Şimdi Ara

Dersin basina nasil oturuyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    önce ağır ağır yürüyorum sonra koşmaya başlıyorum Vmax anında ciritle atlıyorum Vo.t-1/2gt^2 kadar yükseldikten sonra sandalyenin üzerine Vo-gt hızıyla düşüyorum ve derse başlıyorum.Kardeşim bu yöntemi kesinlikle dene tutmazsa gel tükür yüzüme(tükürürken yer çekimi ve uzaklığıda hesaba katarsan iyi olur ortalık pislenmesin).
  • İyice konu dışına dönmeye başlamış...

Öncelikle motivasyon çok kısa sürelidir, bir motivasyon videosu izlersin ders çalışasın gelir, çalışırsın sonraki gün yine aynı şeyler yaşanır o masanın başına bir türlü oturamazsın. O yüzden ders çalışmak gazla veya motivasyonla olacak bir şey değildir. Kendini alıştırman gerekiyor o masaya oturmaya, ders çalışmaya. Nasıl yapacağını da söyleyeyim. Kalkıp oturacaksın ve çalışacaksın. Bu kadar basit. İlk 1 ay belki çok zorlanıcaksın ama sonra sende alışkanlık haline gelince ve disiplinin oturunca karşılığını alacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noestekno N kullanıcısına yanıt
    HOCAM ÇALIŞICAM DEME SAKIN GİT ÇALIŞ.

11SENE BOYUNCA ÇALIŞICAM DEDİM HİÇ ÇALIŞMADIM,ERTELEYE ERTELEYE HEP SINAVLARA 1GÜN ONCE ÇALIŞIRDIM.

AKILLANDIM, HİÇ ÇALIŞICAM DEMİYORUM GİDİP DERSİN BAŞINA OTURUYORUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHOBOS19

11SENE BOYUNCA ÇALIŞICAM DEDİM HİÇ ÇALIŞMADIM,ERTELEYE ERTELEYE HEP SINAVLARA 1GÜN ONCE ÇALIŞIRDIM.

Cidden guzel tavsiye ama hocam program yapmak gerekmiyor mu? Yani sizin yontemle saatli program yapmayiz o zaman. Saatli program dersin basina oturmak icin bizim kendimze sart kosmazmizi saglamaz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Noestekno

quote:

Cidden guzel tavsiye ama hocam program yapmak gerekmiyor mu? Yani sizin yontemle saatli program yapmayiz o zaman. Saatli program dersin basina oturmak icin bizim kendimze sart kosmazmizi saglamaz mi?

Hocam bana gore program yapmak gerekiyor ama nasil program?

Ben mesela suan gunluk calisma saati belirsiz olarak mat1 fizik1 ve tr paragraf cozuyorum benim programim bu.Yok 1saat fizik , 10dk dinlenme hocam bana bunlar valla cocukca geliyo benim planim sadece neye calisicagim olur ben mesela bu mat1 fizik1 ve tr den sonra zaten tr sabit hergun biyo ve geo calisicam.
    simdi ben herseyi gunu gunune saati saatine program yapip 1konuya 1gun versem o konuyuda o gun anlamassam butun program yatacak + ertesi gune ben onumu sikistirmaya ugrasicam sana mantikli geliyomu boyle geliyorsa oyle calis herkesin calisma stili farklidir.

Ben yazililara falanda calisirken surekli hangi derse calisacagimi yazardim yok 1 saat mat 1 saat biyo ne alaka ben o konuyu tam 1saatin sonunda anlayacagim zaman birakiyimmi dakik olmaya gerek yok, eksigin neyse ona gore calis.

• Mesela dun fizikte torku tam anlayamadim bugunde az calistim soru cozesim gelmedi fizikten, mat1 calistim.Ama bugun calismadiginda yarin onun acisini cikartmayi biliceksin, lafla kalmamasi lazim.

Burada konularda cok goruyorum gunde kac saat calisiyosun diye, bende hesaplayayim dedim hicbir zaman hesaplayamadim.

Cok calistigimdan degil,dakik olmadigimdan,olamadigimdan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Noestekno

quote:

Hocam bana gore program yapmak gerekiyor ama nasil program?

Ben mesela suan gunluk calisma saati belirsiz olarak mat1 fizik1 ve tr paragraf cozuyorum benim programim bu.Yok 1saat fizik , 10dk dinlenme hocam bana bunlar valla cocukca geliyo benim planim sadece neye calisicagim olur ben mesela bu mat1 fizik1 ve tr den sonra zaten tr sabit hergun biyo ve geo calisicam.
    simdi ben herseyi gunu gunune saati saatine program yapip 1konuya 1gun versem o konuyuda o gun anlamassam butun program yatacak + ertesi gune ben onumu sikistirmaya ugrasicam sana mantikli geliyomu boyle geliyorsa oyle calis herkesin calisma stili farklidir.

Ben yazililara falanda calisirken surekli hangi derse calisacagimi yazardim yok 1 saat mat 1 saat biyo ne alaka ben o konuyu tam 1saatin sonunda anlayacagim zaman birakiyimmi dakik olmaya gerek yok, eksigin neyse ona gore calis.

Hocam bende sunu fark ettim ben mesala ders calisacagim zaman 2 3 ders birden calismaya kalkisiyorum tabii 2 3 dersi tamalayamiyorum. Yani ders calismayip calismayipta 2 3 dersle baslayayim bu da su saat olur dersek olmuyor ve calisamadigimiz icin bunun altinda ezilip ders calisasim gelmiyor. Daha makul programlar yapmak ve bunlari yapinca mutlu olmak belki bizi dersin basinda tutuyor. Saatle gunle ugrasinca konuyu hem tam anlamayabiliriz hemde zaman tutmayinca canimiz sıkilabilir. Bende artik daha makul programlar yapip ders calismaya alisinca 2 3 derslik programlar yapmaya baslayacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noestekno -- 4 Eylül 2015; 23:58:37 >

• Noestekno N kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten sen 1hafta suzenli calisirsan gerisi rahat gelir ben mesela hergun kalktiktan yarim saat sonra falan direk 40paragrafi cozerim aradan cikar ondan snra kahvaltiya kadar rahat takilirim kahvaltidan sonrada fizik falan boyle yani.

Calismayi kendine aliskanlik haline getirdikten sonra kendini zaten sorumluluk sahibi hissediceksin.BASARİLAR

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.