Şimdi Ara

Dashboard Update Hatası Yardım Lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sevdiğim bir arkadaşım AC:Brodherhood discini cihaza takınca update yapayım mı diye sorusuna tamam dedikten sonra cihaz update i yaparken kapanıp açıldıktan sonra "can't read the update from the disc. please reinsert the disc to continue update" diye hata mesajı vermiş. Cihazı kapatıp açınca da aynı hatayı veriyormuş. Cihaz FW li.

link verdim ordan son update i indirdi. usb den denedi gene aynı hatayı vermiş. cd ye yazdırarak denedi olmamış. Şimdi ne yapmak lazım yardımcı olabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartok -- 10 Aralık 2010; 21:04:23 >

• AP2.5 koruma sistemi var o oyunda patch yapıp oynamanız lazım ya da en son fw yi attırmanız gerekiyor.
  • Tamam hocam oyundan vazgeçtik. Dashboard güncellemesini yapamıyoruz. Dashboard açılmıyor yukarıda yazdığım hep aynı hatayı veriyor.
  • oyunu oynayamamaktan ziyade , oyunu hdd ye attıktan sonra , update etmemi istermisin diye sordu , bende herzamanki gibi evet dedim ancak yukarıda yazan mesaj gelıyor ekrana ve öylece kalıyor. cihaz ntsc-j ve 2005 yapımı. oldukca eski bir cihaz, birkaç ay önce dvd rom unu değiştirerek yeni oyunları oynayabilir bir hale getirtmiştim , ancak bu işlemi yapan arkadas bir daha bu versiyon cihazlar icin upgrade olayının olamayacağını , ancak bu şekilde de her zaman oyunları oynayabilecegimi söylemişti-ki gercekten de tüm oyunları sorunsuz acıyordu. benım endişem artık bu cihaza update yani firmware de atılamama riski varmı ? yani cihaz çöp olmuş olabilirmi ?
  • DVD sürücüsü ne marka?
  • philips sanırım. Cok bilgili değilim bu konularda ancak aklımda böyle kalmış.Bakabileceğim bir yer varsa sökmeden cihazı bakıyım ?
  • HATALI GÜNCELLEMEYİ SİLMEK İÇİN

1. Xbox360'ı kapatın
    2. SYNC düğmesine basın ve bırakmayın (Xbox360'ın üzerindeki yuvarlak tuş)
    3. Düğme hâlâ basılıyken Xbox360'ı açın. (SYNC'ı bırakmayın)
    4. Konsol tamamen açılana kadar SYNC'ı basılı tutun.
  • bu arada hata kodu : 22FB-3080-2200-0700-C000-0034
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

HATALI GÜNCELLEMEYİ SİLMEK İÇİN

1. Xbox360'ı kapatın

Cevabınız icin teşekkür ederim ancak ya ben yapamadım, yada yöntem işe yaramadı. SYNC tusu kolları tanıtmamıza yarayan tuş diye biliyorum, acma kapama tuşunun hemen üzerindeki küçük tuş. xbox kapalıyken ona basık tutarak xbox ı actım ve hiç bırakmadım ancak önce ekranda xbox yazıyor ( yeni arayüzle ) daha sonra ekran acılamadan yukarıdaki hatayı verıyor ve herhangi bir tuşda yok ( back, accept vs ) :(

• Aşağıdaki güncellemeyi indirin. ZIP'in içindeki klasörü ve dosyayı olduğu gibi USB'ye atın.
    http://download.microsoft.com/download/1/4/6/146DC573-E0D9-4357-9D85-5A7DEC443050/systemupdate.zip

Xbox'ı USB takılıyken çalıştırın. Güncelleme yaparsa tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 10 Aralık 2010; 22:45:56 >
  • hemen deniyorum, sonucu belirtirim. çok teşekkürler.
  • Maalesef hiçbir değişiklik olmadı ? :( sizce başka türlü nasıl kurtarılabilir ?
  • Son olarak, harddisk vs hepsi sökülüyken usb ile güncellemeyi denediniz mi?

Bu da olmazsa yeni bir güncelleme beklemekten başka çare yok. Önceden olsa dışarıdan müdahaleyle güncelleme yapılır diyecektim; ama artık bu mümkün değil.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y -- 29 Ocak 2021; 23:38:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirldPrN

http://www.ixiroyun.com/wp-content/uploads/2009/08/xbox-360.jpg Bu resimdeki sol alttaki küçük yuvarlak tuşa (Power düğmesinin üstünde) basılı tutun ve hala o tuşa basarken xbox'ı açın, konsol tamamen açılana kadar bırakmayın demek istemiş C.R.U.I.S.E.R . Bunun sorununu çözmesi lazım. Sen Xbox'ı kapat o SYNC tuşuna basmaya başla, xbox'ı aç, hiç elini çekme o SYNC tuşundan xbox tamamen açılana kadar.

dediğiniz işlemi yakaşık 1 dk boyunca yaptım, xbox acılamıyor ve ekranda hata koduyla beraber kalıyor.uzun süreli bastım özellıkle belki beklemem gerekir diye ancak maalesef bu da sorunu çözmedi :(

• AC BH oyununun indirdigim versiyonunu bu sefer başka bir siteden tekrar indirdim , bu sefer update işlemini tamamladı ve su an bir problem gözükmüyor.İlgilenen herkese teşekkür ederim.
  • arkadaşlar benim başka bir sorum var. benim xbox 1,75 fw li. eski dashborda sahiptim. ap25 koruması için 2 güncellemeyi usb den yapıp yeni dashborda oynamaya başladım. uzun zamandır lda ive a girmiyorum. hatta kinect bağlayıp kinect adventures oyununuda oynadım. bu gün live a girmek istediğimde güncelleme istedi. ben de onaylamadan çıktım. eğer güncelleme yaparsam ap 25 koruması tekrar etkin olacak mı? bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. live a girmek istiyorum ama ap25 aktif olacaksa kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyDeS -- 11 Aralık 2010; 18:04:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

HATALI GÜNCELLEMEYİ SİLMEK İÇİN

1. Xbox360'ı kapatın

ilk önce tüm siteleri iyice bir okudum. hiç bir bilgi yok.
    arkadaşın dediğini yaptım. olmadı.
    10 dakika sonra bir daha deniyeyim dedim. sync tuşu iki aşamalı sanırım. daha sert bastırdığımda 2. tık sesini duydum.
    cihaz açıldı aynı hata kodu vardı DVD'yi taktım (sniper elite v2)
    Appyling update dedi ve düzeldi.

yaklaşık 1 buçuk saat uğraştıktan sonra oldu.

Darısı başınıza.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.