Şimdi Ara

Dell XPS 13 9343 , Yoga 3 Pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
2.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Surekli is seyahati ve gitmeler gelmeler derken bir notebook dan ziyade bir ultrabook a ihtiyacimin oldugunu anladim ve Yoga 3 Pro almaya karar vermistim. Fakat Core M in bir ipad air2 testin de bile geride kalabilmesi vs ustune bir baska ultrabook arayisina girdim. Yoga her sekilde hafif ince dokunmatik ve 360 derecelik ekraniyla beni cezbederken xps 13 un cercevesiz tasarimi ve en en en onemlisi 13inc lik bir ultrabook u 11 inclik kasaya koymalarina tav oldum.

Almak icin arastirirken internette gozume sunlae carpti, fan sesi rahatsiz edilebilincek derecelere varabiliyormus. Bu konuda kullanan duyan eden vs arkadalarimiz goruslerini bildirirse alma arifesinde cok ama cok mutlu olurum.

Mesela ofis programlari acikken bir de photoshop acsam veya seyahatta 1080p film acsam o fan sesi beni rahatsiz eder mi? dell xps 13 9343 kullanan arkadsalarimin yorumlari altin degerinde olucaktir benim icin
    Simdien herkese tesekkur eder iyi aksamlar dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bu bilgisayar ile ciddi düşünüyorum. İncelemelerine batım dediğiniz gibi bi durum söz konusu değil. Yoğun kullanımda bile fan gayet sessiz. Stress testi yapıldığında az sesli diyolar sadece. Yani gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Sadece beni düşündüren 4gb olan ram. 4 Gb yeterli olurmu onu iyi düşünmek lazım..

"System Noise
    While idle, the XPS 13 is practically silent under all circumstances; we measured just 30.4 dB(A) maximum. Under load, the machine is still normally pretty quiet—that is, until you reach the very highest levels of stress, where eventually it can reach 48 dB(A) (which is quite loud). This is rare, however, and it seems that the machine does a good job of remaining within near-silent or at least tolerable noise levels during most every scenario.

A quick note about the CPU coil whine which some users complained about on previous XPS 13 models: in a completely silent room, we placed our ear directly to the keyboard and listened while we stressed the CPU. On the left side of the keyboard under these circumstances, it is possible to hear a faint electrical noise which could be classified as coil whine. However, four to five inches above the keyboard it becomes impossible to detect, and at the distance one normally sits from the screen this would never be noticed at all. What remains is considerably fainter than was reported by some users on previous models, and the result is that, when the cooling fan is off, the XPS 13-9343 is practically silent. As early owners of the machine will also testify, the problem has been solved."

• quote:

Orijinalden alıntı: scot

Bende bu bilgisayar ile ciddi düşünüyorum. İncelemelerine batım dediğiniz gibi bi durum söz konusu değil. Yoğun kullanımda bile fan gayet sessiz. Stress testi yapıldığında az sesli diyolar sadece. Yani gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Sadece beni düşündüren 4gb olan ram. 4 Gb yeterli olurmu onu iyi düşünmek lazım..

"System Noise
    While idle, the XPS 13 is practically silent under all circumstances; we measured just 30.4 dB(A) maximum. Under load, the machine is still normally pretty quiet—that is, until you reach the very highest levels of stress, where eventually it can reach 48 dB(A) (which is quite loud). This is rare, however, and it seems that the machine does a good job of remaining within near-silent or at least tolerable noise levels during most every scenario.

A quick note about the CPU coil whine which some users complained about on previous XPS 13 models: in a completely silent room, we placed our ear directly to the keyboard and listened while we stressed the CPU. On the left side of the keyboard under these circumstances, it is possible to hear a faint electrical noise which could be classified as coil whine. However, four to five inches above the keyboard it becomes impossible to detect, and at the distance one normally sits from the screen this would never be noticed at all. What remains is considerably fainter than was reported by some users on previous models, and the result is that, when the cooling fan is off, the XPS 13-9343 is practically silent. As early owners of the machine will also testify, the problem has been solved."

