSU için de aynen geçerlidir.

• quote:

PSU’dan vızıltı şeklinde ses gelmesi çok düşük ihtimaldir (genelde buzzing olur) ve yine karıştırıyor olabilirsiniz. İmkan olursa sistemde farklı bir PSU veya GPU’yu farklı bir sistemde deneyerek netleştirebilirsiniz. Önceki mesajlarımda yazmış olduklarım PSU için de aynen geçerlidir.

Alıntıları Göster

Yok hocam çok net eminim kart gayet sessiz PSU dan geliyor ses buzzing veya vızıltı adına ne derseniz. Şimdi internetten psu coil whine ve ekran kartlarının cil whine seslerine baktım benimki psu dan çıkan türden bir ses eminim aynısı çünkü kartın günahını aldık :)

• quote:

Yok hocam çok net eminim kart gayet sessiz PSU dan geliyor ses buzzing veya vızıltı adına ne derseniz. Şimdi internetten psu coil whine ve ekran kartlarının cil whine seslerine baktım benimki psu dan çıkan türden bir ses eminim aynısı çünkü kartın günahını aldık :)

Alıntıları Göster

PSU'lar bu konuda asıl suçlu. Ben de yıllarca ekran kartlarıma sövdüm; ama yakın zamanda PSU'yu kasanın dışına alıp da test edince fail bulundu!

Şimdi 3080 var, kartta fan harici ses yok; ama gel gör ki psu düdük gibi ötüyor. O da yurtdışı RMA'dan daha yeni değiştiydi  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 15 Kasım 2020; 12:45:4 >

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.