Şimdi Ara

Dell 5570 Ram ve SSD Yükseltmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar i5 8250U, 4 GB DDR4 2400 ram, 1 TB HDD olan laptobuma 250 gb SSD ve ram takviyesi yapmak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç mesele var;

1- Laptopta 2 adet slot var toplam 16 GB destekliyor. Şimdi ilk slotta 4 gb ram var ben diğer slota aynı özelliklerde 8 gb taksam 4+8 sıkıntı çıkar mı yani karşılıklı olarak aynı mı olması lazım. (4+4, 8+8 gibi)

2- SSD taktığımız zaman içindeki HDD yerinde kalıyor mu SSD+HDD şeklinde yoksa sadece SSD'mi duruyor.

• 1) Çalışacaktır
    2) Cihazınızda M.2 slotu varsa -büyük bir ihtimalle vardır- M.2 bir SSD almanızı öneririm. M.2 alırsanız SSD+HDD şeklinde kullanabilirsiniz.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam M2 dediğiniz şeyin olup olmadığına nasıl bakabiliriz ben şöyle düşünmüştüm bütçeye uygun olarak. (hdd kalması şart değil toplam 100 gb dosyam var ne artar ne eksilir:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

Hocam M2 dediğiniz şeyin olup olmadığına nasıl bakabiliriz ben şöyle düşünmüştüm bütçeye uygun olarak. (hdd kalması şart değil toplam 100 gb dosyam var ne artar ne eksilir:)

Aşağıdaki sitede yazıyor hocam M.2 desteğinin bulunduğu;

https://www.dell.com/tr/p/inspiron-15-5570-laptop/pd

Resimdeki SSD yerine aşağıdakini almanız daha mantıklı bir seçim olur;

https://www.hepsiburada.com/wd-240gb-sata-green-m-2-ssd-wds240g2g0b-p-HBV00000AVMZI?magaza=Weblegelsin

Ayrıca seçtiğiniz RAM, masaüstü bilgisayarlar için. Aşağıdaki belleği alabilirsiniz mesela;

https://www.hepsiburada.com/hi-level-8gb-2133mhz-ddr4-notebook-ram-hlv-sopc17000d4-8g-p-BD8054941

Hocam 120 tl fark oluyor dediğiniz ssd için biraz zorlar beni. Anladığım kadarı ile benim dediğimi alırsam hdd iptal oluyor sizin dediğinizi alırsam hdd+ssd oluyor. Depolama avantajı için diyorsanız gerçekten gerek yok dediğim gibi 100 gb civarı bir dosyam var o kadar. Bu arada dediğiniz ram 2133 mhz benim orijinal ram 2400 sıkıntı çıkmaz deği mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam 120 tl fark oluyor dediğiniz ssd için biraz zorlar beni. Anladığım kadarı ile benim dediğimi alırsam hdd iptal oluyor sizin dediğinizi alırsam hdd+ssd oluyor. Depolama avantajı için diyorsanız gerçekten gerek yok dediğim gibi 100 gb civarı bir dosyam var o kadar. Bu arada dediğiniz ram 2133 mhz benim orijinal ram 2400 sıkıntı çıkmaz deği mi?
    O zaman dediğiniz SSD'yi alıp bir de 2.5" USB 3.0 harici bir disk kutusu alırsınız, harici olarak kullanırsınız HDD'yi fakat ben geleceğe de yatırım açısından M.2'yi çok daha mantıklı buluyorum hocam.

Mhz farkları sıkıntı çıkartmaz
    Teşekkür ederim bilgiler için hocam.
    Hocam şunları aldım bakalım. Gelsinler servise taktırayım nasıl farklar olacak.

-SSD'yi farklı bir sitede 294 TL'ye aldım.

SSD

RAM

• quote:

Hocam şunları aldım bakalım. Gelsinler servise taktırayım nasıl farklar olacak.

-SSD'yi farklı bir sitede 294 TL'ye aldım.

SSD

RAM
    Hayırlı olsun hocam şimdiden

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.