Şimdi Ara

DGS yi Kazanmak İmkansız Mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
52.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zor bir sınav degil sadece süreyi iyi kullanmalısın.Dgsyi kazananlar olduguna göre demekki imkansız değil...
  • DGS'yi kazanmak zor değil ancak intibak'ı geçmek zor.Çevrenizden kazanıp intibakta okuyan var ise bir sorun.Bir çoğu intibakta bırakmıştır ya da bırakmayı düşünüyordur.Mühendislik dersleri iki yıllıkların gördüğü derslere benzemez.İki yıllık bir öğrenci için zordur ki öylesine girdiyse iki yıllıklara ve sonra mühendislik için dgs'ye girdiyse daha da zor olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarkanavci

Uyduruk sınavlarla dediğin hangi sınavlar acaba merak ettim.

Yös.Yabancı öğrenciler sınavı.Ayrıca bazı devlet büyüklerinin çocukları sınavsız veya uyduruk bir sınavla üniversiteye giriyor.Pelin batu büyükelçinin kızıdır boğaziçi tarih bölümüne girdi.Yurtdışında üniversiteye kaydolup buradaki üniversitelere geçiş yapanlar var.Ben öss'ye ikinci girişimde çalışmadığım için ham 176 gibi rezil bir puan almıştım.Sınav sonucunu öğrenince 30 dakika şokta kaldım.Barajı geçemediğimden 4 yıllık özele hatta batıda herhangi bir 2 yıllık işletmeye bile giremiyordum o kadar kötü.Bir üniversitenin rektörünün oğlu aynı puanla önce yurtdışına sonra itü'ye geçti.Bu olay 2-3 yıl önce oldu hala unutmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

Uyduruk sınavlarla dediğin hangi sınavlar acaba merak ettim.

Yös.Yabancı öğrenciler sınavı.Ayrıca bazı devlet büyüklerinin çocukları sınavsız veya uyduruk bir sınavla üniversiteye giriyor.Pelin batu büyükelçinin kızıdır boğaziçi tarih bölümüne girdi.Yurtdışında üniversiteye kaydolup buradaki üniversitelere geçiş yapanlar var.Ben öss'ye ikinci girişimde çalışmadığım için ham 176 gibi rezil bir puan almıştım.Sınav sonucunu öğrenince 30 dakika şokta kaldım.Barajı geçemediğimden 4 yıllık özele hatta batıda herhangi bir 2 yıllık işletmeye bile giremiyordum o kadar kötü.Bir üniversitenin rektörünün oğlu aynı puanla önce yurtdışına sonra itü'ye geçti.Bu olay 2-3 yıl önce oldu hala unutmam.

muğla üniversitesi rektörü Şener oktik'in oğlu

http://edehaber.com/haber.php?h=6865

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 26 Ağustos 2009; 1:34:50 >

• Ortalık yine ego tatmininden geçilmiyo maşallah... 2 yıllık diye itin bi tarafına sokmadığınız kalmış... Çok yakından tanıdığım insanlar 2 yıllıktan 4 yıllık inşaat müh ü ingilizce olarak uzatmadan bitirdiler... 4 yıllıklar 5 6 7. yıllarında hala bitirememişken... İnsanın içinde olduğu sürece her zaman başarabilir. Bırakın artık bu yaptırtmazlar abi ayaklarını. Bal gibi de yaparsın yaptırtmazlar abi diyenler de aval aval bakar. Yaptırtmazlar abiciler de adamın arkasından konuşurlar 1. sınıfta x hoca nasıl dalga geçmişti dimi o çocukla wuhaha puhaha diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_961

Ortalık yine ego tatmininden geçilmiyo maşallah... 2 yıllık diye itin bi tarafına sokmadığınız kalmış... Çok yakından tanıdığım insanlar 2 yıllıktan 4 yıllık inşaat müh ü ingilizce olarak uzatmadan bitirdiler... 4 yıllıklar 5 6 7. yıllarında hala bitirememişken... İnsanın içinde olduğu sürece her zaman başarabilir. Bırakın artık bu yaptırtmazlar abi ayaklarını. Bal gibi de yaparsın yaptırtmazlar abi diyenler de aval aval bakar. Yaptırtmazlar abiciler de adamın arkasından konuşurlar 1. sınıfta x hoca nasıl dalga geçmişti dimi o çocukla wuhaha puhaha diye...

