Şimdi Ara

Demirdöküm Exacontrol 7R yeni model oda termostatı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
5
Favori
29.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Programlamada 5 ayrı dilim olması çok önemli değil çünkü dilim saatlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz cihazdakilere bağlı kalmayın.
    Ayrıca 5 dilim için farklı ısı değerleri vermek zorunda değilsiniz,birbirini izleyen iki ayrı dilimde aynı ısı değerini girebilirsiniz.

Evet fazla elektrik sarfiyatından kurtuldunuz,önümüzdeki bahar aylarında oldukça iyi gaz tasarrufunuz da olacak ancak önemli olan önümüzdeki kış için tasarruf sağlaması.
  • Bugün sabah voltaj dan dolayi termostatın alıcı kismi yandı. Servis tamir olmuyor değişecek dedi. Sadece alıcı kısmımi dedim. Bilmiyorum size döneceğiz dedi. Yani bu termostatın sadece alıcı kısmını bulabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blakey

Programlamada 5 ayrı dilim olması çok önemli değil çünkü dilim saatlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz cihazdakilere bağlı kalmayın.
    Ayrıca 5 dilim için farklı ısı değerleri vermek zorunda değilsiniz,birbirini izleyen iki ayrı dilimde aynı ısı değerini girebilirsiniz.

Evet fazla elektrik sarfiyatından kurtuldunuz,önümüzdeki bahar aylarında oldukça iyi gaz tasarrufunuz da olacak ancak önemli olan önümüzdeki kış için tasarruf sağlaması.

o zaman 5 programın 2 sini peşpeşe yapıp cihazı 3 e böleyim diyorum
  • Demirdöküm e resimleri mail atmıştım haber vermeden eleman göndermişler içinde 4 kablo olan bir elektrik kablosu takmışlar daha düzgün yaptılar en sonunda foto felanda çekmişler demek isteyince oluyor
  • Bu termostatı nasıl devre dışı bırakabilirim? Malum yaz geliyor.

• arkadaşlar bu cihazda bu cihazda kaç ısı ayarı var. günde 5 program ayarlanıyor demiş arkadaşlar amakaç ısı ayarı yapılabiliyor, örnegın, 23,18,21, 22 derece gibi..
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Her zaman dilimine bağımsız ısı ayarı yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Her zaman dilimine bağımsız ısı ayarı yapabilirsiniz.

sayın zebza, teşekkurler,bir arkadaşım için sormuştum..
  • Selam.atron h24 kombi kullanıyorum.
    2 gün önce exacontrol 7r kablosuz oda termostatı taktırdım.servis gündüz 22 gecede 20 dereceye ayarladı ilk gün dondum resmen şu an 24 dereceye ayarladım kombi 1 saattir aralıksız calışıyor buda hoşuma gitmiyor
    sormak istediklerim şu;
    1.kombi eco moddamı yoksa comfort modundamı çalıştırmam gerekli ?
    2.kombinin sıcaklığı kaç olmalı ? Su an analogla 55 gösteriyor
    3. Oda termostatını kaç dereceye ayarlamam gerekiyorki ideal ısıyı yakalayabiliym ?

Sonuçta tasarruf edelim derken oda termostatı pişmanlık olmasın. yardımlarınızı bekliyorum

• Oda termostatını taktırmadan önce evimizin ortalama ısısı kaç dereceydi önce ona bakmak gerekir. Tasarrufta evin ısınabileceği ve ulaşabileceği ortalama sıcaklık çok önemlidir.termostat montajından önce eviniz ortalama 22 -23 derece seviyelerindeyse ve termostatı bu değerlere ayarlayarlar ve tasarruf edersiniz, ancak 24 ve üstü değerler elbette tasarruf getirmez. İllaki 24 derece diyorsanız kombi kazan sıcaklığını Eco 60 ya da 65 de kullanın. Bende bu kombinin eski modeli neva var ve Eco 60 da, oda termostatını da koridorda 22,5 dereceye ayarladım, tüm odalarım 23-23,8 dereceden aşağı değil, şimdilik bir sorun yok bakalım

• psthegame P kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Yazdıklarınıza bakılırsa petek boyu kısa gibi o yüzden tesisat sıcaklığını daha yüksek tutmanızı öneririm. Sorulara gelince.

