Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.146
Cevap
37
Favori
394.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 11 TPM 2.0 olmadığından kurulmayacak gibi duruyor ama hele bir çıksın yolu bulunur.

• yenersonmez kullanıcısına yanıt

Teklifin hala geçerli mi hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 23 Temmuz 2021; 17:12:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.McManaman kullanıcısına yanıt

Maalesef :(

• İyi günler arkadaşlar merhaba,

Bende n5110'un 4gb ram ve  i5-2450M içeren modeli var. Geçtiğimiz yıl ssd takmıştım ve bilgisayar adeta yeniden hayat bulmuştu. Aslında o zamandan beri ram'i 8gb'a yükseltme fikri var, ilk kez ssd takarken açmıştım bilgisayarın içini ram'in bu kadar kolay bir yerde olduğunu o zamana dek bilmiyordum, gerçi bu yönde bir ihtiyaç da duymamıştım.

Şimdi biraz gezindim internette, ne tarz bir ram takılabilir diye. Ddr3 1333 mhz notebook(sodimm) ram'in uygun olacağını okudum birkaç yerde.

Sizlere de sormak istedim bu tarz bir ram uygun mudur yoksa frekansı daha düşük bir ram almak daha mı garantidir. Sizce ne yapayım kullandığınız ram modellerini söyleyebilirseniz de çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Bu arada cidden DELL ne efsane bir marka! 10 yıl oldu bilgisayar hala bana mısın demiyor, W10 Yüklü, az çok her işin altından kalkabiliyor. Rami 8gb yaparsam herhalde bir 5 yıl daha gider :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr Tom Hagen -- 17 Ağustos 2021; 1:23:2 >

• Bende de n5110 15r 2430 i5 olanı var HDD söküp SSD sata3 taktım fakat Windows kurumadım ve Windows kurarken PC aniden elektriği kesip durdu pat diye kapattı.

Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim?

• cemone_2 C kullanıcısına yanıt

eski diske de bir daha windows kurmayı deneyin.

aynı arıza verirse pc arızalı hata vermezse ssd bozuk yada uyumsuz...

• laptop şarj edip pil doldurmayı bıraktı. pil program kaldırıp batarya tak çıkar önermiş bir kaç sitede ama malesef olmadı . sanırım Dell Inspiron N5110 System BIOS mu ne kurulacakmış onda da batarya %10 şarj arıyor ki benim batarya %3 de kaldı. bilgisayardan hiçe yakın anlamam çaresi nedir bilen var mı...

•  DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)
     DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)urun.n11.com
    Dell inspirion N5110-B43F45 Batarya Pil Fiyatları ve Özellikleri
    https://urun.n11.com/batarya-pil/dell-inspirion-n5110-b43f45-batarya-pil-P469626776

en kolay çözüm bu

• Bende 2.el alıcam bakalım 1500 tlye bütçeme göre bu model almayı düşünüyorum alırsam bugün yarın atarım buraya

• USB 3.0'lara taşınabilir disk takıyoruz disk başlıyor fakat data olarak ekrana atmıyor yine aynı şekilde güç var ama usbden boot yapamıyorum. İlginç bir sorun bununla karşılaşan oldu mu acaba?

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

• Murat ÖZDAĞ kullanıcısına yanıt

Bende SEAGATE expansion USB 3.0 Taşınabilir disk var USB3 girişine bağlıyabiliyorum

• TSBurak61 kullanıcısına yanıt

BIOS sürümünüz nedir acaba?

• Murat ÖZDAĞ kullanıcısına yanıt

A11

• TSBurak61 kullanıcısına yanıt

O zaman bu IO Kartında sorun var muhtemelen bozuk. Çünkü elektrik var USB'ler de ama data yok maalesef.

• Dell İNSPİRON N5110 Modeli için yükseltmeler yaptım YouTube kanalımdan detaylı videoları izliyebilirsiniz

İşlemci yükseltilebilir mi?

HDD> SSD yükseltmesi?

Ram Yükseltmesi ?

Kanal Linki:

https://www.youtube.com/c/BurakKara/videos

Dell inspiron n5110 model laptopla ilgili yükseltme sonrası yaptığım oyun testleri

VE WİNDOWS 11 yükleme sonrası açılış kapanış hızları bayaa farketti izlemek isterseniz kanalımı ziyaret edebilirsiniz

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

https://www.youtube.com/c/BurakKara/videos

•  DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)Burak Karayoutube
    Merhaba, arkadaşlar dell inspiron n5110 modeli laptopumuza ssd montaj sonrası windows 11 kurulumu yaptık inanılmaz farkı görebildiniz mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=aFo5dSiV3_Y&t=140s&ab_channel=BurakKara
  •  DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)Burak Karayoutube
    Merhaba arkadaşlar bu videoda yeni almış olduğum DELL İNSPİRON N5110 sistem upgrade yükseltme hakkında bilgi veriyorum ve detayına kadar söküyoruz
    https://www.youtube.com/watch?v=KdAdKNWP0Fo&t=890s&ab_channel=BurakKara
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.