Şimdi Ara

Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
823
Cevap
43
Favori
61.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KB4015217 Güncelleştirmesin'deki İyileştirmeler ve düzeltmeler Türkçe olarak yayınlandı.https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4015217

quote:

11 Nisan 2017—KB4015217 (İS Derleme 14393.1066 ve 14393.1083)

İyileştirmeler ve düzeltmeler

Bu güvenlik güncellemesinde kalite geliştirmeleri bulunur. Bu güncellemede yeni işletim sistemi özellikleri olmayacaktır. Önemli değişiklikler şunlardır:

• “Atlama Listesi’nde yakın zamanda açılan ögeleri göster” ayarları etkin olduğunda, kamera uygulamasının yakalanan bir resmi kaydetmesini önleyen soruna değinildi.
    • Swarm Modu’nda Docker Altyapısı kullanan ana bilgisayarlar arasında kapsayıcıları bağlamak için Windows Server 2016’da kullanıma yönelik olarak, katman ağ sürücüsünü destekleyen Ana Bilgisayar Ağ Hizmeti (HNS) iyileştirildi.
    • Dosya Gezgini gibi çeşitli Windows uygulamalarında yardım simgesine tıklandığında kullanıcıların çevrimiçi yardım içeriğine erişmesine izin vermeyen soruna değinildi.
    • Monitör kapatma veya Ekran Koruyucu’nun güç profilinde devre dışı bırakılmış olduğu durumlarda bile monitörlerin beklenmedik şekilde kapanma sorununa değinildi.
    • Active Directory etki alanlarına katılmış CredentialGuard etkin bilgisayarların Kerberos temelli bir oturum açma sırasında kötü bir parola girildiğinde, her seferinde kötü oturum açma girişimi gönderme sorununa değinildi. Rastgele olarak düşük hesap kilitleme eşiği olan Active Directory etki alanlarına oturum açma, beklenmedik hesap kilitlenmelerine tabi olabilir. Örneğin, kötü bir parolayla 2 oturum açma işlemi, hesap kilitlenme eşiği 3 veya 4 olarak belirlenmişse hesabın kilitlenmesine neden olabilir.
    • IP gönderme veya zayıf ana bilgisayar etkin olduğunda CPU’yu arttıran soruna değinildi.
    • Bazı VPN sürücülerinin İS, Windows 10, sürüm 1607’ye yükseltme sırasında geçirilmeme sorununa değinildi.
    • Kullanıcının birkaç kez oturum açabileceği yüksek I/O senaryoları sırasında sanal makinelerin başarısız olmasına neden olan soruna değinildi.
    • Uzak Masaüstü İstemcisi’nden bir Uzak Masaüstü oturumuna bağlanmanın Windows 10, sürüm 1511’den Windows 10, sürüm 1607’ye yükseltmeden sonra başarısız olmasına neden olan (ilk bağlanma isteğinden sonra) soruna değinildi.
    • Gözetimsiz sistemlerde seri konsol üzerinden Komut istemlerinin düzgün şekilde görüntülenmemesine neden olan soruna değinildi.
    • Kerberos kimlik doğrulaması kullanılan cihazlarda MDM kayıt başarısızlığına neden olan soruna değinildi.
    • Bir web sayfasının içeriği düzenlenebilir özelliği olan bir DIV ögesi içermesi durumunda ortaya çıkan işleme sorununa değinildi.
    • Kodlama İbranice olduğunda ve metnin bir alt çizgi karakter ile bittiği durumlarda Internet Explorer penceresi yeniden boyutlandırıldığında metnin kaybolmasına neden olan soruna değinildi.
    • Gözetimsiz makinelerin bazen S3 uyku moduna geçmemesine neden olan soruna değinildi.
    • Grup İlkesi Yönetim Konsolu’nda (GPMC) yöneticileri, MS16-072 (KB3163622) güvenlik güncellemesi yüklendikten sonra bir Kullanıcı Grubu’nun işlenmesini engelleyebilecek bir tasarım değişikliği hakkında uyarmak için bir uyarı iletisi etkinleştirildi.
    • Windows Explorer’ın bir paylaşımla eşleştirilmiş bir ağ sürücüsünü sonsuz, hızlı bir şekilde yenilemesine, kullanıcıların nesneyi yeniden adlandırmak gibi eylemler yapmasını önlemesine neden olan soruna değinildi.
    • Etki alanları arası içerik yükleyen iç içe çerçeve kümelerine sahip bir sayfa barındırılırken Internet Explorer’ın bellek sızıntısına değinildi.
    • Yazdırma biriktiricisi hizmetinin bluetooth yazıcı ve makine arasındaki bağlantının yazdırma sırasında kaybolması durumunda zaman aşımı hatası göstermek yerine askıya alma sorununa değinildi.
    • v3 yazıcı sürücüleri kullanılan yeni bir yazıcı sürücüsünün kurulmasını önleyen soruna değinildi.
    • Kaynak yeniden dengeleme, cihaz hatası veya bir cihazın sürpriz bir şekilde kaldırılması durumlarında, Yük Dengeleme/Yük Devretme (LBFO) güvenilirliği iyileştirildi.
    • Güncellenmiş saat dilimi bilgileri, Internet Explorer ve Microsoft Edge ile ilgili ek sorunlara değinildi.
    • Betik Altyapısı, libjpeg görüntü işleme kitaplığı, Hyper-V, Win32k, Adobe Yazı Tipi Yöneticisi Sürücüsü, Internet Explorer, Microsoft Edge, Grafik bileşeni, Active
    • Directory Federasyon Hizmetleri (AD FS), .NET Framework, Active Directory, Basit Dizin Erişimi Protokolü, Windows Çekirdek modu sürücüleri ve Windows OLE’ye güvenlik güncellemeleri.
    • Önceki güncellemeleri yüklediyseniz yalnızca bu pakette yer alan yeni düzeltmeler cihazınıza indirilir ve yüklenir.[\ul]