Öyle görülüyor.4 yıllık okuyanlar kendilerini seçilmiş kişi olarak görüyor sanki 2 yıllık okuyanlar adam değil.Sanki 2 yıllık okuyan biri matematiği çalışsa yapamayacak.4 yıllık bir üniversite kazanan biri kendini zeki ve üstün olarak görürken diğerlerini çalışıp çabalasa da onlara ulaşamayacak olarak görüyor çok saçma ve gereksiz.Bu devirde kimse aptal değil sadece bazıları az çalışıyor aradaki fark oradan çıkıyor.

• dgs'de türkçe ve matemeatik var galiba dimi? matematik-1 mi mat-2 mi onu biliyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sauron_16

dgs'de türkçe ve matemeatik var galiba dimi? matematik-1 mi mat-2 mi onu biliyormusunuz?

mat-1
  • Bilmiyorum ama çalışan yapıyor...Abim Tıbbi Labaratuar bölümünü bitirerek ve yaklaşık 2 ay çok çalışarak girdi...Şimdi İstanbul Bilim Üniv. burslu, Sağlık Memurluğunu kazandı 2 kişi alınıyodu zaten biride abim oldu.Demek istediğim çalışınca oluyor.
  • Dgs sınavını kazanmakla iş bitmiyor. Derslerine acayip çalışman lazım. kimi okullarda tek dersten kalırsan direkt atılıyorsun. Bazılarında ise dgs sınavıyla geldiğin için 2. sınıf insan muamelesi görüyorsun.

Ayrıca dgs sınavı için ilerde ne olacağı belli olmaz. sınava girmeden 4 ay önce kontenjanlar eskisi gibiydi. Sınava girmeye 2-3 ay kala kontenjanları düşürdüler. Sınavda ise sayısalı kolaylaştırdılar. Çoğu kişi sözeli yapamadığı için açıkta kaldılar. Bu yüzden bu sınavın hiçbir garantisi yok. Yaşınız daha erken ise adam gibi çalışın öss ye girin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DevoN

Öss de çalışmadıki o kişi sonradan çalışmaya başlıyor.
    Pişmanlık Duygusu.
    Normal Zekalı bir insan olmak yeterli Mühendislik okumak için.Önemli olan ders çalışmak.
    Zeka da biraz senin elinde olan birşey.Çalıştıkça beynini yordukça biraz daha açılır gelişir.

20 Yaşından sonra fazla gelişeceğini zannetmiyorum.Ayrıca bu işin pişmanlık duygusuyla ilgisi yok sonuçta aradan sadece 2 yıl geçmiştir.Değişen fazla bişey olmaz.Dediğim gibi Dgs'deki rakipler kapasiteleri vasat yüksekokul mezunları o yüzden çalışırsan kazanırsın zaten Dgs sorularına bakıldığında temel matematik vs. soruları. Ama üniversiteye gelip mühendislik matematiğini görünce afallayıp kalıyorlar çok gördüm dgs ile gelenleri hocalar sınıfta yerin dibine sokuyor resmen

