Şimdi Ara

Deepcool Gamer Storm Captain 240 Liquid CPU Cooler (İNCELEME)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaz sıcakları etkisini arttırmadan kule tipi soğutucumuza veda edip daha serin olucak 240 lık su soğutmaya geçmiş bulunmaktayım...

(Not: bu detaylı bir inceleme değil amatör merak giderme incelemesidir anlayışınız için teşekkürler)

DeepCool Captain 240 cpu cooler (fiyat 350 tl) Global tanıtım linki: http://global.gamerstorm.cn/Product/CAPTAIN240/
    Ürün hakkındaki kendi gözlemlerim yapısı gayet sağlam ve kaliteli pompa kısmı baya havalı fanlar gördüğüm en kaliteli fanlardan diyebilirim köşeleri yumuşak rubber plastik...
    Gayet sessiz çalışıyor fanlar 1000 rpm de çalışmakta 1500-1600 rpm sonrası bir miktar hava akış sesi duyulmakta rahatsız etmedi cpuboşta 25-30 aralığında gidip geliyor (10 a indiği oluyor :) )

Öncelikle montaj öncesi görüntüsü ve kasa içindeki görüntüsünü görelim

Bu kasa bu boyuttaki su soğutmalar için en ideali denebilir montaj yeri çok iyi ayarlanmış...

Test verileri öncesi kasa konum olarak kapalı bir yerde durmakta z11 neo içinde stok ve kendi eklediğim olmak üzere 4 idare eder fan mevcut...

1.AŞAMA

Testler : Aida64 extreme ve prime95 (iki testinde süresi 10 dakikadır)

Cpu biostan 4.2 ghz hızına ayarlı ve fan speed mode : normal, hava sıcaklığı 27 derece - evi bilmiyorum :)

Aida 64 testini 45 derece altı ve 1730 max rpm fan hızı ile tamamladı...

Prime95 testinde 47 derece altında kalıp 1760 max rpm fan hızı ile tamamlamış bulunmakta...

Ve son olarak sistemimi testlerde çok zorlayan Armored warfare oyunu kule tipi soğutucu ile 75 hatta 80 i geçmekte idi burda 58 derecede kaldı...

2.AŞAMA

Ve son aşamada standart kullanım ayarlarım olan biostan işlemciyi 4.4 ghz e çıkartıp fanlarıda silent moda alıp aynı tesleri tekrar uyguladığımda...

Aida64 ve prime95 te 5-6 derece bir yukarı ivmelenme oluştuki gayet iyi değerlerdi , ve armored warfare de ise 64 dereceyi gördü....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumWE -- 14 Haziran 2016; 15:46:39 >

• hayırlı olsun kardeşim aynı sogutucu dan bende almayı düşünüyorum saglamlık yönünden nasıl memnunmusun ve amd fx8150 soket am3 941 uyarmı
  • zeytunk Z kullanıcısına yanıt
    Uyum konusunda kendi sitesinde de belirtilmiş am2 am3 am3+ uyumludur diye uyacağı kanaatindeyim memnunmuyum evet soğutucu fanları 2200 d/d ya çıkabildiği için o devirlerde uğultu sesi var bunuda anakarttan silent moda alarak çözdüm şu an iyi yazı fena geçirmedik...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam,

Bu Sıvı soğutmayı araştırırken konunuza denk geldim. Bende captain 360 ex modelini almayı düşünüyorum. Fakat kafama takılan birşey var o da pompa sesi..
    Acaba pompanın sesi çok mu rahatsız edici? Bir de tabi 360 mm lik alacağım için fan sesi de acaba çok mu gürültü yapar diyorum. Gerçi onu bios'tan bir şekilde ayarlamak mümkün de pompanın devir hızının (2200 rpm) olduğu yazıyor deepcool sitesinde. Eğer pompa çok sesli çalışıyorsa Bu devri bios üzerinden düşürmek mümkün mü acaba?

Bu konu hakkında biraz da olsa içimi rahatlatırsanız çok sevinirim hocam.
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• arycanda66 kullanıcısına yanıt
    Kullandığım modelin fan hızı cok ve yuksek devirde ses yapıyor bunu biostan silent moda alarak aştım gayet sessiz diyebilirim pompa sesi rahatsız etmiyor biosta pompa fan soketlerine bağlandığı için belki kart modeline göre değiştirilebilir belki ancak buda sana ısı olarak geri dönebilir ses olayında kasa modeli etken olabilir yada kasanın bulunduğu yer ile ses seviyesi değişebilir ben 10 ay civarı oldu su an sıkıntım yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumWE -- 17 Mart 2017; 21:25:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HumWE

Kullandığım modelin fan hızı cok ve yuksek devirde ses yapıyor bunu biostan silent moda alarak aştım gayet sessiz diyebilirim pompa sesi rahatsız etmiyor biosta pompa fan soketlerine bağlandığı için belki kart modeline göre değiştirilebilir belki ancak buda sana ısı olarak geri dönebilir ses olayında kasa modeli etken olabilir yada kasanın bulunduğu yer ile ses seviyesi değişebilir ben 10 ay civarı oldu su an sıkıntım yok...

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Vala ben tercihimi aşağıdaki modeli alarak yana kullandım. Aslında aklımda Deepcool 360 ex alacaktım ama sonradan birçok kişi Corsair'i önerdi. Deepcool'un tipi daha çok hoşuma gidiyordu ama maalesef Bunu aldım Corsaır Hydro H100İ V2 henüz elime ulaşmadı ama inş. memnun kalırım.

• arycanda66 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.