Şimdi Ara

DayZ [ANA KONU] (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.144
Cevap
66
Favori
234.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AlaturkaMavzer

Arkadaşlar Dayz diyorsunuz da, yani neye göre Emek vereceğiz arkadaş grubuyla girip güzel bir seçim olsun. Yardımcı olun

http://www.twitch.tv/lirik

Şuan izleyebilirsin 3 kişi ilerliyorlar.Etraf kalabalık çatışma oluyor , son 5 dk da 2 ceset var.

Öldürdüler vurdular yazık oldu mermilere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HonanımDaber -- 8 Ocak 2014; 20:42:59 >

• Bir de dürbünlerdeki sıfırlama olayını da anlayamadım , ben adama kaç metre uzaktayım nerden bilip hesaplayıp da ona göre dürbünümü ayarlayıp atış yapcam ohoo ?
  • HonanımDaber kullanıcısına yanıt
    sen askerlik yapmadın heralde hocam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Balota havalannında 2 katlı askeri binalarda kesin M4 çıkıyor. Durmadan gir, çık yap kesin bulursun.

Bayadır gir çık yapıyorum yok.

Dün de m4a1 vardı mermi bulamadım boş silahla öldüm.Bugün de mermi fışkırıyor m4a1 yok hep aynısı oluyor.Mosin mermim de var ama mosin bulmak m4 den de zor nerden çıkacağı belli olmuyor.

balotaya en yakın pavlovanın altındaki military base de bulursun.

Saolasın burayı görmemiştim iyi oldu.

Arkadaşlar bir de üstünde vest filan olmayan adamı mosin ile göğsünden vuruyorum ve ölmüyor bu nasıl bişey ? Kafasından mı vurmam lazım adam az kalsın baltayla öldürecekti beni son saniyede çıktım da kurtuldum , kanım hala düzelmedi adam iyi baltaladı.

bi arkadaşın serum vermesi lazım sana. saline bag IV olanlardan. Kendi kendine yapamazsın çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanpasa78

sen askerlik yapmadın heralde hocam :D

Yok yapmadım yaş 20 daha ama ne bileyim beni balotada havaalanındaki kulede tek atışta vuran sniperlar tam olarak sıfırlamayı doğru mu yapıyolardı yani ?Mesafeyi nerden biliyorlar , havaalanını yukardan gören tepe çok uzakta baya uzakta yani.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Balota havalannında 2 katlı askeri binalarda kesin M4 çıkıyor. Durmadan gir, çık yap kesin bulursun.

Bayadır gir çık yapıyorum yok.

Dün de m4a1 vardı mermi bulamadım boş silahla öldüm.Bugün de mermi fışkırıyor m4a1 yok hep aynısı oluyor.Mosin mermim de var ama mosin bulmak m4 den de zor nerden çıkacağı belli olmuyor.

balotaya en yakın pavlovanın altındaki military base de bulursun.

Saolasın burayı görmemiştim iyi oldu.

Arkadaşlar bir de üstünde vest filan olmayan adamı mosin ile göğsünden vuruyorum ve ölmüyor bu nasıl bişey ? Kafasından mı vurmam lazım adam az kalsın baltayla öldürecekti beni son saniyede çıktım da kurtuldum , kanım hala düzelmedi adam iyi baltaladı.

bi arkadaşın serum vermesi lazım sana. saline bag IV olanlardan. Kendi kendine yapamazsın çünkü.

Yok valla arkadaş filan hikaye o bana baltayla girişen adam mesela , friendly dedim der demez baltayı çıkardı zor kaçtım , manyak dolu etraf.

Dün de balota havaalanında bi kız öldürdü beni , eller yukarı yere yat filan dedi hiçbişeyim yok , bırak da yerdekileri toplayayım dedim bi 30 sn filan konuştuk ama sonra sorry dedi vurdu.Burda anlamadığım tek başına balota havaalanına dalıp milleti nasıl çatır çutur öldürüyor , üstü başı yelek filan silahtaki attachlar filan kız 1 haftadır ölmemiş heralde çözemedim milleti.

Yine dün , deliler gibi loot yapmışım günlerce yetecek yemek su var ama mermi yok , ormanda oturmuş yemek yiyorum tam arkamdan bi adam i got you dedi kaçmaya çalıştım ama vurdu.Paranoyak oldum artık oturup yemek yiyemiyorum sürekli etrafıma bakıyorum.Artık kimseye güvenmiyorum kanım da yavaş yavaş eski haline gelir biraz yemek yerim filan.

• Dizüstü bilgisayarda oynayan arkadaşlar hangi ekran kartlarına sahip? hangi ayarlarda oynuyorlar.

