Şimdi Ara

Dell 7566 Oyun Videoları Eklendi ! İnceleme ve İzlenimler - Oyun performansı, genel değerlendirme.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
3
Favori
1.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ana konu ve kullanıcılar kulübü burada =https://forum.donanimhaber.com/dell-gaming-7566-ana-konu-kullananlar-klubu--123880417#123880417

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle söylemeliyim ki profesyonel olarak inceleme yapan biri değilim, merakların giderilmesi adına paylaşımda bulunmak istedim.
    Konuyu güncel tutmaya çalışacağım. Konuya beğenilerinizi,yapıcı eleştirilerinizi,önerilerinizi, merak ettiklerinizi bekliyorum.

Daha önce kullanmış olduğum Asus Asus K555LB-XO105H model cihazım arızalanınca yeni bir notebook arayışına girdim. Cihazın oyun performansı da benim için hayli önemliydi, işten kalan zamanlarda yada tatilde oyun oynamayı seviyorum çünkü. Aramalarıma bu doğrultuda başladım. Marka olarak kafamda 3 marka belirlemiştim Dell,Asus ve Msi. Hem son kullandığım cihazından memnun kalmadığım için hem de yaptığım mağaza incelemeleri sonucunda yeni kasalarını beğenmediğim Asus modellerini listemden çıkardım. Msi cihazların fiyatları ise bütçemi aşıyordu. Bu doğrultuda hem 8-10 sene önce aldığım ilk notebook cihazımın markası olan hem de fiyat ve özellikleriyle ihtiyaçlarıma uygun olduğunu düşündüğüm Dell 7566 model cihaza yöneldim. Cihazı 3229TL ye hepsiburada üzerinden aldım. Ayrıca belirtmeliyim ki bu benim 4. dizüstü cihazım. 2 adet asus ve 1 adet dell kullanmıştım daha önce.

Dell Inspiron 7566 B6300W81C

Dell 7566 Oyun Videoları Eklendi ! İnceleme ve İzlenimler - Oyun performansı, genel değerlendirme.Dell 7566 Oyun Videoları Eklendi ! İnceleme ve İzlenimler - Oyun performansı, genel değerlendirme.Dell 7566 Oyun Videoları Eklendi ! İnceleme ve İzlenimler - Oyun performansı, genel değerlendirme.

Teknik özellikler

Ekran : 15.6inc Full HD - TN Panel
    İşlemci : i5 6300HQ
    Ekran Kartı : 4GB 128bit GTX960M
    Ram : 8GB 2400Mhz
    Hdd : 1 TB
    Aydınlatmalı klavye : Var

Kasa ile ilgili genel izlenimler ve kutu açılışı

Kutuyu açıp cihaza ilk dokunduğumda bana verdiği ilk izlenim kesinlikle kaliteli oluşuydu. Cihazın dokunduğunuz her köşesi ayrı bir güven veriyor sağlamlık anlamında. Ne bir çıtırtı ne bir gıcırdama var cihazda. Bunun dışında kişisel zevktir ancak cihazda yer eden kırmızı renklendirmeler benim hoşuma gitti. Sonuçta bir oyun bilgisayarı ve biraz renkli olması gerekli diye düşünüyorum.

Kutudan neler çıkıyor merak ediyorsanız kutu açılımı videomu izleyebilirsiniz.

Ekran

Dell 7566 Oyun Videoları Eklendi ! İnceleme ve İzlenimler - Oyun performansı, genel değerlendirme.Dell 7566 Oyun Videoları Eklendi ! İnceleme ve İzlenimler - Oyun performansı, genel değerlendirme.

Fotoğraflar ilgili olarak şunu söylemek gerekir. Fotoğrafta ekran kesinlikle daha karanlık çıkıyor, normalde çok daha canlı gözüküyor.

Cihaz Full HD TN panel ekrana sahip. Ekranda karama oluyor mu , görüntü net mi diye sorarsanız eğer elbette 10 kişi film izlenmez bu cihazda. Sağdan ve soldan bakılması ile karşıdan bakılması arasında fark var. Bu durum problem midir , değil. Çünkü TN panel cihazların hepsi böyle. Eğer yansıma yapmasın istiyorsanız IPS ekranlı cihazlara yönelmeniz gerekecek. Diğer hususlarda ben ekran kalitesinden memnunum. En iyi değil ama iyi.

Klavye

Cihazda aydınlatmalı klavye bulunuyor. Bu aydınlatma iki seviyeye sahip ancak ilk seviye hayli yeterli oluyor. Ayrıca klavye bir süre kullanılmadığında klavyedeki aydınlatma kapanıyor, dokunduğunuzda tekrar başlatıyor kendini. Aydınlatma dışında ise kullanımı hayli keyifli, kesinlikle içeri göçme vb gibi bir durum yok.
    Dell 7566 Oyun Videoları Eklendi ! İnceleme ve İzlenimler - Oyun performansı, genel değerlendirme.

