Şimdi Ara

DARK EvoPad R9720 ★Codegen Ultimix99 ★PiPo Max M1 ANAKONU/İNCELEME/DESTEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
7
Favori
25.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  DARK EvoPad R9720 ★Codegen Ultimix99 ★PiPo Max M1 ANAKONU/İNCELEME/DESTEK

"Codegen Ultimix99" ve "PiPo Max M1" birebir R9720 nin aynısı olup farklı isimler altında çıkarılmış tabletlerdir.

"Codegen Ultimix99"

"PiPo Max M1"

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3G MODEM İLE BAĞLANTININ SAĞLANMASI: Sonuç: APN Profili oluşturularak 3G bağlantısı sağlanmıştır.

Sorunla ilgili olarak araştırma yaparken forumlardan birinde "Çin Malı Android 4 Tablet ile Turcell 3G Vinn (Huawei E173)" konu başlıklı bir arkadaşın deneyip çözüm sağladığı bir yol buldum. Denedim ve oldu.

Smit nickli arkaşımızın ilettiği adımları bende birkaç değişiklik ile yazıyorum:
    Turkcell Huawei E173 modeli üzerinden gidiyorum.

1- 3G Modemi PC ye bağlayın - VINN bağlantı programını çalıştırın - Ayarlardan PIN sormasını kaldırın.

2- VINN bağlantı programından "Hakkında" kısmındaki "Aygıt Bilgisi" sekmesinden VINNnın IMEI Nosunu bir kenara not edelim.

3- http://www.mediafire.com/?udrhuqv2bnjvhm2 Linkten programı indirin. Bu program VINN a firmware update yapmamıza izin verecek olan Flash nosunu veriyor.
    Programın adı Huawei Unlocker olarak geçiyor.

4- Bu programı çalıştırarak IMEI yazan yere VINNnın IMEI sini yazarak Unlock butonuna basarak aşağıdaki gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. Buradaki Flash numarasını bir
    kenara not ediyoruz. Firmware dosyasını çalıştırdığımız zaman bizden bu Flash numarasını girmemizi isteyecek.

Flash: 4*7*4*1*
    Souhail_gsm
    Nck: *0*4*8*2
    Maverick_lp28
    :) Best Friends For ever

5- Bu linklerden gerekli dashboard ve firmware dosyalarını indiriyoruz.
    http://www.dc-files.com/files/huawei/modems/E173/dashboard_update/UTPS16.001.05.00.45_MAC15.001.08.01.45_LNX15.001.08.01.45.zip
    http://www.dc-files.com/files/huawei/modems/E173/firmware_update/E173Update_11.126.85.00.209_B427.zip
    (http://www.dc-files.com/ bu linkten ise kendi VINN modelinizle ilgili olan güncel dashboard ve firmware dosyalarını indirebilirsiniz)

NOT:Sanırım Dashboard VINN bağlantı programı oluyorki buna gerek olacağını sanmıyorum. Ben bunuda yükledim ve VINN içerisindeki kendi Turkcell VINN programı yerine başka bir bağlantı programı yüklendi. Yani 3G modem içindeki Turkcell VINN siliniyorki buda önemli değil sitesinden indirip kurabiliyorsunuz. Ben updatelerden sonra yine VINN programı ile Laptondan sorunsuz bağlandım.

6- Son aşamaya geldik. VINN PC ye takılı iken Smit arkadaşın yaptığı gibi önce Dashboard ve ardından Firmware update dosyasını kuruyoruz. Firmware kurulum esnasında bizden 4. adımdaki not aldığımız Flash numarasını girmemizi isteyecek şifre olarak. Bu numarayı girip devam ediyoruz. Kurulumlar gayet basit ilerliyor ve sizi firmware update konusunda uyarıyor. Gücü kesmeyin, aygıtı çıkarmayın vb.(Firmware updateleri Laptopta yapmanız önerilir)

***Bütün bu işlemler öncesinde 3G VINN ı tablete taktığım zaman SD kart bozuk ve hasarlı, biçimlendirin vb. şeklinde uyarılar alıyordum ve kesinlikle APN profili oluşturamıyordum.

