Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Bu mesaj silindi.
    Arkadaşlar sormayın 1 çağrı açtım, 3 ekip arabası geldiler ve inanamadım baktım Çetin Bey'de gelmiş.

1-Vaillant'dan Çetin Bey.
    2-Demirdöküm'den Ahmet Bey.
    3-Demirdöküm Bölge Servisi.

Neyse sorun benim tesisatta radyatör bağlantılarındaki kaçaktan çıktı. Ben radyatör boru kılıflarından kullandığımdan kaçan suyu görmüyormuşum.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Hazır Çetin Bey gelmişken yağdırdım. Bu iş D17:1 ile olmuyor hedef ısıyı yakalayamıyoruz diye...

Arkadaşlar adam ısrarla D17:1 olmak zorunda diyor.
    Isıtma Eğrisini sabitleyin diyor.
    Siz rahat bırakmıyorsunuzki durmadan müdahale ediyorsunuz bırakın ellemeyin diyor...
    Siz müdahale ettikçe, bana nasıl olsa birileri müdahale edecek ben öyle takılayım diyormuş MiGo...
    Gönderdiği ısıtma eğrisinin kesinlikle MiGo ve e-RELAX için olduğunu da belirtti.

• Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

resimdeki uyariyi alamazsiniz ugrasmayin almak istiyorsaniz veya sorun varmi yokmu diye merak ediyorsaniz. kablosuz ag yonetiminden tekrar kablosuz ag sifresini girin. bunun icin migoyu kurulum moduna almalisiniz. ilk ekran ciktiginda yazar. gecen seneden beri bende bu sorun vardi veriler gecikmeli gidiyor geliyor buda migonun calismasini etkileyebilir diyordum. bugun tekrar kurulum yaparken. bu ibareyi screenshot yaparak yakaladim. yoksa hizli geciyor. denilen ayari yaptim. suan aninda guncelliyor. evde wifi li vestel klima var wifi sorunum vardi fabrikadan servis geldi beceremedi degismeyen kart kalmadi. ben komsunun internetine baglayarak olayi cozmustum simdi oda cozuldu. guvenlik duvari ayarini dusurun sorun cozuluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    bize sunu soylesin ellemeyin 1 hafta icinde duzelecek diye. ellersem... ama gun vermiyor. ev soguyunca neyapacagiz isinmiyor ev. d17:1 hala cok ciddi hadi ben elledim diyelim, siz ellemediniz sonuc ortada kuskularim var. desin su surede duzelecek ellemmem

• test amacli komsunun modemine bagladim ordada cikmadi bu bahsettigim ibare

o cizelgede bana disarisi 20 iken 38 yakacak bir egri gostersin inannayim o cizelgenin migoya ait oldugunu

• Kasim 15 den sonra nitromix, migo ve doğalgazi kullanmaya basladik. Daha onceden yazmistim ama evin durumunu kisaca belirteyim, kucuk bir ev. 120 m2, 2 oda kuzey, mutfak dogu, 1 oda dogu ve guney cephe, 1 oda da guney cephe. İskenderundayim. Petek borulari bildigimiz pvc. Kompozit boru bile degil. Ev dikdortgen seklinde ve kombi guney cephedeki balkonda, en uzak oda yatak odasi ve kuzeyde :)

