Şimdi Ara

Dell G3223Q vs Samsung LS28BG70

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu iki monitör arasında hangisini tavsiye edersiniz? Veya, 4K monitör olarak başka bir model tavsiye eder misiniz?

Samsung hem 28” (Valorant oynuyorum bazen, 32” büyük gelir diye çekiniyorum) hem gözüme daha şık geliyor. Ancak aralarında parlaklık farkı var, Dell ekranı daha parlak. Bilemedim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

www.vatanbilgisayar.com
    SAMSUNG 28" LS28BG702EPXUF 1Ms 144Hz UHD HDR400 G-Sync Smart Oyun Monitörü fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-28-ls28bg702epxuf-1ms-144hz-uhd-hdr400-g-sync-smart-oyun-monitoru.html

gaming.gen.tr
    Dell G3223Q 32 Inç 144Hz 1ms HDR600 FreeSync Premium Pro Ultra HD Fast IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR
    https://www.gaming.gen.tr/urun/215797/dell-g3223q-32-inc-144hz-1ms-hdr600-freesync-premium-pro-ultra-hd-fast-ips-gaming-monitor/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha çok ne oynadığınız veya bilgisayarı ne için kullandığınız belirler seçiminizi. Örneğin netflix, primevideo vb. de dizi, film vs. şeyleri izliyorsanız çok ve daha çok açık dünya oyunları, hikayeli oyunlar ve mmo tarzı şeyler oynuyorsanız 4k monitör doğru tercih olacaktır.

Eğer 4k monitör alacaksanız direk Dell'i alın derim. Çünkü 32 inchden küçük bir monitörde, örneğin 28 inch bir monitör de pixel yoğunluğu heba edilmiş olacaktır. Ferrari'nin motorunu alıp passat'ın içine koymak gibi düşünün.

Yok eğer valorant ve benzeri türde oyunları daha çok oynuyorsanız her iki monitörden de uzak durmanızı tavsiye ederim. Sizin de bildiğiniz gibi fps türü oyunlarda birincisi monitörün tazeleme hızı çok önemli, ne kadar yüksek o kadar iyi, tabi ekran kartınız o hızları desteklediği sürece. İkincisi fps oyunlarda her şey çok hızlı geliştiği için daha küçük bir ekranda olan bitene odaklanmak daha kolaydır. Dikkat ederseniz fps oyunlarının profesyonel oyuncuları 24 veya 27 inch monitörler kullanmaktalar. Eğer çok da küçük olmasın derseniz o zaman size 27 inch 1440p çözünürlükte tazeleme hızı da yüksek olan bir monitör bakmanızı öneririm.

Ama yok illa ben 28 inch 4k monitör almak istiyorum derseniz de, samsung yerine şunu almanızı öneririm.

www.ebrarbilgisayar.com
    Gigabyte M28U 28 3840x2160 144Hz 1ms HDMI DP Type-C HDR 400 IPS Gaming Monitör - ebrarbilgisayar.com
    https://www.ebrarbilgisayar.com/gigabyte-m28u-28-3840x2160-144hz-1ms-hdmi-dp-type-c-hdr-400-ips-gaming-monitor-pmu368491

• yahyace Y kullanıcısına yanıt

Hocam öncelikle ayrıntılı cevabınız için çok teşekkürler.

Açıkçası tam bir ortalama kullanıcıyım diyebilirim, ara sıra Valorant oynuyorum, ara sıra hikayeli oynayıp Netflix vs. izliyorum. Hiç birinde bir iddiam yok, şuan MSI MAG272CQR modelini kullanıyorum. 2K, 165Hz ama Va panel. Hem IPS panele geçmek, hemde geçmişken 4K olsun diye düşündüm.

Söylediklerinizden yola çıkarak Dell G3223Q'ye daha yakınım ama mesela Samsung monitörü Amazon'da satıyor. Eğer beğenmezsem iade etme şansım olur, Dell'i ise Gaming iade almayacaktır. Aynı şekilde ölü piksel çıkması durumunda da iade almazlar.

Ama şu dediğinize de takıldım:

Alıntı

metni:
    Çünkü 32 inchden küçük bir monitörde, örneğin 28 inch bir monitör de pixel yoğunluğu heba edilmiş olacaktır. Ferrari'nin motorunu alıp passat'ın içine koymak gibi düşünün.

Böyle arada kalmış oldum. :D

• Lucis kullanıcısına yanıt

Tek bir kötü yorum görmedim Dell monitör ile ilgili, ölü pixel sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ama sırf beğenmedim diye iade edecekseniz, onu bir tek amazon'da yapabilirsiniz dediğiniz gibi :)

Valla karar sizin. Ama dell'in o modeli 32 inch ips 4k monitörler arasında en iyi bir iki monitörden birisi.

Şurada sizin baktığınız samsung'un 32 inch versiyonu ile dell'i karşılaştırmışlar, detaylı bilgi için bakabilirsiniz.

rtıngs.com
    Dell G3223Q vs Samsung Odyssey Neo G7 S32BG75 Side-by-Side Monitor Comparison
    https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/dell-g3223q-vs-samsung-odyssey-neo-g7-s32bg75/32378/33691?usage=3623&threshold=0.10

• Dell G3223Q geçtiğimiz haftalarda bende aldım tafsiye ederim 27inc ips 2k monitörün yanına

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.