Şimdi Ara

DayZ [ANA KONU] (214. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.144
Cevap
66
Favori
234.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Praétorian

Oyunda daha 1 mermi atamadım.Silah buluyorum mermi olmuyor,mermi buluyorum silah olmuyor falan.Mosin var şuan ama mermi yok.Hangi mermi takılıyor Mosin'e

7 62 ile hocam. Demir benzeri kutularin icinden cikiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkey Server vardı ona noldu ? server listemde çıkmıyor.favorilere eklemiştim ordada yok. yardım lütfen. birde oynadığınız güzel serverlerı yazarmısınız
  • Ulan DICE veya infinity ward her sene fırından ekmek çıkarır gibi oyun çıkarıyor, bunlar hala bir experimental versiyonunu tamamlayamadılar. Ondan sonra eleştirince suçlu oluyoruz.
  • oyuna girdim karakter bıraktığım yerde bomboş yine ayakkabı bile yok çok güzel oyun hemen gidip yenilerini toplayım
  • arkadaşlar bende standalone oynayan acemilerden birisiyim. steam id: kayasaral isteyen arkadaşlar ekleyebilir.
  • Beklemekten başka çare yok, bu senede adam etmezlerde haram zehir zıkkım olsun. Hoş kalabalık grupla her türlü zevkli oluyorda, tek başına işkence oyun tamamlanmazsa
  • pre alphada yapacaklari butun satislari yapinca adamlarinda pek gelistiresi gelmiyor sonuc olarak artik gelistirseler bile zaten parayi aldik extra birsey olmaz diyorlar cikar guden elemanlar. bende alcam ama alfa beta bittin sambi oyun olsun diye bekliyorum. suc adamlarda deyil alphada alanlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

pre alphada yapacaklari butun satislari yapinca adamlarinda pek gelistiresi gelmiyor sonuc olarak artik gelistirseler bile zaten parayi aldik extra birsey olmaz diyorlar cikar guden elemanlar. bende alcam ama alfa beta bittin sambi oyun olsun diye bekliyorum. suc adamlarda deyil alphada alanlarda

Tipkisinin aynisini bugün kuzene demiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mind of a madman -- 7 Haziran 2014; 6:47:33 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar dayz alıcamda 30 dolar şimdi steamdan okadar paraya almak istemiyorum arma 2 alıp modunu oynasam nasıl olur yani arada belli farklar varmı arma mod çokmu kötü arma modda güncellemeler hala devam ediyormu bilgilendirirseniz beni lütfen
  • Steam'de arama yerinde Dayz yazınca 30 dolarlık Dayz çıkıyor bu oyun Standalone mu oluyor? Yanında bir şey yazmıyor sadece Dayz yazıyor ondan soruyorum. Bir de ARMA II: Dayz Mod diye bir şey var ikisi arasındaki fark nedir?
  • Dayz arma 2 nin modu olarak çıktı sonra Dean Hall kendi oyununu çıkardı. Yani şuanda almanız gereken Dayz Standalone
  • ama 30 dolar biraz fazla geliyor bana yani arma 2 alıp dayz oynamak daha iyi geliyo farklar ne ? yani arma modunda oynayan yokmu arma modu kapandımı
  • woldar kullanıcısına yanıt
    Hayır kapanmadı.Oynayanıda vardır baya. Güncelleme alıyor mu bilmiyorum oynayan arkadaşlar aydınlatırlar birazdan
  • bildiğim kadarıyla dayz mod artık güncelleme almıyo ama dayz modun modları hala gelişmeye devam ediyo.
  • peki güzelmi arma mod yani ben 30 dloar vermek istemiyorum 13 dolar verip arma 2 alıp modunu oynamak daha mantıklı gelliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: woldar

peki güzelmi arma mod yani ben 30 dloar vermek istemiyorum 13 dolar verip arma 2 alıp modunu oynamak daha mantıklı gelliyor

rust veya h1z1 bekle bence. arma 2 sürekli indirime girdi. bence şu haliyle okadar para verilmez. rust baştan yapıldığı için o da çok güzel olabilir ilerdehttp://playrust.com/ burda yeni haliyle ilgili bilgiler var.
    h1z1 ise 20hazirandan önce çıkmaz büyük ihtimal. dayzye herhangi bi taşıt ve sığınak(çadır,üs,kulübe herneyse) gelmeden almayın bence. en azından bir bisiklet ve çadır gelsin diye bekleyin. şu haliyle zevk almak için en az 5-6 kişilik bi grup bulmanız gerekiyo. en azından ölürseniz kaybettiklerinizi saklayacak birileri olur busayede.
    ha buarada dayznin zombilerle bi alakası kalmadı artık. yani zombili bişeyler hayal ediyosanız dayzyi unutun derim. duvardan geçmesinden bahsetmiyorum, zombiler hiç yakışmıyo bu oyuna. sadece ayak bağı oluyolar. hiçbi şekilde amaca hizmet etmeyen gereksiz yapay zeka olarak duruyolar oyunda.

