Şimdi Ara

::: DELL XPS-1330-RT73(BLACK) 13.3' (ALINDI !!!) :::: (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
19.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    T7300 ile karıştırıyorsunuz.

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLA44
  • T7300 2.Ghz'dir, T7500 2.2Ghz'dir. Şuan T7300 2.0Ghz kullanıyorum.
  • arkadaslar ben de bu laptoptan almaya karar verdim ancak dellin resmi sitesinde santa rosa 2.2 Ghz ve 250 gb versiyonu olmamasına rağmen hepsiburada.com a gelmiş.nasıl oluo anlayamadım?üründen şüpheleniyorum o yüzden müşteri hizmetlerine başvurdum.daha cevap vermediler.bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.bi de ekran kartı hakkında cok tereddütüm var 8600 kadar yüksek performanslı olmadığından 2 sene sonra falan başımı ağrıtır mı teknolojinin çok mu gerisinde kalırım?
  • hepisburada'ya gelmiş ürünü ben de dell'in kendi web sitesinde built-in kısmında bulamadım. bir kere 250 gb seçeneği xps'nin hiçbir versiyonunda opsiyon olarak yer almıyor. türkiye'ye gelen cihazların hepsinin wxga ekran olması ve sadece 6 cell bataryanın tercih edilmiş ayrı bir sorunsal; belki fiyat farkını ödeyip led ekran veya 9 cell batarya istiyoruz kardeşim. bu ithalatçı firmaların satın alma departmanları ne kadar işbilmez oluyor anlamıyorum. bizi araştırma yapmadan, yabancı review sitelerine girmeden ürün alan kalabalık sayıyorlar hala. onlar ne getirise alacağız ya. başka bir talebimiz olamaz zaten.

kişisel görüşüme gelince; bence xps serisi laptoplar özellikle tasarım bakımından sony'nin tüm ve asus'un business modelleriile yarışır, dizayn harikaları. hdmi çıkışı olması çok güzel ama önümüzdeki 2-3 yıllık gelişimlerden kaynaklanacak kullanıcı ihtiyaçlarını düşünüp ekran kartını 8400 dışında (mesela 8600gs) tercih etmelerini beklerdim. gio'nun belirttiği wireless problemi cihaz için genel bir hastalıksa (yabancı siteler dahil araştırıyorum, henüz öğrenemedim, öğrendiğimde paylaşırım) benim için çok kötü demektir. zira bu cihazı hep yanımda taşımayı, dışarıda dilediğim yerde bağlanmayı düşünerek almak istiyordum.

14" altı laptop için 6 aydır araştırma, analiz yapıyorum. gördüğüm odur ki dört dörtlük ürün yok. hemen her üründe donanım kalitesi, dizayn, performans ve fiyat ölçütlerinden en az biri size hitap etmiyor. bu işin genel bir durumu anlatması biz parayı ödeyen son kullanıcıya yapılmış bir tezgah diye düşünür oldum. asla tam istediğini vermiyorlar ki bir süre sonra aklın başka bir cihaza kaysın.

wireless sorunu hakkındaki araştırmam olumsuz biterse asus alacağım galba. w7 veya sf serisi olabilir. aksi halde bu ürünü alacağımı düşünüyorum. malum, paraya kıymak kolay değil....

• Ben dün sipariş verdim exa'dan...

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=323&pid=3680

Havale ile 2350 ye geldi. Dun hemen kargoya verildi ürün. Şu an şehir dışındayım. Haftaya Cuma ürünüme kavuşacağım inşallah :)

Urun T7500 2.2ghz, 250GB 5400rpm, 2GB Ram, Vista Home Premium (Business değil bu sefer) ve 8400 GS... fingerprint okuyucuda olmalı

Elime geçince konfigurasyon konfirmasyonları yaparım.

Bu yeni bir konfigurasyon eskilerle karıştırmayın ayrıca ben henüz hiç bir 13.3" laptopda 8600 serisi bir ekran kartı göremedim. Bilen varsa paylaşsın burada da bizde görelim :) 9 celli piller taşma yapıyor. Estetik açıdan hoş durmuyor bence :P

• eğer wireless gercekten bole bi sorun cıkarıosa o laptoptan hayır gelmez.hiçbir anlamı olmaz ki o zaman taşınabilirliğin.ziwziw bu konu hakkında kesin bir bilgi edinirsen bizi de bilgilendir bi zahmet ya.paramızı çöpe atmayalım di mi
  • son iki gündür bu wireless probleminin "yaygın" bir konu olup olmadığını araştırıyorum. ingilizce ile sınırılı yaptığım araştırmada gio'nun bahsettiği kullanıcı haricinde xps 1330 ile benzer sorun yaşayan sadece 1 farklı kullanıcı şikayeti gördüm.

