Şimdi Ara

Dell 7559 - Ani takılma ve ses gelmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle belirtmem gerekir ki sorunuma çözüm bulamadığım için başlık açıyorum. Arkadaşların dediklerini yaptım forumda okuduklarımı sorunum çözülmedi.
    Bir video veya müzik dinlerken, film izlerken, ani takılma yapıyor ve donuyor. Drrrrrrrrrrrrrrrt sesi eşliğinde anlık 1 saniye bile sürmeyen bir donma ve ses takılması yaşıyorum.
    -Bios güncellemesi yaptım.
    -Tüm driverlarım güncel.
    -Format atıldı.
    -Servise gönderildi.
    -Eksik olan driverım yok.
    -Bazı kodlar denendi, bios ekranından bazı komutlar girildi ( arkadaşların dedikleri )
    Sorunumun donanımsal olması beni çok korkutuyor. Şu yönden, servisle ayrı uğraşacağım, koçsistemle ayrı uğraşacağım. Birde malumunuz dolar arttı bayağı. Ben bilgisayarımdan olmak istemiyorum. O yüzden para iadesi değil aynı bilgisayardan istiyorum. Bilgisayarı ebrardan aldım ama sanırım orda stoklarda kalmamış. Başka yerden alma şansımda yok diye biliyorum :/ . Bilgisayarımdan ciddi anlamda olmak istemiyorum. :/
    Sorunum umarım donanımsal değildir. Lütfen yardımcı olun, kaç aydır çözemedim şu sorunu

• Linux live cd oluşturup sistemi Linux ile açın aynı sorunları takılmaları Linux kullanırkende yasayacakmısınız.

denetim masası yönetimsel araçlar olay görüntüleyici - Windows günlükleri -sistem kısmını açarak yasamıs olduğunuz olay saatine göre olay günlüğüne bakın Windows ne hatası vermiş bakın

tarih saat kaynak olay kimliği şeklinde açıklama bulunur olay kimliğine bakaran sorunnun neden kaynaklandığına bakınız.
  • Öyle hata verir gibi vermiyor ki. Windows işlemiyor yani sisteme. Anlık bir donma oluyor ani bir şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubbbs

Öyle hata verir gibi vermiyor ki. Windows işlemiyor yani sisteme. Anlık bir donma oluyor ani bir şekilde.

Çözüm bulabildiniz mi hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam malesef çözüm bulamadım :( okul dönemi olduğundan şuanlık kullanıyorum. Yazın yine servis yolu gözüktü gibi :(
  • Kubbbs kullanıcısına yanıt
    Hocam kendiliğinden düzeldi benimki. Umarım sizinki de öyle oluyor. Muhtemelen yazılımsal.
  • İnşallah hocam valla. Şu led panel ve bu olay pc'den soğuttu beni. Photoshop işiyle uğraşıyorum. Başka ekranlarda renkler çok doygunken benim pcde normal gözüküyor. O da ayrı bir dert...
  • Kubbbs kullanıcısına yanıt
    Bu konu hakkında bilgim yok ama ışık sızması şikayetiyle servise yolladım "güya" ekran değişimi yapılmış ama devam ediyor ışık sızması :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.