Şimdi Ara

Debian vmware misafir eklenti sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vmware'den sunucu için debian kurdum ancak misafir eklentiler yüklenmiyor. Misafir eklentileri yükle diyorum zorla sök diye bir seçenek çıkıyor basıyorum debian üzerinden uyarı veriyor çalıştır diyorum yüklemiyor bunu nasıl halledebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu zorla sök meselesinden anladığım kadarıyla kurulum CD(.ISO imajı) si hala driver icinde takılı. Ondan dolayı kızıyor.

Kurulum bittikten sonra CD yi ayırın sistemden. CD yi cikartin yani. Boş kalsın içi...

O zaman olacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutalf

Bu zorla sök meselesinden anladığım kadarıyla kurulum CD(.ISO imajı) si hala driver icinde takılı. Ondan dolayı kızıyor.

Kurulum bittikten sonra CD yi ayırın sistemden. CD yi cikartin yani. Boş kalsın içi...

Olmuyor sıkıntı nerde anlamıyorum.
  • Ne aşamada tıkanıyorsunuz bir anlatırsanız çözüm üretilebilir.
    Yoksa sonuç beklemeyin bence... Kimse ne yaptığınızı bilemez...
  • quote:

Ne aşamada tıkanıyorsunuz bir anlatırsanız çözüm üretilebilir.
    Yoksa sonuç beklemeyin bence... Kimse ne yaptığınızı bilemez...

aynen misafir eklentiden kastın internetten indirilen paketlerle alakali ise cd takili olmasi etken yada bazi eklentiler icin extra farkli cdler mevcut yada bazi eklentiler sudo tarzi izinlere sahip olmadan yukleme yapmana izin vermez detayları verırsenız belki yardimim dokunabilir.(yani umarim cpanel plesk apachi tarzi bi sorun degilse)
  • Ddr4ig D kullanıcısına yanıt
    Hocam temiz kurulumlu masaüstülü bir Debiandan bahsediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gowlet

quote:

Bu zorla sök meselesinden anladığım kadarıyla kurulum CD(.ISO imajı) si hala driver icinde takılı. Ondan dolayı kızıyor.

Olmuyor sıkıntı nerde anlamıyorum.

Olmuyor demişsiniz ya işte,
    Biz yanınızda değiliz, tahminci de değiliz ki bilelim.

Ne diyor ne hata veriyor kısmını yazarsanız diyorum belki anlarız...
  • Sıfırdan kurulumda hata veriyor kurulum yarida kaliyorsa elinizdeki kurulum cd si muhtemelen farkli bir islemci mimarisine aittir bende ilk baslarda bilmiyordum ama sitede bazi ibareler var
    https://www.debian.org/CD/http-ftp/

Adreste cd ve dvd olarak iki kısım var cd olani indirdiginde ek paket gerekli ise internetten indirerek kurulumu tamamliyor dvd ile olani ise direk dvddeki paketler ile kurulumu tamamliyor.Burda benimde takildigim nokta işlemci mimarisini yanliş secmem olmustu bende kuramamıstım.i386 linki altinda kurulum dvdsi ile i7 ve türevi bir pc ye kolaylıkla kurulum yapabilirsin ama amd veya daha dusuk sistemler icin farkli dvd kalıplari indirmen gerekiyor.Umarim yardimci olmustur.

• vmware tools'u bağladıktan sonra dizine girip VMwareTools-x.x.x-yyyy.tar.gz dosyasını masaustune kopyala, kopyaladığın tar dosyasına sağ tiklayip extract et.
    terminal açıp dizine git cd /home/desktop/username/vmware-tools-distrib sonra şu komutu gir.
    ./vmware-install.pl

çıkan bütün sorulara enter yapıp devam et.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.