Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
11
Favori
183.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben müşterilerimden şikayet almak istemiyorum. Pil azaldı alıcı verici haberleşmiyor. Ozaman cihaz

problemli sayılıyor. Müşteri demiyorki pili azalldı çekmiyor. Bir termostat aldım, bazen çekiyor bazen kopuyor

dediği zamn insanların kafasında soru işareti oluyor. İlerisi için böylesi daha iyi .
  • infernis01 İ kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu ben de yaşıyorum.
    Nitromix Kombi modülasyon yapıyor. istenen sıcaklığa ulaşıyor ve yanma duruyor. fakat su sirkülasyonu hiç durmuyor.
    Sirkülasyonun sürekli olması elektrik tüketimini artırıyor. yanma durduktan belirli bir süre sonra sirkülasyonun da durması gerektiğini düşünüyorum.
  • Arkadaslar ayri konu acmak istemedim. Demirdokum Nitron Plus modelinde bu resimlerdeki gibi kopru yok. tam yerini bileniniz var midir ? termostatim eski kablolu tip olanindan.
  • Merhaba arkadaşlar. Demirdokum Nitron Plus kombim var termostatı takmak için açtım ama kısa devre yapılmış olan kabloyu bulamadım. net olarak çok ayrıntılı aradım hiçbir yerde yok.
    http://www.demirdokum.com.tr/products-2/nitronplus/cef3200-466823-format-flex-height.jpg (kombi bu)
    http://odatermostati.org/demird%C3%B6k%C3%BCm/dd-sd-2005.jpg (buda termostat)
    internette birçok montaj resimleri inceledim onlardaki giriş yapılacak yerler bu kombide o şekilde hiçbir bağlantı yeri göremedim. Önceki kombilere hep kendim yaptım montajı ama bu modelde takıldım. Tecrübe etmiş arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi?

• cihazınız nitron degil nitron plus öncelikle kombinin kart muhafaza kapagının arkasında klemensler var oraya baglayacaksınız köprülü uç yok .Mavi ve kahverengi uçlar 24 v uçları kablosuz termostatlar için enerji girişi tane beyaz kkabloda termostat kontak uçlarının baglanacagı yer.ayrıca parametreye girip oda termostatını aktif etmeniz gerekmektedir.
  • azrail_vn A kullanıcısına yanıt
    kart muhafazanın arkasındaki klemensteki 2 beyaz kablo termostat kontak uçlarıdır.Termostatı buraya bagladıktan sonra parametre menüsünden oda termostatının aktif edilmesi gerekiyor.Bence servis çagırın ve yaptırın sonuçta oda termostatı baglamak ücretsiz olması gerekiyor.
  • rf 6001 aldım ama çalışma mantığını çözemiyorum. oda sıcaklığını 21.2 derece gösterirken 22'ye ayarlıyorum yanmıyor, 23'e ayarlayınca yanmaya başlıyor. ben yanma başlayınca 22'ye alıyorum, yanmaya devam ediyor. aldım ama pek memnun değilim, hassasslık berbat, yarım derece ayarlama yok, reaksiyon süresi uzun, yanma aralığı geniş (23'a ayarlayınca oda ısısı 24'ü geçineceye kadar yakıyor kombiyi, 23'ü geçince durmak yok). kombiyi satan adamın gazına geldim.keşke exacontorl alsaymışım.
  • Herkese iyi Bayram'lar.
    Benim aklımı kurcalayan bir soru var paylaşma gereği duyuyorum. Bende hassasiyet konusunda sıkıntı yaşıyorum. rf 6001 oda termostatı bilindiği gibi 1 derece hassasiyete sahip termostata müdahale ile bi hassasiyeti 0,2 veya 0,5 derece yapılması mümkün değil mi? Yani termostatın içindeki entegrelerin değiştirilmesi mümkün değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • illegal_72 İ kullanıcısına yanıt
    tabiki mümkün sadece yazılımda 1c kapat aç yerine 0,2 c aç kapat denicek o kadar
  • Demirdöküm NEPTO için kablosuz termostat bağlamak için yapılması gereken parametre ayarlarını aşağıdaki video da buldum. Belki yardımcı olabilir.

DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR

Demirdöküm-Nepto-Kombi-Termostat-Ayarı

• 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum. akşam düşürüp kapağını kırdım.
    elinde bozuk olup kapağını satmak isteyen var mı :)
  • Rf 6001 aldim ve hic memnun kalmadim.

Servis kurulumu yapti ve su anda kombi sicakligi kombi uzerindeki butonlardan 58 derece altina dusmuyor. Termostati nasil iptal edip eskisi gibi sicakligi kendim ayarlayabilecegim hale getirebilirim?

Yardimlarinizi bekliyorum..
  • Merhabalar,

Demirdöküm Nitron marka kombim var ve oda termostatı almak üzereyim. Servis sadece demirdöküm marka cihazların verimli çalıştığı konusunda uyarmıştı beni. Fakat forumda farklı marka kullanan arkadaşların varolduğunu gördüm.

Özellikle Nitron kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. Tavsiyeleriniz nedir? Demirdöküm marka termostatmı almalı?
  • gurcanbulut G kullanıcısına yanıt
    Hayır istedigin marka termostat alıp kullanabilirsin dostum
  • Arkadaşlar merhaba. Demirdöküm Nitron plus kombinin parametre ayarlarını nasıl yaparım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hautbois H kullanıcısına yanıt
    hangi parametre ayarını merak ediyosunuz
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Nitron plus için oda termostatı bağlayacağım. Bu yüzden parametre ayarı lazım ve ayarlara nasıl ulaşacağım lazım.

• 6001 hakkında bir şeyi merak ediyorum bu aletin sıcaklık kalibrasyon ayarı, oda sıcaklığını elle ayarlayıp hızlı gösterebilmesi için mi? yoksa hakikaten kalibre Edip o değere göremi ölçüm yapıyor.Oda termostadı neden kalibreye gerek duyuyor anlamadım doğrusu
  • hautbois H kullanıcısına yanıt
    cihaz standby konumunda olacak.Yani pot (sağ taraftaki düğme) kapalı konumda olucak.

*Sağ üstteki butona basılı tutacaksın.Ekranda 00 yazıcak.
    *00 ı gördükten sonra pot yardımıyla 96 ya geleceksin ve sağ üstteki butona 1 kera basacaksın patrametrelere gireceksin.
    *Daha sonra gene pot yardımıyla 11 nolu parametreye geleceksin ve sağ üstteki butona basacaksın.
    *pot yardımıyla pp06 parametresine gelip sağ üstteki butona uzun basacaksın ve parametrenin içine gireceksin.
    *Bu parametreyi 01 yapıcaksın ve sağ üstteki butona uzun basıp kaydediceksin.
    *daha sonra sol üstteki butona BASARAK ANA EKRANA DÖNECEKSİN.Ekranda ev işareti çıkması lazım içinde termometre resmi olan
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Yarın ilk işim denemek olacak.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.