Şimdi Ara

DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
8
Favori
107.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Bende araniza yeni katildim. Bu gün aliyorum bende applause mi. Umarim sizler kadar bende memnun kalirim araçtan. Sizlerin yazdiklarinizi defalarca okudum ve sizleri referans aldim. Araç aldiktan sonra resimlerini de ekliycem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aramıza hoşgeldin, resimleri bekleriz :)

Bu arada benim yağ değişim zamanım geliyor, kullanılacak yağ için önerilerinizi alabilir miyim.
    5W30 ideal midir? marka olarak Castrol Magnetec kullanırdım normalde ama markanın artı veya eksisi çok var mıdır?
  • Marcostar hayirli olsun kardesim..nerden aliyorsun araci hepsini biliyorum nerdeyse ? Hangi sehir ve fiyat verirsen ..
    Applause 94 kardesim aracinda yag eksilme varsa yada yakiyorsa 20/50 kullan ..yag ilk gun ki gibi temizse 10/40 kullanmalisin ..

• Yag filtrsinide degistirtmeyi unutma!!..castrolla devam et piston ve sekmanlar alismistir castrola..farkli yag kullanmamaya dikkat edin..

• Bilgilendirme için teşekkürler, bu arada bende bir kaç foto ekleyeyim bari :)
     DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?)

• applause94 Kardeş Hayırlı Uğurlu Olsun Allah Kaza Bela Vermesin Araç Çok Temiz Duruyor İçinden Ve Motordan da Resim Koyarsan Sevinirim
  • Hocam masallah yahu ..sahibinden .com da yoktu bu ..mermi gibi :) Allah kazasiz belasiz kullandirsin

• Hocam bunun cezasi ne oldu allah askina merak ettim..

• selam arkadaşlar,
    güzel dilekleriniz için teşekkürler , motor temizliği yaptırmadım ama içi ve döşemeler pırıl pırıl:)
    bana maliyeti 9500 tl oldu
  • İyi günler ustalar. 10000 tl civarı otomatik ve klimalı araç arıyordum. Bunu buldum. Ne dersiniz?

Acil ustalar!
    Daihatsu applause
    1990 model 1.6
    150.000 km
    Otomatik şanzıman
    Klimalı
    Ufaktan motor yağı şanzıman yağı triger değişimi gibi bakımları yapılmış.

Daha önceki sayfaları okudum sanırım bu araçlar baya iyi. Almak istiyorum fakat aracın nelerini iyi baktırmak lazım? Bir de fiyat olarak ne vermek lazım arkadaş 9500 istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahit04 -- 4 Ocak 2015; 12:09:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse yok muuuu???

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahit04

İyi günler ustalar. 10000 tl civarı otomatik ve klimalı araç arıyordum. Bunu buldum. Ne dersiniz?

Acil ustalar!
    Daihatsu applause
    1990 model 1.6
    150.000 km
    Otomatik şanzıman
    Klimalı
    Ufaktan motor yağı şanzıman yağı triger değişimi gibi bakımları yapılmış.

Daha önceki sayfaları okudum sanırım bu araçlar baya iyi. Almak istiyorum fakat aracın nelerini iyi baktırmak lazım? Bir de fiyat olarak ne vermek lazım arkadaş 9500 istiyor.

mucahit04 kardeşim Doğru Applause Gerçekten Sağlam Ve Taş Gibi Araba Ama Bu Yaşta Bir Aracın Otomatiğine Girmeni Tavsiye Etmem Ayrıca Aracın Kilometresine İyi Baktır Derim Düşürülmüş Olma İhtimali Yüksek Gibi Geldi Eğer Satıcı Muayene Kağıtlarıyla Veya Servis Bakım Kağıtları İle Kilometrenin Orjinal Olduğunu İspatlayabiliyorsa Mesele Kalmaz Fiyat Olarak Biraz Daha Kırmaya Çalış Derim Benim Önceki İlanlarıma Bakarsan Eğer 1992 Model Orjinal 84.000 Km de Klimalı Değişensiz Lpg Yeni Takılmış Aracı 8300 tl ye Aldığım Düşünülürse Biraz Pahalı Geldi Aracın Motoruna Çok İyi Bak Ya da Baktır Yağ Yakma Üfleme Varmı Eğil Altına Bak Motorun Keçelerinden Yağ Kaçırıyormu Egzozdan Mavi Veya Siyah Duman Atıyormu Kapı İçinde Aracın Altında Stepne Havuzunda Pas Çürük Varsa Hiç Girme. Alacağın Aracın İlan Numarası Varsa Yaz Resimlerine Bi Bakalım Daha Net Bir Fikir Verebiliriz. Ankarada İsen Ustaya Yönlendirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybaalgat -- 5 Ocak 2015; 16:47:00 >

