Şimdi Ara

DELL 1520 DE ÇINLAMA SORUNU VE GÖRÜŞLER (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
0
Favori
9.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deve postunda bit ararsanız, eliniz kaşınır elbet..
  • bu ses problemini duyduktan sonra makinayı dinlemeye başladım deli gibi takıntı oldu.. sonra çok sessiz bir ortamda tekrar dinledim kullanıcı pozisyonunda hiç ses duyulmuyo tabi herkesin algıları farklı olabilir
    kulağı dayayınca ve kulaklık takınca geliyordu ses rmclock u yükledim denileni yaptım ses felan kalmadı.. bukadar kusur kadı kızındada olur demişler artık kafya takmadan kullanıyorum.. Sizde takmayın artık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themasky -- 7 Kasım 2007; 9:10:45 >
  • rmclock %100 işe yarıyor ses fln kalmadı vidyoya çekip koyardı da müsait değilim şu an
  • arkadaşlar benim sorum şu:

rmclock, bilgisayarı her açışınızda otomatik olarak başlıyo mu? veya otomatik olarak başamasını sağlamak için bi ayarı var mı program içinde?

teşekkür ederim şimdiden
  • settingsten ayarlanıyomuş görmemişim kusura bakmayın:)
  • arkadaşlar yeni 2.2 ghz lik modeli aldım. ondada hafif bi ses var ama kulağa dokunmuyo
  • bu çımnlama sesi yeni t7250 ve t7500 işlemcilerde de varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: posterity

bu çımnlama sesi yeni t7250 ve t7500 işlemcilerde de varmı

t7500 de az bi var ama normal arkadaşlar fazla takılmayın. insan bu sefer aletten soğuyor.
  • arkadaşlar aletten bariz ses geliyo hele kulaklığı takınca. acaba iade mi etsem diyorum siz ne dersiniz. rm clock programını yüklemedim ama???(üsteki mesajla bu mesaj çelişti ama duyulmucak gibi bi ses değil:d)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vwag -- 23 Kasım 2007; 9:40:58 >
  • arkadaşlar biraz önce koyuncu teknik servisi müdürüyle msnde kısa bi görüşme yaptım. adam gelin bi bakalım diyor. eğer benim gibi şikayetçi olan varsa koyuncunun servisine toplanıp (servisi desteği koyuncu olanlar tabiki ) gidelim.
  • arkdaslar hiç gerek yok ses gelir sorun değil
  • Size güzel bir tavsiye. Sesten rahatsız olan arkadaşlar Zalman ZM-NC 1000 Notebook Cooler alsın. Bu çalışırken cihazın fan sesinden ses duymazsınız!! Fiyatı biraz tuzlu ama hem cooler çok güzel fan ayarı, power on/off çift usb, %40 temp. etkisi vs. vs.. hem de sesten kesin kurtuluyosunuz. Ben aldım gayet memnunum. Gümüş rengi 10 numara!! Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: vertaluk

Size güzel bir tavsiye. Sesten rahatsız olan arkadaşlar Zalman ZM-NC 1000 Notebook Cooler alsın. Bu çalışırken cihazın fan sesinden ses duymazsınız!! Fiyatı biraz tuzlu ama hem cooler çok güzel fan ayarı, power on/off çift usb, %40 temp. etkisi vs. vs.. hem de sesten kesin kurtuluyosunuz. Ben aldım gayet memnunum. Gümüş rengi 10 numara!! Saygılar...

Dostum bu ses ısınmadan mı kanaklanıyo ki
    ben kulaklığı taktığımda bi vınlama duyuyorum.Bunu nasıl engelleyebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: paradoks_82

quote:

Orjinalden alıntı: vertaluk

Size güzel bir tavsiye. Sesten rahatsız olan arkadaşlar Zalman ZM-NC 1000 Notebook Cooler alsın. Bu çalışırken cihazın fan sesinden ses duymazsınız!! Fiyatı biraz tuzlu ama hem cooler çok güzel fan ayarı, power on/off çift usb, %40 temp. etkisi vs. vs.. hem de sesten kesin kurtuluyosunuz. Ben aldım gayet memnunum. Gümüş rengi 10 numara!! Saygılar...

