Şimdi Ara

Daha önce chilled pc den sipariş veren varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar daha önceden chlilled sipariş veren var mı? ben 14.04.2010 tarihinde sipariş verdim. 15.04.2010 tarihinde gönderildi demişler fakat hala giden gelen yok nasıl öğrenebilirim. Standart yollamayı seçmiştim. Bir yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba teşekkür ettim.

• Benim de 8 gün oldu siparişim yola çıkalı beklemedeyim. Bir önceki 20 günde gelmişti.

Siparişinizin gecikmesi bu volkan olayından dolayı olabilir. Volkanik sis geçmiş olsa da kargoda olan yığılma yeni yeni sona eriyor.

Kargo kontrolü için chilledpc'ye mail atıcaksınız, onlar kargo sorgulaması yaptıracaklar royal mail'e. TR sınırından geçti ise bir barkod kodu vardır mutlaka bunu öğrenirseniz ptt'den telefonla bilgi alabilirsiniz.

Size sabır diliyorum
  • ne maili atıcaz chilledpc sen daha önce attın mı ne yazıyoruz bir formatı filan var mı? bi yardımcı olsana bakalım bir nerelerdeymiş bizim kargo
  • pm ile bir örnek yolladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuruerhan

arkadaşlar daha önceden chlilled sipariş veren var mı? ben 14.04.2010 tarihinde sipariş verdim. 15.04.2010 tarihinde gönderildi demişler fakat hala giden gelen yok nasıl öğrenebilirim. Standart yollamayı seçmiştim. Bir yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba teşekkür ettim.

Arkadaşım posta seçeneğinde, "trackable" seçeneğini tercih etmediysen geçmiş olsun! Yok seçtiysen en geç 5 iş gününde kapına gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

arkadaşlar daha önceden chlilled sipariş veren var mı? ben 14.04.2010 tarihinde sipariş verdim. 15.04.2010 tarihinde gönderildi demişler fakat hala giden gelen yok nasıl öğrenebilirim. Standart yollamayı seçmiştim. Bir yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba teşekkür ettim.

Arkadaşım posta seçeneğinde, "trackable" seçeneğini tercih etmediysen geçmiş olsun! Yok seçtiysen en geç 5 iş gününde kapına gelir

hocam o kadar umutsuz değil, sonuçta gönderilen her postanın bir kodu var. Sadece Trackable değil ise toplu paketler şeklinde gümrüğe giriyor ve internete yansımıyor ilerleyişi. (Nitekim takipsiz posta gümrükten kolay geçer lafının aslı da bu) Gönderen kişi/kurum'un başvurması halinde kargo araştırması yaptırılabilir. Ben daha önce yanlış adres yazılmış takipsiz postamı (1-2 hafta uğraştırdılarsa da) bulup aldım.

Ama 10 lira fark ödemeye kesin değer takipli posta için orası ayrı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EminTu

quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

hocam o kadar umutsuz değil, sonuçta gönderilen her postanın bir kodu var. Sadece Trackable değil ise toplu paketler şeklinde gümrüğe giriyor ve internete yansımıyor ilerleyişi. (Nitekim takipsiz posta gümrükten kolay geçer lafının aslı da bu) Gönderen kişi/kurum'un başvurması halinde kargo araştırması yaptırılabilir. Ben daha önce yanlış adres yazılmış takipsiz postamı (1-2 hafta uğraştırdılarsa da) bulup aldım.

Ama 10 lira fark ödemeye kesin değer takipli posta için orası ayrı :)

Şansın çok az yinede ben 2 kere postamı kaybettim, chilled pc den gelen, laf olsun diye konuşmuyorum , kesinlikle takipli kargo seçeneğini işaretlemek lazım. Ben 4 aydır hatta 5. aya girdik halen , araya bir sürü tanıdık sokmama rağmen bulamadım

• üzüldüm hocam, geçmiş olsun inşallah büyük parçalar değillerdi.
    Takipli posta konusunda dediğim gibi bence de kesin ödemeye değer. Hem takip konusundan hem de takipsiz postayı posta kutusuna yada kapının önüne koyup gidiyorlar. Eski ev müstakildi mesela posta kutusu dışardaydı, birisi alıp gitse ruhum duymayacak.

Kuruerhan bu arada posta kutuna baktın dimi ? Boyutu sığabilir birşey ise siparişin posta kutusuna atıp haber vermeden gitmiş olabilirler.
  • hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim arkadaşlarım "EminTu" kardeşimin örnek göndermiş olduğu maili düzenleyip yolladım bakalım geri dönüş ne olacak bekleyeceğiz.

"CESAJANS" yapıcı yorumların için teşekkürler.

bu arada EminTu ben müstakil bir evde oturuyorum. evimizde posta kutusu yok gelen zili çalıp bırakıp gidiyor zaten gelen olsa bilirim. genede ümit kesilmez napalım gelmez isede gelmez
  • Chilled pc nin kargo bedeli 20 sterlini geçen ve/ veya ağarlığı 2kg ı geçen ürünlerİ DHL ile yolladığını unutmayalım:
  • arkadaşlar bugün işten geldiğimde ürünlermin geldiğini gördüm annem almış eve kadar postacı getirmiş bırakmış verdiğimden bu yana 32 gün geçti. olsun ama genede geldi buna şükür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.