• selam mücahit04,
    kusura bakma geç gördüm bende izindeydim Zonguldak yapıp geldik :)

araç gerçekten düzgünse bu fiyatlar verilebilir, çoğu araçta klima oluyor ama dene bakalım çalışıyor mu, önemli bu ben alırken test etmiştim çalışıyor benimki mesela.
    km orjinalse yada düzgün kullanılmışsa bir şey olmaz, benim araç 189.000 km de aracın içinde işten anlayanlar şaşırıyor sessiz ve yumuşak geçişleri harika

eğer istanbuldaysan bir gün buluşalım benim araca bak istersen, eşim daha küçük hb araba istiyor verebilirim beğenirsen
  • Teşekkürler cevaplarınız için. Şimdilik daihatsudan vazgeçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahit04

Teşekkürler cevaplarınız için. Şimdilik daihatsudan vazgeçtim.
    mucahit04 Kendin Bilirsin Tabi Kardeşim Seçim Senin Ama Seni Aramızda Görmeyi İsterdik Araç Aldığın Zaman Ne Aldığını Buraya da Yazarsan Sevinirim.
  • Arkadaslar mrblar ..aranıza yeni katılmıs bulunmaktayım..oncelikle forumda emegi gecen herkese tesekkur eder saygılar sunarım.Pazartesi gunu allah kısmet ederse 90 model bir applause alacagız.Fakat aklımda soru isaretleri var?
    Resim
     DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?)

* Arkadaşlar birinci sorum alacagım aracın ön panjuru farklı? bu iki resimdeki applauseların üstte olanını alacagım...Türkiyede ilanlarda olanların hepsinin ön panjurları alttaki gibi.. Bu aracın nesi farklı digerinden?
    *Bir diger aklıma takılan şey ise..Emekli babam icin alacagız aracı kullanımı nasıldır ..Konforlumudur yorarmı insanı..Direksiyon hidroligi yumusakmıdır..Vites gecisleri suspansiyon sistemi vs..
    *Son olarak ankaradayım parca konusunda sıkıntı yasarmıyım?

Simdiden cevaplar icin tesekkurler saygılar

• Oncelikle hayirli olsun kardeşim..
    Bende ankaradayim..arabayi kimden ve nereden alacaksin ? İkincisi elinde ki paraya alabilecegin en iyi araba..panjur farliliklari ise yilina gore değişir ..mesela 93/94 modellerde farklı panjur kullanilir..90
    /91/92 modellerde farklı. Hatta 93 modeller bambaskadir hem döşemesi hem 4 cam otomatik olmasi hem de direksiyonu çok farklidir. Direksiyonu pamuktur:) emekli dayima gore yani tam..4 bagimsiz süspansiyon vardir araçta ..konforu süperdir ..Toyota motoru mevcut ( en azindan mühendisleri ayni) çünkü Toyota fabrika cikislidir. Parcasi çok yerde bulunur kaporta aksami hariç tabi ..mekanik aksami çoktur yeter ki doğru yerde arayin ..yürüyen aksami kus serisi gibi ucuz değildir lakin ..10 tane Tofaş gomer bu araba..arabaya iyi bakarsaniz sanayiye girmezsiniz kolay kolay..kronik Ust kapak contasi problemi mevcuttur cozumunu sana sonra anlatirim..kisacasi kardeşim güzel araba en iyi tercih..bybalgat kardesimizde şuan aktif kullanicisi olarak temenni ve görüşlerini bildirectir muhakkak..saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: yasamwsu

