Şimdi Ara

DELL 5558 Serisi - Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
4
Favori
2.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dell 5558 kullanıcılarının paylaşım yapmaları için bir başlık açmak istedim.

Dell 5558 serisi aşağıdaki işlemci seçeneklerine sahip.

Intel® 5th Gen Core™ i7 5500U (2,4GHz/4MB önbellek) S50W162C
    Intel® 5th gen Core™ i5 5200U (2,2GHz/3MB önbellek) S20W45C & S20W81C
    Intel® Intel® Core™ i3 5005U (2GHz/3MB önbellek)
    Intel® 4. Nesil Core™ i3 4030U (1,9GHz/3MB önbellek)
    Intel® Pentium® Dual Core™ 3805U (1,9GHz/2MB önbellek)
    Intel® 4. Nesil Core™ i3 4005U (1,7GHz/3MB önbellek) S05W45C

DELL 5558 Serisi - Kullanıcıları Kulübü  DELL 5558 Serisi - Kullanıcıları Kulübü  DELL 5558 Serisi - Kullanıcıları Kulübü

- Dell 5558 "Intel İşlemcili" serisinin teknik özellikler sayfası Dell 5558

- Dell 5558 Sürücüler, Kılavuzlar ve Destek sayfası Dell 5558

Shift Delete İncelemesi

Kısayol Tuşları

f1 : Sesi kapat
    f2 : Ses seviyesini düşür
    f3 : Ses seviyesini artır
    f4 : Önceki parçayı / bölümü oynat
    f5 : Oynat / Duraklat
    f6 : Sonraki parçayı / bölümü oynat
    f8 : Harici ekrana geçiş yap
    f9 : Ara
    f11 : Parlaklığı düşür
    f12 : Parlaklığı artır

Fn + Esc : Fn tuş kilidini değiştir.
    Fn + PrtScr : Kablosuz özelliğini aç / kapa
    Fn + Insert : Uyku
    Fn + H : Güç ve pil durum ışığı / sabit sürücü etkinlik ışığı arasınfa geçiş yap

Bios'a nasıl girilir?
    Bios için açılış ekranında hangi kombinasyonun kullanıldığını bulamadım. Lakin Windows 10 için "Windows 10’u Güvenli Modda Başlatma" seçeneği ile hem Bios a girilebiliyor, hem de Dell'in Recovery alanı kullanılarak, bilgisayara format atılabiliyor.

Windows 10’u Güvenli Modda Başlatma? Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Oturum açma ekranına geldiğinizde, Shift tuşuna basılı tutarak Aç/Kapa Yeniden Başlat'ı seçin.

Technopat Windows'tan BIOS'a Giriş Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 21 Ocak 2016; 12:25:19 >

• Ben 81c kullanıyorum.Biraz hantal gibi.Ya Samsung R620 çok iyiymiş ya da bu ahım şahım bir makine değil veyahut da benimkinde bir sorun var.Beklentimin altında kaldı.
  • merhaba, bende samsung r620'den geçtim dell 5558'e. beklentilerimi makul seviyede karşılayan bir bilgisayar olduğunu söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balabanraca

merhaba, bende samsung r620'den geçtim dell 5558'e. beklentilerimi makul seviyede karşılayan bir bilgisayar olduğunu söyleyebilirim.
    İ3 işlemcilisi günlük kullanim için işimizi görür mü? Yoksa bütceyi aşip i5 mi alalim?(450 lira fark var) Kullanan arkadaslar yesilendirir ise cok sevinirim
  • balabanraca kullanıcısına yanıt
    Sorsanız,bilgisayarla ne yapıyorsun diye günlük işler haricinde hiçbir şey.Fakat bazen ne oluyor bilmiyorum,donuyor gibi kitlenecek gibi.Aynı anda iki işi yaparken çok kasılıyor mesela.IDM'yle yüksek boyutlu dosya indirip de o dosyayı birleştirirken hele,iptal bilgisayar,dosya aktarımı yaparken filan.Sadece o işlemin tamamlanmasını bekliyorum.Bilemiyorum,benim bilgisayarda sorun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endmov3

İ3 işlemcilisi günlük kullanim için işimizi görür mü? Yoksa bütceyi aşip i5 mi alalim?(450 lira fark var) Kullanan arkadaslar yesilendirir ise cok sevinirim

Hocam i3 lu modeli sipariş ettim, günlük işleri yapacagim için i5 e bakmadım onun yerine günlük kullanıma en çok yansıyacak parça olan ssd aldım, i3 + ssd kombinasyonunun i5 + hdd kombinasyonundan günlük kullanımda daha iyi performans vereceğinden adım gibi eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökbayrak

Sorsanız,bilgisayarla ne yapıyorsun diye günlük işler haricinde hiçbir şey.Fakat bazen ne oluyor bilmiyorum,donuyor gibi kitlenecek gibi.Aynı anda iki işi yaparken çok kasılıyor mesela.IDM'yle yüksek boyutlu dosya indirip de o dosyayı birleştirirken hele,iptal bilgisayar,dosya aktarımı yaparken filan.Sadece o işlemin tamamlanmasını bekliyorum.Bilemiyorum,benim bilgisayarda sorun olabilir.

Hocam bilgisayar ile birlikte windows cd side geliyor mu? Birde bilgisayarın altı nasıl hard diske ve rame direk ulaşabiliyor muyuz?