bu nedenle de kendimce şu sonuca ulaştım: genel bir hardware sorunu değil, component problemi olarak değerlendirilmesi gereken, nadir bir router-wireless device uyumsuzluğu (chipset kaynaklı olabilir) bulunduğu sonucuna vardım.

benim modemim de gio gibi airties 210, yani sorun yaşama olasılığım beni rahatsız ediyor. ancak, 2000 usd'lik bir ürün için gerekirse uyumlu bir routere swap edebilirim. kısacası xps alacağım, ama bunun için de bazı beklentilerimin yerine gelmesi gerekiyor.

öncelikle led ekranlı bir model almak istiyorum; bu kadar parayı verirken biraz daha verip yeni ve gelişkin bir teknolojiyi kullanmış olmak istiyorum. maalesef türkiye'ye wxga dışında ürün getirmiyorlar. 7100 ve 7300 işlemcili modelleri getiren kont bilişimi aradım, konuştuğum bayan "zaten pahalı ürünler, led ekran fiyatı daha da artırırdı, satmaz diye getirtmedik, çünkü ithal işini 10-20 laptop için yapmıyoruz, en az 1000 tane almak gerekiyor, o kadar satamayacağımızı öngördük" şeklinde bir açıklama yaptı. bu açıklamaya karşı düşüncelerimi hemen yukarıdaki postta anlatmıştım, tekrar etmeyeceğim.

hepsiburada'da satılan ürünü kimin getirttiğini bilmiyorum, kont olmadığının teyidini aldım. bu kişilerin led ekran getirtme düşünceleri var mıdır, merak ediyorum. ama hepsiburada'yı arasam sanırım bana ithalatçının kim olduğunu söylemezler, bu bilgiye ulaşabilen biri olursa zorlasın ve aldığı bilgileri bizlerle paylaşsın isterim.

türkiye'de bulamazsam dışarıdan getirtme işini de düşündüm. ancak klavye problemini aşmak, garanti ve servis sorunuyla boğuşmak da gözümde büyüyor.

kısacası ve özü, şimdilik beklemeye karar verdim.

• Arkadaşlar, benim ürünüm eve ulaşmış bugün. Exa da ve hepsiburada da satılan konfigurasyon aynı. Benim ürünümün ithalatçısı da Koyuncu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ziwziw

hepisburada'ya gelmiş ürünü ben de dell'in kendi web sitesinde built-in kısmında bulamadım. bir kere 250 gb seçeneği xps'nin hiçbir versiyonunda opsiyon olarak yer almıyor. türkiye'ye gelen cihazların hepsinin wxga ekran olması ve sadece 6 cell bataryanın tercih edilmiş ayrı bir sorunsal; belki fiyat farkını ödeyip led ekran veya 9 cell batarya istiyoruz kardeşim. bu ithalatçı firmaların satın alma departmanları ne kadar işbilmez oluyor anlamıyorum. bizi araştırma yapmadan, yabancı review sitelerine girmeden ürün alan kalabalık sayıyorlar hala. onlar ne getirise alacağız ya. başka bir talebimiz olamaz zaten.

kişisel görüşüme gelince; bence xps serisi laptoplar özellikle tasarım bakımından sony'nin tüm ve asus'un business modelleriile yarışır, dizayn harikaları. hdmi çıkışı olması çok güzel ama önümüzdeki 2-3 yıllık gelişimlerden kaynaklanacak kullanıcı ihtiyaçlarını düşünüp ekran kartını 8400 dışında (mesela 8600gs) tercih etmelerini beklerdim. gio'nun belirttiği wireless problemi cihaz için genel bir hastalıksa (yabancı siteler dahil araştırıyorum, henüz öğrenemedim, öğrendiğimde paylaşırım) benim için çok kötü demektir. zira bu cihazı hep yanımda taşımayı, dışarıda dilediğim yerde bağlanmayı düşünerek almak istiyordum.

