Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - ekran kartı sorunu 8 bip sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
31.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DELL INSPIRON N5010 (15R) makinem var 4 yıldır kullandıgım birdenb ire ekran da renkli şertler belirdi ve kapandı sornasında hiçbir şekilde görünyu alamadım ve devamlı 8 defa bipledikten sorna resetliyor kendini. bu sorunu nasıl çözebilirim kaça patlar ??? ekran kartı entegre oldugu için değiştiremiyoruz sanırım onarım esnasında farklı bir ekran akrtı takılabilirmi???? acil ayrdım bekiyorm.

ek olarak w8.1 kullanan arkadaşlar varmı nasıl önerirmisiniz?(DELL INSPIRON N5010 (15R))

• Makine çalışıyor görüntü alamıyorsanız birtane vga yada hdmi kabloyla harici bir ekrana bağlayın görüntü alabiliyor musunuz bir bakın.Alamıyorsanız evet ekran kartı sıkıntı ekran kartı entgredir değişen yerler var ama randıman vermez genelde anakart değişimi öngörülür bu tip durumlarda.Eğer görüntü alırsanız anakrttanda kaynaklanabilir açmadan bir şey söylemek yanlış olur açılması gerek.
  • ekran kartı bacakalrında sorun varmıs onarıldı anakart cok pahalı geldi onun icin onarttım ancak söleğiniz gibi randıman alınmıyor
    donanım hizmetleri konusunda servisler cok kotu anlasılan parca değiştir tak dısıdna pek meziyetleri yokmus bunu gordum
  • aynı sorunu bugun bende yasadım 3 seneden fazla oldu laptopda bır sıkıntı yasamadım ama ılkdefa bugun boyle bısey oldu ve suan ekran hic acılmıyor sadece bip sesi var . Maliyetı en fazla nekadar olur ?
  • Lord Snow kullanıcısına yanıt
    servise yollarsan cip değişirse 220 onarım olursa 160 120 arası anakart değişirse serciste 180 dolar + kdv 355 dolar +kdv arası dısardan alrısan anakartı 300 tl
    cihazın ikinci eli 500 tl :D
  • tamir ettirmeyi deneyecez mecbur bakalım olacakmı artık olmazsa servise gider
  • amcam bu iş yerinde çalışıyor çipset onarımlarında çok iyidirler.
    http://www.emabilgisayar.net/dell_n5010_tamir_servis.htm
  • satarsanız alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamsioyun

satarsanız alabilirim

macunları değiştirince düzeldi ama iyi fiyat veree satabilirim suan sorunsuz
  • Arkada?lar lütfen yardym edermisiniz.Dell i5 i?lemcili N5010 laptobum kendi kendine birden kapandy ne yaptymsa açylmyyor.Pover tu?una basynca 8 defa bip bip diye ötüyor.Sizce neden olabilir ne yapmam gerekiyor.Te?ekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunu bende yaşadım, tamir etirdim tekrarladı, masraf ettirdim diye yine tamir ettirdim yine aynı sorunu tekrarladı. Nefret ettim bu markadan. Google a yazın dell bip sesi diye o kadar çok mağdur göreceksiniz ki şaşırırsınız. Bilgisayarı artık atacağım çöpe ve bir daha dell marka nın yanından geçmeyeceğim. Yazıklar olsun size ödenen paralara