Bu güncelleştirme ile ilgili bilinen sorunlar

Microsoft bu güncelleştirme ile ilgili bir soruna dair bilgi almamıştır.

Bu güncelleştirme nasıl edinilir

Bu güncelleştirme Windows Update üzerinden otomatik olarak indirilir ve yüklenir. Bu güncelleme için paketi tek başına edinmek için Microsoft Update Kataloğu Web sitesine gidin. Bu güncelleme yüklendikten sonra, derleme numarası 14393.1066 (HoloLens dışında tüm Windows 10 cihazlar) veya 14393.1083 (HoloLens) olacaktır.

Güncelleme değiştirme bilgileri

Bu güncelleme, daha önce yayımlanan KB4016635 güncellemesinin yerini alır.

Dosya bilgileri

Bu güncellemede sağlanan dosyaların bir listesi için toplu güncelleme 4015217 için dosya bilgileri dokümanını indirin. Windows 10 güncellemesini ilk kez yüklüyorsanız, X86 sürümü için paket büyüklüğü 572 MB ve x64 sürümü için paket büyüklüğü 1.094 MB’dir.

• Bana Windows Update üzerinden nedense gelmedi. Sende durum nedir?
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    ben 1607 için olanı kuracakmışım onu kurdum bu başkaymış ama windows update üzerinden geldi bana hocam ama indirip kuruyorum dosya büyük olunca
  • Konu ve bilgiler için teşekkürler sayende saçma sapan sorunlu creators ile uğraşmamış oldum oyunların 60 fps sabitlenmesi, pc'ye kapan deyip kapanma hatası vs. gibi çok garip sorunları vardı. Birde benim öğrenmek istediğim bir şey var şimdi biz bu cbb sürümü için 4 aylık bir bekleme zamanına başladık peki ben bunu tamamen kapatsam bir sıkıntı olur mu.? Misal görev yöneticisi hizmetler içinden windows update tamamen kapanıyor bunu yapsam bu önerdiğin işlemden sonra kafam daha rahat olmaz mı sence.
  • Balthier kullanıcısına yanıt
    Güncelleştirmelerin tamamen kapatılmasını önermiyorum. Çünkü tamamen kapandığında kalite ve güvenlik güncelleştirmelerinide alamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam siz bu konuda gayet bilgilisiniz galiba rica etsem şu konumu incelermisiniz

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-redstone-2-1703-surumune-gecmek-istemiyorum--126152393

@MRT_
    Bilgi için teşekkürler dediğiniz gibi devam edeyim ben.
  • Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572
    Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572

• Murat hocam windows 10 home kullaniyorum. Neler yapmam gerekiyor. Konunun ilk mesaji cok karisik geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Créw kullanıcısına yanıt
    İlk olarak 1703 CB sürümüne geçmemiş olmanız gerekiyor.