Oncelikle hayirli olsun kardeşim..
    Bende ankaradayim..arabayi kimden ve nereden alacaksin ? İkincisi elinde ki paraya alabilecegin en iyi araba..panjur farliliklari ise yilina gore değişir ..mesela 93/94 modellerde farklı panjur kullanilir..90
    /91/92 modellerde farklı. Hatta 93 modeller bambaskadir hem döşemesi hem 4 cam otomatik olmasi hem de direksiyonu çok farklidir. Direksiyonu pamuktur:) emekli dayima gore yani tam..4 bagimsiz süspansiyon vardir araçta ..konforu süperdir ..Toyota motoru mevcut ( en azindan mühendisleri ayni) çünkü Toyota fabrika cikislidir. Parcasi çok yerde bulunur kaporta aksami hariç tabi ..mekanik aksami çoktur yeter ki doğru yerde arayin ..yürüyen aksami kus serisi gibi ucuz değildir lakin ..10 tane Tofaş gomer bu araba..arabaya iyi bakarsaniz sanayiye girmezsiniz kolay kolay..kronik Ust kapak contasi problemi mevcuttur cozumunu sana sonra anlatirim..kisacasi kardeşim güzel araba en iyi tercih..bybalgat kardesimizde şuan aktif kullanicisi olarak temenni ve görüşlerini bildirectir muhakkak..saygilar

Eyvallah yasamwsu Kardeşim
    kingger Kardeş Öncelikle Foruma Hoşgeldin Aklına Takılan Tüm Soruların Cevabını BUrada Bulacağına Eminim Evet Şu Anda 92 Model Daihatsu Applause'm Var Önceki Mesajlarımda Resimleri Mevcut Arabayı Yeni Aldım Sayılır Bundan Önce Toyota Corolla'm Vardı Masraf Çıkardığı İçin Satmak Durumunda Kaldım Bunu Seçmemdeki En Önemli Neden Arkadaşımın da Dediği Gibi Toyota Firmasının Üretimi Olması Bu Araçlar Toyota Firması Tarafından Orta Sınıf Ailelere Göre Üretilmiştir Ama Subaru Tarafından Üretildiğini Ve Yavru Subaru Olarak Adlandırıldığını Düşünenler Ve Ya Öyle Bilenler Hiçte Az Değil Parça Alternetifiniz Gerçekten Çok Fazla Denildiği Gibi Toyota Parçaları Uyum Sağlıyor Olmadı Çıkmacıları Dolaşabilirsiniz Yıldız Sanayi Sitesinde Parçaları Mevcut Yok Sizde Benim Gibi Ben Orjinal Sıfır Parça Kullanırım Diyorsanız Şaşmaz da Yaren Oto Var Sipariş Verirseniz Bir Hafta Gibi Kısa Bir Sürede Parça Japonya'dan Getirttiriliyor Sorunu Varmı Evet Var Kaporta Aksamını Bulmada Sorun Yaşayabilirsiniz Ben Orjinal Spoiler Bulamadığım İçin 92 Corolla'ya Ait Spoileri Aldım Havalar Düzelince Taktıracaz İnşallah Tavsiye Edermiyim Ederim Çünkü Bu Paraya Japon Aracı Alıyorsunuz Düşünmenize Bile Gerek Yok Bu Araçta Hız Ve Performansı Dibine Kadar Yaşarsın İstanbul Yolunda Akşamları Çoğu Aracın Tozunu Almışlığım Var Aracın YAkıt Ve Performansını Görünce Babadan Geri Almayı Düşünebilirsin O Derece İddalıyım İnşallah Senide Ailemizde Görmek Nasip Olur Şİmdiden Hayırlı Olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybaalgat -- 26 Ocak 2015; 20:34:12 >

• Arkadaşlar merhaba 1992 model applausem var bunun karbüratör vakum şemasını nasıl bulabilirim hangi hortum nereye takılacak mesela klimayı çalıştırdığımda devir yukseliyor ama direksiyonu çevirdiğimde devir düşüyor ilginize teşekkür ederim
  • Forum pek aktif değil.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.