Şimdi Ara

## Dell'den 24-inç'lik Yeni Monitör: 2407WFP-HC ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mav1li

quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Yav bana 20 ve 22" ler bile büyük geliyor 24" e bakarken boynumuz falan tutulabilir. Çok yakından baktığımız için PC için aşırı büyük oluyor 20" üstü bence.

Monitör kaliteli ama HDMI olmaması BenQ karşısında şansını azaltıyor. Japonya'da 875 dolar olan bu monitör Türkiye'de 2 milyar civarında bir fiyattan satılır.

Japonya fiyatları ve dolar kurundan haberin yok herhalde. 1250 YTL civarına TR de satılır.

Ne alakası var şimdi Japonya'daki fiyatla Türkiye deki fiyatın aynı olacağını mı sanıyorsun sen, bir sürü vergi biniyor üstüne.

• Birde dell in üst modelleri ülkemize gelse .
  • quote:

Orjinalden alıntı: mav1li

quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Yav bana 20 ve 22" ler bile büyük geliyor 24" e bakarken boynumuz falan tutulabilir. Çok yakından baktığımız için PC için aşırı büyük oluyor 20" üstü bence.

Monitör kaliteli ama HDMI olmaması BenQ karşısında şansını azaltıyor. Japonya'da 875 dolar olan bu monitör Türkiye'de 2 milyar civarında bir fiyattan satılır.

Japonya fiyatları ve dolar kurundan haberin yok herhalde. 1250 YTL civarına TR de satılır.

daha önceki 2407 için konuşmuştum dell"e ozaman 1-2 ay oldu amerikada 650 dolar olan monitör
    24"ve üstü monitörlere yeni gelen vergilerle türkiye fiyatı 1800 ytl civarıydı
    maalesef bunu dellin adamları söylüyo ben abd.den getirmeye çalışıyorum ya bunu yada benq yu
    yaz sonu bakalım ama bu fiyatlarla türkiyeden almam zaten bin tane yeni teknololji kapıda
    en çok 2 yıl sonra değiştireceğiz herşeyi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 19 Haziran 2007; 21:16:09 >

• paneli s-ips. birinci sınıf bir monitör.http://www.bexox.com/showdown.htm bu linkte BenQ FP241WZ, Dell 2407WFP-A04, LG L246W karşılaştırılmış. Türkiye pazarına girmesi zor gözüküyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: misterno

paneli s-ips. birinci sınıf bir monitör.http://www.bexox.com/showdown.htm bu linkte BenQ FP241WZ, Dell 2407WFP-A04, LG L246W karşılaştırılmış. Türkiye pazarına girmesi zor gözüküyor.

Bencede çok zor gelmesi Türk pazarında Dell monitörü yok gibi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 19 Haziran 2007; 21:46:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nofear72

mağazalarda bulamazsınız ama burayı arayın onlar direkt satıyorlar...

http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/emea/contact/edb/turkey?c=tr&l=tr&s=bsd

ve yenileride var 22" de gelmiş

http://www1.euro.dell.com/content/products/compare.aspx/24_inch?c=tr&l=tr&s=bsd

Çok saçma ya mağazalarda olmaması, nerde dandik ürün var onlar her yerde bolca satılıyor! Bende baktım 22" ve 24" gerçekten çok klas ama yakından görüp incelemek lazım bakmadanda satın alamam. Benim niyetim 20" almak çünkü yerim kısıtlı ancak 20" de tepki süresi 16ms bu nedenle vazgeçtim.

Nasıl alınır
    http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/emea/contact/edb/turkey?c=tr&l=tr&s=bsd&~ck=mn

• Buna bir de uydu bağlayacaksın mis gibi hd yayın
  • rider
    Çok saçma ya mağazalarda olmaması, nerde dandik ürün var onlar her yerde bolca satılıyor! Bende baktım 22" ve 24" gerçekten çok klas ama yakından görüp incelemek lazım bakmadanda satın alamam. Benim niyetim 20" almak çünkü yerim kısıtlı ancak 20" de tepki süresi 16ms bu nedenle vazgeçtim.