Şimdi son aşamada VINN ı tablete bağladıktan 1 dakika içinde sağ alt köşede sinyal simgesi çıktığını göreceksiniz. APN profili oluşturmadığınız için bu aşamada bağlantı olmayacak.
    VINN takılı iken "Ayarlar - Mobil Ağlar - Erişim Noktası Adları - Menü tuşu- Yeni APN" diyoruz. (Zaten otomatik olarak Turkcell internet ve MMS profillerinin de listede olduğunu göreceksiniz.)
    ***DİKKAT. "Yeni APN dedikten sonra sadece ve sadece herhangibir APN ismi belirliyoruz o kadar(Turkcell vınn için APN adına MGB yazılması tavsiye edilir). Başka bir değer kesinlikle girmiyoruz. Zaten kendisi otomatik olarak 286/01 değerlerini giriyor. Tekrar söylüyorum Yeni APN dedikten sonra sadece APN ismini belirliyoruz. Çünkü önceden bize girmemiz gereken mgb ve defult,supl gibi ayarları girince VINN bağlantı sağlamıyor(Bende öyle oldu). Bu profili kaydetmek içinde ev şekline benzeyen ekranın sol alt köşesindeki simgelerden soldan ikincisi olan "Ana menü" simgesini kullanıyoruz.
    Tekrardan VINN takılı iken "Ayarlar - Mobil Ağlar - Erişim Noktası Adları menüsüne girip oluşturduğumuz profili seçiyoruz. Şimdi sol altta G yada 3G simgesinin sinyal değerlerinin maviye dönüştüğünü göreceksiniz.

Arkadaşlar profil ayarlarından sonra sinyal aldığı halde bağlanamama , VINN takılı olduğu halde algılamama gibi sorunlar yaşarsanız şu adımları izleyiniz;

1-Tableti kapatıp açın ve VINN ı tekrar bağlayın.
    2-VINN takılı iken "Ayarlar - Mobil Ağlar - Erişim Noktası Adları - Menü tuşu -Varsayılana sıfırla diyerek devamında VINN ı çıkartıp takın ve yeniden profil oluşturun.
    3-VINN takılı iken "Ayarlar - Mobil Ağlar - Ağ operatörleri - Otomatik olarak seç.
    4-VINN takılı iken "Ayarlar - Mobil Ağlar - Veri etkin kutucuğunun işaretini kaldırıp tekrar işaretliyelim.

Umarım herkeze faydası olur bu işlemlerin. Bu arada bu adımların işlemlerin hepsini yaptım ve şuan sorunsuz kullanıyorum. Sizde bu işlemlerde sorun çıkarmı bilemem. Kendi sorumluluğunuzda bu işlemleri deneyebilirsiniz.

<< hasanp05 ARKADAŞIMIZA BU KONUYU ARAŞTIP BULUP PAYLAŞMASINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER >>

Custom ROM, Firmware Update:
    Arkadaşlar şöyle bir firmware update buldum. Pipo M1 için ama bizim tablete de olur.

http://www.topnotchtablets.com/support bu siteye girdikten sonra sırasıyla:
    1.Firmware
    2."RKbatch" RK3066 Firmware Utility, Guide, & Firmware Images
    3.Pipo Max M1 Jelly Bean TNT Release 3 Firmware Image
    linklerine sırayla tıklayarak firmware indiriyoruz.daha sonra
    English RKBatch Tool indiriyoruz

bu iki dosya ile update yapılıyor, sayfanın en altında da TNT RK3066 Firmware Flashing Guide linkinden nasıl yapıldığı detaylı şekilde anlatılmış, bu şekilde yapıyoruz.

--->Buda PİPO official sitesi, official firmware burada, en son çıkanı PIPO_M1 firmware_20121108
    --->http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show4&type=2&id=217

Garanti dişi kalabilirsiniz ama söyleyeyim

İmzamızı kullanmak isteyenlere:

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_67616391/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/f6/0f/da/f60fdaac695cc1e33e858b3410db9c07.jpg[/image] 
    [b][size=1][color=red]DARK EvoPad R9720[/color]
    [color=black]9.7" 1024x768 pixels Capasitive IPS HD Ekran 10 touch | Rockchips RK3066 Chipset Dual-core 1.6 GHz Cortex-A9 İşlemci | Quad Core Mali-400 Grafik İşlemci | 16 GB SSD Depolama | 32 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB DDR3 RAM | Bluetooth v2.1 EDR | 2 MP Ön/Arka Kamera | Mini HDMI Out | 8000mAh Battery | Android OS v4.1.1 Jelly Bean İşletim Sistemi [/b][/size][/color][/center][/link]