@yarkanavci
    Kardeş sen baya bi kıskançlık yaşamışsın belli dgs öğrencilerine karşı. Maalesef ülkemizde senin gibi o kadar çok insan var ki. Bu tip insanlar bazı insanları çekemedikleri için böyle kıskaçlık krizlerine giriyorlar. Bir öğrenci öss zamanında belki bir takım şeyler çok kötü gidebilir. Belki bazı şeylerin farkına varamayabilir. O öğrenci o sınavı yapamadı diye kapasitesiz veya gerizekalı olacağı anlamına gelmez. Şunu belirtmek isterim dgs ile geçiş yapmış pekçok arkadaşım var ve hepside derslerinde çok başarılı oldular. Ya şeref öğrencisi yada yüksek şeref öğrencisi oldular. Bu tip insanların laflarına sözlerine inanmayın. Kıskançlık kriziyle söylenmiş saçma sapan yorumlar. DGS imkansız bir sınav değildir. Yapılabilecek bir sınavdır. Fakat sadece heryerde olduğu gibi iyi çalışmak ve hakkını vermek gerekir...

• quote:

Orijinalden alıntı: svs

quote:

quote:

Pişmanlık Duygusu.
    Normal Zekalı bir insan olmak yeterli Mühendislik okumak için.Önemli olan ders çalışmak.
    Zeka da biraz senin elinde olan birşey.Çalıştıkça beynini yordukça biraz daha açılır gelişir.

20 Yaşından sonra fazla gelişeceğini zannetmiyorum.Ayrıca bu işin pişmanlık duygusuyla ilgisi yok sonuçta aradan sadece 2 yıl geçmiştir.Değişen fazla bişey olmaz.Dediğim gibi Dgs'deki rakipler kapasiteleri vasat yüksekokul mezunları o yüzden çalışırsan kazanırsın zaten Dgs sorularına bakıldığında temel matematik vs. soruları. Ama üniversiteye gelip mühendislik matematiğini görünce afallayıp kalıyorlar çok gördüm dgs ile gelenleri hocalar sınıfta yerin dibine sokuyor resmen

@yarkanavci
    Kardeş sen baya bi kıskançlık yaşamışsın belli dgs öğrencilerine karşı. Maalesef ülkemizde senin gibi o kadar çok insan var ki. Bu tip insanlar bazı insanları çekemedikleri için böyle kıskaçlık krizlerine giriyorlar. Bir öğrenci öss zamanında belki bir takım şeyler çok kötü gidebilir. Belki bazı şeylerin farkına varamayabilir. O öğrenci o sınavı yapamadı diye kapasitesiz veya gerizekalı olacağı anlamına gelmez. Şunu belirtmek isterim dgs ile geçiş yapmış pekçok arkadaşım var ve hepside derslerinde çok başarılı oldular. Ya şeref öğrencisi yada yüksek şeref öğrencisi oldular. Bu tip insanların laflarına sözlerine inanmayın. Kıskançlık kriziyle söylenmiş saçma sapan yorumlar. DGS imkansız bir sınav değildir. Yapılabilecek bir sınavdır. Fakat sadece heryerde olduğu gibi iyi çalışmak ve hakkını vermek gerekir...

Katılmamak elde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Dgs sınavını kazanmakla iş bitmiyor. Derslerine acayip çalışman lazım. kimi okullarda tek dersten kalırsan direkt atılıyorsun. Bazılarında ise dgs sınavıyla geldiğin için 2. sınıf insan muamelesi görüyorsun.

Ayrıca dgs sınavı için ilerde ne olacağı belli olmaz. sınava girmeden 4 ay önce kontenjanlar eskisi gibiydi. Sınava girmeye 2-3 ay kala kontenjanları düşürdüler. Sınavda ise sayısalı kolaylaştırdılar. Çoğu kişi sözeli yapamadığı için açıkta kaldılar. Bu yüzden bu sınavın hiçbir garantisi yok. Yaşınız daha erken ise adam gibi çalışın öss ye girin.

