Şimdi Ara

Dell G315 i5 8300H GTX 1050 128SSD (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
9.969
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    mx150 gt1030 ayarında bir kart.

gtx1050 daha performanslıdır.

bu arada o kadar mesaj var, 1 kişide ürünün fiyatını yazmamış 4400 ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4400 e düşünce biraz aklımı çeldi açıkçası. alınır mı yoksa daha da düşer mi arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 3 aydır laptopları takip ediyorum. kara cuma fiyatlar biraz düşmüştü. oyun için pc kullandığım için iş yerinde kullanacağım laptop alacaktım. en son bu laptopa karar verdim. arkadaş gelir bir yerlere giderim iyi kötü bişeyler oynatsın daha uzun ömürlü olsun fhd ssd olsun hdd olsun herşeyi barındırıyor. üst düzey oynatmaz onu da zaten pc başında oynuyorum. iş yeri için de oldukça şık duruyor oyun bilgisayarı havası yok. hepsiburada dan bugün aldım 4.400 e . bakalım nasıl bişey gelecek. aslında almak istediğim laptop 2500-3000 lira civarıydı ama ilerde kesin pişman olurum diye bu laptopu aldım. işlemci olarak gerçekten üzmeyecek evladiyelik bir işlemci diye düşünüyorum. ilerde belki ram eklenebilir. full hd altında da laptop alınmaz piyasada bol miktarda hd laptoplar bulunmakta ve özelliklerine yazmıyorlar gelene geçene kakalıyolar ki kesinlikle full hd laptop alınmalı. neyse umarım bu laptop beni üzmez. bu fiyata muadili gerçekten yok. çok aradım ama bulamadım. asusun i5 7300hq lü modeli var arada belirgin performans farkı var. başka da buna yaklaşan laptop yok.

edit: bilgisayar ubuntu ile geliyor. ben windows 10 yükledim ubuntuyu sildim. çeşitli oyunlar yükledim. pupg yükledim en düşük ayarlarda 75 fps veriyor gayet yeterli. ben oyun için pc kullanıyorum zaten. ekranın parlaklığı az gibi geldi. pc monitörüne alıştığım için olabilir. ssd ye windowsu kurdum beklendiği gibi hızlı bir şekilde açılıyor. bütün driverları dell in kendi sitesinden indirip kurdum. eski laptop 8-9 yıllık olduğu için karşılaştırmak istemiyorum. soğutması çok başarılı geldi pubg oynarken bile sıcaklığı fazla hissettirmedi ama pubg 20 dk oynadım. dota 2, lol falan çok rahat oynatıyor zaten. laptop tip olarak oldukça güzel ince bir yapısı var. iş yerlerinde kullanım için üretilmiş gibi. 2,5 kg sanırım ağırlığı. 3 usb girişi var gayet güzel. klavyesiyle yazmak zor gelmedi standart bir klavye gibi geldi bana. pc de mekanik klavye kullanıyorum mekanik herzaman tercihim laptopta mekanik klavye yok. muadilleri piyasada mevcut bu laptopu alanın üzüleceğini düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarisulo55 -- 30 Aralık 2018; 15:17:4 >

• Cihazı dün teslim aldım. İzlenimlerin şöyle;

*Kasa tamamen plastik. Görsel manada çok da albenili değil fakat oldukça sağlam. Sağında solunda menteşesinde oynama/esneme yok. Bana siyah renk geldi. Yalnız HB'daki ürün görsellerinde klavye zemini ve touchpad çevresi de siyah renk görünüyor. Fakat bu kısımlar mavimsi bir renk ve siyahla yapılmış küçük dama desenli olarak geldi. Genel olarak bu kısım açık mavimsi görünüyor. Cihazın diğer her yeri siyah. Ben pek sevmemekle birlikte çok da takılmadım. Komple siyah olsa daha iyi olurdu bence. Zevk/tercih meselesi. Ancak ürün ne ise görsele de onun konulması gerekir o konuya girmiyorum.

Bir hafta önce aynı platformda 3.999'a satılan, i7 7700hq+2 Gb 1050'li Hp cb007nt modelinin malzeme kalitesinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Fakat Ssd olmaması ve 1050'nin 2 Gb olması nedeniyle tercih etmemiştim. Tabi işlemci de 7. Nesildi. i5 8300h bu işlemciden daha iyi ve ısıl anlamda da daha başarılı.

*İncelemelerde ekran biraz soluk deniyordu. Beni rahatsız etmedi. Daha iyi olabilirdi tabi ki ama bu hali de kabul edilebilir seviyede. Parlaklık seviyesi biraz düşük. %90 ve üzeri parlaklıkta görüntü iyi. Prizde iken sorun yok fakat pilde şarj süresini ciddi etkileyecektir bu durum.

*Donanım malum. Gtx 1050 bildiğimiz Gtx 1050. Artı olarak işlemci yeni nesil. Bu önemli bence. Ssd olması avantaj. Sonradan da eklenebilir diye düşünenler için cihazın biraz zor açıldığı söyleniyor incelemelerde. Bana da öyle geldi. Bu bakımdan Ssd'nin takılı olması iyi. Ram şimdilik idare eder fakat dediğim gibi ileride upgrade edilmesi biraz meşakkatli olacaktır. 2666 Mhz bu arada.