Merhaba arkadaşlar, Dark Evopad R9720 13/10/2012 günü aldım.
    Başlıca izlenimlerim; Genel olarak kasa sağlamlık hissi veriyor, alüminyum çoğunlukta kullanılmış, tuşlar tok bir basış sağlıyor, ekranı mükemmel ve hassas bir dokunmatiğe sahip-parlak, ses ve kamera 3/10 puan alır yani kötü(kamera benm için önemli değil) fakat kulaklıkla sesin süper olduğunu da belirteyim güçlü bir ses veriyor, wifi hızı fena değil ama arada kopup tekrar bağlanmalar yaşanıyor (çin tabletlerde olan bişey bu), 3G modem ile internet hızınızı maximuma çıkarabilirsiniz çok sağlam ve güçlü bir internet deneyimi sağlıyor, görsellik içerik ve android arayüzü bir Galaxy S3 sahibi olarak tatmin ediyor hatta bazı tepkileri s3 ile aynı, 8000 Mah bataryası var gayet yeterli, full kullanımda 7-8 saat dayandı wifi hep açık, ekran parlaklğı 9/10 çok iyi.

Oyun performansında da sizi asla yarıyolda bırakmaz, GTA3, NFS most wanted vs. oyunları sorunsuz ve takılma olmadan oynayabilirsiniz, denenmiştir.

Android pahalı tabletlerden eksiği olmayan, işinizi fazlasıyla görebileceğiniz bir tablet bu. Ben Eksen Bilgisayar/Mecidiyeköyden aldım tavsiye ederim. Teknobiyotik ve Hepsiburada da da satılıyor.

ÖZELLİKLER:

Kodu : DK PC EVOR9720
    Ekran Boyutu : 9.7"
    Ekran Çözünürlüğü : 1024x768 pixels
    Dokunmatik Ekran Tipi : Kapasitif
    İşletim Sistemi : Android 4.1.1 Jelly Bean
    Bellek Miktarı : 1GB DDR3
    Dahili Depolama Kapasitesi : 16GB
    Ana İşlemci Üreticisi : Rockchips RK3066 Dual-Core 1.6Ghz
    Grafik İşlemci : Mali 400 Quad-Core
    Kamera : Arka 2MP, Ön 2MP
    Telefon Özelliği : Yok
    Ağ Özellikleri : Bluetooth, Wi-Fi
    Ses ve Görüntü Giriş/Çıkış : HDMI çıkış, Kulaklık çıkışı (3.5mm)
    Veri Giriş/Çıkış : micro USB 2.0, micro USB Host, MicroSD Okuyucu
    Kutuya Dahil Aksesuarlar : Kulaklık, OTG (microUSB - USB Dönüştürücü) Kablo, Şarj aleti, Pc bağlantı kablosu
    Pil Kapasitesi : 8000mAh
    Ek Özellikler : G-Sensör
    Ağırlık : 630g
    Boyutlar (GxYxD) : 243x190x10 mm
    3G : 3G Modem ile
    Bluetooth : Var, 2.1 EDR
    Kablosuz Ağ : 802.11 b/g/n
    Ethernet Hızı : HSPDA
    Kart Okuyucu : microSD (32GB'ya kadar)
    Webcam Çözünürlük : Arka 2MP, Ön 2MP
    Hoparlör : Yan Hoparlör
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Üretici Kodu : DK-PC-EVOR9720

YouTube İNCELEMELERİ:

UYUMLU KILIF: 2RENGİ VAR

Link ---> http://www.pandawill.com/black-stand-folio-soft-leather-case-cover-bag-for-pipo-m1-ipad-97-inch-tablet-pc-p67410.html

Ben Siyahından sipariş geçtim, Singapore post ile 30/10/2012 de sipariş verdim, 12/11/2012 de elimdeydi, 13gün sürdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurbir -- 12 Kasım 2012; 13:33:25 >

• Güzel olmuş eline sağlık......
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_sevdam

Güzel olmuş eline sağlık......

Eyw.. Tabletimizi tanıtalım yardımcı olalım
  • Şimdi gerçekten kaliteli tablet hiç öyle kasma takılma yok canavar gibi çalılıyor

Almak isteyen arkadaşlar kafalarındaki soruları sorsun cevaplayalım.....
  • quote:

Şimdi gerçekten kaliteli tablet hiç öyle kasma takılma yok canavar gibi çalılıyor

Almak isteyen arkadaşlar kafalarındaki soruları sorsun cevaplayalım.....
    selam daha önce de sordum ama şansımı deniyim diyorum hazır siz sormuşken
    mini hdmi to vga adında bir kablo ile projeksiyona görüntü aktarabiliyor mu?

