Şimdi Ara

*DAİKİN VZ PREMİX* Kullanıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
8
Favori
24.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kombi manyetik filtresi dediğniz nedir? nasıl birşeydir? Yazmak için bir hayli zaman geçmiş oldu ama .....Filtrelerini kendim temizleyebilir miyim? Borularda oksijen bariyeri yok imiş onu öğrenmiş oldum.DOlayısıyla filtre temizleme gereği hasıl olacak sanırım..Kombi takılmadan evvel iki yada üç kış katı yakıtlı kaloriferden devr daim yapılmış oldu..İşte geçen yıl başından (Ocak 2022) beri de kombide kullanıyorum..Kış tam başlamadan bir filtre temizlği mi gerek diye düşünüyorum...Nasıl yaparım ? nelere dikkat etmeliyim? Teşekkürler

• fasarihan F kullanıcısına yanıt

oksijen bariyersiz tesisatlar yapay çamur,tortu üretir. kombi manyetik filtresi kombi dönüş borusuna takılır

kombiye girecek yapay çamur burada birikir. siz periyodik olarak bunu tahliye edeceksiniz

bütün yazdıklarını youtube'ta var araştırıp bakabilirsiniz

• Premix Vz 38 var. Tesisat alttan ısıtma. Modülasyonlu bir oda termostatı taktırmak istiyorum. Daikin modülasyonlu oda termostatını düşünüyorum ama termostatı satanlar ellerindeki broşüre dayanarak Vz ile uyumlu değil diyorlar, servis uyumlu diyor. Ne yapacağıma bir türlü karar veremedim...
    *DAİKİN VZ PREMİX*  Kullanıcıları

• gezgin_17 G kullanıcısına yanıt

Birinci resim ve ikinci resimdeki oda termostatları farklı

Yuvarlakla işaretlenen kablosuz ve on off, modülasyonlu değil piyasadaki her kombiye takabilirsiniz zaten resimde on off olduğu yazıyor

İkinci resimdeki modülasyonlu o.t eskiden adı eca lago fb'ydi

Eca confeo premix'te kullanılırdı

• Hocam bende ondan bahsediyorum, 1. resim premix Vz nin broşürü ve uyumlu termostat olarak o.t gösteriyor. 2. resimdeki daikinin modülasyonlu oda termostatı, ancak onun NDJ modeli için uyumlu olduğunu söylüyorlar. Vz modülasyonlu bir kombi iken modülasyonlu termostatının olmaması garip değil mi?

Siz yetkili servisi referans alın

• Premix Vz 38 için oda termostatı olarak General Solara 300S e karar verdim. On off ancak tpi teknolojisi diyor. Kombinin kitapçığında ve devre şemasında 1-2 dış hava sensörü, 3-4 modülasyonlu termostat, 5-6 on/off termostat diye yazıyor, ancak açıp bağlantı noktasına baktığımda 1-2 de hiç kablo yok, diğerlerinde kablolar var. 3-4 te köprü var. Bana öyle geliyor ki sıralamayı tersten yapmışlar. Sorum şu; Ben bu on/off termostatı köprünün olduğu klemense mi bağlamam gerekiyor? Yada devre şemasında söylediği gibi 5-6 ya mı bağlamalıyım? 5-6 ya bağlarsam 3-4 teki köprü kalacak mı yoksa iptal mi edeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezgin_17 -- 13 Kasım 2022; 19:36:10 >

5-6 ya bağlayacaksınız

3 4 teki köprü kalacak

Sizden bir ricam olacak yeni üretim vz 38 kW nın hidroblok grubu pirinç mi plastik mi? Fotoğraf ekleyebilirmisiniz?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Hidro blok dediğiniz tam olarak neresi? Teknik olarak kombiye hakim değilim. Açınca detaylı fotoğraf atarım.

Kombinin alt kısmında plakalı eşanjör var

Eşanjörün bağlı olduğu sağ ve sol blok siyah renkli mi sarı renkli mi?

Buna bakıp fotoğraf çekebilirmisiniz.?