Merhaba tekrardan,
    Dell forumlarini incelemistim konuyla ilgili.http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19617192 bu linkde son 2 ayda kullanan kisilerin yakindiklarini ve cok sesli olarak soyledikleri beni korkuttu. acikcasi tasarimi ve ekranini cok begeniyorum ve yoga 3 pro yu iyice inceledigim zaman photoshop gibi performans gerektiren konularda basarisiz oldugunu gordum.
    bu arada kasasini yakindan gordunuz mu ? genelde bu aleti macbook pro ile karsilastiriyorlar.

bu arada benim alicagim 8gb ve 256gb olan version u, islemcisi hakkinda cok guzel yorumlar var ve kesinlikle 4gb alinmamasi yonunde uyariliyor, inceleme olarak izledigim linkleri sizinle paylasiyim. bu arada iletisim icinde olalim paylasiriz nerden nasil aliriz ne gibi yorumlari var insanlarin vs. olur mu?

1-https://www.youtube.com/watch?v=pyC5nkvXeyo
    2-https://www.youtube.com/watch?v=YHFeK_FFRoE
    3-https://www.youtube.com/watch?v=VxuzEl5ycKs

bu 3 incelemeyi izlemenizi oneririm, gayet aciklayici ve detayli olarak incelemis urunu. ama dedigim gibi bir turlu istanbulda satan bi yer bulup da enine boyuna inceliyemedim. tek merak ettigim bir macbook air kadar incecik olmasa da bir ultrabook kadar ince diyebilir miyiz yoksa bildigim 15inc laptoplar kadar mi, sonucta seyahatta kucagimda dar alanda olucak beni bunalticak kadar buyuk olmasin vs.

Edit: youtube a bakarken bu video yu buldum son olarakhttps://www.youtube.com/watch?v=XhuBjSDiEXc altinda yorumlar devam etmis ayni sekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tozparcasi -- 24 Mart 2015; 18:22:33 >

• 2 gun once fan problemi icin bir BIOS update cikartmislar, sorunu ne kadar cozmus bir fikrim yok, bu BIOS update ile olan bir review ariyorum suan internette. buldugumda paylasicam.

http://www.dell.com/support/home/us/en/19/Drivers/DriversDetails?driverId=F2PRR&fileId=3442501672&osCode=W764&productCode=xps-13-9343-laptop&languageCode=EN&categoryId=BI

• Yoga 3 Pro, yeni macbook un rakibi ve o işlemci ile o ekranda ciddi işlemler yapmanız imkansız ki bunu Erdi Bey(fx57) söyledi. Taşınabilirlik diye abartmamak lazım ve taşınabilirlik uğruna nelerden vazgeçtiğinizin farkına varmanız gerek. Bugün bi ultrabook işlemcisi, normal bi mobil işlemciden yarı yarıya daha yavaş, misal bu dell in işlemcisi "i7-4710" un yarı hızında çünki biri 2 biri 4 çekirdek. Tek çekirdek performansında fark elbette bu kadar değil ama sonuç olarak artık çoğu uygulama 4 çekirdek kullanacak potansiyele sahip.

Bu bilgisayarı şuan sadece pcdepo dan alınır durumda görüyorum fiyat ve güvenilirlik itibarı ile. Dell forumlarındaki kullanıcıların yorumundan çok notebookcheck in detaylı incelemesine güvenirim, kaldıki internetten alıp hem malzeme kalitesine bakarsınız, hemde seslimi olup olmadığına. Memnun kalmaz iseniz iade edersiniz bu kadar basit.

Kesinlikle 4 gb olayına katılmıyorum, masaüstümde 8 gb ram ile windows 8.1 kullanıyorum ve en yoğun günlük kullanımımda bile pc nin 4 gb ram tükettiğini görmedim, ayrıca şu linkten de haklılığımı anlayabilirsiniz:
    http://www.pcpro.co.uk/features/388078/how-much-ram-do-you-really-need

İncelikten ziyade enine,boyuna dikkat edin, bu sebeple size macbook pro 13" öneririm, hem mobil işlemci performansı alır ultrabook performansınızı 2 ye katlarsınız, hemde potansiyeline göre gayet kompak aşırı sağlam duran, bataryası uzun saatler giden sessiz stabil bi bilgisayarınız olur. İlla windows istersenizde bootcamp ile windows kurarsınız ama bence gerek yok, çünki çoğu program mac için de var.

Bende bu sonuca vardım ve almaktan vazgeçtim, zira fiyatlar çok uçuk, şuan beklemedeyim. Bi önceki nesil macbook pro ucuzladığında alacağım.

Tekrar uyarıyorum, çok mobil diye benzer meblalar ödeyip işlemgücünüzden olmayın, asıl önemli nokta burası...Az paralar verilmiyor.