Ayrıca gpu_MaxFramesAhead ayarı tam olarak ne işe yarıyor? 1000 den 1 e almak yüksek bi fark gibi göründüğü için yapmadan öğreneyim dedim açıklaması yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1312K -- 8 Ocak 2014; 22:21:24 >
  • Şuan serverlara reset gelmeden item spawn olmadığı için millet server hopping yapmak zorunda kalıyor. O kız o itemleri 1 saatte dizer. vyborun doğusundaki military base gidersin yada pavlova altındaki military base e. Server hopping ile üstüne kamuflajından yeleğine kaskına maskesine silahına mermisine kadar dizersin. Kuzey batıda havaalanı var mesela 3 server değiştir. 500 mermiden aşağı çıkmazsın. Ama zaten çok mermi kasmanın alemi yok. Öldüğün an puff. Öldükten sonra 1 saat içinde eski donanıma sahip olabilirsin çok değil. Yön belirlemede sıkıntı çekmiyorsan rota söylim sana.

Öldürüldün ve elektra da doğdun diyelim. ilk işin hiçbir binaya girmeden itfaiye binalarına koşmak olsun. Pistol ve şarjörü bulursan balta bulana kadar korunursun. Elektradan chernoya yardırarak chernonun doğusunda giriş yapman lazım ve bir inşaat göreceksin. Bu binada bütün çantaların spawn olma olasığı vardır, yiyecekte vardır. Burdan çanta ve yicek alıp hemen sahildeki TEC binasına dalacak balta ve mosin varmı bakacaksın. Yok mu? Moral bozmuyoruz ve pavlovanın altındaki military base e chernonun kuzeyinden doğru yardırıyoruz. Burada server lootlanmamışsa kesinlikle silah ve mermi bulursun. Lootlanmışsa server hopping yapıyorsun. Silahını aldın. Çıkıyorsun buradan kuzeye pavlovayı geçip zeleno şehrine yol alıyosun. Zeleno da girişte bir askeri bölge daha vardır. Burayı talan edip doğru kuzeye vyborun doğusuna yardırıyosun. Orayıda lootladın artık hazırsın.

Edit: Kanın 3500 birim altına düşmüşse yiyecekle yükselmez. Saline bag IV yada kan nakli gerekir bunlar içinde güvenilir adam şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 8 Ocak 2014; 22:18:13 >

• Oyunu tunngle'dan oynayan var mı benim gibi? 2 yıl sonra tam sürüme geçecek oyuna şimdiden para verip sıkılmak istemeyenler varsa benim gibi beraber takılabiliriz
  • quote:

Şuan serverlara reset gelmeden item spawn olmadığı için millet server hopping yapmak zorunda kalıyor. O kız o itemleri 1 saatte dizer. vyborun doğusundaki military base gidersin yada pavlova altındaki military base e. Server hopping ile üstüne kamuflajından yeleğine kaskına maskesine silahına mermisine kadar dizersin. Kuzey batıda havaalanı var mesela 3 server değiştir. 500 mermiden aşağı çıkmazsın. Ama zaten çok mermi kasmanın alemi yok. Öldüğün an puff. Öldükten sonra 1 saat içinde eski donanıma sahip olabilirsin çok değil. Yön belirlemede sıkıntı çekmiyorsan rota söylim sana.

Öldürüldün ve elektra da doğdun diyelim. ilk işin hiçbir binaya girmeden itfaiye binalarına koşmak olsun. Pistol ve şarjörü bulursan balta bulana kadar korunursun. Elektradan chernoya yardırarak chernonun doğusunda giriş yapman lazım ve bir inşaat göreceksin. Bu binada bütün çantaların spawn olma olasığı vardır, yiyecekte vardır. Burdan çanta ve yicek alıp hemen sahildeki TEC binasına dalacak balta ve mosin varmı bakacaksın. Yok mu? Moral bozmuyoruz ve pavlovanın altındaki military base e chernonun kuzeyinden doğru yardırıyoruz. Burada server lootlanmamışsa kesinlikle silah ve mermi bulursun. Lootlanmışsa server hopping yapıyorsun. Silahını aldın. Çıkıyorsun buradan kuzeye pavlovayı geçip zeleno şehrine yol alıyosun. Zeleno da girişte bir askeri bölge daha vardır. Burayı talan edip doğru kuzeye vyborun doğusuna yardırıyosun. Orayıda lootladın artık hazırsın.

Edit: Kanın 3500 birim altına düşmüşse yiyecekle yükselmez. Saline bag IV yada kan nakli gerekir bunlar içinde güvenilir adam şart.

Çok iyi anlatmışsın eyvallah güzel rota bundan sonra bunu yaparım.Şuan chernodayım ama asıl problem benim oyunu torrentten çekmiş olmam .Tunngle ile düşük ping oynadığım tek server var o da 30-40 kişi filan oluyor , geçiş yapacağım bir server yok şuan ve serverda çok rus var , millet birbirini katlediyor , 2 kişi gezene ne zaman denk geldim hatırlamıyorum bile o yüzden kan olayını yapmam çok zor serverda kısır döngü var millet öle öle bandit moda geçmiş bana olduğu gibi.

