Şimdi Ara

Detroit: Become Human MoCap Çekimleri Tamamlandı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

playstatıon kulanıcıları,horizon zero dawn çıktığında, ben dayanamam hemen oynamam lazım der,alırlarsa.Bir sonraki oyunların Türkçe gelmeyeceği ihtimalinin çok yüksek olduğunu unutmasın.

Horizon'ı alacaktım ama TR olmayacak haberini duyunca,Gittim başka bir RPG olan Witcher 3 GOTY aldım, adamlara witcher'i TR yaptıkları için destek oldum..İyikide almışım bu oyunu,Bence aklında bu oyunu alacaklar ama TR olmadığı için cayanlar varsa,Bunun yerine benim gibi planınızdaki başka bir oyunu alın bu sayede kendinize hakim olursunuz..1 yıl sonrada Horizon'ı 50-60 TL'ye gerçek fiyatına alırsınız olur biter, kaçmıyor yaa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

quote:

Orjinalden alıntı: venomstr

Hem Horizon'un hem de Detroid'in Türkçe gelmesi zorunlu. Mecburlar Türkçe getirmeye. Aksi halde PS Türkiye'nin vizyonsuz amatör bir yapıda olduğu sonucu çıkar. Ne demek çevirinin ücretini karşılayamadık..!

aciklamayi nerede yapti ? ben bulamadim :D

Merlinin kazanı kendisi sormuştu yanlış hatırlamıyorsam, yani Sony TR ortaya kendiliğinden yapmadı açıklamayı. Soruya verdikleri cevap bu şekildeydi. Horizon geniş dünyaya, çok fazla içeriğe sahip bir oyun olduğu için doğru orantılı olarak dil dökümanı da çok uzun, çok fazla çeviri isteyen şey var. Bu kadar içerikli bir oyunda bu kadar uzun bir çeviriyi yapmakta diğer oyunlara nazaran daha maliyetli haliyle. İşte bu maliyet anlaşılan o ki bizdeki satış eşiğinin dışına çıkıyor, kâr getirmecek bir iş olacak.

O yüzden yapmamışlar, anca Battlefield gibi 3 saatlik oyunlara çeviri gelir o da zaten ilk okul ingilizcesi ile anlayabileceğin oyunlar. Tablo sefilleri oynuyor bu ülkede ama yürütülen politikalar çok baltalayıcı cinsten. O öküz oğlu öküz Aral gibi firmalar, teknoloji marketleri falan anlamsız saçma salak fiyatlar koyarsa oyuna kimse alamaz tabi. Satışlar konsol kısmında orijinal olduğu halde yabancı PSN'den ve Spotçulardan alım yapılıyor çoğunlukla.

Millet ucuzuna kaçıyor mecburen, buradan alsan bayılacaksın 250 - 300 tl. Durum böyle olunca oyun alan sayısı çokta olsa oyun satışı istatistikte çok az oluyor. Böyle lanet firmalar Türkiye'de bu sektörü baltalayan en önemli unsur. Emekli maaşına oyun satacaklar yakında olan oyunculara oluyor hep. Yabancı dile mahkum, hiç büyümeyen bir oyun sektörü.

• Sony Tr yi kiniyorum,yaziklar olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

quote:

Orjinalden alıntı: venomstr

Hem Horizon'un hem de Detroid'in Türkçe gelmesi zorunlu. Mecburlar Türkçe getirmeye. Aksi halde PS Türkiye'nin vizyonsuz amatör bir yapıda olduğu sonucu çıkar. Ne demek çevirinin ücretini karşılayamadık..!

aciklamayi nerede yapti ? ben bulamadim :D

Merlinin kazanı kendisi sormuştu yanlış hatırlamıyorsam, yani Sony TR ortaya kendiliğinden yapmadı açıklamayı. Soruya verdikleri cevap bu şekildeydi. Horizon geniş dünyaya, çok fazla içeriğe sahip bir oyun olduğu için doğru orantılı olarak dil dökümanı da çok uzun, çok fazla çeviri isteyen şey var. Bu kadar içerikli bir oyunda bu kadar uzun bir çeviriyi yapmakta diğer oyunlara nazaran daha maliyetli haliyle. İşte bu maliyet anlaşılan o ki bizdeki satış eşiğinin dışına çıkıyor, kâr getirmecek bir iş olacak.

