Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
62
Favori
221.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia DSR' ı açmanın bir yolu yok mu ? .(((
  • Elinde 8+8 ram bulunup tek parça 16 ile değişmek isteyen veya 4+4 ramini 150+150 liradan satmak isteyen olursa bana mesaj atabilir. 16 ram asus g752 den çıkmadır. G752 de 4 slot var. Tek 16 vardı 4 tane 4 takıp, dell 7577 yi de 8+8 yapmak için bunu yazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökbörüü

Bilgisayarı içindeki tozları sildirmek, termal macun değişimi ve batarya değişimi için gönderen var mı? hw monitörde%34 görünüyor ama biosta durum iyi diyor bataryaya. Termal macunun kesin değişmesini istiyorum zaten 1 yıl oldu alalı ve son6-7 aydır oyunlarda 100 dereceyi görüyorum
    Ben servisten daha iyi yapacağıma inandığımdan termal macunu arctic mx4 ile değiştirdim. Geceyle gündüz kadar arada fark var :) 20 derece civarı ısı düştü. Makineyi açmak çok zor değil fakat garanti endişeniz var ise tavsiye edemem. Özellikle klavyenin ayrıldığı kısım beni biraz terletti. Şimdi servise gitse heatsinki sökmeden kimse içinin açıldığını anlayamaz.

• Menteşe değiştirenler var mı? Ne kadar tutuyor kaç gün sürüyor? Dell 7577

• quote:

Orijinalden alıntı: LordSkeletor

Ben servisten daha iyi yapacağıma inandığımdan termal macunu arctic mx4 ile değiştirdim. Geceyle gündüz kadar arada fark var :) 20 derece civarı ısı düştü. Makineyi açmak çok zor değil fakat garanti endişeniz var ise tavsiye edemem. Özellikle klavyenin ayrıldığı kısım beni biraz terletti. Şimdi servise gitse heatsinki sökmeden kimse içinin açıldığını anlayamaz.

Alıntıları Göster
    Hocam bu konuda bir rehber videosu bekliyoruz o zaman :D Elimde kalır diye korkuyorum ben.
  • Youtube de hazır videolar var. Meşhur olmak ya da kendimi ispat etmek gibi bir derdim olmadığından video çekmedim ama merak eder sonra bakarsam diye anakartın resmini çektim .

• quote:

Orijinalden alıntı: LordSkeletor

Youtube de hazır videolar var. Meşhur olmak ya da kendimi ispat etmek gibi bir derdim olmadığından video çekmedim ama merak eder sonra bakarsam diye anakartın resmini çektim .
    peki temizlikten sonra o fazla gelen fan sesi azaldı mı? Oyunlardaki sık sık fps droplar düzeldi mi ?

• Oyunlardaki fps droplar fandan değil hdden olabilir. Ssdye yukleyin. Fan sesi azalmıyor, boşta fan az devirde traktör gibi ses yapıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Isısı cok daha iyi ve fan sesi çok azaldı. Dısarıdan görünmese de iç ızgarada çok toz birikmişti. Belki güçlü bir kompressörle dışarıdan üflenirse temizlenir ama bu sefer de fan hasar görebilir. Fps drop için turboyu kapatmıştım ama şimdi geri açtım. Gözle görülür faydası oldugunu söyleyebilirim.

• Hocam oyunda veya video izlerken yada photoshop cc üzerinde çalışma yaparken adaptör takılı olduğu halde parça parça donma ve takılmalar yaşıyorum ve takılma yaşayacak kadar cihazı yormuyorum bunu turboyu kapatarak çözebilir miyim? Adaptörüm güncel 180w.
  • Pek sanmıyorum, bizim makineler öyle video film izlerken kasıp isınacak makine değil. Sizin program ya da izlediğiniz video codec lerinde bir sıkıntı olmalı. Donanımsal bir şey değil sizinki. Turboyu kapatarak deneme yapılabilir. Isınmadan dolayı kasılmalar için zaten makinenin kasılacağını fanın tam devir çalışmasından ve klavye üstündeki kısmın neredeyse el değince yakacak duruma gelmesinden anlıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordSkeletor -- 1 Haziran 2019; 15:51:55 >
  • Bilgisayarı ilk aldığımdan beri fps drop sorunu var 180w adaptörüde aldım az biraz farketti ama çok ısınıyor bilgisayar soğutucuya ihtiyaç var heralde tavsiyesi olan var mı bu arada oyun için alacaksanız tavsiye etmem bilgisayarı

• Bilgisayarımı 1yıldır kullanıyorum nerdeyse hiç ısınmıyor. İlk başlarda orjinal win 10 pro kullanıyordum ardından kasma ve donmalardan dolayı modifiye edilmiş performans sürümü win 10 kullanıyorum ama yine aynı durumda ısınma sıfır ama donma takılma sürekli başıma geliyor adaptör takılıyken bile.
  • Y.DOGAN kullanıcısına yanıt
    Windows 10pro 1511 yada 1607 sürmüne format atabilirsiniz. Takılma sorunu ortadan kalkacaktır. 1803 kullanıyorum bendede takılmalar var, 1511de yoktu.