• Ara sıra konuya gelip bakıyorum ve DayZ'yi sadece Standalone'da oynayan arkadaşların oyun hakkında olumsuz düşüncelerini görüyorum. Eğer imkanınız varsa ki bi ara bayağı düşmüştü Arma 2 Dayz Mod'u da bi denesinler. Ben de Standalone oynadım ve kabul ediyorum birçok eksiğini ve hatasını. Ama bu oyuna bu kadar beklenti yapılması bence Modu oynayıp beğenenler tarafından oldu.
    Bir de şu var, Mod içinde modlar var :) Yani Arma2'nin çıkardığı normal Dayz Mod yanında, Epoch, Origins, Namalsk, Owerwatch vs. farklı deneyim sunan modlar var. Ben özellikle Epoch modu tavsiye ediyorum ki hala arkadaşlarla Standalone değil de bu modu oynuyoruz. Modda yapılacak birçok şey olduğu için sarıyo.
    Örneğin;
    - Trader City denilen ticaret yapılabilen yerler var. Sahip olduğunuz herşeyin bir fiyatı var. Altın, gümüş, bronz karşılığında. Buralarda da Silahlar, araçlar, inşaat malzemeleri, yiyecek içecek, kıyafet, çanta vs. bir çok eşya satın alabiliyorsunuz.
    - Daha sonra oyunda Base (üs, ev artık nasıl çevirirseniz) inşa etme imkanı var. Craft sistemi ile ağaç kesip odun elde edip bunun sonunda tahtadan kapı duvar yapabiliyorsunuz. Tabi kapı duvar işin basit kısmı. İnşa edebilecek çok farklı şeyler var. Örneğin farklı bişey olarak oyunda jeneratör var. Satın da alabiliyorsunuz veya karşınıza çıkabiliyor. Bununla yaptığınız binanızı da aydınlatabiliyorsunuz.
    - Kilit sistemi var oyunda. Eğer araç satın alırsanız, size anahtar veriliyor ve kitleyip aracı koruyabiliyorsunuz. Ayrıca base için yaptığınız kapılara da kilit koyabiliyorsunuz. Otomatik oalrak bir şifre veriyor onu girince açılıyor anca kapı. Aynı şekilde oyunda kasalar da var. Bunun içinde istediğiniz herşeyi saklayabiliyorsunz. Tabi belli kapasiteleri var. Bunların da kendiliğinden kilidi var. Kasayı kurunca size şifre veriyor.
    - Oyunda bir de rastele görevler çıkıyor. Görevlerde NPC (Bot, bilgisayar)'lerle kapışıyorsunuz. Bu görevlerin aslında küçük bi hikayesi var denilenebilir. Mesela inşaat malzemesi taşıyan bir askeri kamyon devrildi, asklerler etrafında onu koruyor. Saldır ve eşyaları al deniliyor. Görevler bazen silah taşıyan helikopter, sağlık malzemesi taşıyan kamyon gibi farklı şeyler oluyor. Aslında modu bu kadar zevkli yapan yanı bu görevler. Hem ihtiyacınız olan eşyalara kısa sürede ulaşma şansınız oluyor. Hem de sizi oyalıyor. Tabi ki görevler kolay olmuyor. NPC'lerin zor olması yanında göreve giden sadece siz olmuyorsunuz :) diğer oyuncular da geliyor. Bazen tüm NPC'leri öldürüp etrafı temizleyip tam herşeyi alacağım derken başka oyuncular gelip, sizi öldürüp üstüne konuyolar. Zevkli bir kapışma oluyor aslında.
    - Eşyaları altın,gümüş,ve bronz karşılığında alabilidğimizi söylemiştim. Bunları sattığımız eşyalardan, bazen görevlerden, bazen diğer oyunculardan :) bir de bazı sunucularda maden veya içi değerli maden dolu kayalar var. Bunları balyoz veya motorlu testere ile parçalayıp kolay yoldan alabiliyoruz. Ama bunları bulmak zor.
    - Ayrıca oyunda yaptığınız hareketlere göre insanlığınız değişebiliyor. Onun bir barı var diyelim. Belirli yerden sonra oyunda kahraman veya haydut olabiliyorsunuz. Bu da bi ayrıcalık tanıyor mu ? Evet. Bu iki rütbe için diyelim. Ayrı ticaret merkezleri var ve illa haydut veya kahraman olmanız lazım oradan alışveriş yapmanız için. Oralarda ise daha üstün araçlar ve silahlar satılıyor. Örneğin makineli tüfek taşıyan helikopter veya zırhlı ve makineli araç gibi.

