Şimdi Ara

Ders kaydi yapmazsam askerlik tecilim acil,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar unideyim yks bu yil tekrar hazirlaniyorum 2.yilim olacak bu sene unide ders almazsam tecilim bozlurmu lutfen bugun son kayit gunuymus..

• Yani okulun yaptigi tecil bozulur mu?
  • Geçen sene yaptım dediğini ve tecil bozulmadı. İnternette okuduğum kadarıyla pasife düşünce kayıt tecil bozuluyor fakat benim başıma gelmedi öyle bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyv hocam peki gecen sene uniye yerlestim bu seneki sinava girdim obp yariya bolundu bu sene obp bolunmez dimi tesekkurler bu arada
  • Ders kaydı yapmazsak pasife mi düşüyoruz
  • Kia Pai kullanıcısına yanıt
    Galiba
  • Hocam buna benzer bir sorun bendede var.Ders kaydım falan var hatta öğrenciliğim pasifti aktife döndü ama bu sene sınava hazırlanıp bölüm değiştiricem.Ya dondurucam fakat dondurunca öğrenci statüsünde olmayabilirim ve askerlik+sağlık sigortasının sıkıntıya girmesi olası yada okula gitmeyerek devamsızlıktan kalacağım.Sanırım 2.olay benim içinde sizin içinde daha mantıklı eğer ders seçmezsen öğrenci statüsünde gözükmeyebilirsin sıkıntı çıkar.Kararın kesinse dersleri seç okula gitme.
  • prezıdınt kullanıcısına yanıt
    Kararim kesin suan dees seciyorum obp gecen sene kirildigi icin bu sene kirilmiyor simdi uc dort ders secip bu sene gitmiyorum basarilar
  • derdesr333 D kullanıcısına yanıt
    Bu sene tercih yapmadıysan bölünmüyor diye biliyorum
  • Kia Pai kullanıcısına yanıt
    Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: derdesr333

Kararim kesin suan dees seciyorum obp gecen sene kirildigi icin bu sene kirilmiyor simdi uc dort ders secip bu sene gitmiyorum basarilar
    Naptınız hocam seçtiniz mi ?
    3 tane ders aldim en azindan tecildi pasiflikti ugrasmayacagim
    hocam ayynnısını ben yaptım bu sene. Tekrar hazıylanıyorum ben de ösym yi aradım 2018 de yerleştim 2020 de puan kırılması olmicak.
    bu arada hocam ben de ders kaydını yaptım ama öğrenci arayüzünde hala kayıt yenilemedi görünüyorum. NKÜ deydim bu arada. Bilen var mı neden böyle.
  • Ben de 2018 de yerleştim gazi ye 2020 de tekrar giricem hazırlıktaydım ama 2 yıl boyunca devamsızlıktan kaldım olucak yani. ÖSYM aradım 2 yıl kalınırsa bir sorun oluyor mu diye hayır dendi. Peki bu yılın derslerini alayım mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seymıt kullanıcısına yanıt
    Bence al ne olur ne olmaz zaten okudugumuz uninin tecilden baska faydasi olmayacak
  • tasxi kullanıcısına yanıt
    Danisman islememis olabilir gec isliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: derdesr333

3 tane ders aldim en azindan tecildi pasiflikti ugrasmayacagim
    Aynı yoldayız hocam Allah yardım etsin başarılar.
    Amin Cumlemize hocam ben 3 ders aldim acaba ders alma siniri varmi pasiflik aktoflik icin yoksa 1ders bile yeterli mi acaba e devlet sifresi almadim bakamiyorum da ama ais osym de okuyor gozukuyorum nolacak acaba
    Hocam e devlet al bence sadece bu iş için gerekli değil her türlü ihtiyaç oluyo ve birgün zaten açmak zorunda kalacaksın bence şimdiden git ptt'ye e devlet açtırmak istiyorum de en fazla 5 tldir.Ders alma konusunda gelirsek şahsen ben danışmanıma sordum 33 AKTS seçeceksin dedi ve bunun 4 akts si seçmeli ders olacak dedi.Bizim üniversitede durum böyle yani zorunluları seçeceksin zaten bide seçmeli ders muhabbetini seçeceksin.Ais ösym sitesini yazın bende kontrol ediyordum.Okuyor yazıyordu ama e devletten öğrenciliğime bakınca pasif öğrenci olduğumu görüyodum.Yani ösym sitesine güvenme orası sadece kaydın var mı var okuyor olarak gösterir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.