Ses kalitesi nasıl ?

Cihazın ses kalitesini beğendiğimi söyleyebilirim. Ses kalitesi olarak önceden kullandığım cihazın çok çok üzerinde, son ses açacağımı düşünmüyorum. Ancak kaliteli bir kulaklık gibi ses hissettirmesini bekliyorsanız beklentileriniz karşılanmayacaktır.

Touchpad nasıl?

Touchpad kesinlikle kullanışlı. Tıklaması kolay,parmağınızı gezdirmesi kolay.

Fan sesi var mı ?

Normal kullanımda bu soruya cevabım kesinlikle hayır. Ancak oyun oynarken fanlar devreye giriyor ve ses oluşuyor. Ancak bu oluşan ses size ısınmayan bir bilgisayar olarak geri dönüyor. Oyun esnasında eli rahatsız edici bir ısınma yaşamadım. Keza fan sesi de oyun keyfini baltalayacak düzeyde değil, çok sessiz oynamıyorsanız :)

OYUN PERFORMANSI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 21 Şubat 2017; 21:3:0 >

• Hocam emekleriniz için teşekkürler güzel ve faydalı bir konu olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arayannbulurr

Hocam emekleriniz için teşekkürler güzel ve faydalı bir konu olmuş

Aldınız mı siz cihazı ?
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    Dün akşam 10 civarı siparişi verdim beklemedeyim ne zaman kargoya verirler bilemiyorum pazartesiye kalmaz umarım

• quote:

Dün akşam 10 civarı siparişi verdim beklemedeyim ne zaman kargoya verirler bilemiyorum pazartesiye kalmaz umarım

Anladım umarım çok sarkmaz. Benim de kargoyu yurtiçi ile göndermiş olsalardı pazartesine sarkacaktı, aras dün getirdi :) Yanında hediye olan koruyucuyu yurtiçi ile kargolamışlar hala gelecek
    Hocam benim ürünlerin tamamı bugün kargoya verilmiş salı günü gibi elime ulaşır heralde

• quote:

Hocam benim ürünlerin tamamı bugün kargoya verilmiş salı günü gibi elime ulaşır heralde

Doğrudur. Neden bilmiyorum benimkileri 2 ayrı kargo olarak göndermişler. Siparişlerim bölümünde yurtiçi gözüküyordu sadece, detaya girdiğimde gördüm arasa da verilmiş olduğunu. Bir de baktım cihaz gelmiş ilçeye. Ben haftaya bekliyordum açıkçası
  • ellerinize sağlık harika bi konu olmuş bende almayı düşünüyorum fifa 18 i kaldırsın bana yeter :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukyıldırım

ellerinize sağlık harika bi konu olmuş bende almayı düşünüyorum fifa 18 i kaldırsın bana yeter :)

Teşekkürler yorumunuz için. Fifa türü oyunlarda acaba bile demeye gerek yok :)
    evet doğru:) bakalım bi alalımda gerisi gelir :)
  • teşekkürler konu için faydalı olmuş
  • Ekranın resmini de atar mısınız? Genel şikayet ekran için varda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fierce Tiger

Ekranın resmini de atar mısınız? Genel şikayet ekran için varda.

Ekledim
  • Hocam sizin konudaki dell ile bu niye farklı klavyesi ?
    https://www.youtube.com/watch?v=-XgsO84p3ro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 14 Şubat 2017; 23:16:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CLasSy_

Hocam sizin konudaki dell ile bu niye farklı klavyesi ?
    https://www.youtube.com/watch?v=-XgsO84p3ro

Bu Firelord modeli. İşlemcisi de farklı. Fiyatı da :)

Bu arada ana konuyu devraladım arkadaşlar oradan devam edebiliriz. Bu konu da izlenim konusu olarak kalsın.

https://forum.donanimhaber.com/dell-gaming-7566-gtx960m-i5-6300hq-ana-konu-kullanicilar-kulubu--123880417#123882642

• Battılfield 1 deki performanslar nasıl

• Oyun oynamadan pili kaç saat dayanıyor?
  • Az önce ebrarbilgisayar.com üzerinden 2 taksit yaptırarak (yanına bir tane de ucuz wireless mouse ekledim) toplam 3.437 TL'ye sipariş verdim. Windows konusunda fikriniz nedir, bilgisayar geldiğinde temiz format atayım mı, atarsam TrueColor silinecek falan diyorlar, ne yapmamı istersiniz?
  • Hocam şimdi ben bu bilgisayarı almayı planlıyorum fakat baktığımız zaman videolara 30 40 fps tüm oyunlar sebebi nedir sabitleme flnmı var
  • Bunlar da benden olsun daha ilk aldığım zamanlar yani aylar önce çekmiştim kaldı öyle:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 16 Temmuz 2017; 20:59:48 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.