NOT: 1511 sürümünde markette birçok program uyumsuz. Forza vb...yuklenmiyor. onun dışında hız açısından stabil ve iyi. Dws programıyla güncellemelri kapamanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dobisco -- 2 Haziran 2019; 11:56:51 >
  • Boştayken sessiz bir ortamda fan çalışırken tak tak tak diye ses çıkarıyormu dostlar ben fan değiştim yine aynı. Önceki fanlardan daha iyi oldu o kesin ama ilk başlarda çıkmıyordu böyle sesler daha sonradan çıkmaya başladı.
    Acaba voltaj fanlara fazlamı geliyor yükteyken yıpratıyormu hiç bilmiyorum.

• Arkadaşlar throttling için çözüm var mı

• Merhaba arkadaşlar. Ben geçen sene Kasım sonunda bu cihazı aldım. 1050ti olan versiyonunu.

Aldığım anda batarya da yıpranma oranı %10'dan fazlaydı ve HDD'den ses geliyordu. Bir süre bu şekilde kullandıktan sonra, HDD isimlendirdiğim şekilde Yerel Disk D yok oldu. Birkaç kez yeniden başlatmama rağmen gelmedi. Ertesi gün bilgisayarı açınca geri geldiğini keşfettim. Fakat inanılmaz bir şekilde ağırlaşmıştı. HD Tune programını indirince, bad locker hatası aldığımı farkettim.

Akabinde bilgisayarı bu şikayetlerle servise götürdüm. Aradan geçen 10 günün ardından bilgisayarın tamir olduğu mailini aldım. Servise tekrar gidince anakart, hdd, batarya ve heatsink'in değiştirildiğini gördüm. Birebir servis elemanıyla görüşemedim. Tam olarak niye anakartın değiştirildiği konusunda bir fikrim yok. Ama dell support assistan programıyla taratıp gerekli işlemleri yaptıklarını söylediler.

Cihazımı gönderdiğim zaman henüz 6 ayı dolmamıştı. Tabii şu an itibariyle doldu. Fakat dört(4) parçası değişen 6 ayı dolmamış bir cihazın değişiminin yapılmaması ne kadar doğru bilmiyorum. An itibariyle değişim hakkımı isteme gibi bir durumum söz konusu mu, merak ediyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Diğer bir konuysa, bilgisayarı aldıktan sonra tek yapabildiğim AIDA64 programıyla bataryanın yıpranma oranına bakmak oldu. %0 gösteriyordu. Büyük ihtimalle değişmiş. HD Tune ile diski kontrol ettiğimde, herhangi bir hata bulamadı. Fakat, diskten hala aynı şekilde ses gelmeye devam etmekte. Bu da beni endişendirmekte. İnternet üzerinden bakınca kafa atma sesine benzer bir ses olduğunu fark etmiştim. İçimde hala şüphe söz konusu. Bilginizden ve tavsiyelerinizden yararlanmak istiyorum. Nasıl bir çıkar yol bulunur?

• Fanger F kullanıcısına yanıt
    Hocam d diski hdd c diski ssd bende de. D diski üzerinde bir şey yapınca benden de ses geliyor ama tipik hdd sesi. Ancak bu laptopta nedense biraz fazla. Önceki laptopumda sadece hdd vardı ama bu kadar ses gelmiyordu. D yi çok kullanmadığım için sorun etmedim ama gelen cevaplara göre ben de servise verebilirim.

• Bu konuda önceden de yazıldı. Bu modelde HDD fazla sesli çalışıyor. Eğer uygun bütçeniz varsa hdd yerine 500gb ssd takmanizi tavsiye ederim.
    Onun dışında benim de pil yipranmasi %14e ulaştı. 1.5 yıllık olduğu için önemsemiyorum fakat 20 üstüne çıkarsa servise verebilirim.
    Bir de bu yıpranma yüzdesi ani olarak artıyor. Daha 1 hafta önce %7 iken bir anda 14 oldu.
    HDD yi tekrar bicimlendirerek kurtarabilirdiniz belki. Yeniden baslatmanin herhangi bir faydasi olmaz.

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Bir sorum olcak. Laptopu aldığım gibi 180w lık adaptörü aldım onunla kullandım. İlk 3 ayda batarya yıpranması %20 oldu. Sonrasında yükselme hızı azaldı ama %35 e çıktı. 11 aylık laptop. Genelde prize takılı kullanırım bu yüzden biostan primarily ac use seçeneğini işaretlemiştim işe yarar diye düşünerek. Garantisi daha çok olduğu için beklesem mi yoksa götürsem mi? Değiştirdiklerinde de aynı şey olacaksa bir anlamı yok çünkü çok hızlı geldi bu yıpranma..

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.