Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
42
Favori
332.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuncay ve Engin ikinizede hayırlı olsun clr2500 leriniz..Centerler aktifleşme yolunda.Ben de bir aya yakındır clr2000 inin üzerine bu yenilerden center CS-8060 centeri ilave ettim.Geçmiş yıllarda çift center (iki adet clr2002)kullanmışlığım vardı aşinayım yani.Şimdi powera güvendiğim ve diğeri yani CS-8060 aktif olduğu için paralel bağladım.Eh işte sonuç bir elin nesi iki elin sesi var mevzusu..Çok daha hacimli berrak bir sound! Hatta bazen aktifin bassını bile kullanmıyorum.

Bu arada Engin'ciğim tri wire bağlantın iyi olmuş. O gönderdiğim içerik resmindeki gibi bass-giriş iptali ve lfe girişli denemeyi yaptın mı nasıl oldu sonuç?

Ben denedim yine bass girişi yani 3lü triwire devam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 27 Ekim 2017; 10:36:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CLR2000 ve CLR2500 ü paralel olarak bağladım.Hadi hayırlısı

DEFINITIVE CLUB

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Tuncay ve Engin ikinizede hayırlı olsun clr2500 leriniz..Centerler aktifleşme yolunda.Ben de bir aya yakındır clr2000 inin üzerine bu yenilerden center 8080i ilave ettim.Geçmiş yıllarda çift center (iki adet clr2002)kullanmışlığım vardı aşinayım yani.Şimdi powera güvendiğim ve diğeri yani 8080 aktif olduğu için paralel bağladım.Eh işte sonuç bir elin nesi iki elin sesi var mevzusu..Çok daha hacimli berrak bir sound! Hatta bazen aktifin bassını bile kullanmıyorum.

Bu arada Engin'ciğim tri wire bağlantın iyi olmuş. O gönderdiğim içerik resmindeki gibi bass-giriş iptali ve lfe girişli denemeyi yaptın mı nasıl oldu sonuç?

Ben denedim yine bass girişi yani 3lü triwire devam..

Abi bahsettiğin bağlantı tat vermedi.Her iki türlü de denedim.Gece otururken aklıma gelmişti yanlış kullanıyorum diye.Çünkü kendi anfisiyle çalışan sub kısmına tekrar powerdan güç vermek.Tabi bu durumda çoktan anfilerin zarae görmesi gerekirdi.Yine de doğrusunun sub sinyalini sinyal kablosuyla taşımak ve high-mid sürücüleri powerdan beslemek olduğunu düşündüm.Gönderdiğin katalogda her ikisinin de mümkün olduğunu gördüm.Demek ki kendi içinde bu ayrımı yapıyor cihaz.Dediğim gibi high-mid-low girişlerine powerı girip sub sinyalini interconnect kablo ile taşımak daha iyi sonuç verdi.Şu anda o şekilde bağlı

• Çok teşekkür ederim abi. Uzun zamandır clr 2500 yada 3000 istiyordum kısmet bugüneymiş. Sayfaya kattığınız güzel bilgiler ve tecrübe paylaşımı içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Sistem çok güzel görünüyor Engin bey. Maşallah güç var sistemde. CLR 2000 de oldukça övülen ve merak edilen bir center. clr 2500 ile karşılaştırması pek yok. kısaca deneyim sunarsanız hep birlikte memnun oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t_tunccan -- 26 Ekim 2017; 22:48:19 >
  • Ben sanırım ikisini birlikte kullanacağım.Yıllardır normal konuşma sahnelerinde volume yükselttip filmin aksiyon sahnelerinde azaltmanın sıkıntısını çektim.Kullandığım her sistemde bu böyle oldu.Avr yada pre-amp dan leveli yükseltmekle pek çözülmedi işler ama şu anda durum tam istediğim gibi.Clr2500 ün üzerindeki basın sesin tonuna tokluk sağladığı aşikar.Tabi birkaç gün daha denemek lazım.Centerın bu gücünün başka detaylarda kayıp yaşatıp yaşatmadığına bakmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 26 Ekim 2017; 23:12:11 >
  • "Yeni fotolar eklendi" demişsiniz. Yeni eklenen bir foto yok. Yenisini geçtim eski foto da yok :)
  • Valla ben bugün bir tane ekledim.

