Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet resimlerde de klavye benim modele göre daha kaliteli duruyor(N5010) Peki bu modelde de klavyenin herhangi bir bölümünde çökme oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLGR -- 22 Nisan 2011; 14:00:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

Evet resimlerde de klavye benim modele göre daha kaliteli duruyor(N5010) Peki bu modelde de klavyenin herhangi bir bölümünde çökme oluyor mu?

klavye bencede süper duruyor acaba başka ne gibi yenilikler var?
  • kapak değişebiliyormuş de nereden buleceğiz????
  • kapak hakkında nette hiç bilgi yok :) açık renk kapakla biraz daha ciks durur _ biraz zaman geçsin çıkar ortalığa_
  • yurt dışında kapak getirtebilirsiniz

kapaklar 40 dolara satılıyor

türkiye'ye bir süre sonra getirilip satılacağına inanıyorum. Ürünün göreceği ilgiye göre süre değişir.
  • Arkadaşlar makine geldi. Windows 7 Ultimate 64 bit kurulumunu yaptım. Bu cihaz benim ilk dell laptopum. Isınma ve fan sesi seviyesinin iyi olduğunu ama yine de bir Samsung ya da LG kadar stabil olmadığını belirtmek isterim. Benim de ilk yararlı bilgim olsun. Windows deneyim dizini performans bilgilerini aktarayım.

İşlemci-Saniye başına işlem sayısı: 6.9

Ram Bellek-Saniye başına bellek işlemi sayısı: 5.9

Grafikler-Windows aero için masaüstü performansı: 4.7 (en düşük bu olduğu için aldığı puan da 4.7 oldu)

Oyun Grafikleri-3B iş ve oyun performansı: 6.6

Birincil sabit disk-Disk veri aktarım hızı: 5.8

Bu puanlama normal modda yapıldı. Speed modunda bir değişiklik olurmu Bilmiyorum. Onuda en kısa sürede deneyeceğim. Sandy Bridge Core i5 işlemcili bir bilgisayar için bu puanlama biraz bana zayıf geldi. Ben acemi bir kullanıcı sayılırım. Dual Core işlemcili düşük segmentteki LG marka laptopum daha stabil çalışıyordu. Umarım ilerleyen zamanlarda bu fikrim değişir. Daha detaylı incelemeleri fırsat buldukça yayınlayacağım.

• Fetih51 kardeşim hayırlı olsun. Güle güle kullanırsın umarım. puanlama bilgileri için de teşekkür ederim.

15 gündür işlerimden dolayı izinsiz çalışıyorum. İlk fırsatta, muhtemelen bu haftaiçi ben de video inceleme ve test sonuçlarını atacağım
  • evet bende cuma gün itibariile 5110 umla aranıza katılmış bulunuyorum ...
  • evet bende cuma gün itibariile 5110 umla aranıza katılmış bulunuyorum ...
  • hayırlı olsun güle güle kullan, görüşlerini bekliyoruz
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de bu bilgisayarı satın almayı düşünüyorum fakat hepsiburada da aynı model core i7 işlemci ile 300 tl gibi bir farkla satışa sunulmuş. Burda bir tezat sözkonusu. bu konuda bi açıklama yapabilir misiniz kafam bayağı karıştı. bir de bilgisayarın tüm özelliklerini net bir şekilde belirtebilir misiniz? çünkü dell in web sitesindede farklı özelliklerden bahsedilmiş, i5 ve i7 ye yer vermiş.

http://www1.euro.dell.com/tr/tr/ev/Diz%C3%BCst%C3%BC/inspiron-15r-n5110/pd.aspx?refid=inspiron-15r-n5110&cs=trdhs1&s=dhs

http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5110-intel-core-i7-2630qm-2ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-b63f45/ProductDetails.aspx?productId=bd760565&categoryId=98

• quote:

Orijinalden alıntı: TnHn61

Merhaba arkadaşlar. Ben de bu bilgisayarı satın almayı düşünüyorum fakat hepsiburada da aynı model core i7 işlemci ile 300 tl gibi bir farkla satışa sunulmuş. Burda bir tezat sözkonusu. bu konuda bi açıklama yapabilir misiniz kafam bayağı karıştı. bir de bilgisayarın tüm özelliklerini net bir şekilde belirtebilir misiniz? çünkü dell in web sitesindede farklı özelliklerden bahsedilmiş, i5 ve i7 ye yer vermiş.

http://www1.euro.dell.com/tr/tr/ev/Diz%C3%BCst%C3%BC/inspiron-15r-n5110/pd.aspx?refid=inspiron-15r-n5110&cs=trdhs1&s=dhs

http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5110-intel-core-i7-2630qm-2ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-b63f45/ProductDetails.aspx?productId=bd760565&categoryId=98

Neye kafan karıştı hocam Dell 5110 serisinde i3-i5-i7 işlemcili modelleri var hepsiburadada gördüğünde i7 işlemcili modeli hangi özelliği merak ediyosun sor yardımcı olalım

• grafik kartını Standart Intel® HD Graphics 3000 İsteğe bağlı AMD RadeonTM HD 6470M 512 MB olarak belirtilmiş mesela ? bir de hangi işlemcili olanını tavsiye edersiniz.
  • Sitesinde verdiği bilgiler çok güncel olmayabiliyor markaların bu seride intel on board ekran kartlı modelleride var zaten senin beğendiğin notebook da Nvidia GeForce GT 525M ekran kartına sahip i5 işlemcili notebook 1300TL i7 işlemcili notebook 1500TL bence aradaki farka değer i7 işlemcili notebooğu almanı tavsiye ederim ürüne burdan bak daha ucuz
    DELL Inspiron 5110 B63F45
    http://www.mormani.com/urun/9bdc0deb6d7fcb8f626ade6248108daa/DELL-DELL-Inspiron-5110-B63F45-Intel-Sandy-Bridge-Core-i7-2630QM-2.00GHz-4GB-500GB-15.6-inc-Notebook

• iki üründe de taşıma çantası geliyor mu acaba ilk mesajdaki gibi? Bir de mormani güvenilir bir adres mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TnHn61 -- 25 Nisan 2011; 19:57:14 >
  • geçici olarak işimi görsün diye almıştım ama pek memnun değilim. 2-3 ay kullanır satarım.
    özellikle monitör'ün kalitesi iyi değil. pixel'ler çok belirgin ve bakış açısı çok sınırlı.
  • ürünü alan arkadaşların testleri ve önerilerine göre sipariş vericem sabırsızlıkla bekliyorum testlerinizi.ürünü görebileceğim bi yer bilen var mı?
  • incelemeleri ne zaman yayınlayacaksınız çok sabırsızım bu konuda:D bir de ekran lcd mi led mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TnHn61 -- 27 Nisan 2011; 15:50:49 >
  • ekran hd wled miş şarj konusunda tasarruf etmek için arkadan aydınlatmalı :) lcd değil . Testleri yayınlasalarda baksak ya artık :)
  • yeri değil ama vatandan geçen cuma aldığımhttp://www.vatanbilgisayar.com/dell-5110-b41h43-ins.-5110-core-i5-2410m-2.30ghz-4gb-320gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt525m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=53702 bu modeli 1350 TL isteyen olursa bırakabilirim. gözlerim biraz hassas olduğu için ekrana alışamadım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.