• Hocam bu şekilde...

teşekkürler kombinizin hidroblok grubu pirinç

bir sorum daha olacaktı kombinizin etiket kısmında barkodu CATR mı yoksa BATR barkodlu olarak mı geçiyor

kombi kapağının içinde veya yanlarında yapıitırılmış sticker gibi etiketi olması lazım

• On/off termostatı taktım. Kombi termostatı görüyor, termostat kombiyi açıp kapatıyor ancak kombiyi kapattıktan daha doğrusu ısıtmayı durdurduktan sonra kombi çalışmaya devam ediyor. Kombi sanki suyu döndürmeye devam ediyor, ve normalden daha yüksek bir sesle çalışıyor. Bu normal mi?
  • Daikin NDJ kombilerin diğer kombilere kıyaslandığında daha küçük olduğu ileri sürülüyor ve bunun önemli bir üstünlük olduğu belirtiliyor. Merak ediyorum bir kombinin diğerinden 15 - 20 cm kısa, 5 - 10 cm dar olması ona ne gibi bir üstünlük sağlıyor? Kombi satın alacak olan ve yeri dar olan birkaç kişi haricinde kimi ilgilendiriyor Daikin kombinin küçük olması?

• Başkan2005 kullanıcısına yanıt

montaj yapılacak yeriniz yukardan aşağıdan ve yanlardan dar ise avantaj başka bir avantajı yok

büyük kasalı kombiler ustaların rahat çalışması için avantajlı aslında

küçük kasalı kombilere ustaların elleri girmiyor boşluklar yok

parça değiştirirken zorlanılıyor

üreticiler artık küçük kombi üretmeye başladı eskisi gibi büyük kasalı kombiler azaldı

• disintegration kullanıcısına yanıt

Çok güzel açıkladınız. Yeri dar olanlar haricinde küçük kombinin sağladığı bir avantaj yok. Tamir ve servis açısından dar alanda çalışmanın verdiği zorluk da bir dezavantaj teşkil ediyor.

• Kombinin kalorifer suyu akış hızını nasıl artırabiliriz? Servis menüsüne nasıl girileceğini bulamadım. NDJ için her şey bulunmuş ama VZ kullanan pek yok sanırım.

• Arkadaşlar, öncelikle herkesin yeni yılını kutluyorum. 31 aralıkta Hepsiburadadan Daikin Premix VZ 24 Kw (D2CPX024) Tam Yoğuşmalı Kombi satın aldım. Mağazayla ürün teyiti için iletişime geçtiğimde bana cevaben “Gönderilecek ürün daikin VZ 23 kw şu anda üretilen son modeli Yerine kurulum için bulunduğunuz bölgede doğalgaz firmaları ile irtibata geçmelisiniz ve ücret karşılığı montajını yaptırıyorsunuz. daha sonra Gaz şirketinden uygunluk evrağı alıp servisi çağırıyorsunuz, servis gelip garanti imzalıyor (6 Yıl ) ve kullanımını anlatıyor ücretsiz olarak!”

gönderildi. Bende onlara 24 kW gönderilmesi konusunda ısrarcı oldum. Tekrar dönüş yaptıklarında ise “24 kw üretimi yoktur . elimizde eski ürün kalmamıştır.” Şeklinde cevap aldım. Sizce ne yapmalıyım işi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Kargoya verilmeden iptal mi etsem acaba…?

• tolqa35 kullanıcısına yanıt

yeni yılınız kutlu olsun

yeni üretim 23kW daikin vz'lerin hidroblok grubunun plastik olduğuna dair duyum aldık ne kadar doğru bilmiyoruz

cihaz kargoya verilmediyse satıcı kombinin altında doldurma musluğunun resmini çekebilir mi?

kombinin kapağını açmasına gerek yok

kombiyi kutusundan çıkartsınlar kombi altında doldurma vanası var o vananın resmini çeksinler sizde burada yayınlayın o zaman cihazın plastik veya pirinç metal olup olmadığına karar verebiliriz

eski seri 24kW daikin vz'ler de hidroblok grubu metaldi

şöyle bir resim çekmeleri yeterli

• Attığınız Fotoğrafı göndereceğim yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.