Şimdi Ara

Denon PMA 720 stereo ampli için hoparlör tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
4
Favori
2.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yukarıda Wharfadale denmiş , ona istinaden yazmak istedim.
    Arkadaşın arayışını geç gördüm , ben teklif edebilirdim bir gelsin dinlesin diye ..Bende bir çift Wharfadale Pasific evo 40 var , Orijinal İngililtere üretimi modellerden.
    Dengeli,detaylı,dolgun ve sıcak. Yormayan. Heybetli ama zarif bir sahnesi olan kadife bas ve mid , şahane tiz performansı olan cinsten birşey.
    Bilmeyenler için yazalım,Wharfadale İngiltere'de ki en eski üretici belkide. 1930'lu yıllardan beri kendi fabrikalarında,tamamen herşeyi kendileri üreterek birleştirdi ve inanılmaz güzel kolonlar yaptılar,bu nedenle fiyatları uygun oldu . Fiyatının çok çok ötesinde bu firmanın bazı ürünleri.
    Yine bilmeyenler için yazalım bir çok üretici türemiş piyasada,salak saçma kolonlara tuhaf fiyatlar var ve kesinlikle kanmayın.Aldığınız malın adı en az 20-30 yıldır piyasada olsun. Teknoloji ilerledi,artık daha kolay maliyet daha ucuz fiyat yada tam tersini söyleyenlere sakın aldanmayın. İyi kolon ağır olur bunuda unutmayın,ilk kriter bu olsun.
    Bunlar şahsi düşüncem,itiraza saygı duyarım.

Şahsen yükseltme yapacağım ama en az 15-20 bin gidicek . Evo 40 sonrası boşluk ve uçurum var benim için . B&W 6xx boş ,focal 7xx boş , MA boş ..
    Sahibinden'de Bursada bir arkadaş evo 30 satıyor , fiyat 1700 . ihtiyacı olan alsın,banda dua etsin.
  • Bende de aynı amfi var yazdan beri kullanıyorum bu amfi için ve denon markası için bazı eleştirilerim olacak

Öncelikle hoparlor baglantısı için QE-1315 RUBY ANNIVERSARY EVOLUTION kablo kullanıyorum banana uçlarla. Amfi ile müzik dinlediğim kaynaklar arasında Van Damme Interconnect & Neutrik Gold Plated RCA / Oyaide Rca kablo gibi ikinci elde 100 150 tl civarı çok pahalı olmayan ucuzda olmayan kablolar kullandım

Eski hoparlorlerim dali zensor 5 di suan cerwin vega at15 kullanıyorum iki hoparlor içinde bu amfinin aynı soluk ve cansız ses tonuna sahip oldugunu soyleyebilirim. Kesinlikle dinamik diyebleceğimiz bir amfi değil oldukça soft ve sıkıcı bir sesi var. Üzerindeki loudnessi açmadan bas ve tiz arttırımı yapıldığında bası açsanız ugultuya dönüşüyor tizi açsanız sesi biraz parlatıyor o kadar. 750 tl'lik vintage amfiler bile daha dinamik ve daha detaylı ses veriyor gerçekten dinlediklerim içerisinde daha başarılı amfiler gördüm.

Gene denonun dp 300f pikabı ile kullanıyorum ama bu amfinin phono katı gerçekten net bir ses vermiyor daha öncede eski bir dual pikapla kullandım kısa bir süre. Özellikle dinledikten birkaç şarkı sonra tizlerde ses hışırtılı gibi çıkıyor diyebilirim bunun için ekstra 250 300 tl verip küçük bir harici phono preamfi aldım cd girişine bağladım. Ayrıca bu pikabın üzeirnde gelen kartuş o kadar kötü ki 400tl verip audio technica at40 kartuş ile değişmek zorunda kaldım. (Gene denon kazıgı buda baska birşey değil)

Gene dijital kaynaklardan bu amfide müzik dinlemek için kaliteli yüksek fiyatlı bir dac ile beslemedikçe detay diye bir şey yok.. Pcde Asus xonar ae ses kartından optik çıkışla fio taishan d03k dac (buraya kadar 600tl daha masraf) üzerinden amfiye giriş yapıyorum eskiden denon da 300 usb dac vardı sıfır 3000 tl gibi bir rakam ben ikinci el almştım o dacı kullanırken de ses kartından dac'a optik giriş yapıyordum ancak o şekilde detay alabiliyordum

Özetle amfi giriş seviyesi bir amfi der geçeriz belki ama bu amfiye kaliteli hoparlor baglayıp sonuç alamasanız da üzülmeyin amfiyi değiştirin çok tatmin edici sonuç alırsınız. İkinci elde 1000-1200tl verip sonrada ses tatmin etmeyince üzerine bir sürü daha masraf yapmaktansa başka amfiye yönelmek daha doğru sanırım. Şuan kullanıpta hoparlor değişimi yapınca ortalık şenlenecek diye düşünen varsa amfiyi değişsin mutlu olsun diye tavsiye ediyorum.