14" altı laptop için 6 aydır araştırma, analiz yapıyorum. gördüğüm odur ki dört dörtlük ürün yok. hemen her üründe donanım kalitesi, dizayn, performans ve fiyat ölçütlerinden en az biri size hitap etmiyor. bu işin genel bir durumu anlatması biz parayı ödeyen son kullanıcıya yapılmış bir tezgah diye düşünür oldum. asla tam istediğini vermiyorlar ki bir süre sonra aklın başka bir cihaza kaysın.

wireless sorunu hakkındaki araştırmam olumsuz biterse asus alacağım galba. w7 veya sf serisi olabilir. aksi halde bu ürünü alacağımı düşünüyorum. malum, paraya kıymak kolay değil....

cihaza recovery attım,1 gün oldu şu an wireless la ilgili bi sıkıntım yok,ama daha önceden çıldırıyordum!! işin enterasanı evde bi tane toshiba ve bi hp laptop var.toshiba yada hp yi günlerce kullansamda wireless ta en ufak bi kopma yok,ama dell xps i kullandıgımda wireless kopuyosa toshiba ve hp de benim modeme bağlanamıyo,dikkatinizi çekerim bağlanamıyo diyorum çünkü her 3 laptop ta modem sinyalini buluyo,gel görki bağlan dediğin zaman vista hata veriyo,repair diyorum olmuyo!laptoplara ve modeme restart atınca düzeliyo bi tek. acaba modemi değiştirsem linksys falan alsam sorun düzelirmi,sorun laptopun hardware inden kaynaklanıyorsa boşa para vermiyeyim bide.dediğim gibi recovery i attığımdan beri şimdilik bişey yok,olursa burda yine cihazı almayı düşünen arkadaşlarla görüşlerimi paylaşırım

• Arkadaşlar,
    Aylar sonra Dell M1330 T7500, 2.2, 2048, 250Gb, Siyah diz üstü aldım.
    Makine gerçekten çok iyi görünüyor.

Sony Sz4XTNC hikayemi yazmıştım. LCD ekranlarında problem vardı. İade etmiştim.

Dell'i de Kont aracılığı ile İzmir'den aldım. 2380YTL/6 fiyat ile.

Ancak bunda da başka bir şehirdeki evime gelince farkettiğim bir şey oldu. Düz zemimde düz dumuyor. Sol elimin altındaki bana yakın ayağı havada duruyor, bastırınca da sağ uzaktaki ayak kalkıyor. Çok az da değil bariz fark edebiliyorum. Ne yapayım? Siz ne yapardınız?

O kadar para veriyoruz yamuk alet çıkıyor. Zaten kutuasu da ezikti içime sinmemişti ama ellerinde tekti, ayrılmama 1 saat kala almıştım

• quote:

Orjinalden alıntı: gio

quote:

Orjinalden alıntı: ziwziw

hepisburada'ya gelmiş ürünü ben de dell'in kendi web sitesinde built-in kısmında bulamadım. bir kere 250 gb seçeneği xps'nin hiçbir versiyonunda opsiyon olarak yer almıyor. türkiye'ye gelen cihazların hepsinin wxga ekran olması ve sadece 6 cell bataryanın tercih edilmiş ayrı bir sorunsal; belki fiyat farkını ödeyip led ekran veya 9 cell batarya istiyoruz kardeşim. bu ithalatçı firmaların satın alma departmanları ne kadar işbilmez oluyor anlamıyorum. bizi araştırma yapmadan, yabancı review sitelerine girmeden ürün alan kalabalık sayıyorlar hala. onlar ne getirise alacağız ya. başka bir talebimiz olamaz zaten.

cihaza recovery attım,1 gün oldu şu an wireless la ilgili bi sıkıntım yok,ama daha önceden çıldırıyordum!! işin enterasanı evde bi tane toshiba ve bi hp laptop var.toshiba yada hp yi günlerce kullansamda wireless ta en ufak bi kopma yok,ama dell xps i kullandıgımda wireless kopuyosa toshiba ve hp de benim modeme bağlanamıyo,dikkatinizi çekerim bağlanamıyo diyorum çünkü her 3 laptop ta modem sinyalini buluyo,gel görki bağlan dediğin zaman vista hata veriyo,repair diyorum olmuyo!laptoplara ve modeme restart atınca düzeliyo bi tek. acaba modemi değiştirsem linksys falan alsam sorun düzelirmi,sorun laptopun hardware inden kaynaklanıyorsa boşa para vermiyeyim bide.dediğim gibi recovery i attığımdan beri şimdilik bişey yok,olursa burda yine cihazı almayı düşünen arkadaşlarla görüşlerimi paylaşırım

acaba airties ile konuyu paylaşsak, adamların 24 saat hizmet veren ve kendi porblemlerim için aradığımda her zaman ilgi ve bilgi bulduğum iyi bir kadrosu var. bir çözüm biliyor olabilirler belki. sorunu bizzat yaşayan olarak sen arar mısın gio?

• Ayağının sabit durmaması ile ilgili bakın ne buldum. Kendinizinkini test edin.

My system came with an uneven base, which results in a slight wobble with the 6-cell. In addition, the 9-cell battery feet don't contact the desk surface properly, exacerbating the wobble when that battery is used.

