Şimdi Ara

Darbogaz yaparmi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: karakaya_o

quote:

Orijinalden alıntı: volki97

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berk_06

Darboğaz konusuna denk gelmişken phenom II X4 965 gtx 660 ti ile darboğaz yaparmı arkadaşlar?Bu günlerde ekran kartı değiştirmem söz konusu ama bu konu kafamı kurcalıyo.

Onada darboğaz yapar. 4 ghzde fazla sıkıntı olmaz işlemci degistirmene gerek yok yani kullanirsin. Ama 7850 falan alman daha uygun olur o işlemcinin siniri hd 7850-7870

Ben darbogaz yapacagini dusunmuyorum.

Sen düşün veya düşünme kullanan, deneyen, gören bilir..

Bilmiyorum hocam.Bende de 8120 var.Konu acmistim bazisi oc yap dedi.Bazisi da o kadar abartmislar birsey olmaz dedi (8150 kullanan) ve alacagim kartlarda 7970 680 670 idi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Darboğaz konusuna denk gelmişken phenom II X4 965 gtx 660 ti ile darboğaz yaparmı arkadaşlar?Bu günlerde ekran kartı değiştirmem söz konusu ama bu konu kafamı kurcalıyo.

Ben 3570k ile gtx660ti kullanıyorum. genelde oyunlarda %40-60 civarı işlemci kullanımı oluyor ama crysis 3'te %80 civarı oluyor. görüş alanı açık otlarla kaplı bir yerde ise işlemci kullanımı %100'e vurdu gpu kullanımı %70 seviyelerine inip darboğaz yaptı. gerçi sanırım ordaki otlarda işlemci tabanlı fizik vardı. çünkü sallanıyorlardı bu yüzden işlemci yetmemiş olabilir ama sonuçta ufak bir bölümde de olsa darboğaz yaptı. Kısaca darboğaz oyundan oyuna hatta bölümden bölüme değişiyor. Ben şimdiye kadar 3.8 ghz'deki 3570k ile sadece crysisin ufacık bir bölümnde darboğaz yaşadım. diğer bölüm ve oyunlarda ise %40-80 arası değişiyor. tahminim phenom ii x4 ise oyundan oyuna değişmekle beraber ya sınırda kalacaktır ya da dar boğaz yapacaktır.

• en iyi ben örnek vereyim bende de phenom x4 9600 var 2.3 ama oc ile 2.8 yaptım ekran kartı da 8800 gt var ve ekran kartı default da darbogaz yapmıyor ama 600 olan çekirdek hızını 750 ye cektıgımde barız bı sekılde darbogaz oluyor artık sen dusun gerısını 6 gb da ram var
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onada darboğaz yapar. 4 ghzde fazla sıkıntı olmaz işlemci degistirmene gerek yok yani kullanirsin. Ama 7850 falan alman daha uygun olur o işlemcinin siniri hd 7850-7870

Ben darbogaz yapacagini dusunmuyorum.

Sen düşün veya düşünme kullanan, deneyen, gören bilir..

Bilmiyorum hocam.Bende de 8120 var.Konu acmistim bazisi oc yap dedi.Bazisi da o kadar abartmislar birsey olmaz dedi (8150 kullanan) ve alacagim kartlarda 7970 680 670 idi...

O islemciyi bilemem ama testlere göre konuşursak kuruntu yapmaya gerek yok. Bende zaten yukardaki arkadaşa işlemci degistirmene gerek yok ama darboğaz olur dedim.

• O tip kartlarla i5 altı işlemci tavsiye etmiyorum. FX serisi, 670-680-7970 gibi kartlara yakışmaz.

http://www.abload.de/img/bf320eg20proz9alo4.jpg

Oyun 4 core üstüne çıkabilmesine rağmen, 4 GHz 8350, 2.8 GHz i5 760'a farkla geçilmiş. Diğer 2500-2600'lere girmiyorum bile. Ki overclock oranları daha başarılı, 8350'yi daha da yüksek farklarla geçecekler o durumda(8350'nin 3.3 ghz halini baz alın, başka bir deyişle).

Ki BF3'te sadece 3 çekirdeğin kullanıldığı ama işlemcinin 50 fps'de falan sınırladığı durumlar olabiliyor (4.5 3770K). O durumda, 4.5 FX8350 kaç verecek? 30?

Tavsiyem, elinizdeki parçaları da satıp, 3770K + 670 veya 7970'li sistem toplamanızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 17 Mart 2013; 16:26:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıvanch

quote:

Orijinalden alıntı: Ripskill

quote:

Orijinalden alıntı: Kıvanch

En az benim imzamdaki gibi bi sistem olsun dostum. o zaman gtx 680 alırsın.

Hocam almışsınız kartınızı hayırlı olsun :) 500 tl ye sistemden nereye :) Bu arada işlemci-e.kartı durumları nasıl ? Yüzde kaç kullanımları test ettiniz mi oyun falan ?

hocam ekran kartım daha elime geçmedi cuma sipariş verdiğim için pazartesi gelecek ben de sabırsızlıkla bekliyorum.

Tekrar hayırlı olsun hocam :) Testleri paylaşırsan iyi olur aklında soru işareti olanlar için. Bazı darboğaz konuları çok abartılmaya başlandı 660 ve üzerine illa 3570k ayarında işlemci öneriyorlar sizin 6100 o.c ile altından kalkar

• quote:

Orijinalden alıntı: fleshstorm666

O tip kartlarla i5 altı işlemci tavsiye etmiyorum. FX serisi, 670-680-7970 gibi kartlara yakışmaz.

http://www.abload.de/img/bf320eg20proz9alo4.jpg

Oyun 4 core üstüne çıkabilmesine rağmen, 4 GHz 8350, 2.8 GHz i5 760'a farkla geçilmiş. Diğer 2500-2600'lere girmiyorum bile. Ki overclock oranları daha başarılı, 8350'yi daha da yüksek farklarla geçecekler o durumda(8350'nin 3.3 ghz halini baz alın, başka bir deyişle).

Ki BF3'te sadece 3 çekirdeğin kullanıldığı ama işlemcinin 50 fps'de falan sınırladığı durumlar olabiliyor (4.5 3770K). O durumda, 4.5 FX8350 kaç verecek? 30?

Tavsiyem, elinizdeki parçaları da satıp, 3770K + 670 veya 7970'li sistem toplamanızdır.

Bir İntel yanlisi daha.İntel sizi para mı veriyor çok merak ediyorum.

• Ne yapay8m intelemi doneyim sizce . Buraz pahali olur ama yapmisken iyi bisey olsun keske demiyeyim.

• anakartın desteklıyorsa x4 965 al kullan en ekonomık cozum bu olur yınedede darbogaz olur ama elındekınden cok ıyıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 17 Mart 2013; 19:08:01 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.