• Selamünaleyküm. 8 bip sorunu bende de vardı. anakartı fırına attım, fön makinesi ile ekran kartına ısı uyguladım. Sonra taktım kullanmaya başladım bi ara format atayım dedim tak laptop kapandı. Format ekranında laptop kapanıyor. Pek uzatmayayım laptop içini açıp kapattığımdan dolayı sanırım termal pedler artık ise yaramıyor. Kısaca ekran kartı durduğu yerde 60 derecelerde dolaşıyor ve soğuyamiyor. Bu sorunun başlıca sebebi bu benim düşüncem. Ekran kartı çok ısınıyor ve işlem yapamıyor hata veriyor veya lehim leri catlamaya başlıyor. Bende petleri çıkardım ancak soğutucu bakır ile ekran kartı arasında boşluk kaldı bende fanın altına alüminyum folyo ile destek yaptım(amaç fani birazcık yamultup aradaki boslugu kapatmak) ve sıkıştırdım. Ekran kartı ve soğutucu bakır arada Pet olmadan birbirini öptü. (Termal macun sürdüm. ) şuan da sıcaklık 45 derecelerde. Eskiden hiç durmayan fan şimdi gerekmedikçe çalışmıyor. Formatı çok rahat attım. Bir kere kapanmadı. Sorun olursa ileri günlerde yazarım. Size tavsiyem sıcaklığı kontrol edin yüksekse bunu deneyin. Farkı göreceksiniz. Bilgisayar aşırı şekilde hızlandı. Daha doğrusu normal haline döndü. Eskiden ınternetten video bile açarken kasıyordu. Paylaşmak istedim herkese iyi aksamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etym656 -- 13 Aralık 2016; 2:02:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: etym656

Selamünaleyküm. 8 bip sorunu bende de vardı. anakartı fırına attım, fön makinesi ile ekran kartına ısı uyguladım. Sonra taktım kullanmaya başladım bi ara format atayım dedim tak laptop kapandı. Format ekranında laptop kapanıyor. Pek uzatmayayım laptop içini açıp kapattığımdan dolayı sanırım termal pedler artık ise yaramıyor. Kısaca ekran kartı durduğu yerde 60 derecelerde dolaşıyor ve soğuyamiyor. Bu sorunun başlıca sebebi bu benim düşüncem. Ekran kartı çok ısınıyor ve işlem yapamıyor hata veriyor veya lehim leri catlamaya başlıyor. Bende petleri çıkardım ancak soğutucu bakır ile ekran kartı arasında boşluk kaldı bende fanın altına alüminyum folyo ile destek yaptım(amaç fani birazcık yamultup aradaki boslugu kapatmak) ve sıkıştırdım. Ekran kartı ve soğutucu bakır arada Pet olmadan birbirini öptü. (Termal macun sürdüm. ) şuan da sıcaklık 45 derecelerde. Eskiden hiç durmayan fan şimdi gerekmedikçe çalışmıyor. Formatı çok rahat attım. Bir kere kapanmadı. Sorun olursa ileri günlerde yazarım. Size tavsiyem sıcaklığı kontrol edin yüksekse bunu deneyin. Farkı göreceksiniz. Bilgisayar aşırı şekilde hızlandı. Daha doğrusu normal haline döndü. Eskiden ınternetten video bile açarken kasıyordu. Paylaşmak istedim herkese iyi aksamlar

öncelikle hortlattığım için özür diliyorum

anakartı fırına attım derken ? bu ne cesarettir yarabbi

aynı problemi ben de yaşadığımdan dolayı taktiğini denemeyi düşünüyorum, cidden soruyorum hocam fırında kaç dereceye attın ve kaç dakika beklettin ? fön makinasıyla da kaç dakika beklettin? ayrıca bunu yapmak işlemciye hasar vermez mi ?

bir de bu 8 bip olayına benzer bi olay ben de yaşıyorum, oyun oynarken birden bire ekran kendi kendine kaydı bir sürü renk geldi pembe yeşil vs. sonra pcyi kapatıp açtım normal açılma ekranına kadar bu renkler yine geldi, windows başlatılıyor ekranını göremeden ekran karardı ( bu şifre girme ekranından önceki ekran) sonra kendini resetledi ve yine aynı şeyler oldu. sürekli böyle tekrarlayıp durdu pc, ne tam açılıyor ne de 8 bip sesi duyuluyor. Düşündüğüm kadarıyla tamamen bozulmayla bozulmama arasında kalmış çırpınmaya çalışıyor garibim. sonra ben de format atayım dedim, format ekranında ve formattan sonra ekranda 4 tane yukarıdan aşağıya yaklaşık olarak 2 cm kalınlığında şerit aşağı doğru iniyor, ve rengi pembe. ekran kartı driverini kurdum yine aynı problemi verdi can çekişmeye başladı. tekrar format attım bu kez ekran kartını kurmadım şuan böyle şeritli şeritli takılıyoruz. sizce ben de bu taktiği uygularsam düzelir mi?

