Şimdi Ara

Dc vs marvel (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    +++++9999
  • quote:

Orijinalden alıntı: pes2012forever

Dc baya geri kaldığı için sinematik evrende herşeyi bir anda yapmaya çalışıyor. Bu yüzden ne olup bittiği belli değil. Hikaye yok.

Justice League'ye bakın çoğu karakterin solo filmi çıkmadan takım olarak film çıkardılar. Sonra karakterleri biraz olsun o filmde anlatmaya çalıştılar sıkıştırdılar vs oda olmadı.

Böyle başarılı olamazsınız zaten. Onu geçtim adamlarında tek umudu şu tüm takımı Superman'e daldıralımda biraz izlenme olur belki olmuş. Böyle bi filmdi yani.
    Bilgisayara format atmıştım IG serisi felan gitti. Tekrar okumak istiyorum bulabileceğim bir yer biliyomusun ?
  • Özelden attım.
  • quote:

+++++9999
    WM Thor vs BL Superman konusuna el atın
  • Ben superman konularına yorum atmıyorum artık. Hangi karakter olursa olsun Superman'e dokunamazki ehheğeğeğeğöğğğ yazıyorlar uğraşasım yok
  • umutcicen U kullanıcısına yanıt
    Karakterleri ve sembolize ettikleri şeyler farklı.Önemli olan da bu.

Marvel da ise bunu daha insani karakterler yapıyor.Açıkcası comics okuyosam öyle street level karakter falan okumak pek istemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben superman konularına yorum atmıyorum artık. Hangi karakter olursa olsun Superman'e dokunamazki ehheğeğeğeğöğğğ yazıyorlar uğraşasım yok
    Dokunamayacak karakterler varda Thor dokunur :D

Siege of Asgard'da bir insan çakma captain marvele ateş ediyordu silahla. Captain Marvel ben dokunulmazım diyordu sonra Thor gelip çekiçle bir koyuyordu nereye gittiğini bile görememiştim

Bence Supermane de dokunabilir. Ayak uydurmada zorlanır ama dokunur.
  • pes2012forever kullanıcısına yanıt
    Fanboy ya da hater damgasını yiyecegimi biliyorum ama bence jl filmi infinty wardan daha güzeldi.

• Shrimp6 S kullanıcısına yanıt
    Ciddimi yazıyorsun bunu
    Evet.Hatta jl filmi bittikten sonra herkes umut verici film dc iyi yolda falan dedi.İncelemeler falan gayet olumluydu.Ne zaman dünya çapındaki yaptıgı hasılat bir hayli düşuk oldu ve supermanin dudakları meselasi şaka konusu oldu film hep aklımızda olumsuz olarak kaldı.Eksikleri vardı fakat 10 uzerinden 7.5 verebilecegum bir filmdi rahatlıkla

Iw da ben mantık hatalarından ve güç orantısızlıklarından cok rahatsız oldum.Thorun halkı telef olmuş starlordla sidik yarıştırıyor hulk trip atıyor.dr strangei yenebilecek adam uzayda donuyor falan.Film de tek sevdiğim thanos du.O da elindeki 3 taşla berabrr toplasan planet+ level olan karakterlerden dayak yiyor.Captain amerika elini tutuyor.Bakma sende katılacaksın dediklrrime de o kadar hype oldu filme ve sonu öyle bitti ki kimse takılmadı böyle şeylere.Film bittikten sonra 7.5-8 puan verebilirdim ama şimdi max 6,5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shrimp6 -- 5 Eylül 2018; 12:12:27 >
    Yanlız infity warı 1 saat boyunca araliksız gömebilirim ha o kadar hayal kıriklıgı oldu bende.
    Kendimi nasıl haberdar etmişim nasıl becerdim beilmiyorum valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shrimp6 -- 5 Eylül 2018; 12:15:9 >
  • Film konusunda da Dc kötü degil okadar Man of Steel özellikle marvel filmlerinin bir çoğundan güzeldi.Ama justice league igrenç ötesi bir filmdi

• Marvel deyince akla bir çok karakter gelir. Ama DC deyince Superman Batman Flash Green Lantern ve biraz da Wonder Woman. Film olarak DC Marvel'a yaklaşamaz bile. Hikaye yazma bakımından DC daha iyidir diye düşünüyorum.