Arkadaş sormuştu doluluk oranı ne oluyor diye. DayZ [ANA KONU]
    Resim bende önizleme olarak gözükmüyor nedense sizde de öyleyse buyrun linkihttp://i.imgur.com/8D0cASE.png

Kısacası DayZ'ye Standalone'da başlayıp yargılayan arkadaşların bir de imkanları varsa Arma 2 Dayz Mod, özellikle de Epoch Mod'u denemelerini tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufevzi -- 7 Haziran 2014; 20:45:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

quote:

peki güzelmi arma mod yani ben 30 dloar vermek istemiyorum 13 dolar verip arma 2 alıp modunu oynamak daha mantıklı gelliyor

rust veya h1z1 bekle bence. arma 2 sürekli indirime girdi. bence şu haliyle okadar para verilmez. rust baştan yapıldığı için o da çok güzel olabilir ilerdehttp://playrust.com/ burda yeni haliyle ilgili bilgiler var.
    h1z1 ise 20hazirandan önce çıkmaz büyük ihtimal. dayzye herhangi bi taşıt ve sığınak(çadır,üs,kulübe herneyse) gelmeden almayın bence. en azından bir bisiklet ve çadır gelsin diye bekleyin. şu haliyle zevk almak için en az 5-6 kişilik bi grup bulmanız gerekiyo. en azından ölürseniz kaybettiklerinizi saklayacak birileri olur busayede.
    ha buarada dayznin zombilerle bi alakası kalmadı artık. yani zombili bişeyler hayal ediyosanız dayzyi unutun derim. duvardan geçmesinden bahsetmiyorum, zombiler hiç yakışmıyo bu oyuna. sadece ayak bağı oluyolar. hiçbi şekilde amaca hizmet etmeyen gereksiz yapay zeka olarak duruyolar oyunda.

Rust baştan yapılıyor derken hocam, eski garip oyunu iptal mi ettiler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

quote:

link vermiştim mesajda burayada koyim. linke tıklarsan yeni rustı görebilirsin. baştan yeni oyun yapıyolar. eski oyun iptal, artık geliştirilmiyo.
    http://playrust.com/

önceki ile farkı daha detaylı çevre, animasyonlar, crafting, inşa etme. gelişmiş grafikler, daha yüksek performans. daha düzgün yapay zeka. daha fazla çeşit eşya, daha büyük map, değişik hava şartları, çöl, orman, karlı sopuk bölge, yeil ova gibi farklı mekanlar vs. vs. gidiyo. ben takipteyim şahsen. çok güzel görünüyo şuana kadar

eğer rusta sahipseniz steamden experimental ı seçerek görebilirsiniz yeni şeyleri.

mesela yeni rust ormanları:http://files.facepunch.com/petur/2014/06/2014-06-05_11-08-14.mp4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 7 Haziran 2014; 23:56:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

quote:

link vermiştim mesajda burayada koyim. linke tıklarsan yeni rustı görebilirsin. baştan yeni oyun yapıyolar. eski oyun iptal, artık geliştirilmiyo.
    http://playrust.com/

önceki ile farkı daha detaylı çevre, animasyonlar, crafting, inşa etme. gelişmiş grafikler, daha yüksek performans. daha düzgün yapay zeka. daha fazla çeşit eşya, daha büyük map, değişik hava şartları, çöl, orman, karlı sopuk bölge, yeil ova gibi farklı mekanlar vs. vs. gidiyo. ben takipteyim şahsen. çok güzel görünüyo şuana kadar

eğer rusta sahipseniz steamden experimental ı seçerek görebilirsiniz yeni şeyleri.

mesela yeni rust ormanları:http://files.facepunch.com/petur/2014/06/2014-06-05_11-08-14.mp4

Ne guzel bir haber oldu bu hocam, eski dupeduz sacmalikti zaten, biraz oynayip kaldirmistim.
    Tesekkurler, experimental' i kuruyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.