Şimdi Ara

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi (2012) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.022
Cevap
24
Favori
224.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: bandenas

sizce tahminen kaç gelir

Açıkçası ben burada çokca tartıştım sordum bu konuyu. Ama kesin olarak tahmin yapabilen yok. Dediğim gibi birçok etmen var onlara bağlı. Ama mesela benim diploma notum "067,85" Bu diploma puanı ile 90 kişi arasından 65. mezun oldum. Fakat öss 1.bölümde ham 267 puan aldım. Sonuç: okul puanı 67.74(tabi okul birincisinin etmenide var onu saymıyorum.) Ben anadolu lisesinden mezun oldum. Aynı şartlarda düz liseden mezun bir arkadaş var onun 65. Aynı şartlarda daha iyi bir anadolu lisesinden öezun olan var 74 aldı. Değişken yani.
    Ama bana kalırsan sana 69 falan gelir çünkü bu sene oldukça yükselicek diploma ortalaman.
  • sence son sene düze geçmek nasıl olur ankarada orta dereceli bi anadolu lisesindeyim büyük ihtimalle istanbul maltepe lisesine geçecem....
  • Ben İzmir'de olduğum için bahsettiğiniz düz lisenin seviyesini kalitesini bilemem. Ama tavsiye de etmem.
  • eywallah
  • denizcilik işletmeliğiyle güverte arasında mezun olunca yapılacak işlerde farklılıklar neler acaba
  • quote:

denizcilik işletmeliğiyle güverte arasında mezun olunca yapılacak işlerde farklılıklar neler acaba

Birisinde güvertede oluyorsun. Birisinde Limanda. Pek alakalı şeyler değil yani. Birinde şirkette yöneticisi,genel müdür ya da vasıflı bi elemansın işte. Güverte okursan denizdesin.
  • okul puanı konusunda şunu söyliyeyim, artık eskisi gibi değil okul puanının etkisini azalttık diyolar ama azalan fazla bişey yok eskiden 0.8 le çarpılıyodu şimdi 0.15 le çarpılcakmış. ilk bakışta etkisi azalmış gibi gözüküyo ama söylemedikleri bişey var, aobp eskiden 50-100 arasındaydı, şimdi 100-500 arası olcakmış yani okuldan 15-75 arasında puan gelcek. Tek yaptıkları imam hatiblilerin yolunu açmak
  • maaşlar arasında bi fark olurmu güverte mezunuyla yönetici mezunu arasında
  • Şimdi sana, ikiside 3000£ alıyor desem sence doğru olacak mı? Ya da biri 2500 biri 3500 alıyor desem? Özel sektörde kendini ne kadar iyi pazarlarsan o kadar iyi para alırsın. Ama şu gerçek güvertede uluslararası çalıştığın zaman tabiki çok daha fazla kazanırsın.
    quote:

maaşlar arasında bi fark olurmu güverte mezunuyla yönetici mezunu arasında
  • Güverte mezunu olduğunda eğitimine göre uzakyol ve yakınyol diye değişmek üzere vardiya zabiti ehliyeti sınavına girmeye hak kazanıyorsun. Uzakyol vardiya zabitleri 2500-2800$, yakınyollar ise 2000-2500$ alıyor krizin durumunda. Normalde maaşlar 500-750 lira daha yüksek oluyor. Güverte mezunu biri denizci olduğundan, yani hayatını denizde geçirdiğinden ve bazı lükslerinden vazgeçtiği için maaşı işletmeciye göre bayağı fazla olur diye düşünüyorum.
  • eee bu sene yüksekokul fakülte olursa güverte say2 mi geçecek
  • merhabalar,

önceki sayfalarda değinildi mi bilmiyorum...tercih eden arkadaşlar mutlaka bilirler...denizcilik ile alakalı seçeceğiniz bölümün özel koşullarına dikkat etmeniz gerekiyor...

örneğin...Mersin Ünv

1-Deniz Ulaştırma ve işletme...say1

2-Deniz ve Lİman İşletmeciliği...EA 1

3-Gemi makineleri İşletme...Say1

özel koşulları:

*1 ocak 2009 tarihi itibari ile 22 yaşından gün almamak

*erkeklerde 1,68 ; kızlarda 1,57 den kısa olmamak

*kilo ölçüsünün virgülden sonraki değerden en çok 5 fazla veya 15 noksan olması

* vs vs
  • quote:

eee bu sene yüksekokul fakülte olursa güverte say2 mi geçecek

Evet.
  • quote:

eee bu sene yüksekokul fakülte olursa güverte say2 mi geçecek

tam olarak say2 değil , MF-4 ile alacak

136 Güverte (Fakülte) MF-4
    137 Güverte (Yüksekokul) * (MF-4, YGS-1)

MF-4 ün ağırlığıda şöyle:
    Puan Türü Testlerin Ağırlıkları (% olarak)

Türkçe (11)
    Temel Mat (14)
    Sos (6)
    Fen (9)
    ------
    Mat (22)
    Geo (11)
    Fizik (13)
    Kimya (9)
    Biyoloji (5)
  • Orijinalden alıntı: estwidle

137 Güverte (Yüksekokul) * (MF-4, YGS-1)

(*)lı olanlardan puanı yüksek olan geçerli olacaktır diye de ekliyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsaneteksas -- 12 Ağustos 2009; 2:32:12 >
  • Dokuz Eylül Geldi. Onca gündür deli gibi kocaeliyi araştırıyordum. İşte bu iyi oldu.( bakmayın böyle güldüğüme yırtına yırtına seviniyorum evde)
    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)

DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİMİ Y.O.
    DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİMİ (İNGİLİZCE)
  • tebrikle sihah, sevindim senin adına
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_i_y_a_h

Dokuz Eylül Geldi. Onca gündür deli gibi kocaeliyi araştırıyordum. İşte bu iyi oldu.( bakmayın böyle güldüğüme yırtına yırtına seviniyorum evde)
    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)

DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİMİ Y.O.
    DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİMİ (İNGİLİZCE)

hayırlı olsun kardeşim benimde tercihlerim arasındaydı. çok iyi bölüm ben yurt bile araştırmıştım okulun çevresinde süper yer ama tınaztepe kampüsüne iyi demiyorlar. ama boşver çok iyi meslek sahibi olucaksın. benimde anadolu sivil hava ulaştırma işletmeciliği. istediğim yer geldi böyle bi duygu yok

• Teşekkürler arkadaşlar
    Anadolu Sivil Havada müthiş biryer. Tebrik ederim. İzmir'de oturduğum için zor olmayacak. Tınaztepe falan. Çamurdan olsun deü olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 12 Ağustos 2009; 11:59:47 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.