son olarak internette araştırdım ısıtma işlemini yaparken flux lehim temizleme sıvısı sıkıyorlar ekran kartına. sizce aynısını uygulayıp sadece fön makinasıyla ısıtırsak olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rehayi

quote:

Orijinalden alıntı: etym656

Selamünaleyküm. 8 bip sorunu bende de vardı. anakartı fırına attım, fön makinesi ile ekran kartına ısı uyguladım. Sonra taktım kullanmaya başladım bi ara format atayım dedim tak laptop kapandı. Format ekranında laptop kapanıyor. Pek uzatmayayım laptop içini açıp kapattığımdan dolayı sanırım termal pedler artık ise yaramıyor. Kısaca ekran kartı durduğu yerde 60 derecelerde dolaşıyor ve soğuyamiyor. Bu sorunun başlıca sebebi bu benim düşüncem. Ekran kartı çok ısınıyor ve işlem yapamıyor hata veriyor veya lehim leri catlamaya başlıyor. Bende petleri çıkardım ancak soğutucu bakır ile ekran kartı arasında boşluk kaldı bende fanın altına alüminyum folyo ile destek yaptım(amaç fani birazcık yamultup aradaki boslugu kapatmak) ve sıkıştırdım. Ekran kartı ve soğutucu bakır arada Pet olmadan birbirini öptü. (Termal macun sürdüm. ) şuan da sıcaklık 45 derecelerde. Eskiden hiç durmayan fan şimdi gerekmedikçe çalışmıyor. Formatı çok rahat attım. Bir kere kapanmadı. Sorun olursa ileri günlerde yazarım. Size tavsiyem sıcaklığı kontrol edin yüksekse bunu deneyin. Farkı göreceksiniz. Bilgisayar aşırı şekilde hızlandı. Daha doğrusu normal haline döndü. Eskiden ınternetten video bile açarken kasıyordu. Paylaşmak istedim herkese iyi aksamlar

öncelikle hortlattığım için özür diliyorum

anakartı fırına attım derken ? bu ne cesarettir yarabbi

aynı problemi ben de yaşadığımdan dolayı taktiğini denemeyi düşünüyorum, cidden soruyorum hocam fırında kaç dereceye attın ve kaç dakika beklettin ? fön makinasıyla da kaç dakika beklettin? ayrıca bunu yapmak işlemciye hasar vermez mi ?

bir de bu 8 bip olayına benzer bi olay ben de yaşıyorum, oyun oynarken birden bire ekran kendi kendine kaydı bir sürü renk geldi pembe yeşil vs. sonra pcyi kapatıp açtım normal açılma ekranına kadar bu renkler yine geldi, windows başlatılıyor ekranını göremeden ekran karardı ( bu şifre girme ekranından önceki ekran) sonra kendini resetledi ve yine aynı şeyler oldu. sürekli böyle tekrarlayıp durdu pc, ne tam açılıyor ne de 8 bip sesi duyuluyor. Düşündüğüm kadarıyla tamamen bozulmayla bozulmama arasında kalmış çırpınmaya çalışıyor garibim. sonra ben de format atayım dedim, format ekranında ve formattan sonra ekranda 4 tane yukarıdan aşağıya yaklaşık olarak 2 cm kalınlığında şerit aşağı doğru iniyor, ve rengi pembe. ekran kartı driverini kurdum yine aynı problemi verdi can çekişmeye başladı. tekrar format attım bu kez ekran kartını kurmadım şuan böyle şeritli şeritli takılıyoruz. sizce ben de bu taktiği uygularsam düzelir mi?

son olarak internette araştırdım ısıtma işlemini yaparken flux lehim temizleme sıvısı sıkıyorlar ekran kartına. sizce aynısını uygulayıp sadece fön makinasıyla ısıtırsak olur mu ?

