Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende FB70D128F81C modelini aldım gittigidiyordan indirim bitmeden. Hayırlısı ile sorunsuz bi şekilde gelir herkesin cihazı umarım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanan arkadaşların düşünceleri neler ?

• 1050ti 16 gb ramli alanların yorumları nelerdir?
    Asus gl553vd fikrim değişti. Dell 7577 e karar kıldım gibi
  • Şimdi geldi bilgisayar. Kapalı haldeyken menteşenin sağ tarafı sola göre birazcık yüksek ve boşluk sola göre daha fazla. Ekranın da sağ al köşesi sola göre sanki daha açık. Dikkatli bakmayınca fark edilmiyorlar. Normal mi bu?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    hocam bende 8 gb olan cihaz var mübarek uçuyor bir kanatları eksik. bana yeticeğini düşündüğüm için 8 gb olanı aldım çünkü param buna yetti hee 8 yetmezse ilerde alır takarım bir 8 hatta gider 16 alırım 24 olur düz mantık.

uefiden temiz kurulum yaptım güzel oldu.

hocam şimdi 1060 la 1050ti arasında belirgin bir fark var ama değer mi değmez mi orası tartışılır. benim oynadığım oyunlarda ultra seçeneği bile yok yani o yüzden bana en az 6-7 yıl gider. gt740m cihazım var o biraz kasıyordu en sonunda pes ettimde aldım bunu .

asus alacaklara tavsiyemdir eğer bütçeleri varsa bu cihazı alsınlar.

kasa tipi hepsinde aynı ister 1060 ister 1050ti

hocam ssd işte ha nvm2 ha nvm3 benim için farketmiyor. he sen autocad , render , 3dmax vs kullanıyorsan yada video işleme o işte sana lazım olur ama çok detaylı bilgim yok o konuyla ilgili .ama yurtdışı forumda samsung evo alın takın diyorlardı.
  • Heisenberg61 kullanıcısına yanıt
    hocam yurtdışı forumlarda da bu tür konularda sitemde bulunmuş kullanıcılar . işçilikte azcık bir problem varmış ama çokta böyle takılacak bir konu değil eğer ki menteşelerde kasada bir deforme yada uzun vadede sorun yaratacağını düşündüğünüz birşey yoksa gönül rahatlığıyla kullanılır. bu özelliklerde bu fiyata ne yazık ki başka alternatifimiz olmadığı için bu tür ufak tefek kusurları görmezden gelebiliyorum
  • Normali buysa sıkıntı yok zaten. Tek benimki mi böyle diye merak ettim yoksa özel olarak bakmayınca fark edilmiyorlar.
  • Hocam bu tarz kurulum işlerinde fazla bilgim neler yapmalıyım banada bi yol yordam gösterirmisiniz size zahmet ? Salı günü elimde herhalde benimde napipse.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndroidS7180

hocam bende 8 gb olan cihaz var mübarek uçuyor bir kanatları eksik. bana yeticeğini düşündüğüm için 8 gb olanı aldım çünkü param buna yetti hee 8 yetmezse ilerde alır takarım bir 8 hatta gider 16 alırım 24 olur düz mantık.

uefiden temiz kurulum yaptım güzel oldu.

hocam şimdi 1060 la 1050ti arasında belirgin bir fark var ama değer mi değmez mi orası tartışılır. benim oynadığım oyunlarda ultra seçeneği bile yok yani o yüzden bana en az 6-7 yıl gider. gt740m cihazım var o biraz kasıyordu en sonunda pes ettimde aldım bunu .

asus alacaklara tavsiyemdir eğer bütçeleri varsa bu cihazı alsınlar.

kasa tipi hepsinde aynı ister 1060 ister 1050ti

hocam ssd işte ha nvm2 ha nvm3 benim için farketmiyor. he sen autocad , render , 3dmax vs kullanıyorsan yada video işleme o işte sana lazım olur ama çok detaylı bilgim yok o konuyla ilgili .ama yurtdışı forumda samsung evo alın takın diyorlardı.

Bu 7577 de iyiye yakın olan ssd mi vardı hocam yani?

1050 ti yeterli diye düşünüyorum. Oyunlarda ultrada oynayacağıma highde oynarım yeterli.