Çantamı bulunamayacak bi yere atıp gidip kendimi öldürsem sonra dönüp çantamı mı alsam acaba , kaç dk yerde duracağını bilsem yapardım ölünce spawnlar belli sonuçta.Yada böyle kansız kansız gittiğim yere kadar gitmeye çalışırım.

pediadan kan hakkında "A player will naturally regenerate blood if he is kept well-energized and hydrated by eating and drinking fluids. As a result, his blood will increase as soon as the following requirements are met:"

Slow Regeneration (1blood/second):
    Energy > 3500
    Water > 3000

Full Regeneration (3blood/second):
    Energy > 5000
    Water > 3500

"

Yazıyor , bu enerji ne çözemedim ama my stomach stuffed diyor suda eksiğim olabilir belki seviyesini bilemiyorum yazmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablomania

Oyunu tunngle'dan oynayan var mı benim gibi? 2 yıl sonra tam sürüme geçecek oyuna şimdiden para verip sıkılmak istemeyenler varsa benim gibi beraber takılabiliriz

Valla gel buluşalım , chernodayım şuan ama oyunda değilim baltalı bi manyaktan çıkarak kurtuldum kan kaybettim , ekran gri biraz ,saline bulup bana kan enjekte etmemiz lazım.2 kişi olmak büyük avantaj herkes tek geziyor bandit dolu etraf.

Şu serverdayım ; 5.9.54.167 Port 25010
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1312K

Dizüstü bilgisayarda oynayan arkadaşlar hangi ekran kartlarına sahip? hangi ayarlarda oynuyorlar.

Ayrıca gpu_MaxFramesAhead ayarı tam olarak ne işe yarıyor? 1000 den 1 e almak yüksek bi fark gibi göründüğü için yapmadan öğreneyim dedim açıklaması yok.

Radeon 6470m ile oynuyorum disable olanları disable ettim olmayanları da very low a getirdim , rahat oynanacak kadar fps alıyorum.Görüntü leş ama napalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HonanımDaber -- 8 Ocak 2014; 22:41:35 >
  • http://strawpoll.me/980758 beyler bi oylayın be
  • Beyler oyunda M4A1 buldum ama tarzım değil revolver takılıyorum eğer silaha ihtiyacı olan varsa beni bulsun.

Eklentileri:

ACOG Optics
    M4 Buttstock CQB
    ATLAS Bipod
    M4 Handguard MP
    Weapon Flashlight

Şarjörler:
    30Rnd STANAG (coupled)
    40Rnd 5.56mm CMAG
    129 adet mermi ( 1 tanesini yanlışla sıktım)

Kordinatlarım: 118 029

EDİT: Anasını satayım böyle bi bug yok arkadaş oyuna tekrar girdim ve you are dead yazdı bu nasıl olabilir!
    steam:gkmn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackPierre -- 9 Ocak 2014; 7:06:28 >
  • HonanımDaber kullanıcısına yanıt
    balota da apartmanlardan birinin balkona çıkıp hangarın önünde belirledğim bi hedefe atış talimi yapmıştım. mesafe 400 m den uzak olmasına rağmen 400 nişangahı 400 metreye ayarladım mecburen 1 m sağına soluna düşüyor ama tam isabet yaptığımda oluyordu. birde rüzgarın mermiye etkisi oluyor ona da dikkat etmek lazım nişan aldığın yerde otlar falan varsa bunuda dikkate almanı tavsiye ederim.

Bu arada arkadaşlar loot'u tamamladıktan sonra yapacak bişey kalmıyor. Balota dayım su aralar steam den ekleyin birlikte oynayalım ts3 skype falan ne gerekiyorsa var. steam id: ozanto1
  • Arkadaşlar sizede hep kötü banditler denk gelmiş elektroda bi cesetten pistol bulmuştum fire stationa gittim mermi vardır diye kapıyı açmamla adam sesi duymam bir oldu f2 ye bas dedi sonra ellerimi bağladı pistolün varmış ama mermisi yok dedi charcoal tabletlerini alıyorum pistol şarjörü veriyorum dedi kelepçemi açtı ve bastı gitti bende el salladım böyle iyi banditlerde var oyunda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackPierre

Beyler oyunda M4A1 buldum ama tarzım değil revolver takılıyorum eğer silaha ihtiyacı olan varsa beni bulsun.