İlk baslarda d17:1 yaptim. (1 hafta varsayilan ayarlarda kullandiktan sonra) egri 2. Gunduzleri evde bos iken 23, diger zamanlar her zaman 24 derece ayarli idi. D17 yi 1 yaptiktan sonra isitma daha uzun suruyor kesinlikle. Ama gaz tuketimi dustu. 24 derece icin gunluk sicak su vs dahil 4-6 m3 arasi idi gunluk. 1 hafta onceye kadar gaz tuketimi 8-9 m3 e kadar yukseldi (havalar sogudugu icin). Sonra baktim evde yokken bosa gaz tuketiyoruz. Sonucta 5 gun boyunca sabah 8, aksam 5 arasi kimse yok. Biliyorsunuz zaten iliman iklim. 1 hafta once ayarlari su sekilde degistirdim, gunduz evde bos iken 22 ye ayarladim. Sabah 8 de 24 ayarli, sonrasinda 22 derece ev bosa gecti. Aksam 5 e kadar zaten kombi hic devreye girmedi. Ev en fazla 22.5 a kadar sogudu. Dis ortam 12 derece filan. Geceleri de 8-9 dereceye dusuyor. Aksam 5 de 24 e ayarli oldugu icin devreye giriyor ama d17 1 iken evi 24 e getirmesi nerdeyse 12 saat suruyor. Aksam eve geldigimizde tabi hafif bir usume oluyor. 1-2 sonra hemen d17 yi 0 yaptim. Ayni sekilde 22.5 dan 24 e getirmesi 4 saat filan surdu. Sonraki gun egriyi 2.2 yaptim ve bu sekilde kullaniyorum. Suan aksam 5 de 22.5 filan iken 24 e getirmesi 1 saat suruyor. Bu sekilde gunluk tuketim 6-7 m3 civarina dustu tekrar.

D17 1 iken kombi 24 saat ayni sicaklikta kullaniyorsaniz ve evde yalitim varsa eve uygun bir egri ile sanirim min gaz tuketimi bu sekilde gerceklesiyor. Ama benim yasadigim sehirde zaten cok soguk hava olmadığı icin evde bos iken bosa evi sicak tutmaktansa diger zamanlar isitmak daha a gaz tuketimine neden oluyor.

Bu arada ben de hala gelismis mod acilmadi. Sanirim acilmayacak. Tahmin kapali bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklisiniz da sonucta ilk kez kullaniyorum. Amac zaten gereksiz gaz tuketiminin onune gecmek. Bu sekilde sanirim tam istedigim gibi oldu.

• teqali kullanıcısına yanıt
    d17:1 sahada çetin beyin dedigi gibi yurumuyor. gunun yarisi sete ulasmakla gececekse ne anladim bu isten. sete gec ulasmasini. sebebi. dinus suyunun sogumasini beklemesi d02 parametresinin nitromixte fazla bir islevi olmamasi. eyer olsaydi cetin beyin israrinda hakli olabilir. belkide nitromixte d02 ise yaramiyor haberi yoktur. d0 yi 2 yapsaniz bile milim deyismiyor illa donus suyunun belli bir dereceye dusmesini bekliyor dusmedigi surecede ateslemiyor setten dusuyor veya gec ulasiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

d17:1 sahada çetin beyin dedigi gibi yurumuyor. gunun yarisi sete ulasmakla gececekse ne anladim bu isten. sete gec ulasmasini. sebebi. dinus suyunun sogumasini beklemesi d02 parametresinin nitromixte fazla bir islevi olmamasi. eyer olsaydi cetin beyin israrinda hakli olabilir. belkide nitromixte d02 ise yaramiyor haberi yoktur. d0 yi 2 yapsaniz bile milim deyismiyor illa donus suyunun belli bir dereceye dusmesini bekliyor dusmedigi surecede ateslemiyor setten dusuyor veya gec ulasiyor
    Kesinlikle. Benim gozlemlerime gore zaten dis sicaklik vs cok etken degil. Migo icin onemli olan donus suyunun sicakliginin dusmesi. Donus suyunun sicakligi dusmeden, icerisi disarisi kac derece olmus cok onemli değil

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı sabahlar hocam. Herhangi bir problem yok. Isınma gayet normal. Eğriyi 1.4 yaptim. Gayet güzel 😀

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

• Selam arkadaşlar. Erelax ve Vaillant kombi kullanıyorum. Günlük programım 8.00- 23.00 arası 23 derece 23.00-8.00 arası 22.5 derece ve tahmin açık. D17 yi 1 yaptıktan sonra saat 8.00 de 22.5 ten 23 dereceye cıkamadı. 9 saat gecikmeli çıktı. D85 i 6 dan 7 ye çıkardığımda bu süre 5 saate düştü. Son gün d85 i 8 yaptım ve evin sıcaklığı 20 dakika gecikme ile 23 dereceye ye çıktı. (8.20 de ) Tüketimde ciddi oranda artış olmazsa böyle kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirinbaba33 -- 14 Aralık 2019; 10:54:54 >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Tahmin kapalı hocam. Eğri 1.4 de. D17:0 Geri kalanlar fabrikasyon zaten hocam. Ama dediginiz gibi üşüme hissi kalmadı.