20 inçle 22 arasında masada kaplayacağı yer seni nekadar etkileyebilir...pek buna talıkma
    eğer milemetrik yerin ayarlıysa bilmem
    evet 20" cazip değil ama fiyatı iyiyse 22"alınır kanımca...
  • Biraz araştırdım yabancı sitelerdeki yorum ve testleri

Dell E228WFP

CNET editors' review
    7.6 puan almış
    309$

Ayrıntılı İnceleme ve Yorumlar

Dell UltraSharp 2407WFP

CNET editors' review ve CNET Labs DisplayMate testleri

8.0 Puan almış Performans bakımından tüm rakiplerini sollamış

Ayrıntılı İnceleme ve yorumlar

Kullanıcıların yorumlarını okudumda içlerinde çok ciddi eleştiriler var dikkat edin derim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 19 Haziran 2007; 23:42:50 >

• özellikleri çok iyi.. dizaynını güzel yapmışlar + tip olarak görsel ve kibar ... kalıp olarak samsung 940bw ye benziyor

fakat bu dev ekranda özellikle oyunlar için 6 ms yeterli olmayabilir!!

ve bu tip dev monitörlerin nokta aralığı çok önemli unsur ve bunu özelliklerine eklememişler!!!
    birde, acaba backlight varmı? yokmu? hmmmmm
    A S C yoksa W panelmi ohooooo işin yoksa şimdide bunla uğraş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkYNeT-06 -- 20 Haziran 2007; 4:34:59 >

• S-IPS paneli TN ile karıştırmayın. Tepki süresi her oyun için fazlasıyla yeterli. Ancak boşa konuşuyoruz. Dell monitörleri ithal eden herhangi bir firma yok.
  • quote:

S-IPS paneli TN ile karıştırmayın. Tepki süresi her oyun için fazlasıyla yeterli. Ancak boşa konuşuyoruz. Dell monitörleri ithal eden herhangi bir firma yok.

yukarıyı oku kardeş bak ne yazıp ne link vermişim

mağazalarda bulamazsınız ama burayı arayın onlar direkt satıyorlar...

http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/emea/contact/edb/turkey?c=tr&l=tr&s=bsd

• quote:

Bulunduğunuz ülkedeki Dell ürünlerinden satın almak için lütfen aşağıda listelenen Dell Ortaklarından biriyle temasa geçiniz

güzel kardeşim verdiğin linkte bu cümle yazıyor. Bulunduğumuz ülkedeki Dell ürünleri neler? Dell monitör var mı Türkiye'deki ürünler arasında? Yoksa bu firmaların getireceğine dair bir ifade gördün mü sen o linkte? Bu distürbitörler şahsa özel sipariş mi açacaklar? Verdiğin link sadece Türkiye'de Dell ürünlerini nereden alabileceğini söylüyor. Aksini kanıtlayacak bir cümle göster lütfen.
  • quote:

quote:

Bulunduğunuz ülkedeki Dell ürünlerinden satın almak için lütfen aşağıda listelenen Dell Ortaklarından biriyle temasa geçiniz

güzel kardeşim verdiğin linkte bu cümle yazıyor. Bulunduğumuz ülkedeki Dell ürünleri neler? Dell monitör var mı Türkiye'deki ürünler arasında? Yoksa bu firmaların getireceğine dair bir ifade gördün mü sen o linkte? Bu distürbitörler şahsa özel sipariş mi açacaklar? Verdiğin link sadece Türkiye'de Dell ürünlerini nereden alabileceğini söylüyor. Aksini kanıtlayacak bir cümle göster lütfen.

tıklama özürlüyüz galiba...
    +90 216 4443355 tıklayınca karşına çıkan telefonlardan biri arayıp konuşyon ki ben konuştum.