##Düzeltme: Bahsettiğim 4 çekirdekli işlemciler 15" macbook pro larda varmış :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scot -- 25 Mart 2015; 11:43:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

merhaba arkadaslar,

Surekli is seyahati ve gitmeler gelmeler derken bir notebook dan ziyade bir ultrabook a ihtiyacimin oldugunu anladim ve Yoga 3 Pro almaya karar vermistim. Fakat Core M in bir ipad air2 testin de bile geride kalabilmesi vs ustune bir baska ultrabook arayisina girdim. Yoga her sekilde hafif ince dokunmatik ve 360 derecelik ekraniyla beni cezbederken xps 13 un cercevesiz tasarimi ve en en en onemlisi 13inc lik bir ultrabook u 11 inclik kasaya koymalarina tav oldum.

Almak icin arastirirken internette gozume sunlae carpti, fan sesi rahatsiz edilebilincek derecelere varabiliyormus. Bu konuda kullanan duyan eden vs arkadalarimiz goruslerini bildirirse alma arifesinde cok ama cok mutlu olurum.

Mesela ofis programlari acikken bir de photoshop acsam veya seyahatta 1080p film acsam o fan sesi beni rahatsiz eder mi? dell xps 13 9343 kullanan arkadsalarimin yorumlari altin degerinde olucaktir benim icin
    Simdien herkese tesekkur eder iyi aksamlar dilerim.