• O kablodan kullanmadığım için bilgim yok bu konuda.....
  • quote:

O kablodan kullanmadığım için bilgim yok bu konuda.....
    Merhabalar,
    Bende r9720 var ve Turkcell Vınn E353 modeli modem var ancak ayarlarını birtürlü yapamadım APN ayarlarını yazıyorum belirtildiği gibi ancak kaydedemiyorum. Sistem içinde apn ayarlarının tutulduğu xml dosyasına eriştim ancak ondada yazma izni kapalı. Ayarları yapabilen varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efkndmrz

Merhabalar,
    Bende r9720 var ve Turkcell Vınn E353 modeli modem var ancak ayarlarını birtürlü yapamadım APN ayarlarını yazıyorum belirtildiği gibi ancak kaydedemiyorum. Sistem içinde apn ayarlarının tutulduğu xml dosyasına eriştim ancak ondada yazma izni kapalı. Ayarları yapabilen varmı acaba ?

Alıntıları Göster
    Bende de asphalt 7 açılmadı açabilen varmı marketten yükledim saatlerce bekledim yine açmadı. En başta gameloft cheking lisans yazısı çıkıyor öyle takılıyor ve donuyor. yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: andree03

Bende de asphalt 7 açılmadı açabilen varmı marketten yükledim saatlerce bekledim yine açmadı. En başta gameloft cheking lisans yazısı çıkıyor öyle takılıyor ve donuyor. yardımcı olursanız sevinirim.

silip tekrar yuklemeyi dene, bir hata olmuştur
  • quote:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/mini-hdmi-to-vga-kablosu-tablet-pc-aksesuar-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari,29573.html burada var
  • Arkadaslar bu tablet hakkinda pil problemi oldugundan bahsediliyor. yabanci forumlarda da pipo m1 battery problem diye aratinca problem yasayanlari gorebiliyoruz. bu konuda tqblet(ler)i alip kullanan arkadaslardan bilgi vermesini rica edicem. pilde problem yoksa ben de almayi dusunuyorum. bir de dark ile codegen arasinda garanti ve destek olarak hangisi daha duzgun calisiyor bilen var midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acsbid

Arkadaslar bu tablet hakkinda pil problemi oldugundan bahsediliyor. yabanci forumlarda da pipo m1 battery problem diye aratinca problem yasayanlari gorebiliyoruz. bu konuda tqblet(ler)i alip kullanan arkadaslardan bilgi vermesini rica edicem. pilde problem yoksa ben de almayi dusunuyorum. bir de dark ile codegen arasinda garanti ve destek olarak hangisi daha duzgun calisiyor bilen var midir?

Pil ve performansinda sorun yok 4 saat oyun oynadim rahatlikla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andree03 -- 3 Kasım 2012; 22:30:14 >
  • quote:

quote:

Arkadaslar bu tablet hakkinda pil problemi oldugundan bahsediliyor. yabanci forumlarda da pipo m1 battery problem diye aratinca problem yasayanlari gorebiliyoruz. bu konuda tqblet(ler)i alip kullanan arkadaslardan bilgi vermesini rica edicem. pilde problem yoksa ben de almayi dusunuyorum. bir de dark ile codegen arasinda garanti ve destek olarak hangisi daha duzgun calisiyor bilen var midir?

Genelde tum gece boyunca sarjda birakilinca problem oldugu soyleniyor. sen boyle sarj ettin mi hocam hic?

• quote:

quote:

quote:

Genelde tum gece boyunca sarjda birakilinca problem oldugu soyleniyor. sen boyle sarj ettin mi hocam hic?

Bahsettigim pil problemi, ozellikle tum gece sarjda birakinca pilin %100 gorunmesi ama kisa sure kullanimdan sonra hemen %10 a dusuyormus. sonra da sarj olmamaya basliyor,piller kullanilmaz oluyor sanirim. umarim bunlar istisnadir...