Artık tek dersden atılma olayı kaldırıldı. Yaw insanlar bi taraflarından resmen uyduruyolar. Hiç kimse size kolay kolay 2. sınıf muamelesi yapamaz. Böyle sözlere böyle laflara inanmayın allah aşkına. Yarım akıllının biri bi söz yazıyo herkes ona inanıyo. Kimi okullarda artık intibak olayıda kaldırıldı. 1. sınıfdan başlıyosun. Eğer intibak varsada intibak sınıfı okuyosun. 2 dersden kalma hakkın var. 2 den fazla dersdende kalma intibak sınıfında artık bazı şeyleri başarmışsın çünkü. Ayrıyeten dgs yapmanın pekçok avantajıda var. Örneğin 2 tane diploman oluyor. Bu tip şeyler hep diğer insanlardan bir adım ileriye çıkartır. Yani dgs yapmış biri bi işin hem teorisini hemde pratiğini çok iyi bilebilir. Bu da bi iş başvursunda kendini öne çıkartır. Allah aşkına bazı şeyleri araştırmadan yorum yazmayın. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Bu yazıları 18 yaşındaki insanların okuma olasılığı çok yüksek. Birde böyle bu insanları saçma sapan yarım bilgilerle yanlış yönlendirmeyin. DGS şuanda tu kaka deniyo herkes tarafından. Ama insanların bilgi noksanlığı yüzünden çoğu zaman böyle yapılıyor. Tek dersden kaldın diye şuanda hiç bir okul seni atamaz. Neolur artık kafalarımızı değiştirelim MYO da eğitim sistemi için çok önemlidir. ÖSS ye giren insanlar biraz doğru yönlendirilse, bu kadar çok insan açıkda kalmaz. Enazından açıkda kalan öğrenciler lise mezunu olarak hayatlarına devam etmezler. Bir yüksek okul mezunu olarak yaşamlarına devam ederler. Eğer 2 yıllık okullara talep artarsa bazı insanlar 4 yıllık bölümlere çok daha rahat yerleşir. Yani MYO kötüdür MYO daki adamlar kapasitesiz diyorsa ve bu adam ÖSS ye giricekse ondan daha gerizekalı bi adam yoktur. Kusura bakmayın biraz sert oldu ama artık kafalarımızı değiştrelim lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svs -- 27 Ağustos 2009; 13:18:16 >

• DGS sınavı ile iktisat fakültesini kazanıp sonra aynı fakültede hoca olan bir arkadaşı tanıyorum....
    yani olabiliyor demek ki.
    YÖK denen baş belası 10 senedir nice yetenekli gencin başını yedi arkadaşlar.
    belki siz bilmezsiniz yaşınız itibari ile ama benim gibi 40 yaşına merdiven dayamış insanlar bunun acısını çok çektik.
  • quote:

quote:

Pişmanlık Duygusu.

Öss yi çalışmayan biri nasıl kazansın.
    ÖSS Senesi full İnternetde takılıyodum.2 kelime bişey okumuyordum

• DGS ile busene yerleştim.

Netlerim Say:77.50
    sözel:61

puanım:283.646

başarı sıram:240

yerleştiğim bölüm : Çukurova üniversitesi-Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği(i.ö.)

demekki imkansız değilmiş...
  • quote:

quote:

Dgs sınavını kazanmakla iş bitmiyor. Derslerine acayip çalışman lazım. kimi okullarda tek dersten kalırsan direkt atılıyorsun. Bazılarında ise dgs sınavıyla geldiğin için 2. sınıf insan muamelesi görüyorsun.

