Şimdi Ara

DEJİ İLE İOS11 - 7 SAAT 45DK KULLANIM!! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
11
Favori
86.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar deji batarya siparişi verdim bugün. Yanında bataryayı yapıştırma bantı gelmiyor. Siz nasıl bir bant kullandınız veya nasıl bir bant kullanmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: If you my star

Bataryayı değiştirirken çift taraflı bant kullanmak zorunlu mu? Önümüzdeki günlerde bataryayı değiştirmeyi düşünüyorum ancak Deji bataryada çift taraflı bant gelmiyor diye hatırlıyorum.
    Hocam nasıl bir bant kullandınız takarken. Bende sipariş verdim de deji bataryadan

• Benimde batarya ölmüş herhalde , navigasyonu açınca aşırı hızlı bitiyor . Appleda da değişim çok pahalı 319 tl .

• Allah belasını versin apple bataryasının:) Arkadaş o nasıl bir yapışkandır? Yarım saatimi aldı çıkartmak. Şimdi pili şarja taktım. %39 ile açıldı telefon.
  • Juan - Juan kullanıcısına yanıt
    kırtasiye lerde cift taraflı bantla var reis geniş olan deil en dar olan en ince et kalinligindaki cift tarafli bantlardan alacaksin. fazlasiyla is görüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ekoksoy

Allah belasını versin apple bataryasının:) Arkadaş o nasıl bir yapışkandır? Yarım saatimi aldı çıkartmak. Şimdi pili şarja taktım. %39 ile açıldı telefon.
    Sorma birader kahretsin o bantı hatta bant falan değil acayip bir malzeme. Çıkarana kadar deli etti beni ucunu kaçırırsan bantın başına belayı aldın demektir. Bataryayı çıkardığımda j harfine benziyordu yandan bakınca :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdaryigiter

kırtasiye lerde cift taraflı bantla var reis geniş olan deil en dar olan en ince et kalinligindaki cift tarafli bantlardan alacaksin. fazlasiyla is görüyor
    Çok ince olmamalı. Ben ince yapıştırdım geçen telefon düştü bir baktım bataryayının seni geliyor sallayınca. İki kat çektim bantı sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Çok ince olmamalı. Ben ince yapıştırdım geçen telefon düştü bir baktım bataryayının seni geliyor sallayınca. İki kat çektim bantı sorun yok.

Alıntıları Göster
    Hocam peki sonradan taktığımız bataryayı sökmek gerekirse, o kırtasiyeden aldığımız çift taraflı bantı nasıl çıkartacaz.
    Yani yapıştırma yaktiği var mı kolay sökmek için

• serdaryigiter S kullanıcısına yanıt
    Küçük bant genişliği yeterli mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Hocam peki sonradan taktığımız bataryayı sökmek gerekirse, o kırtasiyeden aldığımız çift taraflı bantı nasıl çıkartacaz.
    Yani yapıştırma yaktiği var mı kolay sökmek için

Alıntıları Göster
    O bantlar zaten kolay çıkıyor öyle kasmaya gerek yok plastik bir aparat ile bataryanın ortasından birazcık kaldırmaya denersen kolayca çıkacaktır öyle apple’ın ağda gibi bantı şeklinde sökmene gerek yok

• quote:

O bantlar zaten kolay çıkıyor öyle kasmaya gerek yok plastik bir aparat ile bataryanın ortasından birazcık kaldırmaya denersen kolayca çıkacaktır öyle apple’ın ağda gibi bantı şeklinde sökmene gerek yok

Alıntıları Göster
    Anladım hocam. Peki bataryanın yerinden oynaması söz konusu olmaz değil mi o bant için

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Anladım hocam. Peki bataryanın yerinden oynaması söz konusu olmaz değil mi o bant için

Alıntıları Göster
    Normal çift taraflı bant alın kalınlığı normal kağıt para bantı kalınlığında olanlardan. Ondan bir parça kesin telefona yapıştırın bir parçada bataryanın üzerine yapıştırıp telefona takın. İki bant üst üste gelince sağlan şekilde tutmuş olacak. Ben bu şekilde yaptım. Aslında banta bile gerek yok da iş üslubuna göre olsun diye takılıyor çünkü batarya sağa sola oynayamaz yer yok (SE cihaz için söylüyorum diğer cihazların iç yapısını bilmiyorum) sadece oynayacağı bir kaç milimetrelik boşluk ile ekran kasa arasında oynama yapar bu da zarar vermez flex kablo bile oynamaz.
    Siz dediğim gibi çift taraflı bant ile uygularsanız sorunsuz bir iş çıkarmış olursunuz.

• quote:

Normal çift taraflı bant alın kalınlığı normal kağıt para bantı kalınlığında olanlardan. Ondan bir parça kesin telefona yapıştırın bir parçada bataryanın üzerine yapıştırıp telefona takın. İki bant üst üste gelince sağlan şekilde tutmuş olacak. Ben bu şekilde yaptım. Aslında banta bile gerek yok da iş üslubuna göre olsun diye takılıyor çünkü batarya sağa sola oynayamaz yer yok (SE cihaz için söylüyorum diğer cihazların iç yapısını bilmiyorum) sadece oynayacağı bir kaç milimetrelik boşluk ile ekran kasa arasında oynama yapar bu da zarar vermez flex kablo bile oynamaz.
    Siz dediğim gibi çift taraflı bant ile uygularsanız sorunsuz bir iş çıkarmış olursunuz.

Alıntıları Göster
    Tamamdır hocam çok teşekkür ederim ☺️

• Aynen. Ben ikisini de kaçırdım nasıl kaçırdım bilmiyorum ama :D
  • Arkadaşlar bugün deji bataryayı taktım iphone se ye fakat kullandığım bant biraz kalınmış. Sanırım batarya biraz yukarıda duruyor ve bu sebeple ekran tam oturmadı. Şimdi tekrar açıp ince bir bant çekmem gerek ama bataryaya zarar veririm diye korkuyorum çıkarırken bant kaliteli bir şeydi. Apple ın bataryası baya zorladı bu da öyle olursa batarya çöpe gitmesin :D Neyse siz siz olun bantı ince alın dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekoksoy

Aynen. Ben ikisini de kaçırdım nasıl kaçırdım bilmiyorum ama :D
    Benim ki şöyle kaçtı. Bantı çekerken alttan bir soketin metaline sürttür ve ortadan yırtıldı onu kurtarayım derken ikiside koptu :)

• ekoksoy kullanıcısına yanıt
    Falcon 530 gibi bir kontak spreye ihtiyacınız var.

• Juan - Juan kullanıcısına yanıt
    fazlasiyla yeterli iki tane yan yana yapistirirsin icinde süphe kalirsa. ben tek bantla kullanıyorum canavar canavar. kalin etli bant kullanimini tavsiye etmiyorum. batarya havada kaliyor ekrana baski yapma durumu oluşabilir. tabi herkesin keyfi bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaryigiter -- 25 Nisan 2019; 9:44:59 >
  • orijinal bataryayı sökmek için bu bantı en kolay nasıl çıkarırız bataryaya zarar vermeden?
  • Batarya elime ulaştı ama şarjı 0 dı. Normal mi arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.