Dostum bu ses ısınmadan mı kanaklanıyo ki
    ben kulaklığı taktığımda bi vınlama duyuyorum.Bunu nasıl engelleyebilirim.

hahaha doğru diyosunda ben normal bilg.da çalışırken demiştim tabii. ama kulaklık içinde bi çözümüm var! bluetooth kulaklıkla sorun kesin çözülüyo

• http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=224

yukarıdaki link firmanın sitesi ve urunumuzun sayfası. burda da goruceksinki titresim engelleyerek ses seviyseni düşürdüğü yazıyor. olabilir titreşim sönümleyeici bir sistemi de vardır yani. onun haricinde ısı ve titreşim aslında biribirine bir noktada baglı ama farklı disiplinlerdir. bir de orda yaklsık 5-7 db lik bir farktan sozediyor tabi bu notebooktan notebooka deisir bu max performansını gsterdigi bir dizustunden alınımıstır. onun harici alet sahane gozukuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegodeniz

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=224

yukarıdaki link firmanın sitesi ve urunumuzun sayfası. burda da goruceksinki titresim engelleyerek ses seviyseni düşürdüğü yazıyor. olabilir titreşim sönümleyeici bir sistemi de vardır yani. onun haricinde ısı ve titreşim aslında biribirine bir noktada baglı ama farklı disiplinlerdir. bir de orda yaklsık 5-7 db lik bir farktan sozediyor tabi bu notebooktan notebooka deisir bu max performansını gsterdigi bir dizustunden alınımıstır. onun harici alet sahane gozukuyor.

ben 3 haftadır kullanıyorum ve aynen katılıyorum. ses yok artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertaluk -- 26 Aralık 2007; 17:28:43 >

• çınlama sesi bende yok gibi, yani ortam tamamen sessiz iken yapışırsan notebook a belki duyarsın, en azından şimdilik.... artarmı bilmem ama %1oo yok diyemem

benim asıl sorunum kulaklığı takınca kısık sesle müzik dinleyememem, asıl sorun bu, bi parazitlenme bi garip ses yankı yapar gibi ?

nedir bu sorunun kaynağı acaba ? blouetooth ile çözülüyor yazmışsınız denemedim, bu sorun sadece bendemi acaba ?
  • yaa arkadaşalre bende dell 1520 alalı 2 hafta oldu ve vista yüklüydü. daha sonra xp kurudm ve bir kaç gün önce sabah bilgisayarı açtığımda laptoptan çok şiddetli bi çınlama geldi. Valla daha önce böle bişe başıma gelmemişti ve böle bir sorunda duymamıştım.önce bi tırstım makinaya noluyo kendini imhamı edecek dedim ama sonra windows xp yükleme ekranı çıkınca ses sustu. bilgisayarı biraz kullandıktan soran kapattım ve tekrar açtı. ama bu sefer herhangi bir ses gelmedi. daha sonra ertesi sabah tekrar açtım ve yine aynı ses geldi. yani kısacası her sabah laptop u açtımda bu sesimi duyacam. gerçi gün içinde açıp kapayınca bişe olmuyor ama yinede şiddetli bi ses. anlamadım gitti. daha önceki sayfalardada sanki bu sesin her zaman geldiğini söyleyenler var diye anladım. ama bende sadece açılışta geliyor. nası yapıcaz bilmiyorumki .

• rm clock ile pop-up ve pop-down modu iptal ettim denildigi gibi ama gene de inceden incege tiz bir ses var gelen..moral bozmak istemiyorum ama %100 cozum olmadı bu...olay bir parcanın yalıtımsız olması, bunu da anca kasayı acark ve o parcayı flaster vs ile yalıtarak cozulebildigini yabancı forumlardan birinde gormustum..eleman kasayı acıp, cigerini cıkarıp, o parcayı bulup izole etmis..fotoları da vardı..
  • arkadaşlar yalnız zalmanın sitesinde verdiği 55db ses intihar sebebidir yaa. bu ses gerçekten bu kadar fazla mı geliyo. yol yakınken vaz mı geçeyim dell almaktan. valla takıntılı biriyim soğurum o bilgisayardan. inanın 2 gündür şu çınlama konusu kafamı kurcalıyor. ben 40 db ses çıkarıyor diye desktop pc me zalman fan almamıştım. aradım max 16 db ses çıkaran thermaltake aldım ama bunda da ölye bi şansım yokki, onu sök bunu değiştir gibi. youtube de kapalı zaten yıllık periyodik engellemelerden biriyle karşı karşıyayız yani aratıp göremiyoruz videoları . lütfen bu konudan muzdarip arkadaşlar yazsınlar. bir de bu ses sadece 1520 serisinde mi oluyor. ben 6400 almayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.