Artık tek dersden atılma olayı kaldırıldı. Yaw insanlar bi taraflarından resmen uyduruyolar. Hiç kimse size kolay kolay 2. sınıf muamelesi yapamaz. Böyle sözlere böyle laflara inanmayın allah aşkına. Yarım akıllının biri bi söz yazıyo herkes ona inanıyo. Kimi okullarda artık intibak olayıda kaldırıldı. 1. sınıfdan başlıyosun. Eğer intibak varsada intibak sınıfı okuyosun. 2 dersden kalma hakkın var. 2 den fazla dersdende kalma intibak sınıfında artık bazı şeyleri başarmışsın çünkü. Ayrıyeten dgs yapmanın pekçok avantajıda var. Örneğin 2 tane diploman oluyor. Bu tip şeyler hep diğer insanlardan bir adım ileriye çıkartır. Yani dgs yapmış biri bi işin hem teorisini hemde pratiğini çok iyi bilebilir. Bu da bi iş başvursunda kendini öne çıkartır. Allah aşkına bazı şeyleri araştırmadan yorum yazmayın. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Bu yazıları 18 yaşındaki insanların okuma olasılığı çok yüksek. Birde böyle bu insanları saçma sapan yarım bilgilerle yanlış yönlendirmeyin. DGS şuanda tu kaka deniyo herkes tarafından. Ama insanların bilgi noksanlığı yüzünden çoğu zaman böyle yapılıyor. Tek dersden kaldın diye şuanda hiç bir okul seni atamaz. Neolur artık kafalarımızı değiştirelim MYO da eğitim sistemi için çok önemlidir. ÖSS ye giren insanlar biraz doğru yönlendirilse, bu kadar çok insan açıkda kalmaz. Enazından açıkda kalan öğrenciler lise mezunu olarak hayatlarına devam etmezler. Bir yüksek okul mezunu olarak yaşamlarına devam ederler. Eğer 2 yıllık okullara talep artarsa bazı insanlar 4 yıllık bölümlere çok daha rahat yerleşir. Yani MYO kötüdür MYO daki adamlar kapasitesiz diyorsa ve bu adam ÖSS ye giricekse ondan daha gerizekalı bi adam yoktur. Kusura bakmayın biraz sert oldu ama artık kafalarımızı değiştrelim lütfen...

İlk olarak siz yanlış biliyorsunuz bazı bilgiler.

İntibak sınıfları kaldırılmadı hala devam ediyor.Üniversiteden ilişkinin kesilmesi için 3 dersten kalması gerek intibak öğrencisinin 2 değil.Ayrıca bazı üniversitelerde intibak sınıflarına yaz okuluna girme fırsatı veriliyor eğer 3 dersten fazla dersi bırakmışsa bu sayede üniversiteden ilişkisinin kesilmesi zorlaşıyor.Bunun yanında dgs yapmanın avantajı sadece pratik kazanmaktır o bölümde ancak olumsuz yönü ise okuduğunuz bölümün derslerini yok sayarak en iyi ihtimalle sizi 3 sene okutmalarıdır.Gideceğiniz üniversitede zorunlu hazırlık okutuluyorsa bu 4 seneye çıkacaktır.Myo'da okuyan bir çok öğrenci hor görülüyor bir çok kulaktan duyma nedenlerden ama bunların bazıları da yalan değil.MYO'daki öğrenci çalışırsa ve mühendisliğe ya da 4 yıllık fakültelere yerleşirse ve orada da çalışma azmini kaybetmezse herhangi bir 4 yıllıktan çok fazlasını yapabilir seviyede olacaktır.İş imkanları daha fazla olacaktır ancak DGS yapıp girebileceği kontenjan sınırı bellidir ve gireceği ünide intibak sınıfında ve sonraki senelerde göreceği tepkilerde bellidir.Bu sizden ya da benden kaynaklan bir durum değildir.Toplumun yanlış bilgi nedeniyle oluşturduğu bir baskıdır,psikolojiktir.Bu nedenle MYO mezunlarına genellikle iyi bakılmaz hor görülür.Onların kişilikleri ya da yapabilirlik seviyeleriyle değil toplumun bakış açısıyla haklarında hüküm verilir.

• Seneye inşallah tekrar giricem ve bu sefer kazanıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

quote:

İlk olarak siz yanlış biliyorsunuz bazı bilgiler.