• quote:

quote:

quote:

Pilde asla bir problem yok, surekli kullanimda 8 saat, normal kullanimda 12 saate kadar dayaniyor Sabaha kadar sarj da bende biraktim hicbir sorun yasamadim, bu tabletlerin kronik bir sorunu degil yani bu, birkac arkadas yasamis olabilir. Teknik destekte AKORTEK gayet iyi degisim yaptilar ve surekli maillestik, sorularim cevaplandi. Codegen teknik destegi hakkinda bilgim yok, bu markayi kullanan arkadaslar cevaplasin bnce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurbir -- 3 Kasım 2012; 22:48:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uurbir

quote:

quote:

quote:

Pilde asla bir problem yok, surekli kullanimda 8 saat, normal kullanimda 12 saate kadar dayaniyor Sabaha kadar sarj da bende biraktim hicbir sorun yasamadim, bu tabletlerin kronik bir sorunu degil yani bu, birkac arkadas yasamis olabilir. Teknik destekte AKORTEK gayet iyi degisim yaptilar ve surekli maillestik, sorularim cevaplandi. Codegen teknik destegi hakkinda bilgim yok, bu markayi kullanan arkadaslar cevaplasin bnce

cevaplayan arkadaslara tesekkur ederim. ben de soyle bir bilgi ekliyeyim, bu aksam eksen bilgisayar m.koy subesine gittim,kapanmaya az kalmisti, bu yuzden mi bilmiyorum ama arkadas pek ilgilenmedi. sorunlar hakkinda hic bilgisi yok. ekim basindan beri satiyorlarmis, bugune kadar 60 tane satmislar. fiyati da 530 tl civarindaymis. ben aslinda teshir urunu varsa inceleyeyim diye gitmistim ama teshir urunu yokmus,inceleyemedim yani :(

• quote:

Orijinalden alıntı: fzkç

quote:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/mini-hdmi-to-vga-kablosu-tablet-pc-aksesuar-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari,29573.html burada var

Alıntıları Göster
    ultimix99'u almayı düşünüyorum ancak kararsızım yaa. rom bulmakta filan zorlanır mıyım arkadaşlar?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uurbir

quote:

quote:

quote:

cevaplayan arkadaslara tesekkur ederim. ben de soyle bir bilgi ekliyeyim, bu aksam eksen bilgisayar m.koy subesine gittim,kapanmaya az kalmisti, bu yuzden mi bilmiyorum ama arkadas pek ilgilenmedi. sorunlar hakkinda hic bilgisi yok. ekim basindan beri satiyorlarmis, bugune kadar 60 tane satmislar. fiyati da 530 tl civarindaymis. ben aslinda teshir urunu varsa inceleyeyim diye gitmistim ama teshir urunu yokmus,inceleyemedim yani :(

Oradakilerin urunlerle ilgili pek bilgisi yok evet, bize sorabilirsn sorularini (iceri girince sagdaki masada oturan adamdir o kesin, o biraz gicik soldaki bayandan aldim ben) showroom gibi urun teshiri yapmiyorlar, karar verip gidip alman lazim sistem bu en iyi fiyat eksenle teknobiyotikte.. kredi kartina gore tercih yap, taksit imkanlarina gore, alacaksan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurbir -- 3 Kasım 2012; 23:04:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: saijero

ultimix99'u almayı düşünüyorum ancak kararsızım yaa. rom bulmakta filan zorlanır mıyım arkadaşlar?

pipo m1 romlarini kullanabilirsin yabanci sitelerden, garanti disi kalir ama
  • Arkadaşlar şöyle bir firmware update buldum. Pipo M1 için ama bizim tablete de olur.

http://www.topnotchtablets.com/support bu siteye girdikten sonra sırasıyla:
    1.Firmware
    2."RKbatch" RK3066 Firmware Utility, Guide, & Firmware Images
    3.Pipo Max M1 Jelly Bean TNT Release 3 Firmware Image

linklerine tıklayarak firmware indiriyoruz.

daha sonra
    English RKBatch Tool
    indiriyoruz

bu iki dosya ile update yapılıyor, sayfanın en altında da TNT RK3066 Firmware Flashing Guide linkinden nasıl yapıldığı detaylı şekilde anlatılmış, bu şekilde yapıyoruz.

------------------------------------------

Bu sitedede official firmware buldum, En son çıkanı PIPO_M1 firmware_20120913
    http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show4&type=2&id=217

Pipo Max M1 Jelly Bean TNT Release 3 Firmware Image İLE PIPO_M1 firmware_20120913 AYNI FIRMWARE, BEN INDIRDIM IKISINDE AYNI BOYUTTALAR.

garanti disi kalabilirsiniz ama soyleyeyim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.