*Soğutma gayet iyi. Normal kullanımda fanlar sessiz. Oyunda devreye giriyor. Rahatsız edici değil. Bu donanımda ve 23mm kasa inceliğinde daha azı zor zaten. Soğutma ve genel performansını test için 2 saat aralıksız Gta V oynadım. Advanced Graphics bölümüne dokunmadan diğer tüm ayarlar istisnasız Very High sadece Msaa kapalı olarak 1080p'de. Fps 60'ın altına düşmüyor. Çok nadir 58 gördüm. Stabilitesi iyiydi. Cpu ve Gpu throttling yapmadı. Beklentimden iyiydi. Henüz farklı oyunlarda denemedim.

*Ssd kaynaklı genel Windows deneyimi gayet akıcı, sistem açılış hızı iyi.

• Merhaba, Ben de dün aldım cihazı. Cihaz freedos değil içinde ubuntu yüklü bilginiz olsun. İnceleme fırsatım olmadı windows'u kurup bir süre kullandıktan sonra ben de izlenimlerimi yazarım. Şimdilik gözüme çarpan tek şey touchpad. Çok dandik duruyor genelde fare ile kullandığımdan benim için büyük sıkıntı değil ama biraz daha kaliteli bir şey beklerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polynkies

Merhaba, Ben de dün aldım cihazı. Cihaz freedos değil içinde ubuntu yüklü bilginiz olsun. İnceleme fırsatım olmadı windows'u kurup bir süre kullandıktan sonra ben de izlenimlerimi yazarım. Şimdilik gözüme çarpan tek şey touchpad. Çok dandik duruyor genelde fare ile kullandığımdan benim için büyük sıkıntı değil ama biraz daha kaliteli bir şey beklerdim.
    Touchpad konusunda katılıyorum. Görünüm ve hassasiyet anlamında sorun yok. Fakat sağ ve sol klik yapınca fazlaca ses çıkarıyor ve içe gömülüyor. Bendeki cihazda mı sıkıntı var diye düşünmüştüm ama geneli böyleşmiş anlaşılan

• quote:

Orijinalden alıntı: badboy28

Touchpad konusunda katılıyorum. Görünüm ve hassasiyet anlamında sorun yok. Fakat sağ ve sol klik yapınca fazlaca ses çıkarıyor ve içe gömülüyor. Bendeki cihazda mı sıkıntı var diye düşünmüştüm ama geneli böyleşmiş anlaşılan

Alıntıları Göster
    Evet tam anlamıyla aynı durum. Normal kullanım sıkıntı değil ama sol alt ve sağ alt çok içeriye gömülüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: badboy28

Cihazı dün teslim aldım. İzlenimlerin şöyle;

*Kasa tamamen plastik. Görsel manada çok da albenili değil fakat oldukça sağlam. Sağında solunda menteşesinde oynama/esneme yok. Bana siyah renk geldi. Yalnız HB'daki ürün görsellerinde klavye zemini ve touchpad çevresi de siyah renk görünüyor. Fakat bu kısımlar mavimsi bir renk ve siyahla yapılmış küçük dama desenli olarak geldi. Genel olarak bu kısım açık mavimsi görünüyor. Cihazın diğer her yeri siyah. Ben pek sevmemekle birlikte çok da takılmadım. Komple siyah olsa daha iyi olurdu bence. Zevk/tercih meselesi. Ancak ürün ne ise görsele de onun konulması gerekir o konuya girmiyorum.

Bir hafta önce aynı platformda 3.999'a satılan, i7 7700hq+2 Gb 1050'li Hp cb007nt modelinin malzeme kalitesinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Fakat Ssd olmaması ve 1050'nin 2 Gb olması nedeniyle tercih etmemiştim. Tabi işlemci de 7. Nesildi. i5 8300h bu işlemciden daha iyi ve ısıl anlamda da daha başarılı.

*İncelemelerde ekran biraz soluk deniyordu. Beni rahatsız etmedi. Daha iyi olabilirdi tabi ki ama bu hali de kabul edilebilir seviyede. Parlaklık seviyesi biraz düşük. %90 ve üzeri parlaklıkta görüntü iyi. Prizde iken sorun yok fakat pilde şarj süresini ciddi etkileyecektir bu durum.

*Donanım malum. Gtx 1050 bildiğimiz Gtx 1050. Artı olarak işlemci yeni nesil. Bu önemli bence. Ssd olması avantaj. Sonradan da eklenebilir diye düşünenler için cihazın biraz zor açıldığı söyleniyor incelemelerde. Bana da öyle geldi. Bu bakımdan Ssd'nin takılı olması iyi. Ram şimdilik idare eder fakat dediğim gibi ileride upgrade edilmesi biraz meşakkatli olacaktır. 2666 Mhz bu arada.

*Soğutma gayet iyi. Normal kullanımda fanlar sessiz. Oyunda devreye giriyor. Rahatsız edici değil. Bu donanımda ve 23mm kasa inceliğinde daha azı zor zaten. Soğutma ve genel performansını test için 2 saat aralıksız Gta V oynadım. Advanced Graphics bölümüne dokunmadan diğer tüm ayarlar istisnasız Very High sadece Msaa kapalı olarak 1080p'de. Fps 60'ın altına düşmüyor. Çok nadir 58 gördüm. Stabilitesi iyiydi. Cpu ve Gpu throttling yapmadı. Beklentimden iyiydi. Henüz farklı oyunlarda denemedim.

*Ssd kaynaklı genel Windows deneyimi gayet akıcı, sistem açılış hızı iyi.
    iyi günler ben bu laptopu almayı düşünüyorum görüntüsü nasıl acaba ekran solukmu fotoğrafçılık işiyle uğraşıyorumda.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.