Şimdi Ara

DH ÇEVİRİ & DİL ÖĞRETİMİ KULÜBÜ (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
584
Cevap
9
Favori
32.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Sucuklu Menemen

quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım. O dillerle en fazla 4-5 bin arası kazanırsın , daha iyi diller var, ingilizce piyasa dili olduğu için getirisi az, haftalık 2bin kazanabileceğin diller var

Nedir o iki binlik diller?

Fransızca-İngilizce okuyorum ben de bunlar nasıldır?

Hocam fransızca - ingilizce - Almanca gibi diller degeri biraz düşük olan dillerdir. Ama yinede kafayı kullanırsanız is yaparsınız, kurumsal çalışırsınız, kendinize bir site , noter yemini alırsınız olur biter.. Normalde 1000 karakter degeri 5-7 TL olan diller bunlar ama ben kendim site kurdum müşteriler direk bana geliyor ben onlara 20-25 TL den satıyorum (5-6tl ye tasore ediyorum)

Yani bana 100.000 karakter (ortalama 100 sayfa) bir metin gelse 2-2.500 TL fiyat veriyorum bunun 500-700tl si çevirmene gidiyor kalanı bana kalıyor.. Haftada böyle 2-3 is gelse yeter , ki cook rahat gelir merak etme

Dil değeri= Ticari ilişkiler/Bilen kişi sayısı denebilir mi?

Yok aslında öyle degil.. Her dilin bu sektörde belli bir maddi degeri vardir. Bu degerde dili bilen insanların çokluğuna gore fiyatlar değişir. İngilizce ve saydığım dilleri bilenler cok oldugu icin fiyatları dusuktur.

Hocam bu arada yine o 2.000 TL lik dilleri söylemeyi atlamışsınız Sır değilse öğrenebilir miyim?

Yani 2000 TL lik demek yanlış olur açıkcası, zira calışma ile alakalı bir durum. Fakat piyasası ucuz olan diller genelde; ingilizce, fransızca, almanca, ispanyolca, kürtçe gibidir...

Farsca, Osmanlica, arapca, çince, korece, rusca, ukraynaca, urduca biraz daha pahalidir. Bu grupta ki dillerden cok sık is gelmez digerleri kadar. Ucuz dillere daha sık is gelir

Ama dediğim gibi hic birisi belirleyici unsur değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hi Dear,

Thanks for ur time take photos , pls let me know you purchased 2pcs Yuandan N70 dual core, both have this problems ? does not turn on, maybe the tablets is no power. pls let me know.

Arkadaşar burada ne demek istemiş
  • antalya için ingilizce kursu önerir misiniz
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.