İlerde çizim prog. felan kullanırsamda 1050ti yeter sanırım düşünüyorum. 4 - 5 yıl götürsün yeterli

• Aynen kurulum için bilgiler verirseniz iyi olur. W10 deneme sürümünü indirip kurup, sonra kmspico ile orjinal göstersek olur mu?

• Heisenberg61 kullanıcısına yanıt
    Bir onceki kullandigim laptop asus k555 modeliydi, mentese kismindan kirildi. Dell'in kasa saglam olsunda milimetrik yukarida assagida olmasi onemli degil benim icin.

Bu arada uygun fiyatla windows 10 key alabilecegimiz yer var mi arkadaslar? 89 liraya n11'de satiliyor onu alicam daha uygun bulamazsam.

• İnternet hızı 500-600 kb/s'yi geçmiyor. Sürücü güncelledim hala aynı. 1-2 saniyeliğine 1,1 MiB/s oluyor arada. Nasıl halledebilirim bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenberg61 -- 25 Aralık 2017; 14:22:37 >
  • serkan294 S kullanıcısına yanıt
    sahibinden de 35 - 40 lira hocam amazonda 6 eur konusu var forumda ararsan bulabilirsin.

cihaza kurulum için tek yapmanız gereken başka bir windows pc ye windows setup indirip onu usb ye yazmak . 7567 nin anakonusunda arkadaş çok güzel açıklamış madde madde çok basit yapabilirsiniz . bu tür şeyler için ekstrem kullanıcı olmaya gerek yok .

hocam siz asus un sitesinden değil de sürücüyü kendi internet sitesinden indirin . bende de 1-2 sürücü kurulmadı ve şu mouse takılma olayı steam download yaparken bir takıldı tam takıldı cihazı zorlayarak kapatmak zorunda kaldım . 7567 konusundaki yönergeleri takip edip birkaç çözüm deniycem :)
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    ssd yeterli hocam baya hızlı benim gördüğüm asus cihazımda da corsair 450/500 vardı uçuruyordu makinayı .

ama m2 midir nedir ondan olması lazım . 7567 yle aynı
  • 7567 de bahsedilen mouse takılma olayı bu bilgisayarda da mı var?

• alperen.md kullanıcısına yanıt
    7567 de milisaniyelik takılma sözkonusu . bende kitlendi kaldı. zorlayarak kapatmak zorunda kaldım. şimdilik benden kaynaklı olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroidS7180

ssd yeterli hocam baya hızlı benim gördüğüm asus cihazımda da corsair 450/500 vardı uçuruyordu makinayı .

ama m2 midir nedir ondan olması lazım . 7567 yle aynı

1050ti de mecbur 128 gb ssd ile geliyor. Sistemi ssd ye kurunca tahmini kaç kalacak? Oyunlar için ssd de pek yer olmaz gibi, bilgisayar güçlü ama bi kaç oyunu veya programı hdd ye kurunca bir sorun olur mu acaba?

Ssd c sürücüsü olmuş olacak, normal 1 tb hafızada d sürücüsü olmuş olacak di mi hocam?

Asus gl553vd düşünüyordum 1aydır ama 7577 doğru mantıklı bir tercih olacak sanırım .

Tşk ler

• Arkadaşlar gittigidiyor dan aldığım 8GB, 1050ti modelinde sorun yaşadım. Bugün açtım cihazı akşam. Windows 10 kurdum. Güncelleştirme yaptım. Daha sonra ekran gitti. Yani değişik şekilde bilgisayar donuyor ve ekran saçmalamaya başlıyor. Klavye ve mouse tepki vermiyor.

Sıfır bilgisayarda bu sorun moralimi bozdu.

Yarın firma ile görüşüp değişim veya başka ürün isteyeceğim.

Video.:https://youtu.be/akbT0cxNtxk

Not. BİOS update yaptım. Sorun devam ediyor. Bilgisayarı tekrar formatladım ve yeniden kurdum ancak sorun devam etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dembe7 -- 25 Aralık 2017; 20:14:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazonda win 10 pro 4 euro ya düşmüş gene beyler düşünen varsa.

• Hocam diğer arkadaşın da mouse takılmıştı kronik bir sorun var sanırım.Açmadan iade mi etsem acaba?
    Bu arada Ebrar bilgisayardan mı almıştiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.