• izmirin havasi disarisi gece 12 iken suan 17 derece kazan 33 derece, egri 2.7 manual. cetin bey bana bunu aciklasin, kac kere mail attim gormeme ihtimali yoktur. numarami istedi donecegim dedi donmedi. 33 kazanla atesleme ihtimali yok hele hele d17:1 de hic yok. normalde ateslese 5 saat sonra atesler. bu 33 kazanla evi nasil isitabilirim

• quote:

izmirin havasi disarisi gece 12 iken suan 17 derece kazan 33 derece, egri 2.7 manual. cetin bey bana bunu aciklasin, kac kere mail attim gormeme ihtimali yoktur. numarami istedi donecegim dedi donmedi. 33 kazanla atesleme ihtimali yok hele hele d17:1 de hic yok. normalde ateslese 5 saat sonra atesler. bu 33 kazanla evi nasil isitabilirim
    Sizde trv var miydi hocam?

• teqali kullanıcısına yanıt
    var hocam, butun peteklerde var. mihonun oldugu kisimda yok.
    suanda setten 1,5 derece asagida disarisi sicak oldugu icin isitamiyor 33 kazanla daha dogrusu 5 saatte bir atesliyor.

hocam benim setten suan 1.8 derece asagida nasil mudahale etmeden durayim, 33 kazanla isitmaya calisiyor ayrica izmir icin onerdigi egriden kat be kat ustundeyim 2.7. boyle bir cihaz gormedim ben. isitmak icin en ufak caba gostermiyor

• quote:

var hocam, butun peteklerde var. mihonun oldugu kisimda yok.
    suanda setten 1,5 derece asagida disarisi sicak oldugu icin isitamiyor 33 kazanla daha dogrusu 5 saatte bir atesliyor.
    Tam olarak migonun nasil calistigini anlayamasam da kendimci tahminim su yonde, kazan sicakligini ve ateslemeye etki eden en buyuk faktor bence geri donus suyu sicakligi. Gozlemlerim sonucu, kombiye yakin olan ilk petegi cok kisik hale getirdim, sonrakini biraz actim. Diger petekler sonuna kadar acik. Benim zaten kombiye yakin oda guneye baktigi icin o odalar normalden de sicak oluyordu, digerleri doguya ve kuzeye bakiyor. Esitlenmis oldu evin sicakligi. Farkettim ki kombi set degerine cok kisa zamanda ulasmaya basladi. Benim ev mobil sistem degil ve trv yok zaten. İlk petekten su geri donus sicak oldugu icin sanirim migo devreye girmiyor. Dis sicaklik, ic sicaklik bana gore migonun calismasindaki algoritmada buyuk bir etken degil.

Tahminim sizin evde trv oldugu icin geri donus suyu sicak ise ondan calismiyor olabilir.

Suanki bendeki anlik degerler:
    Dis sicaklik 12 gosteriyor migo,
    İc sicaklik 24 e ayarli ve 24 derece.
    D09: 48
    D40:50
    D:41

İcerisi tam istedigim gibi acikcasi.

• sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    d85 artirincaki yakit durumunu paylasmayi unutma hocam. son durum nedir

• Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

D17 1
    Tahmin kapalı
    Eğri sabit

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Selam arkadaşlar. D85 i 8 e çıkardıktan sonra evi istediğim sıcaklığa çok daha az gecikme ile çıkarıyor. Yakıtta değişiklik olmadı.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.