1. Kombiyi Eco modunda çalıştırın.
    2. Kombi sıcaklığı 65 derece yapın.
    3. Oda termostatını gündüzleri 22 - 22.5 derece, geceleri 20 derece, evde olmadığınız zaman 18 derece olarak ayarlayın.
  • fairwolf kullanıcısına yanıt
    Oda termostatı taktırmadan önce kombiden 40-45'e ayarlıyodum bu şekilde iken evin derecesini hiç ölçmedim 2 sene bu şekilde kullandım soğuk havlarda biraz daha yükseltiyordum.ortalama faturada 200 tl civarı idi kış aylarında
    buda normaldi bana göre.Dün gece eco moduna alıp kombiyi 60'a aldım oda termostatınıda gece ve gündüz 23.5 dereceye ayarladım.bugun sabah saat 8 de ve 10.30 da ateşledi comforta göre daha iyi çalışıyor eco modu öyle anladım yani :)
    Ben salonumda kullanıyorum oda termostatını orada oturuyorum çünkü ara koridorda tesisat yok malesef.senin dedğin gibi koridorda kullansammı die düşünüyorum acıkcası sonuçta tecrübe
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Evet petekler kısa dedğiniz gib. peki bu oda termostatı nerede durmalı sürekli oturdugum alandamı yoksa fairwolf'un dediği gibi ara koridordamı ? ara kordiordada petek yok
    Kablosuz olduğu için ve peteklerde termostatik vana olmadığından bulunduğunuz ortamda durması en mantıklısı.
    eco modunda 60 derece kombi 22.5 derecede oda termostatını ayarladım şu şekilde en azından petekler ılık buda yetiyor. Teşekkür ederim yardımlarınız için
    Rica ederim, birde eco modu 65 derece deneyebilirsiniz.
    Benim koridora koyma sebebim, ani ısı değişikliklerinden termostatın etkilenmemesi içindi. Çünkü koridor 22,5 derece olduğunda diğer odalar 23-23,8 arası sıcaklığa ulaşıyor ama ben antreye 120 cm lık bir petek eklettim bu koridorun ısısını önemli derecede arttırdı.koridorda hava akımına sebeb olmayacak önlemleri de aldım. Bence oturulan odada insan nefesi bile eğer kalabalık da fazlaysa en az 1 1,5 derece bile arttırıyor. Avize, TV vs.. etkenleri de hesaba katarsanız, oturduğunuz odada yanıltıcı sıcaklıklar olabiliyor.

Öğlen 22.5 dereceye ayarladıgım oda termostatı 5 saat çalışmadı artık üşüdüğümüzü hissettik mecburen 23 derceye aldım.kombiyide su an dedginiz gibi 65 aldım.ya sıkıntılı bir iş yada ben beceremedim acıkcası 24 dereceye aldıgım andada kombi durmuyo 1 saat calışıyor 22 derecedede üşüyorz.arasını bulalım artık die 23 aldım.kısacası kombi 65 de oda termostatı 23 derecede.

• Reset attım ama saati ayarlayamıyorum bilgisi olan var mı acaba ? Bir de şöyle bir sorum olacak bütün saat dilimlerini aynı yapsam aynı derecede 18 örneğin eve gelince 23 - 24 derece yapsam bütün gün bu derecelerde mi çalışır?

• Abbracci A kullanıcısına yanıt
    Zamanı nasıl ayarlacağınız aşağıdaki videoda mevcut, ingilizce olmasına rağmen uygulamalı olduğu için videonun dili sorun olmaz. Diğer soru hakkında bir fikrim yok.

https://www.youtube.com/watch?v=qMVv1n6coa0
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.