Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.704
Cevap
88
Favori
395.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Barkside

Arkadaşlar 1 yillik ingilizce hazirlik sizce okunmalimi?
    Ingilizcem orta duzeyde fakat calisip o 1yil okumayi atlatmayi dusunuyorum
    Bir yandanda okumak gerektigini be kadar calissamda gecsemde o egitimi almam gerektigi kanaatindeyim

Kesinlikle hazırlığı atlamaya çalış kesinlikle Aynı yollardan geçmiş bir abi nasihatı

İngilizceni kendin de geliştirebilirsin sana kalmış
  • Istanbul teknik universitesi veya 9 eylul universitesinde okuyan ve bir kac soruma yardimci olabilcek var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben tercihe 1e itü yazıcam ama tutmayacak büyük ihtimal 2ye 9eylül yazıcam.
    üni tuttuktan sonra sağlık kontrolü falan oluyo sanırım kaydolmak için.

benim bi sağlık problemim yok sadece 3 numara gözük takıyom.

başıma ne gibi sorunlar gelebilir.Hiç bir şey bilmiyorum

bize yardım ettiğiniz için teşkkürler

@coaxem
  • Güverte opsiyonu 4 yıl önce açıldı ama yetki daha bu yıl verildi.Üniforma bence ya bu yılda yada sonraki kesin gelir.
  • daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevapladığınız için ama duim yazarsam dokuz eylül düşünüyorum artık

• Beyler girmeyi düşünüyorum gemi makineleri işletme mühendisi olup kaptan olabiliyor muyum? Msc girmek için neler yapmak lazım

• Peki hocam bu mülakat var mi varsa da nasil oluyo ondan cok korkuyorum tercih ettim orasi tuttu geldim mulakatta kaldim 1 heba olcak

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Peki hocam bu mülakat var mi varsa da nasil oluyo ondan cok korkuyorum tercih ettim orasi tuttu geldim mulakatta kaldim 1 heba olcak

Bedende barajı geçersek pek sorun olacağını sanmıyorum bizim arkadaş formalite icabı Demişti

• quote:

Orijinalden alıntı: MelihBalikci

Beyler girmeyi düşünüyorum gemi makineleri işletme mühendisi olup kaptan olabiliyor muyum? Msc girmek için neler yapmak lazım

Deniz ulaştırmaya girmen gerek kaptanlık için, msc gelmişti bizim okula kendine tanıtmak için kalifiye eleman arayıp, yabancı dile bakıyoruz demişlerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: maldan adam

hocam ben tercihe 1e itü yazıcam ama tutmayacak büyük ihtimal 2ye 9eylül yazıcam.
    üni tuttuktan sonra sağlık kontrolü falan oluyo sanırım kaydolmak için.

benim bi sağlık problemim yok sadece 3 numara gözük takıyom.

başıma ne gibi sorunlar gelebilir.Hiç bir şey bilmiyorum

bize yardım ettiğiniz için teşkkürler

@coaxem

gözlük derecesi bir sorun teşkil etmiyor, şınav mekik çekiyosan 10 ar tane çok şişman değilsen geçersin ( su korkun da olmayacak mülakatlarda yüzmede var )
  • Piri Reis Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • bende 12 ye geçtim mülakatlarda açıkçası zorlanacağımı düşünüyorum biraz kilo var o yüzden şimdiden spor a başlayacam.
    önerirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutade06

Sorusu ve ya aklina bir sey takilan varsa cekinmeden sorabilir itu duimde okuyorum

mülakat nasıl hocam ? bide ast üst sistemi falan sıkıyor mu insanı ? kaç binle girdin mesela sen ? karı kız işleri oluyor mu yoksa makine mühendisliği bölümü gibi mi orası da
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoYou?

Piri Reis Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

@doyou? altyapı olarak itü ye göre iyidir itüye verilmeyen destek onlara verilmiştir. Sektörde bizle kıyaslanmaz bile rektörü bile bizim okuldan mezundu, okul hayatı bakımdanda disiplinli olduklarını söyleyemem ama her şey öğrencide bitiyor sonuçta sana tavsiyem itü tutuyorsa en üstte yaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trident Of Poseidon

bende 12 ye geçtim mülakatlarda açıkçası zorlanacağımı düşünüyorum biraz kilo var o yüzden şimdiden spor a başlayacam.
    önerirmisiniz?