O yüzden yapmamışlar, anca Battlefield gibi 3 saatlik oyunlara çeviri gelir o da zaten ilk okul ingilizcesi ile anlayabileceğin oyunlar. Tablo sefilleri oynuyor bu ülkede ama yürütülen politikalar çok baltalayıcı cinsten. O öküz oğlu öküz Aral gibi firmalar, teknoloji marketleri falan anlamsız saçma salak fiyatlar koyarsa oyuna kimse alamaz tabi. Satışlar konsol kısmında orijinal olduğu halde yabancı PSN'den ve Spotçulardan alım yapılıyor çoğunlukla.

Millet ucuzuna kaçıyor mecburen, buradan alsan bayılacaksın 250 - 300 tl. Durum böyle olunca oyun alan sayısı çokta olsa oyun satışı istatistikte çok az oluyor. Böyle lanet firmalar Türkiye'de bu sektörü baltalayan en önemli unsur. Emekli maaşına oyun satacaklar yakında olan oyunculara oluyor hep. Yabancı dile mahkum, hiç büyümeyen bir oyun sektörü.

Amerika, Özelikle Japonya gibi kendi oyun kültürü, kendi oyun sistemleri ve kendi oyun tarzlarımızı yapamadık. 90'larda oyun makinaları aldı başını yürümüştü. Yapmak yerine dışardan getirip sunuyorlardı.Arcade Salonları iş modeli olmuştu. Sonrasında tabii ki, internet kafeler. Şimdi, bugünlere bakıp oyun kültürü neden hâlâ bu halde diye soruyorum kendi kendime. Altyazı bile koymaya aciziz. Neden yaptığımız oyunlar önce içe dönük değilde, dış pazarı bukadar önemsiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mementopolis kullanıcısına yanıt
    Ya klasik Türkiye sonuçta, bilişim ve teknoloji ile alakalı alanlarda ne düzgün bir çalışma ne de devlet desteği yok. Devlet teşvik etmezse az sayıda iş bilen adamımız dışarıya odaklı iş yapar, devlet sahip çıkmazsa aral ve benzeri terbiyesizler kafasına göre at koşturur, sektörü baltalar. Obama çıkar sadece kullanmayalım, aynı zamanda yapmayı öğrenelim diye milletini bu işlere yönlendiren konuşmalar yapar, bizimkilerde çok kafayı yorarsanız kafayı yersiniz diye boş konuşmalar yapar bi de üstüne alkış alır en vahimi de bu yani.

Türkiye'de sektör niye böyle sorusunun cevabı çok politik zaten, her şey nasıl bozuk ve para babalarının cebi işin yapılıyorsa bu da maalesef öyle. Klasik dandik 3. dünya ülkesi, küçülmeye batmaya mahkum her konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 13 Şubat 2017; 5:33:40 >
  • Arkadaşlar istermisiniz bu oyuna türkçe gelsin the last of us part 2'ye türkçe gelmesin olur mu olur bence biz şimdiden the last of us part 2'nin türkçe olması için çalışmalara başlayalım imza kampanyasını bence şimdiden başlatalım sonra horizon gibi bir ay kala kendimizi yırtmamız bir işe yaramıyor en az 1.5 yıl vaktimiz var.
  • Oyunun iyi olacağına hiç şüphe yok Quantic Dream'in oyunları insanda çok başka hisler uyandırır merakla bekliyorum umarım Sony Türkiye Horizan'da attığı kazığı bu oyunda da atıp Türkçe desteği eklememezlik yapmaz yaparsa zaten psn tr'den bir daha hiçbir şey satın almam.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.