Öncelikle ekran kartı derecesini kontrol etmeni tavsiye ederim. Fırına attıktan sonra bile aynı sorunu vermeye başlamıştı. Onun için fırına atmak çözüm değil. İşe yarasa bile 1 2 hafta sonra aynısı oluyor. İşlemciyi çıkarmıştım onun için fırına atmak işlemciye zarar verir mi bilmiyorum. Internette yapılan lehim işleri de garantili değil. 3 ay sonra aynısı olduğu söyleniyor. Daha doğrusu yapılan işlemlerde kullanılan lehimler iki çeşitmiş. Bunlar genelde dandik olanını kullandıkları için 3 ay sonra aynısı oluyormuş. Zaten fabrika çıkışlı yaptırmak ta daha pahalı olur. Kısaca bu işlemleri yaptırmak boş. İllaki yaptiracaksan ana kart almanı tavsiye ederim. Ben artık dayanamıyordum iyice sinirlenmistim onun için yanarsa yansın dedim öyle birşey yaptım. Ama sorun olmadı. 9 dk boyunca 180 derece de attım. Bitince fırın kapağını açtım soğumasını bekledim. Yarım saat kadar. Yapmak istersen diye anlatıyorum. Ama bence ilk önce ekran kartı derecesini kontrol et muhtemelen yüksektir. Ben hiç birşey yapmıyorken 60 65 arasi idi. Sonra anlattığım termal pedleri çıkartıp soğutma bakır teli destek vererek ekran kartına öptürdüm. Tabi arasına termal macun sürdüm. 1 aydır tek bir sorun almadım. Bilgisayar gözle görülür derece de hızlandı. Isıyı kontrol ettiğimde de 40 45 derece arasi gidip geliyor. Bide sdd taktım. Ohh tadından yenmiyor.

• Hocam benim ekran kartında ısınma olmuyor ısısı normal, hatta dediğim gibi ekran kartı driverını kurmadığım için şuan belki de hiç onu kullanmıyordur bile diye düşünüyorum.

(Edit: tabi pc nin bu hale gelmesi tamamen ısıdan kaynaklıdır ona katılıyorum. Tek bakırla hem ekran hem de işlemciyi soğutturmaya çalışmak pek de akıl kârı değil ona da katılıyorum. Driver kurmadan kullandığım sürede ısının yüksek olmadığından bahsetmeye çalışıyorum yani.)

Beni bi 3 4 ay götürsün yeterki sorun yok zaten sonra yeni pc alma planlarım var fakat işte 5 6 senelik emektar ve imkan olmadığından şimdi bunu kullanmam gerek, az çok düzeltmeye çalışıcam artık. Verdiğin taktik için ayrıca çok teşekkür ederim. Şansımı deniyicem artık, olursa çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rehayi -- 15 Ocak 2017; 2:3:54 >

• Başarılı olursun inşallah
  • etym656 E kullanıcısına yanıt
    bilgisayar iyice gitti şansıma ya. sabah uyandığımda pc yi açayım dedim, siyah ekran geldi 7 kere bip sesi art arda ötüp durdu. sonra ben de söktüm tamamen önce fön makinasıyla ekran kartını ısıtıp açmayı denedim açılmadı sonra fırına atma taktiğini denedim yine sonuç vermedi şuan öyle kaldı yav. bari şeritli olarak kullanabilseydim, ona da razıydım
  • 7 bip sesi için anakart veya işlemci arızası deniyor. Ben i3 işlemciyi çıkartıp 40 tl ye ikinci el i5 almıştım. Sorun islemcideyse böyle bi yöntem deneyebilirsin. Anakart bozuksa tamir icin servis yolu gözüktü
  • Aynen söylediğin gibi işlemcinin 1 bacağı kopmuş. Bir şekilde düzelttim onu, 3 bip olayına geri döndü. O daha kötü tabi bir sürü problem olasılığı var, ana kart değiştirme durumuna zorluyor beni. Sonkez flux alıp deneyesim var ama bakalım. Her şey için teşekkür ederim hocam. Çok yardımın oldu, sağolasın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.