Gerçekten bir daha denon marka bir amfi almam giderim eski sansuilere marantzlara falan bakarım... Rotel ve nad da çok övülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaqedi -- 16 Mart 2019; 23:9:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaqedi

Bende de aynı amfi var yazdan beri kullanıyorum bu amfi için ve denon markası için bazı eleştirilerim olacak

Öncelikle hoparlor baglantısı için QE-1315 RUBY ANNIVERSARY EVOLUTION kablo kullanıyorum banana uçlarla. Amfi ile müzik dinlediğim kaynaklar arasında Van Damme Interconnect & Neutrik Gold Plated RCA / Oyaide Rca kablo gibi ikinci elde 100 150 tl civarı çok pahalı olmayan ucuzda olmayan kablolar kullandım

Eski hoparlorlerim dali zensor 5 di suan cerwin vega at15 kullanıyorum iki hoparlor içinde bu amfinin aynı soluk ve cansız ses tonuna sahip oldugunu soyleyebilirim. Kesinlikle dinamik diyebleceğimiz bir amfi değil oldukça soft ve sıkıcı bir sesi var. Üzerindeki loudnessi açmadan bas ve tiz arttırımı yapıldığında bası açsanız ugultuya dönüşüyor tizi açsanız sesi biraz parlatıyor o kadar. 750 tl'lik vintage amfiler bile daha dinamik ve daha detaylı ses veriyor gerçekten dinlediklerim içerisinde daha başarılı amfiler gördüm.

Gene denonun dp 300f pikabı ile kullanıyorum ama bu amfinin phono katı gerçekten net bir ses vermiyor daha öncede eski bir dual pikapla kullandım kısa bir süre. Özellikle dinledikten birkaç şarkı sonra tizlerde ses hışırtılı gibi çıkıyor diyebilirim bunun için ekstra 250 300 tl verip küçük bir harici phono preamfi aldım cd girişine bağladım. Ayrıca bu pikabın üzeirnde gelen kartuş o kadar kötü ki 400tl verip audio technica at40 kartuş ile değişmek zorunda kaldım. (Gene denon kazıgı buda baska birşey değil)

Gene dijital kaynaklardan bu amfide müzik dinlemek için kaliteli yüksek fiyatlı bir dac ile beslemedikçe detay diye bir şey yok.. Pcde Asus xonar ae ses kartından optik çıkışla fio taishan d03k dac (buraya kadar 600tl daha masraf) üzerinden amfiye giriş yapıyorum eskiden denon da 300 usb dac vardı sıfır 3000 tl gibi bir rakam ben ikinci el almştım o dacı kullanırken de ses kartından dac'a optik giriş yapıyordum ancak o şekilde detay alabiliyordum

Özetle amfi giriş seviyesi bir amfi der geçeriz belki ama bu amfiye kaliteli hoparlor baglayıp sonuç alamasanız da üzülmeyin amfiyi değiştirin çok tatmin edici sonuç alırsınız. İkinci elde 1000-1200tl verip sonrada ses tatmin etmeyince üzerine bir sürü daha masraf yapmaktansa başka amfiye yönelmek daha doğru sanırım. Şuan kullanıpta hoparlor değişimi yapınca ortalık şenlenecek diye düşünen varsa amfiyi değişsin mutlu olsun diye tavsiye ediyorum.

Gerçekten bir daha denon marka bir amfi almam giderim eski sansuilere marantzlara falan bakarım... Rotel ve nad da çok övülüyor.
    Denon DNP800 network receiver almayı düşünüyordum,iyi oldu valla yazdıkların..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaqedi

Bende de aynı amfi var yazdan beri kullanıyorum bu amfi için ve denon markası için bazı eleştirilerim olacak

Heco 702 lerle kullanıyorum denon 720yi. Ne bas ne de tizde bahsettiğiniz sorunları yaşadım. Üstelik gayet dandik kablolarla. Soluk ve dinamik değil demenize şaşırdım ki denon için kime sorduysam tam tersini söylemişlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DHako kullanıcısına yanıt
    Valla iyice arastirin derim ben. Bizim.ulkemizde kimse kullandigi malzemeye kötü demiyor birde elinde bu tarz urunler olanlar satmak icin sosyal medya ve forumlarda cook geziyolar dinleme imkaniniz varsa dinleyerek alin

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Simdi acikcasi dinleme sansnz varsa baska setuplari dinlerseniz neyi neden soyledigimi daha iyi anlarsiniz tabi bu isin sonu yok butceye gore vs gittikce gidiyor ama denonun bu amfisi gercekten iyi degil bende baska amfiler vs dinlemesem farkinda olmayacaktm ve gereksiz harcamalara devam edecektim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaqedi -- 17 Mart 2019; 0:50:39 >
  • karaqedi kullanıcısına yanıt
    Tabi ki dinledim. Ben zaten çok iyi bir anfidir demiyorum. Sonuçta fiyatı belli, seviyesi belli. Ama bahsettiğiniz sorunları ben hissetmedim.

• Ikinci elde daha iyi cihazlar alinabilir . Misal yamaha ax497 . Hemde daha ucuza .
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.