Eklentileri:

ACOG Optics
    M4 Buttstock CQB
    ATLAS Bipod
    M4 Handguard MP
    Weapon Flashlight

Şarjörler:
    30Rnd STANAG (coupled)
    40Rnd 5.56mm CMAG
    129 adet mermi ( 1 tanesini yanlışla sıktım)

Kordinatlarım: 118 029

EDİT: Anasını satayım böyle bi bug yok arkadaş oyuna tekrar girdim ve you are dead yazdı bu nasıl olabilir!
    steam:gkmn

Bende de bi kere oldu servera girince direk you are dead dedi. Hiç bozuntuya vermeden çıktım serverdan hemen başka servera girdim karakterim yasiyodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 9 Ocak 2014; 11:34:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Başka servera girince deniz kenarından başladım tekrar ev ev dolanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackPierre

Başka servera girince deniz kenarından başladım tekrar ev ev dolanıyorum.

Bana da merdivenden inerken you are dead oldu 2 kere , görür görmez çıkıp aynı serverda oyuna girdiğimde ölmemiş olarak devam ediyordum , hatta birkaç defa inşaat gibi bi binanın merdivenlerini çıkarken bacağım kırıldı o binada bi bug var hep oluyor , hemen çık gir yapınca binanın dışında normal şekilde devam etmiştim.

Belki ben oyunu torrentten çekip tunngle ile oynadığımdan böyle oluyor olabilir ama bi daha olursa görür görmez çıkıp aynı serverda girmeyi dene , bi daha you are dead görürsen yine dene birkaç defa dene olmazsa respawn çekersin.

• Dün acayip olaylar yaşadık hoşunuza giderse yaşadığımız olayları yazmaya devam ederim

3 arkadaşız : 2 kişi sniper full teçhizat - 1 de m4a1 full teçhizat

Herneyse yemegimizi suyumuzu ayarladık balota da çıktık daga bekliyoruz ben arkadaşla etrafı kesiyorum m4a1 li arkadaşda arkamızı tutuyor serverdada 7 kişi var 3 ü biziz zaten her neyse ileriden baktım balota havalimanında girişteki hapishaneli olan binanın kapısı kapalı şimdi kapısı kapalı olan bina her zaman riskli ve tuzak içeriyo olabilir neyse dedim gelin bir bakalım indik binanın önüne tam binanın önündede hangar var biz 2 arkadaş sniper ile yattık kapıya nişan aldık öteki m4a1 li arkadaşda kapıyı açıp kaçacak açmasıyla birlikte içeriden üzerimize mermiler yağmaya başladı tam kestiremedim ama en az 2-3 kişi vardı yaklaşık 200-300 mermi attılar kapıdan ama tutturamıyolar iyi yere yatmışız sonra tekrar kapıyı kapattıp üst kata çıktılar biz tekrar açtık bunlar korkudan serverdan çıkmışlar 1 tanesi de tam çıkacakken kafasına sıkıp öldürdük :D baya bir loot kaldırmıştık ondan

aynı gün bir diğer olay ise 37/40 servera girdik sniper arkadaşla beraber cherno da hastanenin orada loot yapıyoruz çatılara çıkıp etrafı kesiyoruz felan derken ben bir ayak sesi duymamla yine mermiler akmaya başladı tam chernoda ortada hani bacalı fabrika varya onun oradan sıkıyolar ama adam yere yatmış göremiyoruz ben baya bir yaralandım chernodaki itfaye ye kadar koştuk ama 3-4 kişi var bildigin sağdan soldan kurşun geçiyo hani dönüp sıkacak vakit bırakmazlar neyse gittim itfayede bandaj yaptım kan verdi arkadaş felan toparladım çıktık arkadan itfayenin adamları arkalıycaz güya bir bina var fabrikanın yanında ama fazla yüksek degil dedim gel şuraya çıkalım aşagıyı keser adamları vururuz çıktık aradan 2 dk geçti adamlar cherno nun en yüksek binasına çıkmış (bina dedigim yine fabrika up uzun bir merdivenle çıkılıyor chernonun uçak düşmüş harabeye dönmüş evin yakınındaki uzun fabrika işte) 3 kişi ellerinde m4a1 bir tarıyolar çatıyı açık hedef olduk m4a1 çok sekiyor ama 3 kişi tarayınca baya bir yara aldık arkadaş o panikle aşagı ineyim derken yaralanıp merdivende bayılıp öldü bende direk çıktım oyundan başka servera geçtim aklımca yer degiştiricem tekrar aynı servera girip adamları vurucam herneyse indim o binadan gittim daha yüksek bi yere o adamları görebilecegim ve tekrar aynı servera girdim girdim ama girmez olaydım zoomu açtım karşıyı kesiyorum 1 kişi gördüm ama tam gözükmüyo vurulabilecek gibi degil bendeki de şans ya arkamdan başka bir herif sen gel sniper ile beni vur çapraz ateşte öldüm gittim tahminimce o sniper ı da o ateş sessinden sonra indirmişlerdir

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.