inşallah sana yararı dokunmuştur

• Hocam odanın düzeni dizaynı 226bw lcd de 10 numara yanlız masanın üzerindeki tuwalet kağıdını anlayamadım..

quote:

Orjinalden alıntı: ironimperor

quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

HDMI bağlantısının olmaması bir eksiklik bence. BenQ'nun 24" lik FP241W, FP241W Z ve FP241VW modellerinde sanırım daha fazla özellik mevcut...

dvı adaptörü ile dönüşüm sağlanabiliyor yanılmıyorsam, sorun değil bence.
    daha hdmi ekran kartları yaygınlaşmadı, full hd için hala zaman var. benim işlemcimde eski zaten. bence en az iki senesi var. iki sene sonra bile medialar kimbilir ne fiyatla evimize giricekler .

• acer da 500 euro luk 24 inç çıkarıyo iyi bir fiyat alternatifi

http://www.behardware.com/news/8832/acer-x241wd-1rst-lcd-24-at-500.html
  • samsungta 27" lcd çıkarmış. bakalım bu işin sonu nereye varacak. herhalde seneye herkes monitor yerine birer plazma alacak bu gidişle.

http://techgage.com/article/samsung_275t_27-inch_wide-screen/
  • Bazı arkadaşlar fiyatların 2 katıdnan fazla oluşundan - ms değerlerinin yüksek oluşundan ve backlight olurmu acaba diye bunlardan yakınmış..

arkadaşlar açıklıyayım.. bizim ülkemizde ve diğer ülkelerde rağbet gören Tn panel ürünler diğer ürünlere göre çok daha ucuzdur.. ama S-ıps paneller yüksek görüntü kalitesi - neredeyse 180derece görüş açıları(tn panellerdeki gibi renkler aptallaşmaz heryerden izlenirler) ve renk dolgunluğu bakımından inanılmaz ötedirler.. şahsen 1seneye yakındır 27" lcd tv kullanıyorm Pc ekranı olarak S-ıps panelli olduğundan ve çok yüksek çöz. ile işim olmadığından. Ve sırf bu yüzden fiyatları çok hoşuma gitsede TN panel alamıyorm çünkü renkler cılız, solgun gelmekte ve dolgunluk eksikliği yaşanmakta(birazda gerçek 16.7milyon/5-7milyar renk desteği sunan ekranların yanında 256.000renkten türetme 16.2Milyon rengin zayıflığı bu)

fiyat konusuna gelince.. Ufak modellerde (örn 20" asus pw201 ile 20" benq/samsung/acer'i karşılaştırıcak olursak asus s*ıps panelli bir ürün olrak 1milyar civarında satılan bir ürün diğerleri ise 500ytl civarında satılan ürünlerdir.. Çünkü s-ıps paneller pahalı ancak daha kaliteli ve güzel görüntüye sahiptir..

Ms konusuna gelirsekte son olarak benm samsung monitörüm 8ms ve şimdiye kadar hiçbir ghosting yaşamadım.. aksine en hızlı oyunlarda gayet net bi şekilde önüme gelenide öldürüyorum (süper oyunculuğum ve razer copperhead ve g15in etkisi de var tabiki :))

nese tavsiyem 600-700ytl tn panellere gözden çıkartacağınıza 23" lcd tv bakın.. çöz. düşük demeyin hiç göz yormadan gayet yumuşak bir şekilde okunuyor herşey ve sayfa karmaşası yok(tabi bunu standart kullanıcılar için diyorm çizim vs yada dokümantasyon işiniz varsa 1360x768 çözünürlükteki 768 dikey pixel sayısı size yetmeyeceltir tabiki..

iyi günler..

• hoş bi monitöre benziyor fiyatı çok uygun değil ama burada 1000$ civarı satılmasını bekliyorum. ki bu kadar parayı verdikten sonra çok güzel 24" ler var yani.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.