İntibak sınıfları kaldırılmadı hala devam ediyor.Üniversiteden ilişkinin kesilmesi için 3 dersten kalması gerek intibak öğrencisinin 2 değil.Ayrıca bazı üniversitelerde intibak sınıflarına yaz okuluna girme fırsatı veriliyor eğer 3 dersten fazla dersi bırakmışsa bu sayede üniversiteden ilişkisinin kesilmesi zorlaşıyor.Bunun yanında dgs yapmanın avantajı sadece pratik kazanmaktır o bölümde ancak olumsuz yönü ise okuduğunuz bölümün derslerini yok sayarak en iyi ihtimalle sizi 3 sene okutmalarıdır.Gideceğiniz üniversitede zorunlu hazırlık okutuluyorsa bu 4 seneye çıkacaktır.Myo'da okuyan bir çok öğrenci hor görülüyor bir çok kulaktan duyma nedenlerden ama bunların bazıları da yalan değil.MYO'daki öğrenci çalışırsa ve mühendisliğe ya da 4 yıllık fakültelere yerleşirse ve orada da çalışma azmini kaybetmezse herhangi bir 4 yıllıktan çok fazlasını yapabilir seviyede olacaktır.İş imkanları daha fazla olacaktır ancak DGS yapıp girebileceği kontenjan sınırı bellidir ve gireceği ünide intibak sınıfında ve sonraki senelerde göreceği tepkilerde bellidir.Bu sizden ya da benden kaynaklan bir durum değildir.Toplumun yanlış bilgi nedeniyle oluşturduğu bir baskıdır,psikolojiktir.Bu nedenle MYO mezunlarına genellikle iyi bakılmaz hor görülür.Onların kişilikleri ya da yapabilirlik seviyeleriyle değil toplumun bakış açısıyla haklarında hüküm verilir.

Kardeşim benim verdiğim bilgiler içerisinde hiç bir yanlış bilgi yok. Siz sadece güncel bilgilerden biraz uzak kalmışsınız. İntibak sınıfında 2 dersden kalma hakknız vardır ve bazı üniversitelerde intibak sınıfı yoktur. Bu uygulamaları 2008 yılında YÖK yürürlüğe geçirmiştir. Bakın hala tam olarak bilmediğiniz konularda bile ısrarla bildiğinizi iddaa ediyorsunuz. Birazcıkwww.dikeygecis.org u taakip etmenizi öneririm. İntibak sınıfı olmayan üniversteleride şu linkden öğrenebilirsiniz.http://www.dikeygecis.org/forum/33203-intibak-olmayan-universiteler.html burada görebilirsiniz. Şuanda 5-6 üniverstede intibak sınıfı kaldırıldı. Bir diğer nokta ise 2. sınıf vatandaş muhabbeti. Eğer siz derslerinizde biraz başarılıysanız, çevrenizle iyi ilişkiler kurabiliyorsanız hiç kimse sizi 2. sınıf vatandaş olarak görmez aksine zaman zaman senin bi diploman var sen bu konuları çok iyi bilirsin biraz bize anlat şu konuları diyen çok arkadaşımı gördüm. Yani 2. sınıf vatandaş olmak biraz kişiye bağlı, bilgiliysen iyi iletişim kurarsan ne sana hocan 2. sınıf vatandaş muamelesi yapar nede arkadaşların.
    Tekrar söylüyorum. Google da da araştırabilirsin. İntibak sınıfı olmayan üniversiteler vardır. 2. olarak 2 dersden kalma hakkın vardır. Yani hak olarak tanınan 2 dersin vardır. Eğer 3. bir ders olursa okulla ilişiğin kesilir. Ama 2 tane dersle intibak sınıfını geçersin. Bana intibak sınıfı hakkında bilgi vermenizi pek önermem, pekçok şey yaşadım, pekçok şey gördüm. Tüm ince püf noktalarını iyi bilirim dgs ve intibak sınıfının. Lütfen beni ukala biri olarak görmeyin. Zamanında çok ters şey yaşadım bundan dolayıda çok bilgilendim...

• Bende bu sene kazandım. İmkansız değil.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.