• CS-8060 centerin aktif bası dahil clr2000 ile beraber toplam 7 sürücüsü oluyor.Fakat ben daha sonra clr2000 in tweeter ine (köprüsünü iptal ederek) sinyal göndermedim.Çok daha güzel oldu sonuç.8060 üzerinde bulunan 4,5" iki adet mid ve tweeteri çok detaylı ve ciddi cevaplı. (Tek başına normal ama bu birliktelikten sağlam center cevabı aldım)

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 27 Ekim 2017; 10:34:58 >

• Buda Definitive Bpvx bipolar teknolojinin başarılı atmos etkisi..

DEFINITIVE CLUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 27 Ekim 2017; 3:5:54 >
  • babiş oda 10 numara
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun süper olmuş.
  • Ben de Tuncay beyden aldığım 2002 yi sistemime ekledim.
    Eskisi magnat c252 idi.
    Farkettimki şimdiye kadar merkez kanal kullanmamışım.
    2002 bir anda sinemada ortamı değiştirdi.
    magnat çok zayıf kalıyordu filmlerde.
    2002 nin bu kadar ağır ve büyük olacağını tahmin etmiyordum. Sesi de oldukça güçlü.
    Tuncay bey ile hızlı bir alışverişimiz oldu.
    Kendisine teşekkür ediyorum.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Yıllar önce bu topici ilk açıp Definitive den bahsettiğimizde, şu an senin benim topic de yaptığın gibi alay konusu ediliyordu Definitive. Üstelik, o zaman daha şimdi ki diğer kolonların, Sub.'ların esamesi yoktu piyasada. 15 sene önce Definitive' nin en üst referans serisini kurdum ben ve 2 sene öncesine kadar da memnuniyetle kullandım. Clr 2002 daha bu işin oyuncağı yani. Clr2000 ve 3000 Definitive'nin zirvesidir Center da.

Şimdi de Jbl 235C Center ve diğer kolonlardan çok iyi seviye de etkileyici performans aldığımı söylediğimde gene aynı saldırıyı yaşadığım için söylüyorum. Clr 2000'den sonra şimdi ki kolon takımında da etkileyici performans alıyorum Jbl 235c Center'dan ve diğer takımın tamamından. O sebeple uygun fiyata üst düzey performans isteyenlere şiddetle tavsiyemdir.

İmla hataları düzeltildi. Malum cep tel yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 27 Ekim 2017; 15:31:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Ben de Tuncay beyden aldığım 2002 yi sistemime ekledim.
    Eskisi magnat c252 idi.
    Farkettimki şimdiye kadar merkez kanal kullanmamışım.
    2002 bir anda sinemada ortamı değiştirdi.
    magnat çok zayıf kalıyordu filmlerde.
    2002 nin bu kadar ağır ve büyük olacağını tahmin etmiyordum. Sesi de oldukça güçlü.
    Tuncay bey ile hızlı bir alışverişimiz oldu.
    Kendisine teşekkür ediyorum.

Beğenmenize sevindim. Sağlıkla güzel günlerde kullanın.
  • Definitive pf1500tl bass içi görüş lazıö beyler uyguna buldum alacağım 50 m2 alan için tanıdığa

• Satılık 7.1 pre-power!

-Rotel rbm 1095 THX ultra 5*200w 8ohm

-Rotel rb 1090 THX ultra 2*380w 8ohm

Her iki power 38'er kg.

-Denon AV500 7.1 dd thd-dts hd master
    8 XLR out ve 2 XLR cd input. (1.el)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 7 Kasım 2017; 13:44:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Satılık 7.1 pre-power!

-Rotel rbm 1095 THX ultra 5*200w 8ohm

-Rotel rb 1090 THX ultra 2*380w 8ohm

Her iki power 38'er kg.

-Denon AV500 7.1 dd thd-dts hd master
    8 XLR out ve 2 XLR cd input. (1.el)

+ 2ad neutrik XLR vdh ve 6 ad.neutrik XLR profigold oxya pre-power arası bağlantı kabloları
    + Optirus 1,5 mt powercord.

Hayırlı satışlar alan güle güle kullansın...
  • Hayırlısı olsun, alan keyifle kullansın.

Alan çok güzel ve keyifli görünüyor bu arada silahlı sahnelerde poligon gibidir
  • Çok teşekkürler dostlar.Sağolasınız.
    Sound mu?Pre-power işi anlatılamaz yaşanır.Gerçekten böyle setuplar bir emek.
    Temizini,uygununu,aynı karakterleri kısacası bir arada bulmak...
    Her zaman denk gelmiyor.
    Kime nasipse hayırlı olsun,keyifli olsun.
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    Üstat pre-power işine aramı verdiniz.

Yoksa yeni set-up mı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanomete -- 4 Kasım 2017; 17:18:34 >
  • 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.