JL Hayatımda gördüğüm en kötü süper kahraman filmlerindendi. Ben o kadar söyleyeyim daha yoruma gerek yok :) Eleştirilerede bakarsan anlarsın

Hatta bu iki filmi aynı kefeye koyup tartışmak iw'ye hakarettir. Birini hataları var, her filmin olabilir. Diğerinin kurgusu yok. Saçma sapan bir film.
    https://www.rottentomatoes.com/m/justice_league_2017/
    https://www.rottentomatoes.com/m/avengers_infinity_war/

Açık ara bir fark var eleştri ve puanlardada zaten. Imdb'de aynı şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pes2012forever -- 5 Eylül 2018; 12:36:44 >

Hocam jl nin 2. Yarısı tüm comics sinema tarihinin en iyi kısmıdır bence.10 üzerinden 9,5.Superman haterları her ne kadar sevmese de ortada harika işlenen bir superman var.Onun dışında seri ve akıcı ilerleyen bir hikaye güzel yansıtılan karakterler ve ilişkileri(batman hariç) sağlam aksiyon sahneleri vb. şeyler var.Bu filmi sevmediysen ofansif algılama superman çok güçlü yaa 1 yumrukta yendi diyen tiplerdensindir.Filmin ilk yarısinın ortasından itibaren agırlasıyor film sıkıcı yerleri falan var.Tabi filmin eksiklikleri de var da en kötü film demek çok abartı.

Yok ya ben arkadaşlarımla gittim zaten kimse beğenmedi sorun benden kaynaklı değil Sen superman'i çok seviyorsun
    Benim de hayatında bir kere bile çizgi roman okumamış sadece dc ve marvel filmleri izleyen arkadaşlarım gayet de beğendiler.Gerçi onlar her şeyi begeniyor ama olsun.

Ben kendi bakış açımdan jl nin neden iyi infinty war ın neden kotü olduğunu açıkladım zaten senden de bekliyorum bi açıklalama

Bu emojiler ne kadar güzelmiş yeni keşfettim her mesajimdan sonra atacam

Söyledim ben zaten film Superman'in gelip adamları dövmesinden ibaret

Bu kadar eleştirmen, izleyen var ve sitelerdede JL yerin dibindeyken IW üstlerde yani bu açıklıyor zaten hangisi iyi hangisi kötü :)

Emojiler güzel bu arada en sevdiğim

Ha bu arada herkes marvel filmleri ile dc filmlerini kıyaslarken marvel açık ara önde lafını falan kullanıyor kesinlikle katılmiyorum.Demeniz gereken mcu dc sinematik universeden iyi buna katılırım kesinlikle.Fakat bi taraf 2008 bi taraf 2013 den beri filmler yapıyor.(cinematic universe filmlerinren bahsediyorum)

Genel olarak marvel ve dc filmlerine bakarsak (zaten dc 2000 den önce marvel ı katlar.2000 yılından önceki marvel filmlerinden sahneler isteyene yollarım bi kaç tane) dc filmde de daha öndedir.Öncelikle wb ve disneyi kıyaslayacağim öbür türlü bir süru filmler giriyor işin içine

Dc
    Batman 3lemesi
    Green lantern
    Man of steel
    Bvs
    Suicide squat
    Ww
    Jl

Marvel
    Ironman 1 2 3
    Thor 1 2 3
    Avenger 1 2 3
    Gotg 1 2
    Antman 1 2
    Captain amerika1 2 3

Bu filmlerden antman 2 hariç hepsini izleyen biri olarak

Batman 3 lemesi,ww.9 filmden 4 tane gerçekten kaliteli, 2 vasat üstu, 1vasat 2 de kötü film var dc tarafında

Marvel tarafında ise iron man 1,captain america winter soldier,gotg 1. 3 tane kaliteli filmleri bunlar.1 kötü filmleri(thor2).Vasat ve vasat üzeri de 11 film var.Dedigim gibi ant man 2 yi izlemedim.

Çok film yapmakla iyi film yapmak aynı olmuyor yapılan filmlerdeki ortalama kaliteye baktıgımızda dc önde gözüküyor.Tabi marvel fabrika gibi her sene aynı formülde filmler üretince insanlara hoş geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shrimp6 -- 5 Eylül 2018; 13:33:34 >

O batman filmlerinin DC sinematik evreniyle alakası yok. Tamamen ayrı bir yerde ve çok güzel bir 3' leme orası doğru :) Nolan farkıda böyle bir şey

Marvel' da Black Panther, Deadpool gibi çok güzel, kaliteli filmleri olan karakterlerde var onları saymamışsın.. X-Men' lere girmiyorum her biri yine çok iyiydi. :)

Bide Marvel tarafında yazdığın her film dc den iyidir.. :) ( Thor filmleri hariç onları beğenmedim ).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pes2012forever -- 5 Eylül 2018; 13:50:59 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.