bende sizinle aynı durumdayım.
    yoga3 pro iyi guzel hosta. kullanıldıgı islemciye bak. cok sacma ya.
    dell xps 13 harika ama 9343 , 9353e gore cerceveleri 2 3 milim daha fazla. ama sonucta 11 ince 13 inc ekran sıgdırmaları cok guzel.
    ama tablet olamıyo iste.
    o yuzden bence sony duo13 e bakmanı tavsiye ederim. bi ara kullandım. ne fan sesi ne ısınması. hic biseyi yok. ayrıca tabletede donusuyor. 1kg.
    cok harika bir cihaz.
    sim kart takılıp int. baglanabiliyorsun.
    ekranı ve renkleri harika. hdmi girisi falanda var.
    reklm gibi oldu ama. sıkıntısız cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 haftadır bu Notebooku araştırıyordum. Bu akşam Bursa Gold Bilgisayardan Dell xps13 i-7 işlemci 256 GB HDD Full HD mat ekranlı modelini 4.799 TL. ye satın aldım. Bu güne kadar bir çok notebook kullandım. Son kullandığım Samsung X9 13,3 ' notebookumu bundan yaklaşık 4 sene önce ekran çerçevesi ince diye çok beğenerek almıştım. Geçen ay Lenovo yoga 3 pro CoreM işlemcili notebookunu almıştım. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki sadece çercevesinin yok denecek kadar ince olması için bile bu notebook kesinlikle alınır. Klavyesi çok iyi. Toucpadin yüzeyi şimdiye kadar hiçbir notebookda görmediğim bir yüzey hissiyatı verdi bana. Ki şimdiye kadar kullanmayı hiç sevemedim toucpadi. Bazı incelemelerde fan sesi gürültülü şeklinde yakınmalar olduğu söylenmiş. Ancak beni şimdiye kadar rahatsız eden bir durum olmadı. Ancak oyun falan oynanınca noluyordur bilemem zira ben oyun oynamıyorum.
    Yoga 3 ekranı ile aynı ancak fiziksel olarak aralarında çok fark var. Bir bilgisayarın en-boydan 0,1 cm küçük veya büyük olması çok fark yaratıyor. Yoga 3 son tasarruflu işlemci CoreM olduğu halde pil süresi konusunda beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Ayrıca tüm incelemelerinde klavyesinden övgüyle bahsediliyor ancak kusura bakmasın kimse ben klavyesini hiç beğenmedim. Yandan bakınca düz olmayan parabolik bir şekilde. Ve klavye tabanı çok esniyor. Aslında lenova klavyede çok başarılı ama sanırım bu üründe hafiflik uğruna aynı şeyi söylemek zor. Ayrıca aldıktan sonra farkettim (ne yazıkki birçok inceleme izlememe rağmen hiç dikkatimi çekmemiş) en üstteki sayıların üstündeki hiçbir fonksiyon tuşu yok!!! sol alttaki Fn tuşuyla sayılara basınca fonksiyon tuşuna basmış oluyorsun. Bu durumu kesinlikle benimseyemedim. Benim emektar samsung da Fn kilitleme tuşu bile ayrı varken normal fonksiyon tuşlarının olmamasına alışamadım.
    Ayrıca ekran 3K mı 4K mı tam bilmiyorum. Ancak 13.3" boyutundaki bir ekranda full hd den daha fazla çözünürlüğün bir anlamının olmadığını düşünüyorum. Ekran ayarlarından font dpi sını ayarlıyorsunuz.
    Bu nedenle ben aslında Dell notebookun dokunmatik ekranlısını almayı düşünürken mat olanını aldım. Benim için ekranın mat olması çok önemli idi. Ayrıca Dell in resmi sitesinde Mat ekranlı model için 15 saat pil ömrü derken dokunmatik ekranlı modelinde 11 saat diyor. Bu saatlere ulaşmak mümkün değil bunu biliyorum ama iki ekranın arasında pil süresi açısından bir fark var. İkincisi 80 gr. mat ekran daha hafif.
    Tabi düşünen arkadaşlar dokunmatik ekranlı olan modelini de düşünebilirler. Arasındaki fiyat farkına değer diye düşünüyorum.
    Yoga 3 ün tek artı özelliği ekranın 360 derece katlanabiliyor olması. Ancak ekran çerçevesi çok çok kalın. Hele alt tarafının kalınlığı dikkat çekici. Ben avukatım. Amacım adliyede çantamdan notebookumu açıp ekrandan dosyalarımla ilgili listeleri görmek zor alacağı için yoga 3 ün bu katlanma özelliği benim işimi görür diye düşündüm. Bu açıdan çok iyi bir ürün. Yanlız hiçbiryerde değinilmemiş bir sıkıntı ile karşılaştım. Notebooku açıp ekranı arkaya tam katladığınızda klavye ve tochpad otomatik devre dışı kalıyor. Bunu herkes biliyor. Ancak bu durumda iken yanda bulunan küçük açma kapama düğmesine basıp uyku moduna geçirdiniz ve bu haliyle çantanıza koydunuz. Varmı bir sorun yok. Denedim klavyelere ve toucpad e bu durumda basınca uyku modundan uyanmıyor. Buna çok sevindim. Ancaaaaak sıkı durun: Tekrar çantanızdan çıkartınız ve yandaki açma kapama düğmesinden bilgisayarı açtınız. Elinize aldınız. Oda ne klavye ve touchpad AKTİF. Ve tablet modunda kullanmanız imkansız. Klavyenin kilitlenmesi için ekranı normal duruma getirip (bilgisayar konumu) takrar geriye tablet moduna katladığınızda ancak kilitleniyor. Yani neticede ben kendi kullanma amacıma uygun maalesef kullanma imkanına sahip olamadım. Bu durum belki yazılım veya bios güncellemesi ile giderilebilir. Ki böyle olması kesinlikle gerekli.
    Diğer bir konu ne yaptım ne ettiysem touchpad de iki parmak tıklama ile sağ mouse çalıştıramadım. Sürücü yükledim güncelleştirdim. Fabrika ayarına bile getirdim denetim masasındaki farenin içindeki programda bu aktif hatta bir video animasyon bunu gösteriyor. Ancak bu çalışmıyor.
    Son olarak da açma kapama tuşunun yanında bulunan ekranın otomatik dönmesini kapayan düğmeye basınca windows paylaşım ekranı diye bir ekran sağdan açılıyor. Bu düğme de çalışmıyor. Fabrika ayarlarında bile böyle. Başka yerde satılan yoga 3 de denedim. onda da öyleydi. Ancak bir önceki yani aralık ocakta gelen yoga3 lerde (vatan bilgisayarda dededim) bu sorun yok.
    Yoga 3 ün iyi tarafı çok hafif. Ama ekranına göre çok büyük.
    Ekranın katlanması çok güzel bir özellik (yukarıda belirtitğim benim için özel olan durumu hariç tutarak)
    Mesela otobüste ekranı katlayıp çok pratik bir şekilde Tablet modunda kullanabiliyorsunuz.

Neticede her iki Notebooka bakıyorum:
    Dell in ekranına bakan biri gidip kesinlikle başka bir notebook almaz.
    Kendi düşüncelerime ve fiili tecrübemi mümkün olduğunca objektif kalmaya çalışarak paylaştım.
    Bu iki bilgisayarla ilgili soracağınız bir şey Varsa mesaj atabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.