öneririm çok fazla şey istemiyorlar zaten ama spor iydir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fikirist

quote:

Sorusu ve ya aklina bir sey takilan varsa cekinmeden sorabilir itu duimde okuyorum

mülakat nasıl hocam ? bide ast üst sistemi falan sıkıyor mu insanı ? kaç binle girdin mesela sen ? karı kız işleri oluyor mu yoksa makine mühendisliği bölümü gibi mi orası da

mülakatlar okul hakkında dert edilecek son şey kolay kalan duymadım, ast üstden ziyade abi kardeş ilişkisi okulda hakim bir derdin olduğu zaman yardım eden onlarca kişi oluyor. 50 küsür binle girdim okulda 50. girdim galiba. her yıl 15 kız gelir ve öyle bir ilişkide bulunman hoş karşılanmaz okulda.
  • quote:

quote:

quote:

mülakatlar okul hakkında dert edilecek son şey kolay kalan duymadım, ast üstden ziyade abi kardeş ilişkisi okulda hakim bir derdin olduğu zaman yardım eden onlarca kişi oluyor. 50 küsür binle girdim okulda 50. girdim galiba. her yıl 15 kız gelir ve öyle bir ilişkide bulunman hoş karşılanmaz okulda.

niye ki ? bide stajda torpilin yoksa bulamazsın falan diyorlar. bazıları bulamadım yapamadım diyorda baktım ben. her yıl staj şart olarak gözüküyor. yapmayan ne yapıyor kalıyor mu ? birde bazıları çok rahat iş bulursun diyor bazısı bulamazsın diye. kimisi maaşın yatmaz falan diyor. ne yapıcam bilemiyorum. dersler falan zor mudur ?staj nasıl geçiyor tam olarak ? çok sakarım biraz mallığım tutuyor öyle yeni biyere gidince beceremem diye korkuyorum ama başka bi mesleğide istemiyom

• quote:

quote:

quote:

quote:

niye ki ? bide stajda torpilin yoksa bulamazsın falan diyorlar. bazıları bulamadım yapamadım diyorda baktım ben. her yıl staj şart olarak gözüküyor. yapmayan ne yapıyor kalıyor mu ? birde bazıları çok rahat iş bulursun diyor bazısı bulamazsın diye. kimisi maaşın yatmaz falan diyor. ne yapıcam bilemiyorum. dersler falan zor mudur ?staj nasıl geçiyor tam olarak ? çok sakarım biraz mallığım tutuyor öyle yeni biyere gidince beceremem diye korkuyorum ama başka bi mesleğide istemiyom

Okulun belli başlı kurallari var gemideki ne benzeyen kurallar nasil gemide bayan is arkadasina farklı gozle bakamayacaksin okulda da oyle, kisa staj bulmak zor ama staj pesinde kosturulursa cikilmayacak yer yok mesela gungen densa zenit de kisa staja cikan tanidiklarim var, uzun stajda staj bulmak ise daha rahat en az 6 kalcagindan sirketler sicak bakiyor, maas konusunda ise uzun staji iyi bi yerde yaparsan zabitligede orda baslarsin maas konusund sikinti yasamazsin buyuk sirketlerde, okulda dersler kolay ozellikle bolum dersleri, havuz dersleri mat fiz gibi derslerde senin kisisel basarina kalmis, staj da is ogreniyosan ne nedir nasil yapilir 2. Ne bagli biraz bu ama mesleki acidan en büyük katki stajlar, eğer istiyosan bu meslegi yaparsin dedigin seyler aşılmayacak seyler degil.

• Sizce duimin mi yoksa gemi makinaları nın mı geleceği parlak

• quote:

Orijinalden alıntı: savage1453

Sizce duimin mi yoksa gemi makinaları nın mı geleceği parlak

Tabiki gemi makinelerinin önü açık

Duim'de iş olanakları kısıtlanmaya ve 5 sene sonra iş sıkıntısı olması çok yüksek oysa gemi makinelerinde şuan daha çok istek olduğunu söyleyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.