Şimdi Ara

Daireyi değerinde kiraya vermek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İstanbulda 2 dairem var, 1'ini annemin üzerine yaptım diğeri benim üzerime ve tadilat işlemleri ağustos gibi bitecek.

An itibari ile sarı sitede muadil ilanlar en düşük 20'den başlıyor. Kiraya versem kontrat bitene kadar doları 30 görüyorum ve bu durumda kontrat sonu sanmıyorum ki 30 değil 25'i bile evde oturan kabul etmez ve hem huzurum kaçar hem de evi değerinde kiraya vermiş olamam.

Son yapılan açıklamalarda %25 muhabbeti var fakat böyle bir şeyin kesin onay alacağını hiç düşünmüyorum...

Evimi değerinde ve gelen kişiye de yardımcı olacak şekilde nasıl kiraya verebilirim?

Örneğin kontrat başında evin ederi 20 iken kontrat sonu 30 ve kiracı ile anlaşıp 27'ye bırakmak isterim.

Bu konuda neler yapılabilir? Tecrübeli avukat arkadaşlar özelden ulaşabilir...

• kdpliler34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, daireyi dolar üzerinden kiraya vererek sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu durumda kira sözleşmesini de matbu sözleşmeler üzerinden hazırlamak yerine bir avukata danışarak düzenlemeniz daha sağlıklı olacaktır.
  • Hocam internette bu konuyu biraz araştırdığımda 2022de buna yasak geldiğini gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdpliler34 -- 4 Haziran 2023; 9:27:21 >
  • kdpliler34 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğru fakat onu da dolanma yolu var, bu sebeple avukat ile çalışırsanız yardımcı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurkanPak -- 4 Haziran 2023; 12:7:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.