Anlık donmalarin HDD kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
  • Search and Rescue kullanıcısına yanıt
    Evet,Win8 CD'si geliyor.Ram ve harddisk hakkında bir bilgim yok maalesef.Ulaşabiliyor muyuz,ulaşamıyor muyuz bilmiyorum yani.Şu SSD dediklerini merak ediyorum ben.Ne olduğunu,nasıl takılacağını,takarsam cihazı garanti dışı bırakıp bırakmayacağını merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Search and Rescue

quote:

Hocam i3 lu modeli sipariş ettim, günlük işleri yapacagim için i5 e bakmadım onun yerine günlük kullanıma en çok yansıyacak parça olan ssd aldım, i3 + ssd kombinasyonunun i5 + hdd kombinasyonundan günlük kullanımda daha iyi performans vereceğinden adım gibi eminim.

Merhabalar. bende i3lü olan aşağıdaki likteki laptopu almaya niyetim var.
    http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5558-intel-core-i-5005u-2-0ghz-4gb-500gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-s5005w45c-p-BD602011
    sanırım içinde win10 ile birlikte geliyor. bu ssdyi sanıyorum cdromu iptal ederek yapıyoruz. fakat orjinal windowsu nasıl yüklüyoruz. Windows cd ile geliyorsa problem yok ama cdsiz olarak bir izah edebilirseniz sevinirim.
    birde cihazın ısınma problemi varmı (hp'den çekmiş biri olarak söylüyorum).

• quote:

Orijinalden alıntı: tilki1234

quote:

Orijinalden alıntı: Search and Rescue

quote:

Merhabalar. bende i3lü olan aşağıdaki likteki laptopu almaya niyetim var.
    http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5558-intel-core-i-5005u-2-0ghz-4gb-500gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-s5005w45c-p-BD602011
    sanırım içinde win10 ile birlikte geliyor. bu ssdyi sanıyorum cdromu iptal ederek yapıyoruz. fakat orjinal windowsu nasıl yüklüyoruz. Windows cd ile geliyorsa problem yok ama cdsiz olarak bir izah edebilirseniz sevinirim.
    birde cihazın ısınma problemi varmı (hp'den çekmiş biri olarak söylüyorum).

Hocam cihaz elime 2 saat önce geçti. SSD'yi direk arka kapağı çıkarıp taktım HDD yerine, şu an sadece SSD bulunmakta bilgisayarda. Kutu ile birlikte windows dvd si geliyor, dvd yi takıp windowsu kuruyorsunuz.

Bilgisayar da yaklaşık 30 dakikadır internette geziniyorum, fan çalışmadı. HDD'nin sesi de gitti kullanmadığım için tamamiyle sessiz bir bilgisayar. Tavsiye ederim ama uzun süreli kullanımda nasıl olur bilmiyorum.

@gökbayrak: Hocam SSD takımı çok basit arkadaki kapağı çıkarıp SSD'yi takıyorsunuz, ben SSD'yi taktım bıraktım öyle, sabitlemeye bile gerek duymadım. Garanti konusunda herhangi bir bandrol yok harddisk bölgesinde, sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Teşekkürler,sağ olun.SSD tavsiye edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökbayrak

Teşekkürler,sağ olun.SSD tavsiye edebilir misiniz?

Para konusunda biraz cömert olursanız 850 EVO öneririm, ben en ucuz sandisk ssd plus aldım.
    Bakayım.Teşekkürler.
    Kafaya koydum,önerdiğiniz SSD'yi alacağım.Araştırdım fakat bulamadım şöyle bu işlerden hiç anlamayan birisi için kaynak.Sizden rica etsem,bir yardım etseniz...

Nasıl takılacağı hususunda daha sonra yardımınıza başvurmak üzere şimdi tam olarak idrak edemediğim ve sormak istediğim birkaç husus var:

-SSD,HDD çıkarılıp mı takılıyor?
    -Aynı anda ikisini birden kullanamıyor muyuz?
    -Bütün programlar SSD'ye mi kuruluyor?
    -Eğer öyleyse 250 GB bir SSD kapasite olarak az değil mi?Mesela oyun da kurmak istesem birkaç tane ve onca müziktir,resimdir vs.

Dediğim gibi bu SSD olayında tek bildiğim bilgisayarı hızlandırdığı.Bundan başka hiçbir bilgim yok.Bu konuda yardım ederseniz çok makbule geçer.

Teşekkürler şimdiden...
  • Arkadaşlar merhaba. Bu bilgisayar basit işlerde kullanım için alınır mı? (Film, müzik, internet)

Mediamarkt ta şu an 1349 tl.

Ekran parlaklığı, ses seviyesi nasıl ? Kullananların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Vedder

Arkadaşlar merhaba. Bu bilgisayar basit işlerde kullanım için alınır mı? (Film, müzik, internet)

Mediamarkt ta şu an 1349 tl.

Ekran parlaklığı, ses seviyesi nasıl ? Kullananların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.
    Kullanan yok mu ?
  • Ed Vedder kullanıcısına yanıt
    merhaba,

günlük kullanım için son derece tatmin edici bir bilgisayar olduğunu söyleyebilirim.
    bende mediamarkt'ın kampanyasından almıştım.

ekranı mat olsaydı çok daha iyi olabilirdi. sayfanın başındaki inceleme videosunu izlerseniz, oradaki yorumlara sonuna kadar katılıyorum.
    ses seviyesi kesinlikle iyi.

bu fiyat skalasında tercih edilebilir bir cihaz.
  • Teşekkür ederim cevabınız için.
  • balabanraca kullanıcısına yanıt
    Amerika'dan hediye gelen bu laptop bana.

450$'a microsoft online store'dan alinmis.

baslica ozellikleri:

full hd (1080p) dokunmatik ekran
    i5-5250u, intel hd graphics 6000 (ekran karti yok) [i5-5200u olan modeli de var]
    8gb ram
    1 tb hdd
    signature edition

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Dell-Inspiron-15-i5558-5717SLV-Signature-Edition-Laptop/productID.326885200

chip'in incelemesi icin:
    http://www.chip.com.tr/inceleme/dell-inspiron-15-5558_4700.html

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.