Windows 10 Home kullandığınız için Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi (gpedit.msc) olmadığından dolayı regedit dosyaları ile CBB güncelleştirme dalına geçmeniz gerekiyor.

CBB güncelleştirme dalına şu dosyalar ile geçebilirsiniz. İkinci dosya sizi CBB dalına geçirir. İlk dosya varsayılan ayara (CB dalına) geri dönderir.

CB dalında olan kullanıcılar 11/04/2017 tarihinde CB dalından yayınlanan 1703 sürümüne geçiş yaptılar. CBB dalını kullanan kullanıcılar ise hala 1607 sürümünü kullanıyorlar.

Link: Windows 10 1607 Güncel Dalı Açar.reg (Varsayılan Ayar)
    Link: Windows 10 1607 İş İçin Güncel Dalı Açar.reg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 14 Mayıs 2017; 12:37:33 >

ilk önce link 1 indirip açtım , daha sonrada link 2 indirip açtım kayıtlar değişti ama hiç birşey olmadı
    Hiç birşey olmadığını nasıl anladınız?

Siz şuan 1607 sürümünü mü kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Hiç birşey olmadığını nasıl anladınız?

Siz şuan 1607 sürümünü mü kullanıyorsunuz?

1607 yazıyor
    Tamam o zaman şuan CBB dalına geçmiş olmanız gerekiyor. Windows Update'de 1703 özellik güncelleştirmesi gözüküyor mu?
    güncelleştirmeleri denetledim ama cihazınız güncel diyor.
    Tamamdır. Böyle demesi normaldir. Siz artık Özellik güncelleştirmelerini CBB dalından yayınlandığında alacaksınız. 1703 güncelleştirmesi şuan CB dalında olduğu için şimdilik size yüklenmeyecektir.
  • KB4019472 Güncelleştirmesin'deki İyileştirmeler ve düzeltmeler Türkçe olarak yayınlandı.

quote:

9 Mayıs 2017 — KB4019472 (İS Derlemesi 14393.1198)

İyileştirmeler ve düzeltmeler

Bu güvenlik güncellemesinde kalite geliştirmeleri bulunur. Bu güncelleştirmede yeni işletim sistemi özellikleri olmayacaktır. Önemli değişiklikler şunlardır:

• Kişisel Bilgisayar Ayarları sayfasının KB3213986 ve dil paketinin yüklenmesinden sonra doğru seçenekleri görüntülememe sorunu düzeltildi.
    • Yazı tiplerinin bir uygulamanın Grafik Cihaz Arabirimi (GDI) veya GDI Plus kullanmasına göre farklı görünme sorunu düzeltildi.
    • Güvenlik güncelleştirmesi KB4015550 yükledikten sonra msado15.dll kullanan uygulamaların çalışmayı durdurma sorunu düzeltildi.
    • Kullanıcılar son kullanıcı tanımlı karakterleri (EUDC’ler) etkinleştirmeye çalıştığında cihazın yanıt vermemesine neden olan sorun düzeltildi.
    • Kullanıcı Sanal Masaüstü Aracısı (VDA) kullanarak uzak bir oturumda oturum kapattığında, her seferinde cihazın kilitlenmesine neden olan sorun düzeltildi.
    • Monitör ölçeklendirme ayarlarını değiştirmenin DPI duyarlı araçların (Not Defteri, MS Paint vb.) girdiyi kabul etmesini veya Japonca IME kullanarak doğru şekilde çizim yapmasını önleyen sorun düzeltildi.
    • Windows Explorer’ın CPU kullanımının yürütülebilir dosya bir dosya paylaşımında barındırıldığında ve Çevrimdışı özelliği belirlendiğinde %20 olması sorunu düzeltildi.
    • İki 2012 R2 sunucusu arasındaki Windows Olay İletme’nin üçüncü taraf Güvenlik Bilgisi ve Olay Yönetimi yazılımı ile uyumsuz raporlar oluşturma sorunu düzeltildi.
    • BitLocker Sürücü Şifrelemesi sihirbazının BitLocker GPO etkinleştirildiğinde bile “Kullanılacak şifreleme modunu seçin” sayfasını gösterme sorunu düzeltildi.
    • AppLocker’ın iptal edilmiş sertifikalarla ikili dosyaları engelleyememe sorunu düzeltildi.
    • Sanal makinenin (VM) VM’nin Adres Çözümlemesi Protokolü paketlerini beş dakika boyunca göndermemesi ve VM’nin kablosuz NIC’e bağlı olmaması durumunda ağ bağlantısını kaybetme sorunu düzeltildi.
    • Entegre WAN kartı (hücresel kart) ile bilgisayar kullanırken VPN bağlantısının kaybedilmesine neden olan sorun düzeltildi.
    • Çok yollu G/Ç’nin kontrol durumu “Geçersiz istek, LUN kullanılabilir değil (akıllı kod 05/25/00)” sonrasında hizmetin düzgün geri yüklenememesi sorununa değinildi.
    • Bir kullanıcı, etki alanı kullanıcı adı ve parola sağladıktan sonra Dur 0x27 hatası oluşma sorunu düzeltildi.
    • Çıkarılabilir Depolama Erişimi için “Yazma erişimini reddet” belirlendiğinde kullanıcıların USB flash sürücüde klasör oluşturabilme sorunu düzeltildi.
    • Kilitlenme bilgi dönümü oluşturmanın 750 GB’den fazla fiziksel bellek ve Hyper-V etkin bir sistemde %0’da kilitlenmesi sorunu düzeltildi.
    • Windows’un kilitlenmesine, mavi ekrana veya veri kaybına yol açan disk belleği dosyası alanının sızıntısı sorunu düzeltildi.
    • Yenilenmiş Sertifika ve Dizin Hizmeti Eşleyicisi Otomatik Yeniden Bağlama etkin olduğunda bir web sitesine erişimi engelleyen sorun düzeltildi.
    • “0xc0000374 - Bir kullanım çöktü,” hata koduyla Services.exe’de oluşan ve sistemin yeniden başlatılmasını gerektiren bir sorun düzeltildi.
    • Ağa göre düzenlenen Windows Defender virüsten koruma tanımlarının diğer güncelleştirmelerin (LCU, sürücüler) indirilmesini engelleyen sorun düzeltildi.
    • Internet Explorer 11’in bir MHT dosyasına aktarırken JavaScript dosyalarını kaydetmemesi sorunu düzeltildi.
    • Include-Referer-Token-Binding-ID üst bilgisi “doğru” olarak belirlendiğinde Internet Explorer 11’in yeniden yönlendirme yapmasını engelleyen sorun düzeltildi.
    • Kullanıcıların Web uygulamalarından zaman zaman çıkarılmasına neden olan sorun düzeltildi.
    • Internet Explorer 11’in Yeni Sekme Sayfası entegre haber akışı ile güncelleştirildi.
    • SSL/TLS Sunucu Kimlik Doğrulaması için SHA-1 Microsoft Edge ve Internet Explorer 11 kullanım dışı bırakıldı. Daha fazla bilgi için Danışman 4010323’e bakın.
    • Windows Kabuğu, kurumsal güvenlik, Veri Merkezi Ağı, depolama ağı, Internet Information Services, Active Directory, kümeleme, Windows Server, istemci platformu ve Internet Explorer ile olan ilave sorunlar düzeltildi.
    • Windows COM, Windows SMB Server, Windows server, Internet Explorer ve Microsoft Edge için güvenlik güncelleştirmeleri.
      [\ul]
      Önceki güncelleştirmeleri yüklediyseniz yalnızca bu pakette yer alan yeni düzeltmeler cihazınıza indirilir ve yüklenir.

Bu güncelleştirme ile ilgili bilinen sorunlar

Microsoft bu güncelleştirme ile ilgili bir soruna dair bilgi almamıştır.

Bu güncelleştirme nasıl edinilir

Bu güncelleştirme Windows Update üzerinden otomatik olarak indirilir ve yüklenir. Bu güncelleştirmenin bağımsız paketini edinmek için Microsoft Update Kataloğu Web sitesine gidin.

Değişim bilgilerini güncelleme

Bu güncelleştirme, daha önce yayımlanan güncelleştirme KB4015217’nin yerini alır.

Dosya bilgisi

Bu güncelleştirmede sunulan dosyaların listesi için KB4019472 toplu güncelleştirmesi için dosya bilgilerini indirin.

Bu delta güncelleştirme dedikleri nasıl bir güncelleme oluyor? 5 mayısda çıkan Toplu güncelleştirme paketinin fix i gibi birşey mi?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.