Benim sistemim, 6-hücreli pille, ufak bir sallanmayla sonuçlanan düzensiz bir tabanla geldi. Ayrıca, 9-hücre pil ayağı, uygun şekilde masa yüzeyiyle temas kurmuyor ve bu pil kullanıldığı zaman sallantı şiddetleniyordu.

Bir de içinde Türkçe kılavuz, garanti vs çıktı mı?

adresi unutmuşum

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3898&review=Dell+XPS+M1330

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 25 Kasım 2007; 16:23:40 >

• Pardon Koyuncu garanti kağıdı varmış. Konttan faklı sanırım?

Unutmadan almadan exa'yı aradım onlardaki T7300 imiş, onlar da farkında değildi ve T7500 yazıyorlardı.

Şu ayak eğriliği konusuna bir bakın lütfen
  • bu ayak eğriliğini öğrendiğim iyi oldu tam internetten almayı düşünüyodum.o yüzden simdi gidip kendim almalıyım.ısınma problemini ve oyunları sorcaktım(deneyen varsa).cok fazla ısınıyor mu alet.yani kısaca 2 saat dizime koyup biyerlerimi yakmadn film izleyebilcek miyim?bir de oyun performansları nasıl?nfs carbon veya gta san andreas falan nasıl oynanır?ekranının küçüklüğü bir eksi ama ben performansını merak ettim.cok kasma yapıo mu?
  • bir de bu draft-n in eksikliği hissediliyo mu?çekimi nasıl aletin?bence cok sacma olmuş santarosa platformunu kullanıp draft-n koymamak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mko

bu ayak eğriliğini öğrendiğim iyi oldu tam internetten almayı düşünüyodum.o yüzden simdi gidip kendim almalıyım.ısınma problemini ve oyunları sorcaktım(deneyen varsa).cok fazla ısınıyor mu alet.yani kısaca 2 saat dizime koyup biyerlerimi yakmadn film izleyebilcek miyim?bir de oyun performansları nasıl?nfs carbon veya gta san andreas falan nasıl oynanır?ekranının küçüklüğü bir eksi ama ben performansını merak ettim.cok kasma yapıo mu?

ben yaklaşık cihazı 2 saat önce aldım. Şuan bataryasız kullanıyorum. Cihazda epey ses geliyor (şuan ev ultra sessiz) bana öyle gelebilir. Fakat ısınmı problemi gerçekten var. Yarım saat dizimde tuttum, neredeyse kısır olacaktım. Belkide geri vermeyi düşünüyorum..

Birde bendeki T7500 olan modeli.
    Benim dvd-rom böyle cd'i içine sokarken ve çıkartırken baya cıyaklatıyor? Sizlerin cihazın dada bu ciyaklama sesi varmı?

Yoksa sadece bende mi var :) Hayır yani, benim makina bozuksa gidip değiştiricem :)

• evet ciyaklıyor,
    bir de hemen bir kaç cd dvd ile deneyin benimki dün 2-3 kere kilitlendi eject tuşu ile cdyi çıkaramadım. açıp kapamadan mümkün olmadı. birinde de tamamen kilitlendi on-off düğmesiyle kapattım.
    ama dikkat edin bu kapaksız dvd mekanizması başınıza iş açmasın.
    İade ediyorum bunu da ne alacağım bilemiyorum.
  • Vaybe guzel cihaz ama problemli neyse 2330'u cıkıp stabil hale gelince alırız(;

13.3'' icin guzel ve hafif bir alternatif olabilirdi oysa ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 28 Kasım 2007; 16:18:34 >
  • Sonunda bende xps m1330 ıma ulaştım :) şu an itibirayle diğer bazı arkadaşlar gibi hayak kırıklığına uğramış değilim. alet tam beklediğim gibi ama pil süresini gerçekten merak ediyorum. kutudan ayrıca başka bi tane daha taşıma kılıfı çıktı. bunu bilmiyordum. çok hoşuma gitti :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: trineux

Sonunda bende xps m1330 ıma ulaştım :) şu an itibirayle diğer bazı arkadaşlar gibi hayak kırıklığına uğramış değilim. alet tam beklediğim gibi ama pil süresini gerçekten merak ediyorum. kutudan ayrıca başka bi tane daha taşıma kılıfı çıktı. bunu bilmiyordum. çok hoşuma gitti :)

Hayırlı olsun Nerden ve ne kadara aldın acaba. Bir de düz zeminde dengeli durmama, dvd okuyucusundan aşırı ses çıkması ve ekran geçişlerinde donma vs gibi sorunlar sende de var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.